Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadság letöltése vagy megváltása fórum

Szabadság letöltése vagy megváltása (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 15. 18:06

Sziasztok!

Elmentem egy jogpontra és azt mondták ha nem fizeti ki így jártam. Indíthatok pert de az több évig elhúzódik. Azt hittem ott segítenek hát nem.

Felháborító. Vagyis ha kiadja a szabit de nem fizet rá azt is megteheti. Ő papíron kiadja de nem fizet érte megteheti. Ha közös megegyezéssel megyek el a cégtől és megváltja és nem fizeti ki azt is megteheti. Akkor miért jár a szabadság???

2. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Buksi73)
2010. máj. 12. 15:24

Én is 100 nap feletti szabit számoltam össze, és kiderült, hogy 29 nappal kevesebb jár (a szabadság valamennyi részével a munkáltató rendelkezik, és a TGYÁS idejére másképpen számolják a szabit, másképpen a GYES, GYED idejére...a MÁK-nál nézz utána)A szabidat mindenképpen vedd ki, azalatt kereshetsz másik állást, de a munkaviszonyodat semmiképpen se szüntesd meg, mert így elveszik a szabadság, ha te mondasz fel.

Úgy tudom, a szabadság pénzben nem fizethető ki.

2010. máj. 12. 12:30
Holnap megyek egy jogpont ügyfélfogadásra és meglátjuk mit mondanak. Volt a cégnek már pere hasonló ügyből.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook