Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom ma, "meglógott" mellőlem egy áruházban, mit tegyek? (nem tűnt el:) ) fórum

Kislányom ma, "meglógott" mellőlem egy áruházban, mit tegyek? (nem tűnt el:) ) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. máj. 14. 20:40

Gabi azért a talpraesettséget nem keverném ossze a neveletlenséggel:)De erről beszélek,végőlis akkor már némikép te is tudod kezelni.A lányom valoban szofogado a fiam virgoncabb de mindig találtam rá valami fondorlatos megoldást hogyan tartsam kordában.

És igen niko senki sem tokéletes én sem vagyok de probáltam tanácsot adni.Azt kellett volna mondanom nyugodj meg minden gyerek ilyen majd átmegy rajta és elhagyja.Nem fogja ha mindent ráhagynak és nem nevelik,irányitják.De elnézést,h bátorkodtam kifejteni véleményem:(

2010. máj. 14. 18:21

Amúgy az osztrákoknál nincs ilyen probléma...

Tudjátok, mit csinálnak???

Fogják magukat és még a 4-5 éves gyereket is simán beleteszik a babakocsiba, és végigtolják a seggüket a bevásárlóközponton, vagy épp a bevásárlóutcán.

És ha ezen még nem is akadnátok fent (pedig nagyon brutál ám látni, ahogy a 4éves ott tesped a kocsiban és magyarul megmondva szarik a világra, mert olyan szinten alulmotivált, hogy az már rettenet), akkor ehhez hozzájön az, hogy itatják őket ezekkel a cukros löttyökkel, amit üdítőnek neveznek. Az itteni gyerekek kedvence egy olyan műanyagüveges izé, amiben mindössze 10% gyümi van. Összetétel: vaíz, cukor, bla, bla, gyümölcssűrítmény, blablabla...

A gyerekeknek 2-3 éves korukig simán adnak tápszert, zöldséget-gyümölcsöt viszont alig.

Volt egy felmérés nemrég, ami kimutatta, hogy minden harmadik gyerek túlsúlyos, közülük meg asszem minden második el is van hízva.

Utána elég sokáig téma volt ez az eredmény, és mindenféle médium foglalkozott vele. A szülők meg panaszkodtak, hogy "dehát az én hatévesem csak csokit meg tésztát akar enni, almát nem". Na ja, csakhogy nem 6évesen kell rászoktatni a gyümölcsre...

Ja, és itt totál elfogadott, ha az 5-6 éves gyerek rohangál az étteremben!!! (Aki nem hiszi, menjen le nyáron a Balatonhoz és üljön be egy étterembe...)

Mellesleg, az én 2,5 évesem elszaladgál a voltban, meg elnézeget, de az étteremben pl. megül az asztalnál...

2010. máj. 14. 16:06
szerintem senki sem tökéletes anya,még az sem aki azt mondja,hogy meg kell nevelni. gyerekekről beszélünk nem gépekről,akiket csak be kell programozni,hogy most csendben leszel,most ne mozdulj meg stb. nekem az a tapasztalatom,hogy aki annyira okoskodik,pont az a leg csapnivalóbb szülő.
71. édesmandula (válaszként erre: 43. - 3a92f8d690)
2010. máj. 14. 15:48
igen, van amelyik érzékenyebb, van amelyik nem... :DD
70. tündér74 (válaszként erre: 67. - 480b578442)
2010. máj. 14. 15:48
Nem minden gyermek bírja ki azt a 15-20 percet. Nővérem, amikor még gyerekek voltunk, olyan "rossz" volt, hogy ővele nehéz volt bárhová is elmenni. 5 percet nem bírt ki, állandóan elfutkosott anyu mellől, én pont az ellenkezője voltam. Pedig egyformán nevelt minket.
2010. máj. 14. 15:46

Jujj,ezt a "meg kell nevelni" dumát nagyon bírom!Ezt olyanok mondják,akiknek van olyan mázlijuk,hogy a gyerekük egyhelybenülő típus,és el sem mer mozdulni az anyja mellől.Szerencsére az enyém nem ilyen.Azért szerencsére,mert szerintem később a talpraesettebbek fognak könnyebben boldogulni az életben.Csak persze addig nekünk nehezebb.

Mégis hogy kell megnevelni egy ilyen kisgyereket?Ha már elmagyaráztam neki nem 10-szer,nem 100-szor,hanem milliószor,hogy nem szabad a boltban anya mellől elszaladgálni,és mégsem érti meg?!Verjem agyon???

Egyébként volt már arra is példa 1-2-szer,hogy rácsaptam a fenekére,persze csak kézzel,de az is elég volt,hogy megszeppenjen és egy ideig meghúzza magát,de aztán kezdődik minden elölről.

Én azt szoktam csinálni,hogy az esti mesébe beleszövöm azt a történetet,hogy a kislány meglóg az anyukája mellől és eltéved,nem találják meg,stb,stb.

Most ott tartunk(3 éves a lányom),hogy csak addig megy el mellőlem,amíg ő lát engem.Ha elveszít szem elől,már egyből kiabál.

Ja,és ha csak lehet,nem egyedül megyek nagyobb üzletekbe.

68. mimmo33 (válaszként erre: 67. - 480b578442)
2010. máj. 14. 15:38
Persze meg kell vele beszélni, próbálni megértetni, de akkor sem mondanám, hogy egy 2,5 éves neveletlen.Sokszor ilyenkor még kis ösztönlények.Szerintem.
67. 480b578442 (válaszként erre: 65. - Mimmo33)
2010. máj. 14. 15:30
Valószínű igen.Bár a korra jellemző viselkedés de a boltban való szaladgálásról le kell szoktatni,megnevelni azt a 15-20 percet igenis bírja ki.Csak a boltra,hivatalra stb értem nem a játszótérre.Csak tudod az anyukákra is jellemző ám leállok ismerőssel beszélgetni,pletyuzni,nézelődni stb.Ha végképp nincs más megoldás céllal kell menni vásárolni és gyorsan letudni közben pedig árgus szemekkel ügyelni a gyerkőcre.Na üdv:)))
66. Malika (válaszként erre: 64. - 480b578442)
2010. máj. 14. 15:21
HÚ, akkor te nagyon szerencsés vagy, vagy tudsz valamit amit én nem.
65. mimmo33 (válaszként erre: 64. - 480b578442)
2010. máj. 14. 15:19
Ezek szerint az a 2,5 éves, amelyik nem viselkedik természetesen, elszalad, és nem cövekel le az anya mellett, akkor az neveletlen?!
64. 480b578442 (válaszként erre: 58. - Csodapók)
2010. máj. 14. 15:15

Természetes,h elmegy vásárolni akkor ha az a gyerek is tud természetesen viselkedni és szót fogad.Érdekes az én gyerekeim soha nem szaladtak el,ha azt mondtam itt leszel mellettem ott voltak.

Meg kell nevelni!

63. puritan (válaszként erre: 62. - Csodapók)
2010. máj. 14. 15:14
hiszen nem mi szóltunk meg téged az ellenkező véleményért, hanem te minket :)
62. csodapók (válaszként erre: 60. - 480b578442)
2010. máj. 14. 15:13

Pedig nem mindig lehet megoldani! Nekem több kicsi gyermekem is van/volt, úgyhogy a két kisded ez ügyben nem mérvadó!

Részemről befejeztem, nem látom értelmét a további penge váltásnak! Csak azt fogadjátok el, hogy nem a Te/Ti véleményetek az egyedüli jó!

61. puritan (válaszként erre: 57. - Csodapók)
2010. máj. 14. 15:09

igen, ahogy az is a világon a legtermészetesebb, hogy húsz percig kererik a gyereket, utána az anyuka kijelenti, hogy szerinte valami nem stimmel vele (lásd 3. hozzászólás)


amit nyilvánossá tesz valaki, arra nem lehet azt mondani, hogy senkinek semmi köze hozzá...

60. 480b578442 (válaszként erre: 57. - Csodapók)
2010. máj. 14. 15:05
Segítséget kért,megkapta.Ez nem kioktatás,tanács.Virtuálisan igy lehet segíteni.2 gyerekkel átvészeltem a kisded kort nekem ne mondd ,h nem lehet megoldani.Főleg a ruha vásárlás mint mondta előttem purittyán nem nélkülözhetetlen ami ne várhatna.Igenis ügyeljen a gyerekére ha ráadásul tudja eltünős mint a kámfor.
2010. máj. 14. 14:58
Nem csak egy bevásárlóközpontban leselkedik veszély egy gyermekre, akár, ha elvisszük kirándulni annyira kell figyelni és vigyázzni állandó ébernek kell lenni. Hányszor volt a tévében, hogy a lakásban egyedül hagyták a gyerekeket és milyen tragédia lett a következménye, mert a szülőknek fontosabb volt a kocsma, mint a család. Példának okáért soha nem szenvedtek komoly sérüléseket, volt olyan eset, ahol gyógyszermérgezésben halt meg egy négyéves kisfiú. A nagyobbik lányomat elvittem rendezvényre és a Népstadionban voltunk felléptek ismert előadók, szinészek, énekesek ott ült mellettem a padon és eszébe sem jutott, hogy elmenjen mellőlem. Jól érezte magát együtt kikapcsolódtunk és hazamentünk. Üdv.Ágnes
58. csodapók (válaszként erre: 56. - 480b578442)
2010. máj. 14. 14:54
Ez az "idő" az én időm is volt és bizony más lehetőség nem lévén, mindig velem jöttek a kislányaim!! És az akkor nagynak számító áruházba is!
57. csodapók (válaszként erre: 54. - 480b578442)
2010. máj. 14. 14:52
Ha az ember spórolni akar ott veszi meg a ruhát ahol jó minőséget kap kevesebb pénzért. Ha ez éppen egy nagy áruház, akkor ott, ha kis bolt /bár ezt kétlem/, akkor ott. A kérdést feltevő segítséget kért, de kioktatást kapott olyan dologért amihez senkinek semmi köze és egyébként is, mint már írtam, szerintem a világon a legtermészetesebb, hogy a gyermek elmegy az Anyukájával vásárolni. Egyébként is lehet, hogy pont Ő kapott vmit és azt próbálni kellett!
56. 480b578442 (válaszként erre: 45. - Sylvia81)
2010. máj. 14. 14:50
Tudom nem könnyű de a hangsúlyt inkább a nagyáruházra helyezném.Ezt kellene egyedűl elkerülni.Mikor az én gyerkőceim voltak kicsik mi gyeses anyukák összebeszéltünk,megszerveztük és vigyázztunk egymáséira.
55. mimmo33 (válaszként erre: 54. - 480b578442)
2010. máj. 14. 14:45
Ok.Csak azt nem értem, hogy ezt most miért nekem mondod...
54. 480b578442 (válaszként erre: 48. - Mimmo33)
2010. máj. 14. 14:43
Akkor nem nagyáruházba kell menni ruhát vásárolni ahol dupla esély van az eltünésre.Neked kell a gyerekhez alkalmazkodni amig kicsi mert neki még nincs annyi esze.
53. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:43

Megadod a címet? :D

Tutira jó idő lehet, ha nem fáztok, én meg már unom az esőt és a napsütéstelenséget... :D

52. puritan (válaszként erre: 49. - Csodapók)
2010. máj. 14. 14:42
most hogy mondod, itt a paradicsomban mi ruhátlanul járunk, ezt még elfelejtettem mondani :)
51. puritan (válaszként erre: 48. - Mimmo33)
2010. máj. 14. 14:41
pont ezen gondolkodom, hogy mikor a gyerekeim kicsik voltak, még plázák hírből sem voltak, sem éjjel-nappal nyitva tartó hipermarketek....mégis eléldegéltünk valahogy
2010. máj. 14. 14:38
A gyermekem 8 hónapos volt amikor elváltam az apjától. 9 éves koráig neveltem egyedül,ugy,hogy a nagyszülő egy másik városban laknak. Mindenhová vittem magammal,és soha nem volt hiszti ,vagy lkószálás. Bevásárolni is ug ymentünk,hogy vagy a bevásárló kocsiban ült,vagy mikor már nagyobb volt jött mellettem,de mi végig beszélgettük az utat. El sem akart menni,hiszen teljesen lekötöttük egymást.
49. csodapók (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:38
Már ne haragudj, de Ti nem használtok ruhát? Mert szerintem az átlag ember abban jár és azt vmikor meg kell venni!:)
48. mimmo33 (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:38

Nem létszükséglet.Szerencséd van/volt, hgy te megtudtad oldani, hogy ilyenkor ne cibáld magaddal a gyereket.

De pl.én sem tudom megoldani, hogy lepasszolom.

47. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. máj. 14. 14:38
Aha, szóval te ruha nélkül járkáltál, meg a gyerekeid is, mikor ennyi idősek voltak...
46. puritan (válaszként erre: 42. - Malika)
2010. máj. 14. 14:35
igen, csak hát a ruhavásárlás nem létszükséglet ugye :)
45. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - 480b578442)
2010. máj. 14. 14:35

Hát, nem mindig lehet!!!

Felem reggel 6ra megy, este 7-8, mire hazaér. Após úgyszintén. Anyós néha itt van, de akkor após és a saját dolgait intézi, max. annyit tud segíteni, mint pont ma, hogy kivisz a virágkereskedésbe, hogy legalább a virágföldet ne nekem kelljen hazarángatnom a 2,5 évessel, autó nélkül! Meg elvisz majd vásárolni, de csak egy élelmiszer-feltöltés fog beleférni, más nem, mert mennie kell vissza.

Minden más rokonom 300-600 km-re van innen!

kire hagyjam a gyereket??? Viszem magammal és fél szemmel figyelem, mert az enyém is elcsatangol. De annyiból szerencsém van, hogy ő inkább futkározós, és ha szólok neki, visszaszól, hogy "ittvagyok".

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook