Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szolárium tapasztalatok fórum

Szolárium tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Zsu45
2013. aug. 30. 20:09
Sűrűn járok szoláriumozni,de most kicsit megijedtem!Mindig állóba megyek,és egy helyre járok,de most a tenyerem világító világoskék színű volt,először azt hittem nem látok jól!Tudna erről valaki írni,hogy mitől lehetett?Remélem nem valami betegségnek a jele!
2012. júl. 30. 16:28

Sziasztok!

Ismeri valaki a soltron szolárium gépeket?Tudnátok véleményt írni róla?Köszi

75. Lady86 (válaszként erre: 74. - Nicole0605)
2012. júl. 18. 19:15
Oh :( És még látszik? Amit használsz az nagyon jó! Én is most szeretnék venni, csak nem tudom, hogy melyiket. Az Australian Goldnak meg a Scyn-nek is van és igazából mindegyikről jót hallottam. Neked mennyire vált be? Mert ha jó, akkor én is olyat veszek... :))))
74. Nicole0605 (válaszként erre: 73. - Lady86)
2012. júl. 16. 18:49
mostanában már mindig én is....jól megszívtam vele....mert mikor elkezdtem szolizni akkor semmit nem használtam és képzeld az arcom befoltosodott.... így muszéj használnom hogy ne legyen szembetűnő... és tudsz valamit ajánlani arcra esetleg, mert én most a designer skin arckrémét használom... azt ajánlotta a lány a szoliban és megvagyok vele elégedve de ha tudsz valami jót még akkor megköszönném a válaszodat! :))))
73. Lady86 (válaszként erre: 72. - Nicole0605)
2012. júl. 16. 11:28
Persze! Mindenképp! Muszáj szolizáshoz krémezni! Egyrészt a védelem miatt használom, másrészt meg így sokkal látványosabb... :) És te?
72. Nicole0605 (válaszként erre: 71. - Lady86)
2012. júl. 10. 16:46
és használsz valami krémet?
71. Lady86 (válaszként erre: 70. - Nicole0605)
2012. júl. 8. 18:18
Én is a 0.3-as csövekkel kezdtem :))) Most már a Chocolate Brown Dark-ba járok
70. Nicole0605 (válaszként erre: 69. - Cézé)
2012. máj. 9. 08:22
Szerintem ha a 0.3as csöveket választod akkor mindenképpen használj valami brutál krémet ami megtartja a színedet és lehet kicsit több időintervallumot kellene bent töltened és akkor tuti jó lesz sztem:) vagyis én így csináltam mert nagyon vigyázok a bőrömre:)))
69. cézé
2012. máj. 2. 12:27
Ma voltam Miskolcon a Metropol üzletházban lévő műkörömösben, ami szoliként is működik. Eu-s csövek vannak benne, 60 ft egy perc, de gyakorlatilag semmi hatása nem volt (a bugyim által eltakart területen lehet látni:-), nem is volt benne melegem, szóval nem jött be. Tavaly kezdtem szoliba járni, eleinte csak az eu 0.3-as gépeket kerestem, de számomra ezeknek nem volt sok hatása,sokkal hatékonyabbnak találtam a hagyományost, szóval idén is ezekkel fogom folytatni. Van azonban, akinek ez jön be, kinek hogy....
2012. ápr. 26. 10:21
Én Budaörsre járok egy új szolárium stúdióba. Nem régen találtam és nekem nagyon bejött:)))
2011. nov. 30. 00:45

Sziasztok!

Én most tévedtem csak erre az oldalra, de szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy a SZOLÁRIUMMAL NAGYON VIGYÁZZATOK!

Természetesen a szolit én is megpróbáltam, leírom dióhéjban a tapasztalataim. Csak igen rövid időre mentem azon pár alkalommal mikor gondoltam kipróbálom, mivel alapvetően világos bőröm van. Egyből elkezdtem szeplősödni, pigment foltosodni. A napfénytől soha nem volt ilyen problémám, hiába égtem le. Abba is hagytam azonnal a szoliba járást.


Kérlek, csak egyet gondolj végig, mielőtt bemész, és kiteszed a bőröd ennek a kínzásnak. Hogy amíg a nap éltet, hiszen a növények többsége fotoszintézis(napfényt átalakítja, tápanyaggá, vitaminná, )útján képes a létezésre, addig ha beteszel egy növényt a szoláriumba, és rácsukod a tetejét, nos a szegény növényke szép lassan fonnyadni kezd és elpusztul. Ahogy a te bőröd sejtjei is. Lehet akármilyen bio, meg csoki cső, meg miegymás. De ez csak a szolitulajok jól megkomponált marketingja, hogy ott hagyd a pénzed, és nem menjenek tönkre. Nekem sajnos egy barátnőm járt így. Minden figyelmeztetés ellenére ment, hogy trendi legyen, és egyszer csak, nemrég rákos bőrelváltozást állapítottak meg nála. A szoláriumtól. Pedig ő még nem is vitte túlzásba. Most kemóra jár, és már kihullott az összes haja.


Részlet egy cikkből:

A bőrgyógyászok továbbra is óva intenek a szoláriumok használatától. Legyen az turbo-, bio-, bronzárium névre keresztelt készülék, a tény az, hogy az itt szerzett barnaságért a későbbiekben nagy árat fizethetünk. Franciaország és Németország után már Angliában is törvényben rögzített előírás, hogy a 18 év alattiak számára tilos a szolárium használat. Hazánkban a barnító gépek használata nincs életkorhoz kötve, azonban minden szalonban kötelező felhívni a vendégek figyelmét a szolárium alkalmazásának veszélyeire. Kutatások szerint a fiatalok körében a szoláriumok használata ugyanis 75 százalékkal növeli meg a bőrrák kialakulásának veszélyét. A szoláriumot az Egészségügyi Világszervezet rákkutató hivatala a tavalyi évtől a legerősebb rákkeltők közé sorolta.

Gondold át, megéri???

Egyébként a rengeteg rákos bőrelváltozás hatására Amerikában ahonnan a szolárium őrület kiindult,ma már a szolárium barna bőr, nem cuki, hanem ciki!

Mert a szoláriumbarnaság akár hiszed, akár nem, már messziről látszik.

66. abtag
2011. júl. 5. 11:14
Járok én szoliba rendszeresen, kicsit odébb az Üllőin, csak gondoltam ezt is kipróbálom mert olcsóbb, de sajnos itt is törvényszerűen az olcsóság rosszat jelent.
2011. júl. 4. 21:57
Szolinál mindig úgy kezdem,hogy 6 perc,15 perc,és 19 perc.Mindegyik kétszer,és utána akár feljebb is megyek az idővel.2-3 naponta megyek,hamar elérem a barna szint.
64. abtag
2011. júl. 4. 15:48

Sziasztok.


Ma voltam egy új helyen a Főnix szoláriumban (fonixeurofit.hu), külsőleg nem rossz de a gépek nagyon rosszak, 10 percre voltam bent és meg se izzadtam, 2 napra rá semmit nem változott a színem.

A csjszi pedig még blokkot se adott, de a legviccesebb, hogy a törülköző 50ft plusz. Szóval senkinek nem ajánlom.

2011. máj. 21. 21:26
Nekem a bioszolárium jött be, abba mehettem 2 zsetonnal is (16 perc), soha nem égtem le, pedig érzékeny a bőröm. Most valami uniós csöves szoliba szoktam befeküdni, ami szintén nem éget le. Normális tempóban barnít.
62. 91d4989ab9 (válaszként erre: 60. - Dolcevita24)
2011. máj. 15. 03:17
én azt a vegyszert nem birtam amivel nálunk a szolit tisztitották fertőtlenitették, jobban le kellett törölnöm
2011. máj. 14. 08:33
sosem szoliztam,de az ismerőseim azt mondják viszketnek tőle..
2011. máj. 14. 06:18
Nem viszem tulzásba,3 hetente megyek szoliba,de az azt követő napon,és éjjel megőrülök a viszketéstől.Az egész testem viszket.Nem használ testápoló sem.Neutrogenát használok.
2011. máj. 4. 18:00
sziasztok. en heti 2x 3x megyek 15 percre fekvo szoliba de nagyon lassan barnulok. kiszeretnem probalni a szolikremeket de nemtudom hogy azt hogy kell hasznalni? meg ha az egesz testre kell kenni akkor hogy kenem be a hatamat?
58. 0490ce3abb (válaszként erre: 57. - Nana2)
2011. márc. 31. 20:10
Ebben viszont sajnos nem tudok segíteni. Magam is hasonló problémával küzdök: nekem a vállam és a kulcscsontom területe nem barnul le szoliban. Sem fekvőben, sem állóban. :)
57. Nana2
2011. márc. 22. 18:14
Na akkor mégegy probléma felmerült! A lábszáram sehogy sem akar lebarnulni, tök fehér marad, miközben a hasam, hátam már fekete! :( Olvastam hogy van szolikrém lábra, vajon az használ, ismeri valaki, tapasztalat vagy tipp hogy mit tegyek? Már megfigyeltem pár éve hogy ha napozok is, nyáron is a vádlim nem barnul. :( Mi a fene lehet?
56. 0490ce3abb (válaszként erre: 55. - Nana2)
2011. márc. 16. 21:22
Nekem nem maradt semmi csík. Bár én a maszkot nem próbáltam. :)
55. Nana2 (válaszként erre: 54. - 0490ce3abb)
2011. márc. 14. 14:15
Szia, köszi, Én is hasonló dolgokon gondolkoztam, vagy hogy csinálok valami maszkot magamra, de akkor nem marad csík ott ahol már nem takart?
2011. márc. 14. 09:07
Szia! Talán viccesen hangzik, de én ezt anno mindig úgy oldottam meg, hogy vittem magammal egy kis méretű törölközőt és azzal eltakartam az arcomat. Más ötletem nem volt. :)
53. Nana2
2011. márc. 11. 14:57
Sziasztok! Álló szoliba járok mert az van itt a közelemben, de az arcom már nem szeretném barnítani, létezik erre megoldás?
2009. jún. 28. 15:04

én már régen voltam szoliba, mert mostanába nem engedhettem meg magamnak. De mikor jártam és mikor ott dolgoztam a vendégeknek is azt szoktam javasolni, hogy aki most kezdi, akkor 5naponta jöhet 6percre(ez szoli függő, hogy hány perces), és akkor ezt 1hónapig csinálja, aztán nővelje a perceket. Én 12 és 18percekre szoktam menni. Ha 18ra mentem, vagy mentek, akkor azt szoktam javasolni, ha valaki már nem bírja akkor kicsit emelje fel a fekvő szoli tetejét vagy nyissa ki az ajtót az állóba. Nekem nagyon szép színem volt és soha nem égtem meg. Még az elején sem. Mert fokozatosan hozzá szoktatva a bőr nem reagál másképpen.

Andika: Szerintem nyisd ki az ajtót, ha mondjuk 8percnél jársz. Amúgy ha növeled a ventillátor hatását, akkor sem szabadna szédülnöd, mert akkor is kapsz valamennyire levegőt

bár ez ember és bőr függő is hogy kinek hogy reagál a szervezete és a bőre!!!

2009. jún. 28. 14:57
Én az álló szoliba szoktam 12 percre menni, 10 naponta, nekem ez vált be a legjobban. Nem vagyok nagyon barna, csak egy szép kis alapszínem van tőle. Viszont most van egy problémám: hétfőn lesz 5 hete, hogy volt egy hasi műtétem. A seb szépen begyógyult,(bikinivonalban van) arra lennék kíváncsi hogy szerintetek, ha leragasztom, mehetek szoliba? Rettenetesen sápadt vagyok.
50. 0490ce3abb (válaszként erre: 49. - 0ae7084164)
2009. jún. 28. 11:44

Nem tudom. Amikor szolizok, soha nem vagyok rosszul, jól bírom a hőséget amúgy is. Ha rosszullét jelentkezik, az mindig másnap van. De igyekszem ezentúl elkerülni az ilyen esetet, vigyázok magamra.

Tényleg az a baj, hogy még sehol sem olvastam hasonló tapasztalatról, pedig böngésztem a netet. Mindenesetre köszönöm a válaszodat!

49. 0ae7084164 (válaszként erre: 46. - 0490ce3abb)
2009. jún. 26. 18:06
Erről még nem hallottam,hogy ártana a szoli sugara.A szoli kíméletesebb mint a nap.Lehet,hogy a ventillátor nem volt erős a szoliban ,ilyenkor jó meleg van és sokan rosszul lesznek.
48. 0490ce3abb (válaszként erre: 47. - Kajtárildi)
2009. jún. 23. 19:15

Köszönöm a tanácsot! Valószínűleg nem fogok többet beállni 10 percre, csak 5-re, és azt hiszem felváltva fogom használni a bioszolit (az fekvő) és az állót. Egyszer az egyikbe, aztán 6-7 nap múlva a másikba. Ez a biztos, így tudom, h amennyire lehet kímélem a bőrömet, ha már napozás helyett szolizok.

Mégegyszer köszi!

Üdv.: Andi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook