Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gézengúz Alapítvány – 20 éve a koraszülött és születési sérült babákért fórum

Gézengúz Alapítvány – 20 éve a koraszülött és születési sérült babákért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gézengúz Alapítvány – 20 éve a koraszülött és születési sérült babákért

2011. nov. 24. 22:56

Eszerint ti is hasonlóan jártatok!

Nekem a kislányom már 5 éves lesz, és jelentem, tökéletes mozgása van, tökéletes járása és hál'Istennek hogy volt annak idején annyi eszem, hogy megkérdeztem más szakembereket is, mert nem volt szükség sem gyógytornára, sem gyógyúszásra, semmire!!!!

Most táncolni jár a drágám, amit imád és nagyon tehetségesnek tartják!!!! Sőt, úgy jár lábújjhegyen, ahogyan csak kevesek tudnak!!!!


Judit0710 minden jót nektek!!!!

2011. nov. 24. 14:51

Szisz 83-al értek egyet. Dévényeztetjük a kisfiamat 2,5 hónapos kora óta, de láttam fantáziát a Huple gömbben, megvettük. Amit ott mondtak a 10 hónapos fiamról, maximálisan felháborított. Nem fog tudni pl focizni, le fog maradni a kortársaitól stb. Mindezt 10 perc megfigyelés után. Javasolták, hogy váltsunk neurológust, járjunk gyógytornára és hidro-terápiára stb. És hogy "adjunk esélyt" a gyerekünknek. Maximálisan megbízom a neurológusunkban, nem voltam hajlandó váltani, elmeséltem neki a sztorit, miután ő az, aki 3 hetes kora óta figyeli a kisfiamat. A neurológusunk is uazt a gyógytornászt ajánlotta, (és felelőtlenségnek nevezte a jövőre vonatkozó jóslásokat) akit felhívtam, mondta, hogy megnézi a gyereket. Amikor ezt megtudta az Alapítvány, köteleztek bennünket arra, hogy a Gézengúzon keresztül vegyük igénybe a gyógytornát, és ennek megfelelően írassuk a beutalókat. Gyomorforgató.

Elnézést, ha hosszú voltam és kicsit kusza, de nagyon friss a történet. Egyértelműen a pénzre mennek még úgy is, hogy megvettük a Huplét.

2. d4dae951b6 (válaszként erre: 1. - 471f3bbb7a)
2010. máj. 14. 08:52

Szia Szisz!


Eléggé gusztustalanok!

Teljesen átlátható,hogy csak a zsozsóra mentek rá!

2010. máj. 13. 22:12
A budakalászi Gézengúz alapítványban voltam a kislányomat megvizsgáltatni, amikor azt vettem észre, hogy 13 hónapos korában kifelé ferdíti a lábfejét járás közben. Gyerekorvosunk első ránézésre azt mondta, hogy ezt el fogja hagyni, de azért én úgy gondoltam, hogy megvizsgáltatom "szakemberekkel" is. Így jutottunk el a Gézengúzba, ahol 1 órán át vizsgálták a lányom, nem mondták meg konkrétan mi a baja, de azonnal javasolták, hogy hetente többször járjunk oda gyógyúszásra, gyógytornára, hogy később ne legyen problémája. Olyan drámaian adták elő a dolgot, hogy majdnem sírva fakadtam és meg is kérdeztem, hogy "ugye fájdalmai nem lesznek később a lányomnak emiatt" ? Én, aggódó szülőként rögtön be is fizettem egy havi úszást, nagyon megijedtem. De mivel a Gézengúz által felállított havi programtervet nem tudtuk volna kifizetni, így elkezdtem más helyet keresni, ahol gyógyúszást tartanak. Így jutottam el egy ortopéd orvoshoz, aki azt mondta, hogy semmi baja a gyerekemnek!! Elbizonytalanodtam, most akkor van baja vagy nincs? Elvittem még 2 !! gyógytornászhoz továbbá Budapestre a gyermekneurológiára teljeskörű kivizsgálásra, egy ismerős révén hamar bejutottunk. MINDENKI egyöntetűen azt mondta, hogy NINCS SZÜKSÉG semmilyen kezelésre, SEMMI baja a kislányomnak. Még azt is megkérdezték, hogy mit keresünk mi itt? Hisz ez a kislány egészséges, örüljünk neki!!! Amikor pedig a Gézengúzos leleteimet megmutattam, a többi szakember mindegyike (összesen tehát 4-en) kijelentették, hogy VALÓTLAN állítások szerepelnek abban!!! Én meg éjszakákat bőgtem végig, hogy beteg a gyerekem lába, közben meg a Gézengúz csak arra hajtott, hogy befizessünk hozzájuk úszásra meg tornára!!! Még annyit fűznék hozzá, hogy lejártuk az egy hónap úszást, amit előre befizettünk, nagyon klassz volt, az úszás oktató hölgy kedves volt és jó szakember, csak épp nekünk szükségtelen. De nem csak nekünk, az öltözőben beszéltem egy anyukával, akinek azt mondták, hogy a gyereke csak segédeszközzel fog tudni járni, ezért jártak oda, közben meg tökéletesen járt a kislány és ők is megkérdeztek más szakembert, aki nekik is azt mondta, hogy egészséges a gyerekük. Nem olvastam el a cikket, a Gézengúz nevére is összeugrik a gyomrom, engem nagyon dühít amit velünk tettek! Miért kellett egy egészséges kislányt betegnek titulálni? Ennyire rosszul ment az alapítványnak, hogy így kellett "ügyfelet fogni"?

Ugrás a teljes írásra: Gézengúz Alapítvány – 20 éve a koraszülött és születési sérült babákért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook