Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól lehet a rácsos ágyat rendes ágyra cserélni? fórum

Mennyi idős kortól lehet a rácsos ágyat rendes ágyra cserélni? (tudásbázis kérdés)


2007. aug. 9. 13:43

Szerintem is gyerektől függő ez is ,mint ahogyan sok más babás kérdés...


A tanácsokat igy igaz átlehet böngészni,de te saját magad kell rá gyere mi a jó a te gyerekednek...ezt neked senki sem tudja eldönteni,csakis kizárólag saját magad mivel te vagy az édesanyja...

17. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:53
azóta a fiam szivacson alszik. 2 személyesen. néha elképedek, hogy mit művel azon is. pláne mikor a fél teste a földön van.......
16. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:51
..Nagy puff, hatalmas visítás, sírás. leesett, ugrottam vígasztalni, majd a fehér pizsomán és magamon megláttam a vértócsát.. szaladtak be az ápolónők, hogy mi történhetett.. felrepedt a gyerek álla.:-( bő 1cm. majdnem elmaradt a műtét emiatt. drnénink hajnalba megnézte, és azt mndta 2xor nem halassza el a műtétet, de összevarja neki , míg altatva van. 3öltést kapott.
15. LoLiNa
2007. júl. 16. 05:48
ovoda elött szoktattam ki a fiamat, úgy ahogy az éjszakai pelust is elhagytuk ovi elött. gáz lenne, ha még mindig rácsok közt aludt volna itthon, az oviba meg azon az összecsukhatós vackon. szépen aludt rendes ágyon.. 4és fél évesen 1xcsak leesett. 2 héttel rá kórházba mentünk, orrmandula műtétre. bent maradtam vele.. sima ágyon aludtunk, amit összetoltak nekünk :-) műtét elötti éjszaka..
14. nicci
2007. jún. 23. 14:46
Köszi Win!:O)
13. win (válaszként erre: 5. - Reszti Ria)
2007. jún. 19. 10:19

Talán az a magyarázata, hogy a tanácstalan szülő szeretne válaszokat, tapasztalatokat hallani másoktól, hogy ennek függvényében döntse el, ő mit tart helyesnek, és mit tesz a saját gyerkével...


Nyilván nem dugom rendes ágyba a gyerekemet 14hósan csak azért, mert ketten ezt csinálták, lehet 5 másik csak 2évesen vette ki a kiságyból. De gazdagabb leszek ezekkel az ismeretekkel. Ettől a kérdés még nem értelmetlen.

12. RLindi
2007. jún. 18. 14:11
Az én kislányom 15 hónapos korában tanult meg kimászni a kiságyból.S már éjszaka is kimászott ha flébredt és kisétált..Szóval kinőtte (nem méretileg) a kiságyát.Most franciaágyon alszik,nagyon tetszik neki, hogy ilyen nagy.És nem is kel fel éjszaka amiatt, hogy beakad stb.
11. nicci
2007. jún. 11. 12:34
Mindenkinek köszi a válaszokat,az biztos hogy ez tényleg gyerek függő,én csak az miatt cserélnék hogy nyugodtabban teljenek az éjszakák,látom mindenkinél más jött be még várok egy kicsit aztán csere!:O)
2007. jún. 11. 11:49
Az én lányom 18hónapos,de már 10hónapos korától kis kanapén alszik,ami teljesen oda van tolva az ágyunkhoz,tehát nem tud leesni.Azért cseréltük le a rácsos kiságyat,mert legtöbbször azért ébredt fel,mert beütötte magát a rácsokba.Azóta jobban alszik éjszaka!
2007. jún. 11. 11:45
Az én kisfiam most másfél éves,és őszre már rendes ágyat fogunk neki venni.
2007. jún. 11. 11:38

Ez teljesen gyerek-függő!!! Mocorgósan alszik, vagy nyugodtan? Nekem a nagyobbik lányom szinte úgy kel(t) fel, ahogy este lefeküdt, ő már 1,5 éves korától heverőn alszik, a kisebbik lányom egy éjjel számtalanszor körbeforogja az ágyat, ezért félve tettem ki a kiságyból...2 évesen, úgy hogy vettem nekik egy kihúzhetós sarokülőt, ami jó nagy:D a kicsi belől alszik, így nem esik le... de ébredt már úgy is, hogy ő volt kívül :)

Szerintem jó ötlet a magasított oldalú gyerekágy is, nem akad be a keze-lába a rácsba a gyerkőcnek... :D

2007. jún. 11. 11:18
A megemelt oldal az hasznos a gyereknek meg a mamának is a nyugalom és a biztonság miatt. Gyermeke válogatja. Nekem az egyik gyermekem nyugodtan, forgólódás nélkül aludt éjjel, a másik ide oda forgott az ágyban mindenfelé. A nyugataln gyermeknek tovább kell a rács, de mikor nagyobbacska lett kivettünk egy rudat, hogyha akar ki tudjon jönni. Legyen szabadsága, de legyen biztonsága egyben.
2007. jún. 11. 10:42

Egy védőrács, vagy védőkorlát, amit a gyerekágy oldalára lehet szerelni nem segítene?

Úgy rémlik, hogy az IKEÁban lehet ilyet kapni, de szerintem egy ügyes apuka is tud ilyet készíteni:)

2007. jún. 11. 10:25

Néha nem értem ezeket a baba kérdéseket. Felnőtt gyerekeim vannak, unokáim, tehát átestem a dolgokon.

GYEREKE VÁLOGATJA ! EZ CSAKNEM MINDENRE VONATKOZIK!

FELNŐTTBEN SINCS KÉT EGYFORMA. TESTVÉREK SEM EGYFORMÁK, HACSAK NEM EGYPETÉJŰ IKREK.

2007. jún. 11. 09:11
Én még nem mertem a 2 éves lányomat rendes ágyba fektetni,mert annyira vergődik éjjel.
2007. jún. 11. 07:31
Szia!Náluk az a gond hogy állandóan forgolódik és a keze vagy a lába állandóan beszorul pedig az ágy 70x140 -es,így egész éjszaka rohagálunk hozzá megigazítani mert ez miatt felébred és sír!Még cak 13hónapos!
2007. jún. 11. 07:26

Szia!


Nálunk úgy adódott a helyzet, hogy 1,5 évesek voltak a fiúk amikor a rácsos ágyra már más is igényt tartott, úgyhogy akkor kaptak rendes ágyat, aminek körben magasított kb. 15centis kerete van. Így arról sem tudtak leesni.

2007. jún. 11. 07:19
Mennyi idős kortól lehet a rácsos ágyat rendes ágyra cserélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook