Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerek nélkül allergiára van valami, ami használ? fórum

Gyógyszerek nélkül allergiára van valami, ami használ? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 14. 14:53
Nekem 13 éve jött elő az allergia, de 5 éve mentem el orvoshoz vele. Szinte minden lágy és fás szárú növényre allergiás vagyok, a macskaszőrre stb. Végig próbáltam már az összes gyógyszert amit felírt rá az orvos. A Zirtec volt a leghatásosabb, csak mindig álmos voltam tőle (de ez nem homeopátiás), és a Nasonex orrspray, ettől meg a fejem fáj(ez sem homeopátiás). A Calcium Sandoz pezsgőtabletta valakinek segít, de én nem szedhetem, mert émelygek tőle(ez az egyik mellékhatása). Próbáltam homeopátiás orrspray-t (most nem ugrik be a neve), de nem hatott, ki is hajítottam. Vettem Aqua Maris orrspray-t (ez tengervíz természetes anyagokkal), de ez sem használt. Mikor várandós lettem felhívtam egy homeopátia tanácsadó telefonszámát, ő ajánlotta az említett neve nincs meg orrspray-t, és homeós golyócskákból vagy az "allium cepa 15"-öt vagy az "arnica montana 30"-at (már nem tudom melyiket). Szóval nekem nem használtak a homeopátiás bogyók. Apósom adott sópipát, de az se hatott, sőt rosszabbúl lettem a használata után. Vettem Dr. Lenkei féle Kalcium-magnézium c-vitamin italport, állítólag jó allergiára. Most majd kiderül.
16. song35 (válaszként erre: 10. - Picilány13)
2010. máj. 14. 14:43

Szia Picilány13!

Véleményem szerint, egy jól összeállított komplex gyermekvitamint bátran adhatsz kisfiadnak.A lányomnak én is ezt adom(teszem hozzá orvos javaslatára) plusz még kalcium-magnézium készítményt is adok neki, amely együttes szedése a lehető legjobb hatással volt rá. Semmiképpen sem szeretném gyógyszerezni, mert ha azt elkezdem, akkor végeláthatatlan ideig szedheti,javulást pedig nem fogunk tapasztalni.

15. Picilány13 (válaszként erre: 12. - 91c956613e)
2010. máj. 14. 14:34
Köszönöm a válaszokat, voltam orvosnál vele, ő javasolta a szemcseppet, de óránként kell csepegtetni, és ez nagyon nehéz, szegény kézzel lábbal harcol ellene :))) azért gondoltam más megoldásra(is). A kálcium pezsgőtablettát ki fogom próbálni, de vajon ennyi elég? Nem ismerem annyira a vitaminokat,a C vitaminról tudom hogy gyulladásgátló hatása van.
14. Annaaa
2010. máj. 14. 14:33
Am. én azt hallottam, hogy a sajt is jó az allergiára!
13. Annaaa (válaszként erre: 11. - Piedra22)
2010. máj. 14. 14:32

Biztos az allergia típusától is függ, de én is allergiás vagyok mindenféle pollenre, porra meg mindenre, de szerintem fölösleges ennyi vesződés a javuláshoz...

Nekem a homeopátiás gyógyszer bőven elég... 1 adag 5 bogyó..elméletileg napi 2x-3x lehet bevenni..Én ált. elfelejtem és csak heti kb. 2x veszem be, mégis bőven elé..nincs semmi bajom..Ha egy kicsit trüsszögök, beveszem..és ennyi.

Szerintem érdemes kipróbálni, mert tényleg hat és jóval olcsóbb, mint a pezsgőtabletták, teák, sóbarlang meg mindenféle...

(nahmeg időt is spórolhatasz)

12. 91c956613e (válaszként erre: 11. - Piedra22)
2010. máj. 14. 14:21
Legelső az orvosi vizsgálat!
11. piedra22 (válaszként erre: 10. - Picilány13)
2010. máj. 14. 13:59
3 éve én is allergiás voltam, nekem több dolog együttes használata segített: kalcium pezsgőtabletta, sóbarlangban naponta 40 perc, és a citro csepp, amit narancslébe csepegtettem. Nekem ezektől teljesen elmúlt. Szerintem egy 3 éves gyermeknek a kalcium pezsgőtablettából elég napi fél, a citro cseppből pedig az alkoholmentes változat. Sóbarlang pedig minimum heti 3.
2010. máj. 14. 13:39
Sziasztok! A kisfiamnak most jött ki az allergiája :( Tüsszög, könnyezik és viszket a szeme, és a sok dörzsöléstől nagyon csúnyán be van dagadva. :( Szeretnék rajta segíteni, mert szenved tőle nagyon. A szemcseppektől még jobban, kínszenvedés beadni neki óránként. Erre is jó lenne a kálcium pezsgőtabletta? Hallottam sóterápiáról, de írtatok a vitaminokról is. Ő néha néha, mikor eszünkbe jut szedegeti, de ebben se vagyok nagyon otthon hogy melyik vitamin segíthetne? és milyen mennyiségben? Ő még csak 3 éves.
9. verosz (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. máj. 14. 13:29

Szia!


Nekem a férjem allergiás minden fára,fűre szinte,elég durva rohamok jöttek rá.Ő 2 éve elkezdte szedni a Bee pollent(aloes termék)és azóta hála isten már nem fullad be,néha viszket a szeme,meg folyik az orra de akkor sópipázik meg iszik egy kalciumtablettát.De sokkal enyhébbek a tünetei mint előtte..,

Ő is szedett gyógyszert,de nem sokáig mert sokat vezet és a gyógyszerektől kába volt.

2010. máj. 14. 12:03
A kislányomnál nagyon jól beváltak a vitaminok, és ásványi anyagok fogyasztása. Természetesen ezeket folyamatosan adom neki, hogy fenntartsam az elért állapotot. Feltételezem, hogyha ez gyermeknél jól bevált, akkor felnőttnél is hatásos.
2010. máj. 14. 11:37
Éppen a tegnap hallottam,hogy nagyon jó allergiára a kakukkfű,kasvirág,apróbojtorján, ibolya teák. A legjobb egész évben teázni.
2010. máj. 14. 09:33
Homeopátia...
2010. máj. 14. 09:26

Nekem a Homeopátiás gyógyszerek segítenek!

Az nem számít gyógyszernek, abszolút természetes anyagokból van és nincs mellékhatása!

Más-más allergiás tünetre más gyógyszer van, úgyhogy konkrétat nem tudok mondani, kérdezz utána egy homeopátiás gyógyszertárban!

2010. máj. 14. 07:20

Néha előjön nálam a csalán.Ez annyit jelent, hogy telle lesz a testem foltokban piros kiütésekkel és iszonat viszket.Ez úgy jön ki, hogy valamit eszem, ami allergiás reakciót vált ki.Igazából nem tudom mi lehet az.A kálcium pezsgőtablettát alkalmazom ilyenkor, és a tünetek úgy kb 15-20 perc múlva elmúlnak.Nekem az bevált.Szemviszketésre nem tudom jó-e, de mindenképpen érdemes kipróbálni.

Van egy szemviszketős ismerősöm, megkérdezem tőle mivel cseppent, ha gondolod.Ő már kisgyerek kora óta allergiát számtalan dologra.

2010. máj. 13. 23:37
Szia.A calcium sandoz pezsgőtabletta nagyon jó,minden féle allergiára.Recept nélkül lehet kapni claritine tablettát,bár az már gyógyszernek minősül inkább,viszont nagyon jó az is.Esetleg garasone vagy visine szemcsepp.
2010. máj. 13. 23:26
ja bocsi de nemet a lap topom masok a betuk
2010. máj. 13. 23:26
pär eve vagyok allergiäs ,szedtem az aerust de abbaahagytam.most pär napja erzem hogy elojohetett a taqvaszi allergia mert a szemem iszonyat viszket stb.szemcsepp ,kälcium stb nem lenne eleg ?....homeopätia ese3tleg ? a gyogyszer drägaq is es nemis nagyon hasznält.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook