Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiveszik a visszereimet a lábszáramból ha valakinek már volt ilyen elmondaná a tapasztalatait? fórum

Kiveszik a visszereimet a lábszáramból ha valakinek már volt ilyen elmondaná a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. fredo
2016. máj. 29. 19:22
2 hete műtöttek a Budai Városmajor utcai Szív és Érsebészeti klinikán visszérrel. Igen nehéz bekerülni(1 év)de a műtét nem vészes kb 1 óra. Egy nap fekvés és mehetsz haza.
38. a9986bef96 (válaszként erre: 37. - Judit2929)
2010. júl. 5. 22:22

Á,dehogy,nagyon drága ügy ám.Pest nincs messze,ott azért elég jó ezügyben az ellátás.Szerintem.De inkább ne kelljen menned legközelebb...:(

A fáslira meg ha gondolod,szerintem kérdezz csak rá.Nagyon jó minőségűek.

2010. júl. 5. 13:46
Kecskeméten műtöttek a megyei kórházban. Sztk-s volt a műtét,de ha legközelebb kell mennem tuti hogy magándokihoz megyek mert megtanultam a leckét,az egészségünkre több pénzt kell szánni...
36. a9986bef96 (válaszként erre: 35. - Judit2929)
2010. júl. 4. 19:53

Jujj,de hanyagul bántak veled...Pont,hogy nagyon sok múlik a fáslizáson...Ilyet!Még jó,hogy a barátnőd segített benne...Igen,kb.eddig tanulják,ezt én is hallottam az ápolókról.

A barna az ilyen erős fajta,kibír több mosást is,és receptre fél évre felírható egy bizonyos mennyiség belőle.Menjél majd,ha akarod,üsd érte az asztalt nyugodtan,mert ami jár,az jár.Már eleve a műtétre a kórházba úgy kellett volna menned,hogy azokat a barna fáslikat polír újan viszed...Hát ilyet,ki vagyok akadva...Akkor ott nem a csúcs érsebészet működik...:(

Hol műtöttek?Ha nem gond...

35. Judit2929 (válaszként erre: 34. - A9986bef96)
2010. júl. 4. 19:04

Nem tanítottak fáslizni,azt mondták óh,az semmiség! Gondoltam is magamban hát köszi neked biztos az!! Az volt a szerencsém hogy van egy ismerősöm aki ápoló ő segített,tanítgatott engem.Ja és egyébként mondta hogy ők ezt 1 évig tanulják a suliban...

Sima fehér fáslit használok vagyis a pontos neve rugalmas pólya.A gyógyszertárban vettem,3 méret van én a középsőt használtam.

Nem tudtam hogy barna is van , meg hogy még több fajta is .

34. a9986bef96 (válaszként erre: 33. - Judit2929)
2010. júl. 4. 16:35

Oh...fáslizni tanítottak?Vagy ezt ők mutatták?

Azért kérdem,mert mi mikor mentünk limfológiára,akkor a professzornő megkérdezte a két barna fásliról,hogy mik ezek a rongyok és közölte,hogy kb.5fáslinak kéne feltekerve lennie...Na,szeva!

Nekünk is azért kellett csak menni,mert a visszerek mellett a nyirokkeringése sem jó.Munkahelyi ártalom ez is...:(

De tényleg: te milyen fáslit használsz?

33. Judit2929 (válaszként erre: 32. - A9986bef96)
2010. júl. 4. 13:46
Nem csak térdig hanem térd fölé is mert még fölötte is voltak műtéti hegek és a fásli ott már inkább csak védte a lábam,ott már nagyon lazán tekertem. Az egyszerűbb fáslit használtam. Limfológián nem jártam műtét előtt. Vérvétel,röntgen,belgyógyászat, EKG,ultrahang- voltam.
32. a9986bef96 (válaszként erre: 31. - Judit2929)
2010. júl. 2. 16:28

Á,értem.

De gondolom a két fáslit csak térdig tekerted,nem?Na és melyik fajta volt?Az a kis egyszerű fehér,vagy az a tartósabb?(annak 2000db-ja...:SSS)

Mi voltunk limfológián,ott 5 fáslival riogatták a férjem!Hú...De még a limfológia nyilatkozata nélkül nem mehet a visszér műtétre,rajtuk múlik mit mond,vagyis...a nyirkain.:D

31. Judit2929 (válaszként erre: 30. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 16:07

Rosszul bírom a harisnyát,mert sokszor érzem hogy teljesen beleizzad a lábam,estére már nagyon szorít.De nem csúszik le egyátalán,sőt a felhúzás rettentő nehéz,én először azt hittem kicsit kaptam,de nem.Mondták hogy ennek ilyen passzosnak kell lenni,szóval nekem minden reggel egy kis birkózással kezdődik.3 hét után térhettem át.1kontrollon voltam,csak akkor kell visszamennem ha valami baj adódik,egyébként a háziorvoshoz jártam hetente 1szer.2 fáslit kellett tekernem, egy nem volt elég hosszú.4-5 napig használtam utánna újat vettem mert már nagyon kinyúlt.Inekciót nem kellett adnom műtét után kaptam egyet és annyi elég volt a doki szerint,detralex gyógyszert kell szednem.

Nem tudom min múlt,csak a kontrollon mondta a doki (1 hét után) hogy már nem kell a fáslit éjjelre

30. a9986bef96 (válaszként erre: 29. - Judit2929)
2010. júl. 2. 15:44

Szegény...ebben a melegben hogy bírod a harisnyát? :S

Nem csúszik le amúgy?

Mikortól térhettél át a fásliról a harisnyára?

Kellett visszajárnod kontrollokra?

Hány fáslit kellett a lábadra tekerni?

Heparin-injekciót kellet adnod?

Min múlt az,hogy éjjelre már nem kellett a fásli?

Na,jó sokat kérdeztem,mi?Csak mi még előtte állunk.:S

29. Judit2929 (válaszként erre: 28. - A9986bef96)
2010. júl. 2. 14:05
Már nagyon jól vagyok,bár érerősítőt még szednem kell meg kompressziós harisnyát kell hordanom ki tudja meddig.Fáslizás a végén már elég jól ment,egy idő után éjjelre már le is vehettem. A sebek csúnyák kis vágások sok helyen de hát a harisnya miatt úgysem látszik. Csak a lábam érzékenysége nem akar elmúlni.
2010. júl. 1. 14:24
És hogy vagy így 1hónap után?Mesélj!Hogy telt ez az időszak?Fáslival boldogulsz?Sebek?Mesélj,érdekel!
2010. júl. 1. 07:09
Sziasztok! Lábadozom 1 hónapja volt a visszérműtétem. De még egy olyan kérdésem lenne hogy ti mennyi idő után borotváltátok le a lábatokat,használtatok testápolót? Mert nekem kezd kellemetlen lenni a helyzet.
26. manul
2010. jún. 6. 09:18
A fáslit ha meglazul mindíg tekerd újra!Úgy emlékszem varratszedés után már nem kellett kötözni a lábamat,de erre nem vennék mérget.
25. a9986bef96 (válaszként erre: 24. - Judit2929)
2010. jún. 6. 08:47

Hát,ez nagyon durva...Sajnos ebben nem tudok hasznos tanácsot adni,mert nem tudom,hogy ez most mennyire számít általánosan sebnek.De...több módja is van annak,hogy a sebberagadt gézt ne kelljen kitépni,de sebészeten általában a kitépés a "divat".Úgymond nem "sz*roznak" vele.:( Ráadásul,ha az a csípős valami egy sebkezelés akart lenni,akkor az egyik módi még illene is hozzá.Sebből én hiperollal szoktam kioldani a gézt és egyben meg is van a sebkezelés...Fekélyből meg tiszta vízzel kizuhanyoztatható...De ezekhez a műtét utáni vackokhoz semmilyen tapasztalatom nincs(még:D,illetve: még:( )

Ha engem kérdezel,naponta kétszer is újratekerheted a fáslit,átkötözni elég egyszer is.Mondjuk legyen zuhanyzás után,akkor az ki is mossa onnan.Például,de nem tudom.:S Ha nekem kéne instrukció hiányában végezni,én így tennék.

24. Judit2929 (válaszként erre: 22. - A9986bef96)
2010. jún. 6. 06:35
Az a baj nem figyeltem mert nagyon fájt az újrakötözés,a seb beleszáradt a gézbe és mikor levették felszakították az összes kis apró vágást+ még le fújták valami csípős anyaggal hát azt hittem ott szülök meg:-)
2010. jún. 5. 18:12

(Gyakorlatból tudom.) A lényeg, hogy a fásli nagyon szoros legyen mindig! Ha kell gyakran tekerd újra.

Különben az a lábad dagadtabb marad.

2010. jún. 5. 18:01

Hű,de gáz...mi még előtte állunk,de...A kórházban hogy csinálták?A fásli elég hamar meglazul,szerintem napi szinten kell újratekerni.Nem mutatták hogyan kell?Ez alapvető lett volna.A géz meg (szintén-szerintem) jó,ha alatta van,mert védi.Azért az a fásli elég durva anyag...:S

Jobbulást neked!

2010. jún. 5. 17:15
sziasztok!Megvolt a műtét most itthon vagyok.Bevan fáslizva a lábam alatta géz.Ti hány nap múlva szedtétek le?és utánna ha újra fásliztátok tettetek alá újra gézt?Előre is köszönöm a válaszokat ugyanis a dokim alig mondott valamit sőt nekem kellett utánna mennem hogy legyen szives már mondani 1-2 dolgot mert semmit nem tudok,de ezt elfelejtettem megkérdezni.:-(
20. a9986bef96 (válaszként erre: 19. - 4a5570eb33)
2010. máj. 16. 21:27
Hű,végig olvastalak titeket,de nem volt könnyű.Nálunk is aktuális a helyzet,de előtte még megjártuk a lymphológiát is.Van erről valami tapasztalatotok?Be kell majd feküdnie.Amúgyis gondban vagyunk,mert most mindjárt két tűz közé is kerültünk...Az érsebész(nálunk nem fogad el pénzt) szajkózza,hogy műteni kell.A lymphológia professzorasszonya azt mondta,hogy ez nem olyan egyszerű,nehogy a nyirokkeringésnek gondot okozzon a műtét.Dehát egy ismerősünket is "hitegettek" a lymphon,hogy lehet nem is kell műteni,aztán a végén dehogynem,meg lett a visszér műtét is.Mi tudjuk,hogy kell,mert több helyen,több doki is mondta már.Szóval készülünk rá.Csakhogy pénz a kiesés.Maszeknál szakács.A heparinjekciót korábbról ismerjük,nem téma,de a lábadozás az sok idő.Neki napi 8óra állás a munkája.Ez elképzelhető szerinted 8 nap után? :S
2010. máj. 15. 22:17

Műtét utána napon mehettem haza, 8 nap után már dolgoztam. Mai napig nem újult ki, akkor szokott fájni ha már 2 kg-ot hízok. Nagyon vigyázok mivel már olyan sokszor műtöttek, hogy többet nem lehet.

Örök fogyókúrára vagyok ítélve, mivel ha fáj akkor menni is alig tudom. Nem látszik kívülről semmi, olyan érzés mintha késsel vágdosnák belül a lábam.

18. manul (válaszként erre: 17. - Judit2929)
2010. máj. 15. 08:09
Nekem nem fájtak a viszereim csak nagyon csúnya volt a lábam.Összesen négy napot voltam kórházban a műtét utáni napon már sétáltam,egyáltalán nem fájt.Nem voltam ágyhozkötve,jöttem mentem és közben pihentettem a lábam.Nem volt egy nagy dolog!
2010. máj. 15. 08:06
Még egy kérdés.Ti meddig voltatok bennt a kórházban a műtét után?Hány napig voltatok ágyhoz kötve otthon és van valami jó tippetek arra hogy hogy könnyebb elviselni a visszereket pl.hideg-meleg váltott zuhany stb. Előre is köszi a válaszokat!:-)
16. Rozália (válaszként erre: 15. - Manul)
2010. máj. 13. 18:55
Lehet...
15. manul (válaszként erre: 14. - Rozália)
2010. máj. 13. 16:56
Nekem is vastag ér volt a lábamon nem fájt de nagyon csúnya volt.Én megműttettem.Nekem vékony erek jöttek ki és abból sem sok.Szerintem veszélyesebb "megtartani" ezeket az ereket,mint eltávolíttatni.
14. Rozália (válaszként erre: 11. - Manul)
2010. máj. 13. 16:43
Én ezért is nem műttetem meg... Az első terhességem óta van a bal lábamon egy bokától a lágyékig húzódó, elég vastag visszér. A lábam nem fáj tőle, pedig már 55 éves vagyok, sokszor mondták pedig, de inkább nem. Ha meg még ki is újulhat...
2010. máj. 13. 16:42

Ami kimaradt:


Az első: altatásos műtét volt neki

A csak érzéstelenített, mert az altatás utáni fejfájásra nem vágyott újra

A 3. szintén altatásos, mert azt mondta, hogy inkább a feje fájjon, mint még egyszer végig kelljen hallgatnia a műtét közben hallatszó hangokat.

2010. máj. 13. 16:40

Apósomnak 3 műtétje volt, kettő 2008-ban egy egy 2010-ben, de elvileg 2008-ban szerették volna mind a hármat(csak túlterhelt volt a doktorúr).


Amit láttam nála:

Nagyon csúnya volt a műtét után, tele volt piros, sárga, lila foltokkal. Bicegett és fájt neki. Folyamatosan szorító harisnya és szorító kötést hordott, majdnem 2 hónapig. A fájdalom kb. 2-3 hétig tartott, de csak akkor, amikor ráállt a lábára. Amúgy fel volt neki mindig polcolva.


Ennyit tudok erről:)

11. manul (válaszként erre: 10. - Rozália)
2010. máj. 13. 16:38
Hát igen!Előfordulhat!
10. Rozália (válaszként erre: 3. - Rachel67)
2010. máj. 13. 16:35
Miért "nem is egyszer"? Kiújul?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook