Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A házunkban szétnyílik a parketta. Mitől lehet? fórum

A házunkban szétnyílik a parketta. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 14. 13:07
Ezért szigeteltettem le 3 cm-es hungarocellel a mennyezetet. Azóta nincs hajszálrepedés.
2010. máj. 14. 06:56
Nálunk is egy ponton reped a parketta, és ugyanazon a helyen a plafon is reped, lehet, hogy akkor a födémekkel van gond? Mi emeletes házban lakunk, így nem tudom, hogy tartósan mit lehetne tenni, nem e csak egy átmeneti megoldást tudunk találni a gondra, ha foltozgatni kezdünk...a plafon egyre nagyobb repedése miatt ha helyre is tesszük , az egész szobát újra kellene festetni, ami nagy munka, s a tartós technikát nem is tudom, hogy ismétlésre ne kerüljön sor.Ugyanígy a parkettánál is.
10. caffi
2010. máj. 14. 00:59

Szia!

A parkettát száraz anyagból gyártják,aszam a hivatalos neve "légszáraz"....ez tulajdonképp azt jelenti h normál fűtésnél ok.....de ha nagyon meleg van nálad,ak az lehet a baj h nem használsz párologtatót!

Ezt nem rég tudtuk mi is meg,mikor az egyik ismerősünk egy éves fa ajtólapos igen drága konyhabútora szét nyilt:(

2010. máj. 13. 17:40
Anyuék normál házban laknak és ott tuti az csinálja, hogy a 40 éves ház 25 évig nem volt kifűtve. Még a lerakott szőnyegek is nyirkosodtak anno. Most meg csont száraz és tele van résekkel. Mi meg sorháziban lakunk a legszélsőben, hát nem vagyok egy statikus, de elég durva lenne, ha most kezdene mozogni. Nálunk is szép volt, de szépen szaporodnak a rések meg potyog ki az a fűrészporos cucc. A múltkor eltűnt a fülbevalóm az egyik résben:(
2010. máj. 13. 17:35
Nem biztos, hogy jól magyaráztam. Tehát ha a négy külső fal kifelé dől, akkor nyílhat szét.
2010. máj. 13. 17:33

Az igazság az, hogy ez már egy 15 éves ház és eddig semmi baja nem volt. Tavaly nyáron lett csodálatosan felcsiszolva és lakoozva és most kezdte el csinálni ezt a szétnyílást. Mondanosm sem kell, hogy íszonyú ronda, nem győzzük szőnyegekkel takarni. Amellett még harisnyában és zokniban sem lehet járni, mert széttépi.

Egy ismerősöm mondta, hogy ha oldal irányban, tehát a 4 fal szétnyílik, akkor nincs repeedés, viszont a parketta ezt a csúszást már nem bírja, a födém még igen.

2010. máj. 13. 17:31
Nálunk is mindkét szinten nyílik. Már egyszer ki lett javítva, de szép lassan porszívózáskor jön ki. Nálunk valószínűleg a fűtéstől van. Az előző tulaj nem vitte ugyanis túlzásba. Anyuéknál is ez a helyzet. Szerintem is látszana a falon a repedés vagy a plafonon, ha a ház süllyedne.
2010. máj. 13. 17:29
Ha a parketta legalább 2-3 évig nem szárad, akkor sajnos lerakás után mehet össze. Ha meleg van a lakásban, akkor még jobban. Ilyenkor újra szokták rakatni...
2010. máj. 13. 17:25
Ha a ház süllyed, akkor a falak is megrepedeznek. Olyan nincs, hogy csak a parketta. Tapéta miatt nem láthatod mindenhol, de a plafonon akkor is látszana. Szerintem.
2010. máj. 13. 17:23
Sziaa. Vagy a parketta szárad, vagy a ház vetemedik. Fel lehet csiszoltatni, a résbe belerakják azt a port, amit felszednek, és lelakkozzák. Ha a parketta már nem szárad tovább, vagy a ház nem mozdul tovább, akkor szép marad :)
2010. máj. 13. 17:22

A házunkban mind a 3 szinten szétnyíilik a parketta. Van, hogy olyan nagy rés lett közte, hogy az ujjam is befér. Szerintetek miért lehet ?

Van köztetek esetleg statikus, aki ért az ilyesmihez ?

Süllyedhet a ház, azért történik ez ? Tavaly a külső mészkő birkolat púposodot fel, de azt mondták valószínű a csatornából belefolyt a víz és szétnyomta télen. De nekem az a gyanúm, hogy valami más zűr van itt.

Azért kérek tanácsot, mert iszonyatos drága astatikai bemérés és ha nem attól van, nem hívok ki szakértőt.

Köszi a segítséget.

2010. máj. 13. 17:19
A házunkban szétnyílik a parketta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook