Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mézeskalács bordó máz készítése - köszönőajándék esküvőre fórum

Mézeskalács bordó máz készítése - köszönőajándék esküvőre (beszélgetős fórum)


2010. jún. 13. 08:44
Tényleg nagyon fontos volna már tudni. Lassan készítenem kellene, de a neten található anyagok nem tűnnek egyszerűnek, vagy otthon elkészíthetőnek. Ha valaki csinált már ilyet, kérem, ossza meg.
2010. máj. 16. 13:26

Köszönöm a hozzászólásokat!

Igen, én is gondoltam a málnaszörpre, céklalére, de úgy gondoltam, hogy ezek nagyon hígítani fogják a tojásfehérjés cukormázat, én nem lesz olyan szép fényes sötétbordó, amit szeretnék. Most találtam egy olyat a neten, hogy zselatinból, meg keményítőből lehet valahogy készíteni. Na azt meg elképzelni nem tudom. Majd kísérletezgetek.

2010. máj. 15. 13:18
Mindenkép ilyen körülményes ajándékot szeretnél készíteni? Nekem tavaly volt az esküvőm és én is sajátkezűleg készítettem egy nagyon egyszerű, mutatós ajándékot, szív alakút! Ha érdekel, akkor írj vissza priviben!
2010. máj. 15. 11:43
Vagy a citromlé porcukor keverékhez teszel eyg kis piros málnaszörpöt, és azzal kened le. Így rózsaszínű citrommáz lesz rajta.
2010. máj. 15. 11:03
Ó igen! Málnapiros ételfesték, Tescoban mindig beszerezhető...
2010. máj. 15. 11:02
2 tojásfehérje, 30 dkg porcukor gőz fölött felverve, míg a cukor már nem "korcog". Én amúgy piros ételfetékkel színezem, ezt a felverés előtt adom a fentiekhez. Nyomok egy spriccet, és szép rózsaszín. Te adj hozzá többet! :)
2010. máj. 15. 10:33
Szerintem a színt céklalé vagy meggylé adhatja,-legalább is ezt tartom természetes színezéknek-gondolom azzal is ugyanúgy megszárad mint a fehér(porcukor-citromlé),csak talán hosszabb idő alatt.
2010. máj. 15. 10:12
Esküvőre szeretnék köszönőajándéknak mézeskalács szíveket készíteni. A probléma csak az, hogy nem tudom miből van az a fényes piros/bordó máz, amivel le van kenve (alapozva) az egész szív. Ha valaki tudja, hogy hogyan kell elkészíteni, annak nagyon örülnék:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook