Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan főzzünk alacsony kalóriatartalmú ételeket? fórum

Hogyan főzzünk alacsony kalóriatartalmú ételeket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan főzzünk alacsony kalóriatartalmú ételeket?

1 2
2013. dec. 16. 11:37

sziasztok ;

barna cukor / teljes kiorlesu liszt /kenyer / oliva olaj vaj - margarin helyett /


+ minden etkezest nagy adag zold salataval kezdek ( reggelit is ) vagy barmi mas nyers zoldseggel


+minden adag melle parolt /fott zoldseg a krumpli/galuska / rizsen kivul


szerintem ha normalisan fozol es ezt hozza adod akkor a sok zoldseg segit sulyt tartani - ui nem eszel annyit a tobbibol .....


ugye nem fogyokurarol van szo


hetvegen/egyszer egy heten lehet sutizni ...a tobbi napon gyumolcs

32. ecus (válaszként erre: 31. - 59906b3b8a)
2012. aug. 14. 21:48
És a rizslisztben kevesebb a kalória mind a másikban??
2012. aug. 8. 15:23

nem tudom írta-e már valaki,de én a főzeléket rizsliszttel csinálom,a palacsintát pedig zabpehelylisztből:)

nagyon finomak így is,sőőőt:)

30. ecus (válaszként erre: 28. - Mandella)
2012. aug. 5. 17:33

Ezek nagyon jó ötletek nagyon ügyes vagy.

Mondjuk én a tojásról azt halottam hogy nem is olyan veszélyes mind amilyennek mondják.....a kalóriája is ezt mutatja.....ha van még hasonló jó tipped szívesen olvasnám :-))))

29. ecus (válaszként erre: 27. - Julcsi89)
2012. aug. 5. 17:31
Igen tuti kevesebb kell belőle csak egyszer kell rászánni a pénzt.....de...mikor ebbe a válságba???.....
2012. aug. 2. 17:38

sziasztok benézek ide is

nekem is már elég jól megy a hagyományos ételek diétásan való elkészítése, pl. töltött paprika, fasirt, lecsó, ezek szerintem nagyon finomak diétásan is.

Például már elég régóta én a fasírtba nem teszek se zsömlét, se kenyeret, de még tojást sem, és sütőpapíron sütöm ki, még olaj sem kell hozzá, elég a saját zsírja, mint a végén látható lesz, van bőven, mert jócskán kisül belőle.

Szktam főzelékeket is készíteni, a múltkor tököt csináltam, és pici olívaolajon megpirított kevés szójaliszztel csináltam a rántását. És nem tejjel, hanem joghurttal és almaecettel. Meg persze kaporral.

2012. aug. 2. 16:31
Uhh... Viszont takarékos, nem? Mármint kevesebb kell belőle, mint a hagyományosból.
26. ecus (válaszként erre: 25. - Julcsi89)
2012. júl. 31. 17:20

én már láttam egyszer és nagyon borsos legalább is nekem olyan 2000ft körül volt

:-(

2012. júl. 26. 15:10
Az olajspary engem is nagyon érdekel, csak még nem láttam sehol. Hol lehet kapni és mennyire borsos az ára?
24. ecus
2012. máj. 12. 13:11
Most mi lett ezzel a fórummal engem is érdekelne :-(((
23. Mariba
2011. jún. 15. 18:42

Sziasztok!


Vannak itt?

Nagyon jó ötlet lenne alacsony kalóriájú recepteket cserélgetni!:)

2010. jún. 11. 15:35
Jó még a pontdiéta is (Weight Watchers). Itt a hoxán is van róla egy csomó tudnivaló. Ott kalóriák helyett pontokat számol az ember, tehát még egyszerűbb, és nincs tiltva semmi. Igazából nem is diéta, csak annyi, hogy az ember nagyon odafigyel, mit és mennyit eszik.
21. depirinko (válaszként erre: 18. - Dc34f87d26)
2010. máj. 29. 13:47
Én is kalóriaszámolós diétát választottam. Most április 29. óta fogyózok, 1200 kalória a napi adag. Az elmúlt egy hónap alatt 5 kilót fogytam. 2003-2004-ben dietetikus irányításával már végigcsináltam egy féléves kúrát, akkor 19 kilót fogytam. Szerintem akinek nagyobb súlytöbblete van, annak jó ez a kalóriaszámolós módszer, mert ha nem figyeled, miből mennyit eszel, akkor könnyen csapdába eshetsz, mert még egy-két zsírosabb vagy cukrosabb falat is túlzott kalóriabevitelt jelent.
20. 484b000711 (válaszként erre: 18. - Dc34f87d26)
2010. máj. 29. 07:39
Mi a jó abban hogy kalóriát számolgatni? Aki nem eszik sokat és tornázik, úgyis fogyni fog.
19. 484b000711 (válaszként erre: 10. - 0c930ce391)
2010. máj. 29. 07:37
Jól teszed hogy vigyázol. A mozgás is sokat segít.
2010. máj. 29. 07:25

Jó ez a fórum, fel kéne pörgetni!

Jöhetnének olyanok akiknek a kalóriaszámolásos módszer bevált és jó eredményt értek el.

Én is átváltottam erre az életmódra (még az elején vagyok), ezért jó lenne mások sikereiről olvasni, hogy még több erőt adjon.

17. Tundeva (válaszként erre: 16. - 0c930ce391)
2010. máj. 28. 20:29

Igazad van, erre nem is gondoltam! Köszönöm, hogy leírtad :)

Ezért jó fórumozni, néha mások szemszögéből kell látnunk a saját helyzetünket ahhoz, hogy értékeljük, amink van.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a barátnődnek, neked pedig nagyon sok erőt és kitartást, hogy támogatni tudd őt :)

16. 0c930ce391 (válaszként erre: 15. - Tundeva)
2010. máj. 28. 17:42

Miért s a j n o s a mozgás? örüljünk, hogy tudunk mozogni! :-)

Legjobb barátnőm csontrákos, és gipszben, nem mozoghat..szörnyű érzés!!!

Én amúgy is szeretek sportolni de most megint hálát adok érte, hogy tudok is. Bocs, ezt le kellett írnom, feszít a dolog, hogy tehetetlen vagyok...

Különben maximálisan egyetértek Veled! :-)

2010. máj. 28. 08:43

Szerintem is nagyon jó alaplépések ezek, bár én a kenyeret nem tudnám elhagyni, anélkül én sem tudok jól lakni :D Csak teljes kiőrlésű legyen, ne fehér! És persze mértékkel... egy normál szelet egy étkezéshez, maximum.

Én próbálok arra odafigyelni, hogy minden nap többször, 4-5-ször egyek, keveset, és minimum 1 étkezés ebből gyümölcs legyen. Pl. alma, mert az nem is annyira drága és alacsony kalóriatartalmú is.

Emellett minden étkezésben lehetőleg legyen zöldség!!! (A zöldségeket is össze lehet szerintem úgy válogatni, hogy egy adag étel nem lesz drágább, csak mert több répa van a tányéromon :) Én is igyekszem minél kevesebb pénzből kihozni,eddig még elég jól sikerült az átállás.)

Ja és sajnos a kellő mennyiségű mozgás is szükséges... így 30 felé egyre inkább tapasztalom :D nem lehet megúszni.

Szóval a kettő kombinációja minimum a súlyod szinten tartásához kell, ha fogyni akarsz, akkor meg még jobban oda kel figyelni az arányokra, az tény. (kalóriabevitel, mozgás mennyiség stb.)

14. 0c930ce391 (válaszként erre: 13. - Evawitch)
2010. máj. 16. 14:12
Szia Szandálkirálynő! Te sokat fogytál, és tudod, hogy az izom éhesebb a zsírnál :-) Persze, hogy lájtos kajákkal nem lehet kondizni. Ha csak este kevesebbet eszel, már tettél az alakodért.Írok privit az otthoni edzésre!
2010. máj. 16. 14:09

Sziasztok!

Nekem ezzel annyi a problámám, hogy én a zöldségektől, gyümölcstől, joghurttól nem lakom jól. Ha eszek, mégéhesebb leszek. Próbálok normális kaját enni, de elég drága egy -két dolog. Kenyeret egyáltalán nem is eszek. Addig jártam konditerembe, de ne mfogyókúráztam, mégis fogytam. Ez azért lehetett, mert mindent megnézek, mielőtt megveszem, mi az, mi van benne. Most nem tudom, lesz-e pénzem kondizni, max. otthon csinálok valamit, ha nem.

2010. máj. 16. 11:46
Viszont..csodálom, hogy ez a fórum ilyen kevéssé keltette fel az emberek érdeklődését..
2010. máj. 16. 11:46

Mai, vasárnapi menünk: rántott csirkemell párolt zöldségekkel és uborkasalátával. A fiúk esznek hozzá rizst, és a Gyermek sütőben sült krumplit. Egy héten egyszer szabad lazulni,de szerintem még ez is kevesebb kalória, mintha olajban sülne a krumpli, és zsírosabb húst rántanék ki...

Holnapra pörkölt lesz (ma megfőztem), vörösborosan, sovány húsból, durumtésztával. Én nagyon kevés tésztával eszem, inkább sok salátával. Most nem azért, de ez szerintem nem fogyókúra, csak odafigyelés, de meg lehet nézni a fotóimat, miből lettem milyen néhány hónap elteltével, és TÉNYLEG nem éheztem, csak picit másként főzök. :-)

10. 0c930ce391 (válaszként erre: 8. - 484b000711)
2010. máj. 16. 11:41
Teljesen egyetértek Veled! Hosszútávon ez csak így működhet. lehet mondani, hogy eleink is ettek zsíros, kalóriadús ételeket, de le is dolgozták, kemény fizikai munkával. Ma az emberek nagy része nem ilyen munkát végez, ezért nem lehet annyira elereszteni magunkat. Apukám esztergályos, nehéz vasakat emelget, s mivel cukros, meg van szabva, hány zsemlét ehet egy nap..Hát le is fogyott szegény, mert ez kemény így nagyon. Mivel belém van kódolva a diabéteszre való hajlam, jobban odafigyelek és is a magam és a családom egészségére.
2010. máj. 16. 09:42
Arra hogy mit eszek ,inkább az egészséges táplálkozás miatt figyelek.
2010. máj. 16. 09:38
Én is odafigyelek arra, hogy mennyit eszek. Már hozzászoktam a kisebb mennyiségekhez. Viszont igényem a változatosság , így azok a diéták szóba sem jöhetnének, ahol megszabnak pl. gyümölcsnapot vagy szénhidrát napot. Amúgy sincsenek tiltott élelmiszerek ,csak a mértékletességre érdemes figyelni. Meg ha a húshoz éppen nem kívánjuk annyira a krumplit, akkor kihasználhatjuk és ehetünk hozzá inkább zöldséget. De ha aznap csak a krumplipürés rántotthúsra tudunk gondolni, akkor felesleges a grillezettet eröltetni paradicsomszeletetkkel. Nem hiszek az önsanyargatásban, hosszú távon.
2010. máj. 15. 06:16
Én ugyan nem számolom a kalóriákat, de több mint egy éve én is lényegesen egészségesebben főzök mint korábban és bizton állíthatom hogy megéri. A legtöbb alapanyagnak van egészségesebb alternatívája, tejtermékek, húsok, sovány változatban, lassan felszívódó szénhidrátot tartalmazó lisztek, cukorhelyettesítők, olívaolaj, stb..
2010. máj. 15. 00:40
:DDDDDD liba :-))))))
5. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Survivor3)
2010. máj. 14. 23:14
disznó,vagy kacsa?
4. 0c930ce391 (válaszként erre: 3. - Survivor3)
2010. máj. 14. 21:21
Na, ha egy pasi rakja fel így, és alkalmanként, az azért megkóstolom áááám :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook