Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakran visszatérő petefészekgyulladás fórum

Gyakran visszatérő petefészekgyulladás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
110. 891542758c (válaszként erre: 14. - Kovacsildiko69)
2015. okt. 7. 20:13
menj a patikába
2015. febr. 13. 11:49
Sziasztok, gyakran vagyok felfázva,pedig ha kell még dupla zoknit is húzok..voltam nőgyógyásznál és ő baloldali petefészek gyulladást állapított meg, gyógyszereket írt de sajnos nem változott semmi azóta sem ,ugyanúgy gyakran felfázok..Ki lehet ebből véglegesen gyógyulni ? Menstruáció előtt /után felduzzadnak a szeméremajkaim,piros,égő és viszkető érzés, történhet ez a fogamzás gátlótól is ? Mert 2 hónapja kezdtem el szedni..18 éves vagyok. Köszönom előre is a tanácsokat.
108. ildipe (válaszként erre: 107. - Lilaeper)
2014. aug. 21. 11:43

Kedves Lilaeper!


Én is hasonló problémával küzdök 10 hónapja. Sikerült rendbe jönnöd? Ha igen, hogyan? Találtál jó nőgyógyászt? Én most keresek egy újat, mert az eddigi orvosom kezeléseinek a hatására nem tudok rendbe jönni...

2013. dec. 5. 16:34
Illetve továbbra is vannak ciszták, illetve megint csinált egy méhszáj fagyasztást. :/
106. lilaeper (válaszként erre: 105. - Vitalitásom)
2013. dec. 5. 16:33

Szia!


Sajnos nem. Most jöttem a nőgyógyásztól és ismét gyulladás. Pedig még nemi életet sem élek és 3 antibiotikum kúrát is végignyomtam nyáron :( Nem tudom mi lesz így. Aggódom hogy ha huzamosabban fennáll ez a probléma akkor nagy baj lesz. Jelenleg a hányinger volt gyanús, illetve a hüvelyi görcsök, mellgyulladás. Ezért mentem vissza. 1-2 hónapig nem volt tünet. Most megpróbálom ismét a cickafarkfű teát inni egy hétig, illetve ismét azt a fránya Apranaxot írta fel az orvos, ami személy szerint nekem legutóbb sem használt semmit. :(


Ötlet?

2013. szept. 15. 16:11
Szia Lilaeper! Rég jártál erre. Megoldódott a problémád?
2013. máj. 31. 12:13
Remek nőgyógyász: Dr. Vleskó Gábor szülész-nőgyógyász. Keresd meg a neten fent van
2013. máj. 29. 17:11

Összegezve: petefészek gyulladás tünetei: hányinger, vájkáló égő elég nagy területre kisugárzó fájdalom, mellérzékenység.

Ciszta esetén: cércukorszint beállítás javasolt.

Béltükrözésen nem voltam, pontosan hogyan csinálják? Mennyire fáj? Nem féltetek tőle?

Ki tudna remek nőgyógyászt javasolni Bp-en?

A cickafarkfű ülőfürdő tényleg jó? Érdemes kipróbálni a petefészek gyulladásra? Mitől lesz jobb? A hüvelynél szívódik fel belőle valami és őgy fejti ki hatását? VAgy hogy működik?

2013. máj. 29. 17:08

Folyt.:


Elmentem hát fagyasztásra a másik rendelőjébe( ott is lekezlő volt és azt se tudta ki vagyok)ahol elpanaszoltam hogy még mindig nagyon fáj az alhasam és adjon valamit. Elvégezte a fagyasztást. Illetve megnyomogatott ismét kívül-belül, majd kijelentette hogy menjek gasztroenterológushoz, mert máshol érzek fájdalmat amikor nyomogat. Szerintem elfelejtette hogy a citológiai kenet ki is mutatta a gyulladást - én meg mivel siettetve voltam az idegállapotomban nem jutott eszembe hogy mondjam, illetve hogy már a bal mellem is rendhagyóan fáj(mintha csipkednék), nem úgy ahogy szokott, továbbá hányingerem van. Eldurrant az agyam, elmentem a háziorvosomhoz aki szintén megnyomogatott és ő is azt mondta a teljes történet ellenére hogy menjek el hasi ultrahangra illetve felírt vastagbélre való antibiotikumot. El is mentem még aznap a mom park magánklinikára(8500 ft). eErmészetesen ott sem tudtak egyértelmű diagnózist felállítani, csak annyi volt biztos hogy nem vese, nem máj,lép. A petefészkeket nem látta rendhagyónak(bár folyton mentegetőzött hogy azt nőgyógyásznak kéne megnéznie) illetve a beleket sem látni jól diagnosztizálhatóan. Kaptam egy nyomoronc papírt, melly 8500 ft-omba került és kimutatta hogy lehet esetleg bélprobléma továbbra is. A vastagbélre adott antibiotikumot 3 napig szedtem(pont hétvégére jött ki) majd hétfőn eldurrant az agyam és elmentem a budavári rendelőbe egy tök idegen nőgyógyászhoz(tb-re) akinek kitálaltam és elpanaszoltam hogy min mentem keresztül. Megnézett ultrahanggal(kértem) és megnyomogatott stb, megállapította hogy petefészek gyulladás.(WOW ki gondolta volna!!!)Felírt antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt, kúpot, krémet és gombaölőt.(12000 ft) (Végre!!) Tehát szomorú és nem gondoltam volna hogy igaz, de többet értem az öndiagnosztizálással az interneten mint a sok hülye magánklinikával.Ebben a hónapban 70 000 ft-ot költöttem összesen emiatt az egész miatt egyébként, ami nem is lenne baj, ha gyógyulnék. Mivel a bélre adott antibiotikum teljesen tönkrevágta a beleimet, így a petefészek gyulladásra adott gyógyszerek minden nap kijönnek belőlem hasmenés formájában, úgyhogy vettem normaflor-t is(3000 ft). Vicc kategória mit művelnek orvostudomány mögé bújva a magyarok!

3 napja szedem a dolgokat rá, tört krumplit eszek és normaflor-t, így már nem megy a hasam, viszont semmit sem javult a petefészek gyulladásom, borzasztóan fáj a derekam: ég, szúr, mintha késsel vájkálnák. Mennyi idő alatt múlik el? Szerintetek jönni fog az enyhülés? Puszi

2013. máj. 29. 16:55

Folyt.:


A leleteim átvételére visszamentem a magánklinikára(ekkor lehúztak ismét 15000 ft-al, mivel ez 3 hónapon belüli kontroll).Felháborító, hogy azért is ekérik a vizsgálati díjat hogy megtudd milyen leleted van és hogy felírjon vmit.Méhszájsebet is megállapított - meginvitált fagyasztásra a másik rendelőjébe.(ingyen)

A ciszták miatt vérvételre küldött a doki( mivel ilyenkor vércukor szint beállítása kordában tarthatja a kis mocskokat és nem okoznak nagyobb gondot). Vérvétel mammut magánklinika 15000 ft.

A gyulladásra felírt egy gyógyszert(mint utólag kiderült egy sima fájdalomcsillapítót!!-Apranax 550 mg) ami semmit sem ért a gyulladás ellen, csak a fájdalmat nem éreztem. Kételkedtem is: 3 heti szedés alatt 2x is letettem 2-3 napra a gyógyszert, mert teljesen felhúzott hogy rászokok egy sima fájdalomcsillapítóra, mert idióta az orvos.Folyt.köv.

2013. máj. 29. 16:50

Sziasztok!


Az én történetem másfél hónapja kezdődött.


Csúnya darabos folyásom volt (nem olyan mint amikor gombás fertőzés van, hanem ilyen"lemezkés")majd rá egy hétre amikor megjött a menstruációm, a vérrel együtt furcsa dolgok távoztak belőlem, mint előtte soha. A menstruáció végére ezek eltűntek és normális volt minden egy hétig. Ezt követően visszatért eza furcsa folyás és elmentem nőgyógyászhoz (citológia) kenetvételre(mammut magánklinika - 13000 ft). Nem bírtam kivárni a másfél hetet az eredményig, mert borzasztóan elkezdett fájni a bal alhasam. Kikönyörögtem hogy vegyél előre a leletem és mondják meg mi van, mert félek ha nem kezeljük időben súlyosbodhat. Itt kezdődött a kálvária.

Meglett a leletem, mely kimutatott gyulladást,illetve cisztákat is.Folyt.köv.

2013. máj. 14. 20:47
Nekem is fáj a hasam alja. Állítólag cisztám van. Erről esetleg tudna valaki valamit mesélni? :(
2013. márc. 17. 21:09
Gyakran fáj(érzékeny) a petefészkem, majdnem minden alkalommal elmegyek vele orvoshoz, de gyulladást soha nem talál. Lehetséges,hogy meg vagyok fázva,de nincs begyulladva? Elore is koszi mindenkinek.
2010. okt. 25. 10:04
sziasztok! A petefészek gyulladásnak milyen tünetei lehetnek? Fáj jobb oldalt, feszít. Dalacint meg cataflámot szedek. Hüvelyi ultrahang kimutatja a gyulladást? Ciszta okozhat ha fájdalmat?
2010. szept. 15. 11:36
vasárnap óta én is állandó hasfájdalommal küszködök. voltam már nődokinál, és radiologusnál is. hát mondanom sem kell mind a kettő mást mondott. igy ma elmegyek egy maszekhoz, aki már remélem ir fel vmi gyógyszert, mert már nem bírom sokáig.
2009. jún. 8. 20:36
nekem ez szinte mindig magasabb-
2009. máj. 27. 08:42
C-reaktív protein. Bocsi, már utánanéztem. Nekem ha jól emlékszem az is teljesen normális illetve alacsony volt. Olvastam egészséges emberekben szinte mérhetetlen.
93. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 92. - Kovacsildiko69)
2009. máj. 27. 08:40
A CRP az a vörösvértestsüllyedés?
92. kovacsildiko69 (válaszként erre: 91. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 27. 07:03
Nekem a CRP értéke mindig magasabb volt.
2009. máj. 19. 11:51
A vérkép sajnos csak akut gyulladásban mutat eltérést. Ha hosszabb ideje megvan és krónikus(ilyen a folyton kiújuló is) azt nem mutatja ki!
90. kovacsildiko69 (válaszként erre: 89. - Beuci888)
2009. máj. 19. 10:42
Szia!A ciszta elmúlása után nekem is mindig volt gyulladásom,és ez sajnos nagyon gyakran kiújul.Csak nem értem,a vérképed miért nem mutatta ki a gyulladást.Hüvelyváladékom nekem sem szokott lenni,esetleg egy kis pecsételő vérzés.
2009. máj. 17. 13:18

Sziasztok. Amiota nem jartam itt, sok minden tortent velem.

A legfontosabb talan az, hogy a haziorvos beutalt a korhazba, ugyanis egy kicsit magasnak talalta a vercukor szintemet, valamint az EKG-m sem volt tul jo.

A korhazban 2 napot toltottem. Kiderult, hogy nincs cukorbetegsegem, valamint a szivemmel sincs gond. A verkepem is teljesen jo lett.

Elkuldtek nogyogyaszati kivizsgalasra, ahol ultrahangos vizsgalat alapjan megallapitottak, hogy kismedencei gyulladasom van, ugyanis lattak egy 1,5 cm-es folyadekgyulemet.

Kaptam megint antibiotikumokat, amiket szorgalmasan szedek, valamint sok gyogyteat is iszom. Elegge etvagytalan vagyok, de azert megprobalok enni.

Sajnos meg mindig nem nyugodtam meg, mert annyira rosszul vagyok, alig birok menni. Meg azt sem ertem, hogy ha tenyleg ez a bajom, akkor miert nincs huvelyvaladekom? Egyaltalan nincs semmilyen sem! A fajdalmaim elott volt mondjuk, de ahogy elkezdtem szedni az antibiotikumokat, a veres valadek elmult, viszont jott ez a szornyu fajdalom...

Holnap el kell mennem egy helyre, ahol kitenyesztik a valadekomat. A hazi orvos egy csomot kitenyesztett mar, de nem talalt semmit.

Mit mondjak, nagyon felek! Mar elegem van ebbol a szenvedesbol.

88. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 87. - Beuci888)
2009. máj. 8. 19:53
Furcsa, de én is gyakran érzem ezt. Azzal a különséggel, hogy én olyankor tényleg meg akarok halni. Az a szerencsém, hogy túl gyáva vagyok hozzá.. Én már többször be is jelentettem itthon mint ahogy az az öngyilkosokra jellemző. Ez az utolsó segélykiáltás. Persze nem vettek komolyan.
2009. máj. 8. 17:30
Koszonom jelszo. Persze, nem akarok en meghalni, csak mar elegem van a szenvedesbol. Koszi a biztato szavakat.
86. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 83. - Beuci888)
2009. máj. 8. 17:16
Nyugodj meg! Biztosan nem lesz semmi baj. Sajnos ezer dolog okozhatja a panaszaidat, egy kis banális fertőzés is. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Az öngyilkosságot meg gyorsan felejtsd el! Jobbulást!
85. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 82. - Kovacsildiko69)
2009. máj. 8. 17:04
Kenetlevétel sem történt? Szerintem ez már több a soknál. Szeded itt a gyógyszereket egymás után anélkül hogy tudnád mi bajod is van pontosan. Én a helyedben a sarkamra állnék és addig erősködnék amig meg nem határozzák pontosan a kórokozót. Egy magándokinak meg pláne el kéne végeznie, hiszen fizetsz érte! Én orvost váltanék és addig mennék amig meg nem tudom miért fáj a hasam. Nem csak nőgyógyis problémák miatt fájhat, de sajnos ezek se mindig járnak folyással. Pl a Clamydia sokszor alig okoz panaszokat még kismedencei gyulladásnál se. Ha folyásod van akkor szinte kötelező, de szerintem alhasi fájdalomnál is célszerü kenetlevételt vagy tenyésztést csinálni. Ha minden kötél szakad akkor a nemibeteg gondozóban esetleg ha van felétek olyan hogy STD és gomba labor akkor ott is elvégzik. Jobbulást!
2009. máj. 8. 17:02
Ja, es a cisztam, amirol ugy gondoltam, hogy a bajom okozoja, elmult! Annak mondjuk orulok, h talan nincs petefeszek-rakom (ha hinni lehetett a nogyogyaszati vizsgalatnak). A doki nem latott egy cisztat sem, csak a mehnyalkahartyat latta begyulladva. Ettol fuggetlenul lehet mas betegsegem :(
2009. máj. 8. 17:00

Sziasztok!

Mar nagyon el vagyok keseredve! Fogyok, fogyok, nincs etvagyam! A verkepem jo, nogyogyaszati vizsgalaton is voltam, ott mehnyalkahartya-gyulladast allapitottak meg. Volt mar valakinek hasonloja? Ez indokolna a rossz kozerzetemet, etvagytalansagomat? Mar 7. hete tart! :( Hetfon megyek hasi ultrahangra, mar rettegek, hogy mit fognak talalni! Mar ongyilkossagi gondolataim is vannak, komolyan, pedig nem vagyok szuicid alkat. Felek, hogy valami komolyabb bajom van. :((

Csak gyumolcsoket, meg grizfeleket tudok enni, kenyerfeleket egyaltalan nem kivanom.

Bocsanat a nyavalygasert, de ki kellett ezt most magambol irnom! Szoritsatok hetfon! Koszonom! Minden jot nektek!

82. kovacsildiko69 (válaszként erre: 80. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 8. 08:17
Tenyésztést még soha nem csináltak,még magándoki sem.Nemibeteg gondozóba hogy lehet elmenni alhasi fájdalommal?Más panaszom nem szokott lenni.
81. kovacsildiko69 (válaszként erre: 78. - Beuci888)
2009. máj. 8. 08:15
Szia!Nekem már kétszer volt,nagyobbak,de mindig elmúlt magától.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook