Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Forgalmi engedély okmányismeret szakértőt keresek fórum

Forgalmi engedély okmányismeret szakértőt keresek (beszélgetős fórum)

5. kefekötőke (válaszként erre: 4. - Cony4)
2010. máj. 14. 11:47

Köszönöm szépen állítólag rendben van.???


Telefononon hívtam az NKH-t.Elmondtam a problémám,azt mondta a telefonba:

Kézzel kell beírni a színt a műszaki lapra,nyílván tévedtek.

Menjek be,(oda-vissza 70km)adnak egy másik műszaki lapot ,avval az okmányirodába (újabb 32 km),és díjmentesen kapok új forgalmit.


Gyalog kell beírni valamit a mai vonalkódos,számítógépes,kizárólagos szoftveres világban??Nekem már ez is furcsa.


Elindultam Veszprémbe ,már majdnem nekiálltak új papírt csinálni ,mikor egy alkalmazott,(bocsánat ,koordinátor) egy színskálával a kezében megjelent és azzal nyugtatgatott, ezután az autó szín nem zöld lesz hanem kék.

Mondom neki, ha beírja a rendszámkeresőbe a rendőr vagy bárki azt kapja, hogy türkizzöld, a forgalmin kék van,ergo loptam az autót.


Elindultam haza ,az első utam a rendőrségre vezetett.

Kértem , ott az autó az ajtó előtt, igazoljanak le ahogy kell precízen.Nézzék meg először mit látnak.

Azonnal beírták a keresőbe a rendszámot és látták, hogy nem az okmányszerinti szín áll ott.


Mosoly,zavartság látszott a főtörzszászlós úron.

Felhívta az okmányirodát, ahol olyasmit mondtak mint a NKH-nál,tehát május 1-től megszűntek a padlizsánszürke,hupilila, türkizzöld fogalmak.


Tehát ami eddig zöld volt most kék lett.


Azért a hatóságoknak jó lenne egyhúron pendülni nem?

Ez a vizsga most 22650+kb 2000 Ft felesleges üzemanyag kts.+csomó idegeskedésbe került.


Mindenki nézze meg akármilyen hatóságnál mit vesz át és azonnal kérdezzen rá,ha valami nem passz.!

Köszönöm a segítséget.

2010. máj. 14. 09:08

Várj egy kicsit.

A párom hazajön, elolvastatom vele amit írtál.Rendőrők vagyunk.Ő jobban ért az ilyesmihez.Nem tudom vágni fogja-e a problémádat, de valami tanácsit biztos tud adni.Még nincs itthon, de majd jelentkezem

2010. máj. 14. 08:06

Ettől féltem.


A NKH -nál vizsgáztatták az autót,a környezetvédelmi cimkét a rendszámra rá is ragasztották,adtak egy A4 műszaki lapot,amivel majd a lefoglalt időpontban egy okmányirodában megjelentem és ott csinálták az új forgalmit.

A műszaki lapon futólag láttam is egy adatot,sok egyéb mellett ,hogy "szín:kék"


Azt gondoltam,biztos a környezetvédelmi cimke színe ,ami sötétkék.

Nem is foglalkoztam tovább vele.

A meglepetés otthon ért, mikor az új forgalmimat tanulmányoztam,a szín:kék van beírva pedig az autó tüzkizzöld.

A vizsgán is legalább 4 fényképet csinálnak róla.


Az igazi kérdésem most jön:

Ilyen kor mit tehetek?Nyílvánvaló tévedés lehet ,de mit csináljak?


Az okmányirodába hiába megyek vissza az ügyintéző a műszaki papírról csinálta a forgalmit.

(Igaz összehasonlíthatta volna a régi forgalmi adataival,mégis Ő a hatóság dolgozója)

A közlekedési hatósághoz menjek vissza?


Ott a képembe nyomhatják loptam ,átfestettem 1 hét alatt az autót türkizzöldre ,hiszem amit a hatósági papiron írva van az kék.?


Ne menjek sehova majdcsak totálkáros lesz egyszer én meg benne darabokban,aztán egyék meg amit főztek?


Mit csináljak?

SEGÍTENE valaki?

2010. máj. 14. 07:27
Igy van a színt jelöli.Egyébként ha kihajtogatod a forgalmit minden kódhoz oda van írva mit jelöl.
2010. máj. 13. 20:05

Frissen műszaki vizsgázott autóm forgalmiját cserélni kellett,mert a régi betelt.

Új formátumú,3-ba hajtogatott okmányt csináltak az okmányirodán.

Az "R" jelű kód mellé írtak egy számot és egy színt.

Kérdésem:ez lenne az autó színe?

De jó lenne ha ha szakember pl okmányismerő rendőr válaszolna!

De szívesen veszek bárkitől segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook