Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átvertek a teszveszen! Mit tegyek most? fórum

Átvertek a teszveszen! Mit tegyek most? (tudásbázis kérdés)

1 2
2016. jan. 4. 15:18

Én egy ingyenes hirdető portálon vettem egy szintetizátort 120000 forintért.Megkímélt állapotúnak volt hirdetve.Mikro mrghozta a futár,és kibontottam,akkor vettem észre,hogy nagyon rossz állapotú.Ráadásul,nem is a belevaló alaplap van a gépben.Az eladó azóta nem válaszol semilyen megkeresésemre.

A rendőrségen azt mondták,hogy keressem az eladót,és egyezkedjek vele.

36. horex
2012. dec. 21. 17:33

Nem tudom szabálysértésnél hogy áll most a 20ezer ft-os határ, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy kis értékű csalás esetén a csaló lakhelye szerinti jegyzőnél is lehet be/feljelentést tenni


Én szerencsére egyik aukcióson sem jártam így, sőt, most nagyon előzékenyen a lejárt gari ellenére is cseréli a cuccot az eladó

Nagyon meg kell nézni mennyi üzletelése volt és miket adott el


Jellemző csalási módszer, pár fotintos cuccbol elad sokat, lesz jó értékelése, lehet haverokkal nyomatja fel, aztán pár értékesebb cuccnál lelép


Csakhát ott a bankszámla bizonyiték és megállja a helyét a sorozatos csalás ténye is

Van a teszen is fórum, lehet másokat is átvágott

Nem szabad annyiba hagyni

2012. dec. 21. 10:30
Én is jártam már így, én egy horgászbotot vettem, ráadásul a szülővárosmban lakik az illető, persze a botot sosem kaptuk meg. Megvan a címe is, de elég szar környék, nem mernék odamenni fenyegetőzni, és mondta hogy jelentsem csak fel,semmi nem fog történni,mert kis oösszegről volt szó. Hát nekem nem volt oylan kicsi a semmire kidobni, sokat bosszankodtam miatta. Azóta csak 1-2 ezer forintos cuccokat veszek, a többinél CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL. Egyébként sok a hülye vevő is, legalább annyira, mindig megfogadom hogy soha többet teszvesz, tudnék mesélni sajnos :( Szerintem amit lehet nem ott kell eladni-venni, az emberi hozzáállások miatt. Persze sok szimpatikus, kerdves emberhez is volt szerencsém, de ugye a rossz nagyobb nyomot hagy, pedig jó élményem is van azért :)
2011. ápr. 17. 10:15

Sziasztok.

Én a vaterán,jártam hasonlóan.Holnap lesz 1 hónapja,hogy elutaltam a vételárat,2 hét mulva küldtem 1 e-mail-t,hogy hol a csomag?

Azt válaszolta a csaj,hogy de jó,hogy írtam,mert véletlenül kitörölte a címemet,írjam meg újra és azonnal postáz.

Nem postázott,kétszer írtam neki már e-mailt,már nem is válaszol.A vaterás adatlapján pedig látom,hogy ugyanaz a termék,meg hosszabítva fent van neki,sőt,azóta volt már sikeres tranzakciója,és mindennap belép az oldalra.

Gyűlölöm az ilyet.

Feljelentem.Ne szórakozzon már senki mások pénzén......ideges vok miatta,nagyon.

Még egy e-mailt írok neki,de az már keményebb,fenyegetőbb hangvitelű lesz,mint az eddigi.

33. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 32. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 16:37
Köszi!sosem csináltam még ilyet:)a teszveszen hogy kell bejelenteni?
32. Gavrilo1 (válaszként erre: 30. - Gyongyvirag555)
2011. ápr. 14. 15:33

Ennyi pontosan elég. Ezel alapján ha akarod tehetsz feljelentést. A rendőrség dolga hogy lekérje az adatait és kinyomozza, hogy volt-e több megkárosított.

De azért én még párszor megprobálnám felvenni vele a kapcsolatot, megírnám neki, hogy akár a rendőrségre is elmegyek ha kell, aztán meglátod hogy reagál. De ha a teszveszen bejelented akkor ők is letiltják amíg nem rendezi a dolgokat.

31. Mari20
2011. ápr. 14. 15:04

drága

örülj neki hogy csak 4200 ft-od bánta, járhattál volna rosszabul is, ird le magadban


és legyél óvatosabb a következőkben


ennyi pénzért , nem érdemes küzdeni, harcolni

gondolj arra el jótékonykodtad,


és minden amit másnak adsz megsokszorozódva vissza tér hozzád.

30. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 29. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 11:37
A feljelentéshez milyen adatokra van szükség?Az a baj,h én csak az eladó nevét tudom. a teszveszen hiába megyek arra, h Partner adatainak lekérése, ott is csak a nevét meg a telszámát (amit tárcsázva persze azt mondja be, h a hívott számon előfizető nem kapcsolható) adja meg.
2011. ápr. 14. 08:22
Lehet rendőrségen feljelentést tenni- egyszer engem is átvertek és később megkeresett a rendőrség , mert mint kiderült a nőszemély még vagy 500 embert megkárosított és valaki 500 Ft miatt feljelentette. Most börtönbüntetés vár majd a nőcire.
2011. ápr. 14. 07:50
Én is jártam így.1x kaptam kártérítést.Persze az eladónak kell indítványozni a postán .És a feladó kapja meg a kártérítést,nem akinek csomagja veszett el. Én megkaptam a feladótól a kártérítést,ami a csomag értékének a 2xse.Becsületes eladóval akadtam össze.De volt olyan aki nem adta meg a ragszámot.Postán meg lett kérdezve hogy érkezett e csomagom. Azt mondták a postán hogy nem.Írtam az eladónak hogy menjen a postára és intézkedjen. De nem intézkedett. Azt írta hogy én intézzem. Pedig ilyen esetben a feladónak kell intézkedni.
2011. ápr. 14. 07:37

Szia!


Ha nem akarja megadni a rag számot, akkor szerintem sem adta fel....


Viszont nekem a postán már jó pár csomagom eltűnt..

Ragszám alapján utána kérdeztem, állítólag a postás átvette a postán, csak a hozzám vezető úton eltűnt.....


Szerintem a teszvesz se tud mit tenni, legfeljebb kizárják.....gondolom...

2011. ápr. 14. 06:59
Nekem meg nem akarják utalni a cuccra a pénzt, de már 2 hete, péntekig várok, aztán kap egy negatív értékelést...
2011. ápr. 14. 00:54
Köszi szépen!Meg is van!Köszi!:-)))Jó éjt!
2011. ápr. 14. 00:46
úgy látom nemcsak én jártam igy......rohadékok!!!!!Akik átverik az embert....engem is sikerült nekik....
2011. ápr. 14. 00:39
2011. ápr. 14. 00:37
Lehet irni valakinek, hogy figyeljenek oda az emberre???Vagy igy jártam????
2011. ápr. 14. 00:37
Ha a tesz veszen átvág egy eladó, akkor hova fordulhatok vele?
2010. dec. 17. 23:04

Sajnos "a Magyar Postán csak az nem vész el ami átalakul" - mondják. Nekem még sosem tűnt el semmi, pedig sokszor rendelek külföldről az eBayről. Kár hogy a teszvesznek meg vaterának nincs vásárlóvédő programja.

Nyilván azért nem válaszol a leveleidre az eladó mert ő is tudja hogy valami nem gerebe. Ha annyira meg neki az üzlet akkor az a 4200 ft nem vágja földhöz.

2010. dec. 17. 22:19
Sajnálom,hogy így jártál. Én soha semmit nem veszek neten. Teljesen bizalmatlan vagyok.
18. Nikiii87 (válaszként erre: 4. - Kicsilányka1984)
2010. dec. 17. 20:51
szia,nevét privátba megírnád,mert engem is átvertek hasonló módon
2010. máj. 16. 17:42

Sajnos ez az online aukciók hátulütője...de gondolom, ez nem nyugtat meg.

4,5 éve vagyok aktív teszveszes. Megosztom veled a tapasztalataimat, hátha segít.

Én is jártam már hozzád hasonló helyzetben, és természetes, hogy az ember még pár száz forintot is sajnál, nem hogy ekkora összeget.

Ha végképp megbizonyosodtál róla, hogy egyáltalán nem fogod megkapni a küldeményt (nem tudod felvenni a kapcsolatot az eladóval, nem reagál e-mailre, telefonra), fordulj a legközelebbi rendőrőrshöz.

A teszvesz csak annyit fog írni, hogy tegyél bírósági feljelentést. Ebbe semmiképpen ne menj bele, csak a per elindítása 3000 ft volt tavaly (lehet, hogy emelkedett) és ezt további költségek követik, amit helyetted senki sem fog kifizetni, vagy neked megtéríteni. Érdemes elgondolkodni, megéri-e.

A rendőrség többet segíthet. Ha valós az eladó címe, nyert ügyed van, mert a helyi önkormányzat léphet az ügyben. Ha a cím fiktív, akkor bukta...

16. MMMaya
2010. máj. 16. 13:27

Esetleg mennj be a postára és érdeklődj, hogy csomagot vársz, amit x ideje nem kaptál meg. Szerintem utána néznek. Ha feladták, a postán van nyoma, ha nem akkor kiderül.


Mi is így jártunk :(

Sajnos valahol a postán eltűnt a cucc.

A vicc az egészben, hogy a kártérítést nem mi kapjuk, hanem a feladó :(

2010. máj. 16. 12:53
ha eladás miatt van nega akkor én se vásárolok ,de neki csak pozitíva van!
14. kicsilányka1984 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2010. máj. 16. 12:52
én is profi eladó vagyok ott lila napocskával..............sok az eladásom és a vásárásom is..vásároltam már sárga csillagostól is!
13. Ekka (válaszként erre: 12. - Kicsilányka1984)
2010. máj. 16. 12:51
"ez jó"...:(
2010. máj. 16. 12:50
65 pozitív van neki se nega se semleges de már hetek óta a leveleimre se válaszol pedig a termékein keresztül is írtam neki!
11. Ekka
2010. máj. 16. 12:50
Én ezért szoktam olyanoktól vásárolni, akik "profi" eladók, v. legalább van jó sok pozitív értékelésük:D
2010. máj. 16. 12:50
Ez sajnos benne van a pakliban.Én csak árulok ott. Vagy ha veszek valamit csak személyesen veszem át.
9. Ekka
2010. máj. 16. 12:49
Milyen értékelései vannak?
8. kicsilányka1984 (válaszként erre: 6. - Lizabella)
2010. máj. 16. 12:49
szerintem nem adta fel,mert akkor miért nem adja meg a rangszámot??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook