Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülni babával - autózni babával fórum

Repülni babával - autózni babával (beszélgetős fórum)


2009. szept. 4. 10:03
Sziasztok!Mi jovo heten repulunk a 4és fél honapos Annaval.Csak 50perces az ut. Sokan irjatk,h jo szoptatni/itatni le+felszallaskor.De ha le van kotve a gyerek,akkor hogyan szoptassam?Nekem a vizen csak nyammog. Mell kell neki. . .
2008. júl. 22. 19:14

menjetek bátran, jól felkészülve a váratlan helyzetekre - enni,innivaló, pelus, játék, pótruha, esetleg saját párna/ pléd / a repülés is könnyebben viselhető, egész apró babáknál is..enyém 8 hónapos korától rengeteget repült, volt hogy katonai AN26-os teherszállítóval, legtöbbször / havonta legalább kétszer / a Malév első osztályán, imádta...én nem mindig, mert a kúszómászó babám általában kajaosztáskor tűnt el, és soeem volt hajlandó előmászni, de mindenki jól szórakozott rajta.A sztyuvik nagyon figyelmesek - nem tudom a fapadoson milyen - lehetőség szerint alvóhelyet keresnek, plédet, párnát adnak...régen így volt legalábbis.

Rengeteget utaztunk vonaton, hálókocsiban, egyedül a pár hónapos babával, jó 30 órát a végcélig..egy teljes kupét béreltem ki ilyenkor, remekül elvoltunk..autóval is jól szervezhető az utazás, szóval csak az első lépést kell m egtenni, s a többi jön magától...indulás:))))

22. Imo
2008. júl. 22. 19:00

Én Londonba repültem a Kisfiam 9 hónapos volt akkor, nem volt semmi gond az úton. A pelenkázás is megoldható a repülőgépen egy kicsit szűk volt a hely.

Bár néhány gyerek rosszul tűri a repülőutat, mivel a fülük eldugul, ezért jó ha van enni- és innivaló nálad ez megoldja a bajt.

2007. okt. 3. 19:46

Hosszabb repülőutakon láttam már kisbabákat az utasok között. Jól bírják. Egyetlenegyszer volt olyan, hogy mögöttem üvöltött egy gyerkőc, 2 órás út volt, neki valószínűleg alapból is 2 ember kell, hogy elszórakoztassa.

8-9 órás utakat is jól bírnak a kicsik, pláne, ha aludhatnak közben, meg sétálnak velük az ülések között, barátkozhatnak a mellettük ülőkkel. A repza mosdójában pelenkázni is simán lehet.

2007. júl. 24. 07:43
az autóút egyébként a vártnál jobban telt,a repülő sem maradt negatív élmény egyik esetben sem.a cél izgalmasabb volt
19. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - RLindi)
2007. júl. 24. 07:42
Én kettővel utaztam életemben először...egy kettő ée egy öt évessel.elég érdekes kaland volt,a nagy már fel sem akart szállni,leszálláskor ő azért kiabált hogy leesünk a kicsi meg mert újra bekötöttem,ő egyébként élvezte volna...szóval az utsó bő félóra két üvöltő gyerekkel telt,népszerü lehettem a gépen...egyébként egy évvel korábban autóztunk már velük 18 órás uton...
18. Manhattan22 (válaszként erre: 17. - Dee)
2007. júl. 24. 02:09

:)

Mas: itt hetvegeken eleg nagy tavokat teszunk meg autoval...Sajnos nem mindig tudunk alvasidoben indulni...Este meg nem lehet, hisz akkor zarva minden neznivalo...Szoval a fiam egesz jol viselia 2-3 oras utakat is, "baleset" meg nem tortent, van, hogy indulas utan elalszik, s akkor mar ebed utan nem. De ez nem zavaro...Menetkozben, teny, surubben megallunk.

17. dee (válaszként erre: 15. - Manhattan22)
2007. jún. 30. 23:19
Én már csak babával megyek!!!!
16. emily (válaszként erre: 14. - Birogaby)
2007. jún. 30. 22:45
Pihenő nélkül (csak pisiszünettel), pici dugót belekalkulálva 12 óra az út.
15. Manhattan22 (válaszként erre: 9. - Dee)
2007. jún. 30. 14:02
Haaaaaaaaaa, mijjjjeeee nem jottel??? De ugyse hagytad volna otthon azt az edes babat...:DD
14. birogaby (válaszként erre: 12. - Emily)
2007. jún. 30. 13:44

Én is féltem ettôl,de abból,hogy mennyire nyugodtan aludt,arra gondolok,hogy neki nem volt kényelmetlen.Szerintem úgy van a gyerekülés kialakítva,hogy neki nem kényelmetlen.

És ha figyelembe vesszük a romániai útviszonyokat,meg azt,hogy ti szerintem végig autópályán mehettek,nektek az 1200 km.idôben kb. annyi lenne,mint nekünk a 600.Mi este 10-kor indultunk,és egy hajnali másfél órás debreceni pihenôvel de.11-kor voltunk Pesten.És ezt szinte teljesen végig aludta.:DDDDD

13. RLindi
2007. jún. 29. 22:43

Hát eddig még nem is nagyon volt negativ tapasztalat:-)

Én 1 éves 4 hónapos kislányommal egyedül repültem legutóbb.Hát az kész horror volt.Beszállás előtt is,a felszállásnál hisztizett,mert utálta, hogy be van kötve.Aztán amint utazómagaságon voltunk leraktam.Oda-vissza futkosot a gépen,mindenkihez odament,szerintem már elegük volt belőlünk:-)ja amugy késő este volt.Délután nem raktam le aludni, hogy igy majd elalszik a gépen de nem.Leszállásnál adtam neki tejecskét,na akkor elaludt végre.De amikor már mentünk kifele a gépből felébred:-)és a csomag átvétel sem volt egy leányálom az össze-vissza rohangáló csajszival...

12. emily (válaszként erre: 11. - Birogaby)
2007. jún. 29. 22:18

Na pont ez volt a téma nálunk mostanában, hogy mivel és mikor menjünk anyóshoz...

Ember mondta, hogy éjjel, de én még nem vagyok teljesen meggyőzve...Nem gémberedik el az a szegény gyerek, ha ülve alszik??? (Nekünk 1200 km az út...)

2007. jún. 29. 22:12

Repülôvel még nem utaztunk,de autóval nemrég voltunk Budapesten,ami nekünk 600 km.-es utat jelent.Régebben is szinte mindig éjjel mentünk,olyankor kissebb a forgalom,és nincs a nagy meleg sem.Most is este indultunk,Kata fél órán belül már aludt is.Kétszer ébredt meg útközben,szopizott,és aludt tovább.Hazafele is ugyanígy volt,semmi gondunk nem volt vele az úton.

Nappal,ha ébren van,biztos nem bírta volna ilyen jól az utat,rövid távokat szeret autózni ébren,de hosszasan nem bírja azt,hogy be van kötve.

Ha megoldható,autóval mindenképpen az éjszakai utazást ajánlom.

2007. jún. 20. 17:57
Pici babat erdemes cumisuvegbol itatni/szoptatni felszallaskor, a fuldugulas miatt.
9. dee (válaszként erre: 8. - Manhattan22)
2007. jún. 20. 17:54
Kár,hogy nem ültem mellettetek a gépen:)))
2007. jún. 19. 10:18

Szoval a tapasztalataim:

A kisfiam most mult 1 eves, mire a gep felszallt volna, mar aludt. Mikor felebredt, nezelodott, jatszott a tobbi utassal "kukucskat", mi is jatszottunk vele "Suti, suti...", "Kerekecske..." stb. jatekot, elvolt. Leszallasnal, mintha erezte volna, hogy meg kell ulni, gyonyoruen megult az olemben.Nem sirt, nem ficergett. Szerintem, nagyon jol viselte:)

7. dee
2007. jún. 14. 00:43
Köszönöm a válaszokat.
6. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. jún. 11. 06:50
Nem kell az ülésben tartani csak le- és felszálláskor. Közben lehet mászkálni. Mi utaztunk már másfél éves kislánnyal (barátnőmével). Ráadásul át is kellett szállnunk. Ha nem egyedül megy az ember, akkor nem annyira veszélyes, mert mindig van ki szórakoztassa a gyereket, és segítsen a cuccokkal.
2007. jún. 11. 06:04
MI a másfél éves kisfiammal vágtunk neki a tengernek annak idején.Este indultunk, 10 körül, erre felébredet és éjfélig csendben nézelődött. utánna elaludt és reggel hatkor ébredt csak fel, szupi volt .Visszafelé is este utaztunk, de akkor nem bírtam elaltatni délután, csak kinlódott. Így este nyolc körül indultunk, de nagyon sokszor felébredt az úton.A másnap meg azért rosszabb, mert a gyerek pihent, de mi az éjszakázás után nem tudtunk napközben egy nagyobbat szunyókálni.Ettől függetlenül, most is éjjel mennék, mert nincs meleg, kisebb a forgalom, és a férjam gyakran vezet éjszaka, megszokta.
2007. jún. 11. 00:15
Hát, én egy hét, vagyis már csak 6 nap :DD múlva fogok repülni a fiammal, 1 éves múlt. Bízom benne, hogy minden ok lesz, ha buszon is utazunk, el van, nem fészkelődik. Persze, az max. fél óra volt eddig...Most 3 órás út vár ránk...Majd megírom jövő hétan a tapasztalataim, ok?:)))
3. Hoxa
2007. jún. 10. 23:45

Szerintem, ha már repülni kell, akkor inkább amíg picur, mert amikor már izegmozog, mászik, akkor nem tudom elképzelni, hogyan lehet az ülésben tartani az út idejére. Én Benjivel most biztosan nem repülnék, még a vonatozás sem volt vele egyszerű, pedig ott többet mozoghatott, nagyobb hely volt.

Aztán pedig eljön az a kor, amikor már hallgat ránk... legalábbis remélem... :)

2. 737f507a35 (válaszként erre: 1. - Dee)
2007. jún. 10. 22:09

Szia Dee!


A barátaink jelenleg Londonban élnek, nekik tavaly nov. 24-én született Lynette babájuk és ők először áprilisban repültek vele. Elmondásuk szerint nem volt annyira szörnyű, igaz a babuci nem mindig élvezte azt, hogy majdnem 3 órán keresztül szinte mozdulatlanul kellett bekötve ülnie anyája ölében és a check in-out is próbára tette a türelmét.

Szerintem ráér még velük repülni a fent leírtak miatt is, de szerintem a nyomás-ingadozást sem tudják még megfelelően kezelni!!!


Autóval szerintem nem olyan nagy gáz, de egyelőre csak belföldön!!!

1. dee
2007. jún. 10. 22:02

Ki mikor repült először gyermekével?

Nyaralni mikortól mennél és mivel?

Minden jó tanácsot szivesen olvasnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook