Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? fórum

Hízni szeretnék! Mit tudnátok tanácsolni? (beszélgetős fórum)


165. Venes (válaszként erre: 164. - 'szti)
2007. máj. 12. 07:44

Na igen...hol ezt írják, hol meg azt. Ezért utálom az internetet.

Minden írkálnak össze-vissza. Nem mintha a könyvek sokszor különbek lennének. Én személy szerint inkább hiszek olyanoknak, akiken látom, hogy tényleg eredménnyel jártak. Manapság sajnos ,,bárki" adhat ki könyvet és csinálhat oldalt...:(

164. 'szti (válaszként erre: 162. - Venes)
2007. máj. 12. 07:11
épp tegnap olvastam, hogy a tejcukor segíti a kalcium hasznosítást, a zöldségek rosttartalma meg gátolja...na, akkor most tegyen igazságot, aki hozzáértő :-)
163. Venes (válaszként erre: 160. - Titanilla20)
2007. máj. 11. 22:43
Van aki nem hízik egyébként ezektől sem.:)
162. Venes (válaszként erre: 149. - Ffc9d89fcb)
2007. máj. 11. 22:42

Tudom én ezeket. Meg azt is, hogy a csont már olyan 20 éves kortól nem is fejlődik és hogy a tej feldolgozása kálciumot von el a szervezettől, többet, mint amennyi benne van.

De nekem, az én szervezetemnek szüksége van tejtermékekre. Mióta ismét fogyasztok, azóta kezdtem el ismét felépülni. Húst nem áll szándékomban enni, de kell a hízásomhoz a különböző tejtermékek és szeretem is pl. a kefírt, juhtúrót és imádom a sajtokat.


Tisztában vagyok vele, hogy mint allergiás pl. a tej kifejezetten árt. De az én esetemben, most csak ezek segíthetnek.

(Meg imádom a sajtokat.:))

2007. máj. 11. 16:46

Azért szerintem nem az van a topic címében, hogy hogyan éljünk a lehető legegészségtelenebbül.


Jó kis tanácsok mondhatom.


Szerintem mi ehetnénk napi öt tábla milkát, ihatnánk egy nagyágyút, de meghízni nem fogunk az biztos. Pont az a baj, hogy nehezen tudjuk felszedni azt a kicsit is, amit akarunk, mert olyan gyors az anyagcserénk.


Ha komolyan adtátok ezeket a tanácsokat...hát elég nagy hülyeség volt.

2007. máj. 11. 13:46

Egyetek sok csokit,sültkrumplit,hambit estére is.

Mondjuk nem valami egészséges,de így felmegy pár kg.Vagy ha elmentek egy orvoshoz vagy akár egy személyi edzőhöz,összeállítanak nektek egy speciális hizlaló étrendet ami egészséges is:-)

159. chrisné (válaszként erre: 157. - 'szti)
2007. máj. 11. 12:08
Igen, igen
158. chrisné (válaszként erre: 155. - 'szti)
2007. máj. 11. 12:07
Hajaj, akkor menjünk vissza az őserdőbe, mi??
157. 'szti (válaszként erre: 156. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 11. 12:05

iiiigen, a rántott sajt-sült krumpli-majonéz fiiiinom kis hízlalós kaja

és a nyugodtság is sokat számít

2007. máj. 11. 11:57
Mindig 47-50 kg voltam, akármit ehettem egy dekát sem híztam. Aztán jött a párom, aki mellett nyugodt lettem és kiegyensúlyozott, többet ettem (hambi, pizza, sült krumpli sajttal) és felszedtem 5 kg-t. (na nem mindig ettem ilyeneket, csak többször mint eddig..)Jelenleg sokkal jobban érzem magam a bőrömben, csupán oda kell figyelnem mit és mennyit eszem, mert többet már nem szeretnék hízni.
155. 'szti (válaszként erre: 152. - Chrisné)
2007. máj. 11. 11:56

most a legújabb őrület az, hogy csecsemőkoron túl felesleges a tej, meg káros, stb.

sokan azzal magyarázzák, hogy az ember az egyetlen emlős, aki más emlős tejét fogyasztja, ezzel az erővel csak nyers koszton kéne élnünk, mert a többi emlős nem főz

akinek a szervezetéből hiányzik a tejcukorbontó enzim, vagy allergiás a tejfehérjére, az persze ne fogyassza

154. chrisné (válaszként erre: 152. - Chrisné)
2007. máj. 11. 11:55
Na úgy értem az életbenmaradáshoz egy babának anyatejre van szüksége, vagy rosszabb esetben anyatej helyettesítő tápszerre.
2007. máj. 11. 11:53
Az nagyon sajnálatos, ha valaki tejérzékeny, mert sokmindenről le kell mondania. Minden amiben laktóz, tejpor van. Minden tejtermékről, bár manapség már léteznek laktózmentes termékek is, igaz kicsit drágák.
152. chrisné (válaszként erre: 150. - 'szti)
2007. máj. 11. 11:51

Igazad van.


Az talán az ember kijelentheti, hogy falevelet nem kell rágni, vagy akaár kutyakakit, mert arra tényleg nincs szüksége a szervezetnek, de hogy tejre nincs...hát eldobom az agymat.


Nem tudom akkor a csecsemőnek mit lehetne adni?

151. chrisné (válaszként erre: 149. - Ffc9d89fcb)
2007. máj. 11. 11:49
Persze, volt már olyan, aki aszalt szilván élt.
150. 'szti (válaszként erre: 149. - Ffc9d89fcb)
2007. máj. 11. 11:03

szerintem ezt így semmilyen élelmiszerre ne jelentsük ki, hogy nincs szüksége rá a szervezetnek

vannak olyanok, akik nem fogyaszthatják a tejet, vagy tejtermékeket, ennyi

149. ffc9d89fcb (válaszként erre: 148. - Venes)
2007. máj. 11. 10:59
Szia! A tejtermékre egyáltalán nincs szüksége az emberi szervezetnek! Csak a kálcium miatt hangoztatják.Kálcium viszont van a sötétzöld növényekben, banánban,szardíniában,lazacban,olajos magvakba,stb.De fontos a kalcium felszívódásához a magnézium is, ami szintén van olajos magvakban,sötétzöld növényekben, almában, citromban,kukoricában.
148. Venes (válaszként erre: 147. - 'szti)
2007. máj. 11. 09:12
Tudok én albiba is főzni.;) Most már nem érdekel más, csak az egészségem. Szóval egy chilisbabot összedobni nem nagy cucc, hogy ne automata levest és kekszet egyek egész nap a suliban...:) Még ha hidegen fele olyan jó sincs a chilis bab, mint forrón...:D
147. 'szti (válaszként erre: 146. - Venes)
2007. máj. 11. 09:09

nem akarok én okoskodni, csak segítenék :-))


akkor látszik is egyből, hogy a házi koszt mennyivel táplálóbb a műkajánál :-)

a fagyasztást nem külön gondoltam, hanem többet csinálsz abból, amit úgyis főzöl

146. Venes (válaszként erre: 145. - 'szti)
2007. máj. 11. 09:04

Nincs rá időm, így is egész nap főzőcskézek, mikor itthon vagyok.


De olyan 1 hónapja letojom, hogy mi van, én akkor is minden nap főzök magamnak. És az eredmény: plussz egy kg.:)


Ma nem kívántam egyébként kenyeret...de szoktam enni mézes-mogyorósat és teljes kiőrlésűt, mert ezek a sima felfújt csodák semmi táplálót sem tartalmaznak.

Ma rizst eszek vacsira és az több kcal, mint a kenyér és könnyebb is belőle többet enni. 3 szelet kenyeret megenni, vagy egy tálka rizst? Utobbit könnyebb, sőt még nem is elég.


Másik meg, hogy nekem fehérje kell most sok, vagyis elsődlegesebb az izom felépítése miatt, mint a szénhidrát.

145. 'szti (válaszként erre: 142. - Venes)
2007. máj. 11. 08:58
nem tudsz vinni magaddal rendes kaját? lefagyasztva, mondjuk? ezen a műanyag cuccon élni...
144. Venes
2007. máj. 11. 08:57

Viszont semmi tejtermáket sem ettem az utobbi fél évben, az igaz... De húst igen. Ez fura...:/ Persze nem dinóhúst, csak ilyen olajos konzerv halakat, meg tengeri kütyüket, persze az is konzerv.

Tényleg nagyon fontosak a tejtermékek, erre kell rájönnöm. Meg az elhagyásuk fogyaszt, ezek szerint, vagyis nálam.:)

Bár tejtermékekből kivont anyagokat ettem, mert a zacsis levesekben előfordul tejpor, meg... sok mindenbe írják, hogy tejterméket tartalmazhat.:)

143. 'szti
2007. máj. 11. 08:55

Venes, te lisztet nem ehetsz?

mert mondjuk én nem vagyok igazán kenyeres, de joghurt reggelitől fix nem híznék :-)


tini07, ha olyan helyen laksz, ahol lehet bagettet kapni, javaslom azt is változatosságnak, nagyon finom belőle a friss szendvics jól megpakolva

142. Venes (válaszként erre: 141. - 'szti)
2007. máj. 11. 08:55

Itthon főzök...

Albiban tonhalkonzerv és meki váltogatta egymást...meg kínai. Csak akartam vega lenni, de ott fent nem megy. Konzervet könnyebb kinyitni.

141. 'szti (válaszként erre: 139. - Venes)
2007. máj. 11. 08:44
ne kábíts, te láááááááány, mindig nézem miket főzöl :-))
140. Venes (válaszként erre: 138. - 'szti)
2007. máj. 11. 08:30
Olyan két hete csak.:)
139. Venes (válaszként erre: 137. - Chrisné)
2007. máj. 11. 08:28

Én most nem voltam vega, mármint abban az időszakban, amég fogytam.


Még régen voltam az, ovo-lakto. Akkor kézisztem és 60kg voltam.:) Ez olyan 2 éve volt, majd visszatértem a húsevésre, már másfélegy éve.

Most akarok megint az lenni, mert jobb volt úgy. Még súlyban is több voltam, mint mikor húst ettem...

138. 'szti (válaszként erre: 137. - Chrisné)
2007. máj. 11. 08:27
izé...Venes is vega...
137. chrisné (válaszként erre: 136. - Venes)
2007. máj. 11. 08:24

Csak azért kérdeztem ,mert némely gyógyszereknek májkárosító hatása van.


Gasztros elvileg minden kórházban, szakrendelésen van.


Hát remélem a természetgyógyász tényleg tud segíteni. Te egy speciális eset vagy akkor.


Egyébként a testvérem is valami ilyesmi. Vagyis a táplálkozási problémák tekintetében.

Ő sokáig vega volt és utána kezdődtek a bajok, vagyis közben. Emésztési gondok, fájdalmak, ételallergia, és komoly nőgyógyászati problémák. Ez mind a helytelen hiányos étrend miatt. Ő a fősulin robbant le teljesen. A kollégiumi életmód nemvalami kedvező.

136. Venes (válaszként erre: 128. - Chrisné)
2007. máj. 11. 08:18

Elvileg semmi...vagyis nem láttak semmit. De én már nem hiszek el semmit se nem...

Egyik orvos mond valamit, a másik meg erre azt mondja, hogy ott semmi gond sincs. Szóval váááá.

Ilyen gasztrosnál még nem voltam..., de már más is tanácsolta. Hol találok ilyet?

Egyébként egy természetgyógyász kezében vagyok, olyan 1 hete, szóval most nagyon reménykedek.

Meg 1 hónap alatt híztam 1-1,5 kg-t, szóval szerintem menni fog ez a dolog.:)


Szedtem fogamzásgátlót, ezt a savlekötőt...allergiás vagyok igy az ellen is szedtem, meg inhaláltam. Ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook