Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Más is dilemmázik azon, hogy jó-e a gyerekének a bölcsőde? fórum

Más is dilemmázik azon, hogy jó-e a gyerekének a bölcsőde? (beszélgetős fórum)


25. Nanni (válaszként erre: 14. - E71ef36f21)
2010. máj. 14. 10:52

Most én nem akarok vitázni,de gondold el:kb. 15 gyerek jár egy bölcsis csoportba!!!!ha mindenki kajasztrájkol és egyenként etetik öket,az ebédnek nyugodtan lehetne vacsora nevet is adni:-)

A másik:a bülcsödékben bevett szokás,hogy ameddig nem szól a gyerö hogy pisilni-kakilni kell,addig nem számit szobatisztának!!!!!!!!Akkor sem,ha azt mondod szobatiszta,de többször szo nélkül bepisil-bekakil!!!A szobatisztaságra szoktatás a TE FELADATOD!!!!nem az övék!!!Ez külfüldön sem működik másként,csak annyi a különbség,hogy ott ha nem szobatiszta a gyerek,akkor is felveszik óvodába.És most nem kioktatni akarlak,de probáld meg kicsit helyén kezelni a bölcsöde funkcióját,hidd el,kevesebb elvárással sokkal könnyebb lesz neked is,és javul a viszonyod a gondozónőkkel.Csak tapasztalatból irtam neked,2 gyerőm már túl van a bölcsödén!!!

24. e71ef36f21 (válaszként erre: 23. - Tenkne_helga)
2010. máj. 14. 10:19
Megkérdezted, hogy miért jár bölcsibe, ha nem dolgozom, én meg válaszoltam. Szerintem mindent magadra veszel, egy szóval nem mondtam, hogy Te vitázol arc nélkül. Hagyjuk...
23. tenkne_helga (válaszként erre: 21. - E71ef36f21)
2010. máj. 14. 10:16

Látod,te vitázol,húzod fel magad!

A vita egyoldalú,csak megjegyeztem,hogy munkahely függő a bölcsi,messze áll tőlem,hogy vitázzak!Régóta Hoxázom,arc-al vagyok,névvel,vállalom amit írtam!

2010. máj. 14. 09:58

skuolfi igen azt szedjük..mindenképp kell neki egy teljes hónap amíg kifejti a védőhatást.

Azt látod én nem is tudom,hogy vírus ellen mennyire hat..nálunk most április óta most volt először valami hasmenős,torokfájós,köhögős nyavalyánk,de adtam rá székletfogót+ c vitamint és anti baci nem kellet...

2010. máj. 14. 09:50

tényleg, nem azért írtam ki a témát, hogy vitát szítsunk: ki érdemli meg a bölcsit, ki nem. Mert tényleg sok ilyen vita van, pl gyakorikérdéseken is, és meglepő, mennyire belelovallják magukat az arc nélkül netező anyukák, teljesen kiakadnak a végén egymáson és csak meg szeretném ezt előzni, mert ez off!

Kérlek, csak abból az aspektusból nézzétek a kérdésem, ahonnan feltettem! És köszönöm mindenkinek a válaszát, Helgáét is, hiszen ő is adott tanácsot, megosztotta, hogy náluk hogyan zajlottak a dolgok, és igaza volt, hogy erre nem is reagáltam, csak az utolsó megjegyzésére. Ezért bocsánat!

20. e71ef36f21 (válaszként erre: 17. - Ed103cf5c9)
2010. máj. 14. 09:46
Br...-Vx-t szedtek? Mi is prbáltuk illetve most is szedi, de csak fél hónap ment le eddig, gondolom kell neki pár hét mire lesz hatása, ugye? Mondjuk elvileg az a bakteriális fertőzések ellen alakít ki védettséget, a vírusok ellen nem. Most az utsó 2 betegsége vírusos volt.
19. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 16. - Tenkne_helga)
2010. máj. 14. 09:45
nem otthon van,hanem tanul,iskolában van ha jól értelmeztem.
18. e71ef36f21 (válaszként erre: 16. - Tenkne_helga)
2010. máj. 14. 09:41
Félreértettél, nem akartam én semmi sértőt írni. Csak azért írtam, hogy ebből ne legyen vita, mert nem ezért írtam ki a témát. sajnos sokan gondolják, hogy aki tanulni szeretne baba mellett, az nem érdemli meg a helyet a bölcsiben. Viszont én nem titkolóztam a vezetőnő előtt, nem alakoskodtam, hanem megmondtam, tanulok, ezért szeretném a bölcsit. Nem vagyok otthon, suliban vagyok. És felvették a fiamat. Most ez miért baj? Ne sértődj meg egy szmájlis mondaton! és megint :)
2010. máj. 14. 09:32

A betegeskedést sajnos nem tudjátok kikerülni,mindegy minek hívjuk az intézményt ahova viszed...ahol 1nél több gyerkőc van,ott már baci osztás van.

De nagyon jó kis immunerősítők vannak már a kicsiknek is.Nem drága,5-6ezer forint érte ha kiszámolod mennyit költesz alkalmanként akár csak egy egyszerű náthára is.És ezt nem kell rendszeresen adni.(2havi adag)Először 1 hónap,1hónap szünet,aztán megint 1hónap,2hónap szünet.Célszerű beszokás előtti hónapban kezdeni.

Nekem így nem gyűlt meg a bajom sem az ovival,sem a bölcsivel.De mivel még én sem mentem vissza dolgozni csak júniba,nekem is csak félnapos.Kihasználom az együtt tölthető időt:)

16. tenkne_helga (válaszként erre: 15. - E71ef36f21)
2010. máj. 14. 09:28

Hát,most megdöbbentem,hogy ilyen stílusban válaszoltál!Nem vitáztam,de tény,akinek nincs munkahelye,otthon van,ne legyen jogosult a bölcsire!Ha nem vagy megelégedve a gondozó nénik munkájával,beszélj velük(ne ahogy az elöbb nekem írtál),ha nem megy az igazgatóval.

Kicsit higgadj le és ne hidd azt,hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye a tieddel akkor az ellenség!

További szép napot!

15. e71ef36f21 (válaszként erre: 12. - Tenkne_helga)
2010. máj. 14. 09:16
munkáltatói, vagy iskolalátogatási. Ne legyen most vita abból, hogy szemét szülő nem is dolgozik, elveszi a helyet mástól, stb. Jó? :)
14. e71ef36f21 (válaszként erre: 11. - Nanni)
2010. máj. 14. 09:14
Igen, ezért is szenvedek, hogy oviban is ugyanúgy kezdődne elölről a betgesekedés...A gondozónőktől nem várok fejlesztést, de! azért az túlzás, hogy elvárják, egyen meg mindent egyedül, és ha nem megy neki, éhes marad...(kajasztrájk van egyébként nála, ami ránézésre nem szimpi neki, az nem kell, de ha belenyalt, akkor hajlandó megenni, csak oda kéne mellé ülni és belediktálni.) mivel 2 éves, azt mondják: neki egyedül kell enni és kész. Szobatisztaságra nem szoktatják (én igen), merthogy nem beszélget velük, úgyse értené, mit akarnak tőle.(ez abszurdum!!!! mindent megért, nekem rengeteget beszél, ne nézzék már retardáltnak...:SSSS) szóval ilyenek.
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Tenkne_helga)
2010. máj. 14. 09:13
Én is így tudtam,munkáltatói igazolás szükséges.Ez a feltétel.
2010. máj. 14. 09:10

Nekem 2 és fél évesek az ikreim,tavaly szeptember óta bölcsisek,a nagylányom is anno bölcsis volt.

Nekem csak jó tapasztalataim vannak,bár rengeteg múlik,hogy kik a gondozó nénik,szerencsések vagyunk.Rengeteget foglalkoznak a gyerekekkel és szeretnek oda járni,igaz egy kis időbe tellett mire megszokták,de kiegyensúlyozottak ott is,itthon is.

Betegek ők is voltak párszor az elején,de mostmár régóta nem.Egyedül ami nehéz,a reggeli korán kelés

ezt nagyon kihagynám.

Mindezek ellenére,ha tehetném biztos itthon lennék velük,bár állandó d.e vagyok,így szerencsére az egész délután a miénk.

UI:Úgy tudom,hogy a bölcsi feltétele a szülők dolgoznak,vagy nem jól tudom?

Ha nem dolgozik valaki,miért van bölcsiben a gyermek?

11. Nanni
2010. máj. 14. 09:04

Szia!

Nekem erröl kicsit más a véleményem.

A gyeröd eddig úgynevezett védett környezetben volt.A bölcsödében teljessen új hatésok érik az immunrendszerét,amivel eddig még nem találkozott.

Nem akarlak elkeseriteni,de aki nem adja bölcsibe a gyerekét,az az óvodában találkozik az állandóan beteg a gyerek problémával.Ha szeret bölcsibe menni,és élvezi a gyerektársaságot,akkor sztem ne vedd ki.Nem hinném,hogy visszafejlödik a bölcsiben a kisfiad,hisz örömmel megy,ami azt mutatja,hogy élvezi az ott töltött idöt.Az elöször huzamossan közösségbe vitt gyerekek 99% a az elsö 1-2 évben folyamatossan beteg,hisz ój betegségekkel,baktérium flórákkal találkozik a szervezetük.Amit tehetsz,hogy immunerösitöt adsz neki.Nem akarlak elkeseriteni,de ha most kiveszed,az óvodában ugyanezekkel a problémákkal fogsz találkozni.Még egy dolgot ideirnék.A bölcsödei gondozónöknek nem feladata a gyermeked fejlesztése!!!!!!Erre vannak a képzett óvonök!!!A bölcsödei gyermekgondozást tanfolyam keretében oktatják.A bölcsödére gondolj úgy,mint a gyermeked számára kellemes gyermekmegörzö!!!!!

Ha fejlesztö bölcsödét akarsz a fiadnak,kénytelen vagy magánbölcsibe vinni,ami horror áron van.

Még egy gondolat:a gyerekek viselkedése egyénenként más és más.Vannak az úgynevezett szemlélödö gyerekek,akik kivülröl szemlélödnek,nem szólnak,de a tapasztalatokat"elraktározzák".Elképzelhetö hogy a kisfiad ebbe a csoportba tartozik!

Szép napot: Évi

10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 5. - E71ef36f21)
2010. máj. 14. 09:00
én másfél évesen adtam bölcsibe mert muszáj volt elmennem dolgozni,nem is válogathattam,így én csak heti egyszer tudtam érte menni többi nap apája illetve anyukámék oldották ezt meg,én leghamarabb fél 7 körül értem haza hozzá és ő volt reggel az első mindig vártuk a nyitást és rohantam a buszhoz.....nyári szünetre ép,bizonyos okok miatt otthagytam az állásomat,ősszel meg elköltöztünk,újra babát vártam így az új helyen nem írattam be bölcsibe...a régibe szeretett járni,de este abban a kevés együtt töltött időben láttam hogy zaklatott a ritka együttlétek miatt...aztán veszélyeztetett terhes lettem,apa messze dolgozott,semmiben nem tudott segiteni,más városba kellett járnom orvoshoz igy a védőnő ajánlotta próbáljuk ki a bölcsit,közben mivel közel volt hozzánk és sokat utba akadt sétáink során,nagyon ment volna ő is...igy délelőttönként elkezdett járni,reggel későn vittem,és ebédre siettem érte,ebben a felállásban nagyon szerette és jó volt mindkettőnknek...néha ottaludt ha nem értem haza a dokitól,de soha nem volt gond ebből...jó hosszú lettem,de lényege hogy ha gondolod és jó nektek,délelőttre megpróbálhatod,főleg ha uj sulid van addig te is tudsz tanulni vagy effélék...
2010. máj. 14. 08:58
A bölcsi az esetek nagy részében csak egy szükséges rossz. Persze ettől még maga a bölcsi lehet jó. De a gyerekek immunrendszere még nagyon fejletlen ebben a korban, sok felesleges betegségnek teszi ki őket a bölcsi. Azon kívül 3 éves korig leginkább az anyára van szüksége, a társas érintkezés iránti igény bőven kielégíthető a játszótéren. Persze ha nincs más megoldás, akkor nincs.
2010. máj. 14. 08:58

Nekem az a véleményem ha megteheted akkor maradjon otthon veled,főleg úgy,hogy úgy látod otthon jobban fejlődik a beszéd is a picinél.

Én eddig úgy tudtam,hogy a bölcsödei ellátás munkahely függő.

2010. máj. 14. 08:55
Én nem vittem bölcsibe(pedig még a bölcsisnénik is nagyon jó ismerőseink),a sógornőmék vitték a kislányukat,rengeteget beteg azóta,és ezek különféle mástól elkapott betegségek,nem csak sima megfázás,mindegy, a lényeg,hogy a kisfiam 3 éves,szeptembertől oviba megy,én is tanulok azért van itthon velem,érzem,hogy szüksége van már nagyon gyerekek társaságára,de amíg lehet úgy gondoltam legyen velem,persze sokan azért kénytelenek bölcsibe járatni a gyerkőcöt,mert kevés ami pénzt kapnak gyedet,gyest.Szóval ha megteheted inkább legyetek együtt amíg lehet.
2010. máj. 14. 08:46
Én is azt mondom, ha teheted vedd ki, vagy ha mégis igényli vidd csak fél napra (bár a betegséget akkor is megkapja). Az én lányom most lesz 2 éves, augban viszem beszoktatni, ha tehetném én biztos otthon maradnék még vele 3 éves koráig.
2010. máj. 14. 08:44
volt aki így járt, hogy beadta bölcsibe, aztán nem vált be, és kivette?
4. e71ef36f21 (válaszként erre: 3. - Uracsvivi)
2010. máj. 14. 08:43
új sulit kezdek :) de ez nem fog befolyásolni.
2010. máj. 14. 08:42
Én nem is adnám bölcsibe ha otthon lehetek vele.Most hogy vége a sulinak csak az övé legyél.
2010. máj. 14. 08:39
Ha megteheted hogy kivedd bölcsiből,töltsétek együtt az utolsó független évet aztán úgyis ovi,iskola stb,ez az év még a tietek lehet nem hiszem hogy rossz hatással lenne rá főleg ha írod hogy sokat tanul otthon.
2010. máj. 14. 08:37
A fiam januárban szokott be, március végéig nem volt beteg (meg is lepődött mindenki), és az első benyomásaim pozitívak voltak a gondozónőkről, a bölcsiről is. De áprilisban 6x volt beteg (különböző dolgokat kapott el, minden gyerek tiszta nátha ott állandóan, hiába várom én meg, hogy ő teljesen meggyógyuljon) most volt mononukleózisa, a héten pedig beleesett a bárányhimlőbe is. szegény állandóan elkap vmit. Ráadásul kezd elegem lenni az ottani hozzáállásból. Elvárásaik vannak a gyerekekkel szemben, és ha vki nem felel meg ennek, azt éreztetik. Azon tipródunk a férjemmel, hogy kivesszük őt inkább. Mikor itthon van velem (betegség miatt) annyit fejlődik, hogy nem győzök csodálkozni (mondatokban megtanult beszélni, nponta annyi új szót megtanul, hogy csak nézek) a bölcsiben meg állítólag nem mond semmit. Ő azt mondja, tetszik neki a bölcsi, örömmel emlegeti a gyerkőcöket, a néniket is, szívesen megy oda. de nem tudom, mivel teszek neki jobbat. Mivel munkahelyem nincs, a sulimnak meg most nyáron vége, elvileg megtehetném, hogy kiveszem. De nem ártok a fejlődésének? (gyerekek közé beilleszkedés) Ha oviba viszem majd, de kihagyunk most 1 évet, nehezebben szokik be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook