Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a gyalogosok és a biciklisek közlekedéséről? fórum

Mi a véleményed a gyalogosok és a biciklisek közlekedéséről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 7. 09:31

Sziasztok!

A biciklisek közlekedéséhez szeretnék hozzászólni.

Megjegyzem, nekem is van biciklim, szoktam használni.

A biciklisek minden fórumon kérik, hogy legyen elég bicikliút! De kérdezem, ahol van, ott MIÉRT nem használják? Reggelente a főúton kerülgetjük a bicikliseket a kocsival, a következő piros lámpánál kielőz. Ez olyan macska-egér harc. Pedig kb 11 km-es bicikliút van. Esetleg erre tudja valaki a választ, hogy miért nem használják a biciklisek számára, (nem olcsón) készült utat a biciklisek?

2011. ápr. 8. 22:55
Gyalogosként az autósokat szidom, hogy a zebrán egyik sem enged át, ha vezetek tök mindegy hogy kocsit vagy motort, akkor meg azokat akik szétnézés nélkül lelépnek a zebrára mintha halhatatlanok lennének..Figyelni kell, az biztos...
2010. jan. 10. 11:24

Mint gyalogos tudom hogy kell közlekedni. De ha megáll az autó hogy át akar engedni,akkor mi a f.....k indul el a mögötte levő? Nem azért ált meg hogy elromlott vagy mi. De most már azt is nézem és szegény nem tudja hogy miért nem akarok átmenni mikor ő megállt.


Jaj a tegnapi naptól felment a pumpám, mert megállok a zebránál és látom ,hogy jön az autó. Az autó indexel hogy a másik utcába befordúl,de én bedöltem neki és átmentem a zebrán. Az meg rám dudált,mert nem is fordúlt be. A hülye akkor ne indexeljen ha nem fordúlbe és egyenesen akar jönni. A mellettem levő bácsi meg is mondta a magáét.

2009. dec. 25. 19:41

Ha ismernék és betartanák a KRESZ-t nem lenne semmi bajom velük, de ha nincs senki a járdán akkor az úttesten cikázik, ha tele van a járda akkor ott. Most még a szembe jövő forgalomba, egyirányú utcába is behajthatnak, aki ezt kitalálta nem hiszem, hogy végig gondolta.

Arról nem beszélve bármi galibát csinálnak nem lehet felelősségre vonni, hiszen minden további nélkül odébbállnak.

2009. dec. 18. 11:09

Sziasztok!


most nézem hogy van ilyen téma is,engem ez nagyon érdekel,mert mostanában nagyon sokat megyek kocsival..ill a párommal,és borzalmas amit a biciklisek leművelnek,ha nem látnám nem hinném el!!!


Olyan balesetveszélyesen közlekednek,és még csodálkoznak hogy elütik öket.

Pár hét alatt nem tudom hányadik eset volt a párommal hogy majdnem elütöttünk egy biciklist!

Áthajt mindenen,úgy bevág melléd a körforgalomba h az csuda...és ha én elöbb lekanyarodtam volna akkor ugy elütöm hogy csak na...de normális az ilyen?

úgy áthajt a piroson hogy öröm nézni!

Azt sem tudják komolyan hogy hol vannak...?!!

Nem védem az autosokat mert személy szerint én nem vezetek autot,és az autosok között is vannak rossz vezetök,de én még nem láttam olyan biciklist aki normális betartott volna bármilyen szabályt is...!

Eszméletlenek!Szerintem még a gyalogosok sem ennyire gázak!

2009. júl. 6. 17:43

Az egész magyar közlekedési morál minősíthetetlen. És a motorosokról még nem is esett szó.

Férjem évekig biciklizett, így mindketten jobban figyelünk a bicósokra, mint az átlag.

Én már nem mernék forgalomban biciklizni, max. a környékbeli erdőben.

A gyalogos meg már el sem meri hinni, hogy egy autós megáll őmiatta a zebra előtt. Nem is mer elindulni, úgy kell jelezni neki, hogy tuti nem megyek át rajta.

2008. szept. 22. 18:47
Katasztrófális szerintem
66. fc4bcd8d51 (válaszként erre: 59. - Vmágika)
2008. szept. 22. 17:00
Egyetértek.
2008. jún. 3. 12:37
Véleményem szerint a közlekedésben is több türelemre lenne szüksége minden résztvevőnek.....És ne higgye már senki, hogy direkt ütötték el azt a szegény babakocsis nagymamát, És aki vezet, vagy családtagja vezet, az gondoljon arra, hogy elég egy pillanatnyi figyelmetlenség, vagy a körülmények összejátszása, és mi is kerülhetünk ilyen helyzetbe!
64. alyce
2008. jún. 3. 08:37
Ha én lennék most a közlekedésügyi miniszter, már nyert ügyem is lenne ;)
63. Marita (válaszként erre: 60. - Alyce)
2008. jún. 2. 19:20

alyce!

teljes mértékben igazad van! Támogtom javaslatodat!!!!

62. Marita
2008. jún. 2. 19:19
Sajnos a bicajosok sem mindig vigyáznak magukra, a gyalogosok meg cikáznak néha, mintha üldöznék őket, persze tisztelet a kivételnek....
61. vmágika (válaszként erre: 60. - Alyce)
2008. jún. 2. 17:08
Helyes,egyetértek!
60. alyce
2008. jún. 2. 17:07
A gyalogosokkal nincs bajom, viszont a biciklisekkel igen (tisztelet a kivételnek)! Ugyanis én törvénybe iktatnám, hogy aki biciklire akar ülni, tegye le a kreszvizsgát! Ugyanis a legtöbb biciklis baleset nem az autós miatt van, hanem a biciklis kresz-nemtudása miatt.
2008. jún. 2. 16:36

Őszintén?

Ha gyalogos vagy biciklis vagyok,"akkor rohadt autósok",amikor vezetni tanultam,akkor pedig "hülye biciklisek".

58. 533bb4d1fe (válaszként erre: 55. - 8128907a46)
2008. jún. 2. 16:33
És a gépkocsizók ütik el a babakocsit toló nagymamákat a zebrán.És ez nem irodalmi idézet,ezt az élet írta.
2008. máj. 3. 09:28
Ahol én lakom, ott nagyon ki vagyok akadva mind a gyalogosokra, mind a biciklisekre. Egymás mellett közlekednek, és ha látják, hogy jön az autó, nemhogy félre mennének, inkább még egy lépéssel az út közepe felé lépnek! Volt már, hogy direkt olyan közel mentem hozzájuk, hogy a visszapillantó elérte az illetőt.
56. enci2
2008. máj. 3. 08:01
Sportolnak és ez nagyon jó!!!!!!
2008. máj. 1. 21:10

Én irodalmi idézettel szólnék:

"Szeretni kell a gyalogjárókat.A gyalogjárók képezik az emberiség nagyobb részét,sőt mi több-a jobbik részét...Meg kell jegyezni,hogy a gépkocsit szintén a gyalogjárók találták fel,de a gépkocsivezetők erről valahogy rögtön megfeledkeztek...Az utcák,amiket szintén a gyalogjárók teremtettek,a gépkocsizók uralma alá kerültek..."

(Ilf-Petrov)

2008. ápr. 28. 10:01
Én autóvezetőként nagyon ki tudok akadni az idős nénik és bácsik kerékpározásuktól! Egy: nemigen hiszem,hogy olyan jól tudják már a KRESZ-t,másik, hogy remeg a kezükben a kerékpárkormány, leszállni is alig bírnak, és saját magukat és közvetlen az autóvezetőket frászba tudják hozni, mikor a kövesút közepén nem is gondolná az ember, hogy leszállnak! Teljesen balesetveszélyesek!!!
2008. ápr. 28. 09:52

Én csütörtökön vesztettem el egy jó barátomat. Bicikli úton közlekedett biciklivel, és teli zöld volt. Vigyázzon magára mindenki!!! Jó, hogy átírják a kreszt, mert ez katasztrófa!!!!!!


inforadio.hu/hirek/eletmod/bulvar/hir-195609

52. Hemü
2008. febr. 23. 11:18

Sziasztok!

Kerékpárral közlekedek Budapesten 2,5 éve (kb. heti 150km), egyszer ütöttek el, többször majdnem, és mindannyiszor bicikliúton mentem. A járdán vezetett városi kerékpárutak életveszélyesek. Ilyet a Kerékpáros Klub már nem hagy jóvá. Az úttest biztonságosabb.

Nem igaz, hogy bárkit feltartok az úttesten, mert utána ugyanannak a sornak a végére áll be az autós, ahova különben is beállt volna. Sokszor ők tartanak fel engem.


Üdv

Hemü

51. 5464505f6a (válaszként erre: 49. - Ferildi)
2007. dec. 28. 18:49

Nem mondod?



Ki látta a -ha jól emlékszem- BRFK felhívását,miszerint mielőtt a zebrára lelépünk, nézzünk alaposan körbe, mert mit ér az elsőbség,ha nem adják meg? Ez kicsit durva sztem.

50. lill
2007. dec. 28. 18:24

alapvető kresz-szabályokat nekik sem ártana ismerniük, sőt..

kivilágítatlan biciklisek tömkelege jár az utakon, elég egy rossz pillanat és már meg is van a tragédia.

gyalogosok úgy szintén, zebrán kívül mehet az autós belvárosban 50nel is nyugodtan, de ha a gyalogos leugrik.. nem fog tudni megállni.

2007. dec. 28. 18:10
Ők is emberek!!!
48. LoLiNa
2007. dec. 28. 05:23
hát nekem inkább az autósokról van véleményem.. és nem túl szép..
2007. dec. 27. 23:02

A biciklisek eletveszelyesek, foleg videken es foleg az idosebbek.

Annyire jo lenne, ha nekik is kellene jogsi!

2007. dec. 27. 22:43
Azt hiszem sokan vagyunk gyalogosok és biciklisek, de autóban ülők is. Mindig másképpen viselkedünk a másik szerepében. Gyalogosként az autósokat szidjuk, autósként a gyalogosokat. De szerintem, főleg vidéken, nagyon veszélyesek a kerékpárosok, és a gyalogosok.
2007. dec. 27. 21:04
Borzasztó mikor lakotterületen kívül sötét ruhában haladnak és nincsenek kivilágítva. Szerintem fogalmuk sincs milyen halálos veszélyben vannak.
2007. dec. 2. 06:19

pro és kontra

Az autósok figyelmen kívül hagyják a bicikliseket,gyalogosokat. Néha a biciklisek,gyalogosok úgy közlekednek,mint az autósok.

Így nagyon nehéz normálisan közlekedni!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook