Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen képet vágjunk a házvásárláshoz fórum

Milyen képet vágjunk a házvásárláshoz (beszélgetős fórum)


2010. máj. 16. 20:09
Azt sem árt megnézni, hogy milyen közel van a bevásárlási alkalmatosság, a közlekedés mennyire van közel, ill. távol, van-e közelben kocsma, disco, nagyobb parkírozó hely... Van-e olyan üzlet, ahol éjjel is rakodnak, mert ezek a létesítmények bizony nagyon meg tudják keseríteni az ember estéit, éjszakáit, hétvégéit. Háromszor költöztem, van némi tapasztalatom a dolgokban.
21. mmacus (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2010. máj. 16. 17:08
Én az ilyen vevőnek azt mondanám, menjen vissza oda és vegye meg azt!
2010. máj. 16. 17:01

Attól függ milyen régi a ház.... Minél régebbi annál több dologra. Tető állapota nagyon fontos.

Továbbá tégla vagy vályog, vagy vegyes falazatú, szigetelés, szennyvízhálózat, milyen régi a vezetékelés. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

De ezeket tisztességes emberek maguktól is elmondják. Ami meg rejtett hiba, az szerintem az is marad, ha nem tisztességesek.

2010. máj. 16. 16:05

SZiasztok!


Tapasztalt vevők, eladók!

Mire kell figyelni egy családi ház megvételekor?

Miket kell feltétlenül megnézni, megkérdezni?

18. 8c73a5832e (válaszként erre: 4. - 2656c806ea)
2010. máj. 16. 05:43
Hát igen,én is hasonlóan gondolom...Amikor mi akartuk eladni,volt olyan vevő ,hogy közölte, ráférne egy renoválás.Panellakásról volt szó. Tudtuk, hogy nem érdemes sokat rákölteni. Az új lakó úgyis olyanra tapétáztatja stb. amilyenre ő akarja. de nem esett jól....
17. 480b578442 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. máj. 15. 23:27

Szerintem pedig pont nem igy van.Nagyon is meg kell mondani ha valami nem tetszik már csak azért is mert lehet engednek az árábol.

,,Ha egy házat régota nem tudnak eleadni gond van"

Ez régen volt igy .Most azért nem tudják mert senkinek nincs pénze,nincs vásárlo lakás viszont dogivel mert a sok banki kolcsont senki nem tudja fizetni.Áll a lakáspiac.

16. zsanci79 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. máj. 15. 22:59

Hát én is ilyeneket éreztem. Le is állítottuk a házvásárlást egy időre, elegem lett....most megint belefogtunk, előre félek.

Mi is az ügyvédnél voltunk már, az 1,5 millás esettel, mikor benyögték, hogy mivel ez örökség, 3 részre megy a pénz, és az egyik többet akar 500 ezerrel, így mindenki kapjon már többet....hát lóf@sz a seggetekbe. Megjegyzem azóta se adták el a házat, pedig már rég volt

15. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. máj. 15. 22:13
Így jártam én is! Meg volt beszélve, hogy másnap du. x órakor találkozunk az ügyvédnél szerződéskötésre. Este megkeresett a tulajdonos felesége, hogy almás a dolog. Annyira fájt, hogy elkapott a sírógörcs. Zokogtam... Ez volt a szerencsém. A gyerekeink együtt jártak iskolába - megsajnált... Eladta a férj a lakást. A fura csak az, hogy a pénzemből épített házban akasztotta föl magát...
14. Tamianyu (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2010. máj. 15. 22:09
Ez nagyon ócska duma szerintem.Én erre kedvesen az ajtó felé invitálnám az érdeklődőt,és elküldeném,hogy vegye meg azt a másikat....
13. 2656c806ea (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. máj. 15. 21:51
azok parasztok voltak! ilyet nem lehet csinálni. milyen emberek vannak hietetlen!
12. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Iop1111)
2010. máj. 15. 21:28

Nekünk nagyon tetszett kétszer két ház. Meg is mondtuk, és látszott is rajtunk. Készpénzel fizettünk volna. Mikor másodszorra visszamentünk, az egyiket 2 millával, a másikat 1,5 millával megemelték. Nem lett belőle vásár.....Sőt egy harmadik is nagyon megtetszett, aminek az eladója elvárta volna, hogy budapestre menjünk fel hozzá mindent elintézni (200 km).

Szóval mi már nem mutatjuk ki hogy tetszik e.

Mondjuk szerintem ez is csak velünk fordulhatott elő.....ha más meséli ezt nekem, esküszöm nem hiszem el.

11. 2656c806ea (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. máj. 15. 20:55
Azért mostanság elég sokáig hirdetnek házakat mire elkel. Rengeteg eladó ház van,most kell venni,válogatni lehet.
2010. máj. 15. 19:51
Lakást keresni hónapokon keresztül szinte életforma. Megismertek házakat, embereket, történeteket, és így sok-sok tapasztalatot fogtok gyűjteni. Nagyon fontos, hogy ne tudassátok, ha valami nem tetszik. Udvarias megtekintés, érdeklődés, számlák megtekintése, telefonszámkérés stb. Ha viszont egy házat már régóta nem tudnak eladni, akkor valami gond van.
2010. máj. 15. 18:47

sziasztok


nagyon át kell gondolni és minden részletre oda kell figyelni, főleg arra hogy ha esetleg vmi nem tetszik azt lehetőleg ne a tulaj előtt beszéljétek ki :O))


mi 2 éve akartunk venni, nagyon tetszett mindkettőnknek, de annyira rámenősek voltak az eladók hogy elment tőle a kedvem...már még a földjüket is ránk akarták tukmálni és minden nap bejöttek nálunk....brrrr.....el küldtem őket..

2010. máj. 15. 18:42
inkább póker arc minthogy sértegessétek a tulaj otthonát.
7. kisj (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2010. máj. 15. 18:41
na, ez a legrosszabb és legátlátszóbb manipuláció-kísérlet:P
6. kisj
2010. máj. 15. 18:39
csakis pókerarcot vágjatok, hiszen tuti,hogy azon is múlik néhány 100 ezer, mert azért teljesen hófehér lelkületű és korrekt eladók csak a mesében léteznek (én is felsrófolnám az árakat egy önfeledten ujjongó vevő láttán, pedig amúgy marha becsületes vagyok ám)
5. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Iop1111)
2010. máj. 15. 18:04
Ha nagyon tetszik a ház és szeretnétek hogy engedjenek az árból, dicsérjetek egy ezelött megnézett házat, hogy azt kellene inkább megvenni mert ott ez, és az, jobb volt, vagy olcsobb...
4. 2656c806ea (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2010. máj. 15. 17:59
igy van! Ez nem azon mulik,hogy ki hogy tud szinészkedni hanem,hogy mennyire korrekt a vevő és az eladó. Nekem a másik oldalról van tapasztalatom mikor eladtam a házamat. Sokkal szimpatikusabbak voltak azok akiken láttam,hogy tetszik a ház és nem fikázták agyba főbe az otthonom amit én imádtam. attól függetlenül még a pénz kérdést meglehet beszélni. volt olyan aki odajött nagypofával,végig járta minden zegét zugát a háznak,a szomszédból kért létrát,hogy felmenjen a padlásra,opogtatta a falakat,(persze ezzel nem is volt baj,hiszen meg kell nézni mindent) közben lehordta mindennek, nekem meg ment fel a pumpám. Már annyira leszarozta,hogy épp megakartam mondani,hogy ha ennyire gáz akkor mit keres még itt? Erre közölte,hogy mert neki kell. Gondoltam magamban ok,de egy fillérrel sem kapjátok meg olcsóbban,annyira undorítóan viselkedtek. Végül megvették ugy,hogy én nem engedtem. Amikor átadtam a kulcsot nekik,közöltem velük,hogy még 2 milliót is engedtem volna ha normálisabbak és kedvesebbek. Na akkor leesett az álluk.
2010. máj. 15. 17:38

Nyilvánvaló első kedves hozzászóló felméritek mennyit tudtok áldozni egy házfelujitásához, fentartásához szerintem sokféle szempontot figyelembe kell venni, mivel hosszú időre, vagy végleges otthonnak szánjátok. Előre és megfontoltan átgondoltátok birjátok vajon a felmerülő kiadásokat

és mennyit tudtok rá áldozni. Ha emelett döntöttetek akkor kivánok sok szerencsét hozzá.

Szivélyes üdv.Ágnes

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Iop1111)
2010. máj. 15. 17:33
Nem hiszem, hogy ezen túl sok múlna. De persze, ha ujjongtok, hogy ez álmaitok háza, akkor nem fog engedni túl sokat.Ha észreveszitek a hibákat, azt meg lehet beszélni a tulaj előtt-a fürdőt fel kell újítanunk, ki kell festetni stb. Ez talán segít némileg.
2010. máj. 15. 17:22

Sziasztok!


Házvásárlás előtt állunk és egy olyan kérdésem volna, hogy szerintetek hogy jobb, ha az eladó azt látja rajtunk h. tetszik a ház v. azt, h. nem tetszik? Vagy úgy egyáltalán milyen hozzáállással lehet szerintetek a legtöbbet alkudni?


Köszi a választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook