Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek melyik a legjobb utazási iroda? Árban és megbízhatóságban egyaránt? fórum

Szerintetek melyik a legjobb utazási iroda? Árban és megbízhatóságban egyaránt? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 29. 22:18
Mit gondoltok ezekről az utazási irodákról: Anubis/Best Reisen/Budavár T./Campus Club/IBUSZ/Tensi/Unitravel/Kartago/Neckermann/Quaestor?
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Kamillka)
2011. ápr. 19. 21:32

ez most nem úgy hangzott, mintha gyakorlatilag is próbáltad volna bármelyiket (vagy a tripadvisoron tájékozódást, vagy az utazási irodától a kártérítés kérést :)))

mert ha igen, akkor nem írtad volna ezt szerintem:))


de ok, elfogadom hogy ez a véleményed, végülis hadd éljenek meg az utazási irodák is, nem sajnálom tőlük :)

11. Kamillka (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2011. ápr. 19. 20:29
Az az utazási irodai alkalmazottat minősíti, ha nincs tisztában a kínálatukkal... Egy study tour nem nyaralás, pont az a lényege, hogy szakmai szemmel ismerjék meg egy adott desztináció kínálta lehetőségeket, tudjanak viszonyítani. Ha meg a trip advisoron én azt mondom, hogy borzasztó volt a hotel, és nem voltam megelégedve a szobákkal, te viszont azt írod, hogy szuper volt, akkor melyik lesz a hiteles forrás? Vagy ha többségben vannak a pozitív vélemények, de nekem még sem tetszik, akkor a véleményezőknél fogok reklamálni? Viszont, ha egy katalógusban azt írják, hogy a tengerparton van a hotel, és az nincs ott, akkor kártérítést kapok.
10. emagdi (válaszként erre: 9. - Vardia)
2011. ápr. 19. 11:54

az lehet, de akkor is max töredékét látja az adott alkalmazott az iroda kínálatának.

valamint erősen szubjektív véleményt kap a vásárló, egyrészt azért, mert egész más a feeling, ha valakit odaküldenek egy szállodába az utazási iroda alkalmazottjaként 1-2 napra és aztán egy hét alatt végigjár az adott környéken 5-10 hotelt, mintha az ember nyaralni megy egy helyre. nyilván a tesztutas seggét is kinyalják, egész mások a szempontok, más a benyomás 1-2 nap alatt. és akkor még így is csak egy területen volt az adott dolgozó, a többi 20-ról ahova az utazási iroda árulja az utakat, továbbra sincs semmi közvetlen tapasztalata. (amúgy meg néhány ilyen utazási irodás alkalmazottal volt szerencsém beszélgetni, hát, erősen kalandvágyó aki az ő véleményük alapján választ sokszázezerért bármit... kb olyan, mintha bemennél a media marktba tv-t venni, és csukott szemmel ráböknél egyre, hogy akkor azt csomagolják:))


sokkal hitelesebbek azok az internetes források, ahol megfelelő mennyiségű értékelés érkezett már egy-egy helyről, olyanoktól, akik ténylegesen az adott szállodában nyaraltak.

9. Vardia (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2011. ápr. 19. 11:45

Azért ez nem teljesen igaz, a jobb utazási irodák folymatosan szerveznek Study Tour-okat az alkalmazottaknak, hogy képben legyenek a desztinációkkal kapcsolatban.

Egyébként egyetértek, olcsóbban ki lehet hozni egyéni szervezéssel:)

8. emagdi (válaszként erre: 6. - CsillagTM)
2011. ápr. 19. 11:38

nem akarlak sem lebeszélni sem rábeszélni semmire, csak úgy mondom, hogy szerintem sokkal inkább vakon utazol az utazási irodával, mintha magadnak szerveznéd:) szerintem legalábbis:)

ha magadnak szervezed, akkor tuti megvan a repjegy, tutira tudod milyen a hotel (mert utánanéztél a megfelelő helyeken hogy az emberek melyikről mit mondanak és milyenre értékelik), megbízható és jó ár/érték arányú helyről bérelsz autót, tudod, hogy milyen programlehetőségeid vannak, stb.


ezzel szemben az utazási irodába bemész, és egy színes prospektus alapján választasz valamit, amiről a mellékelt 2 fényképen és a feltupírozott (fele sem igaz) leíráson kívül kb semmit nem tudsz. aztán ha odaérsz akkor vagy meglepődsz, vagy nem (ez az igazi lutri). természetesen az utazási irodában ülő kislányoknak fogalmuk sincs az egyes desztinációkról mert még életükben nem voltak ott, a hotelekről meg pláne. azt adják majd el neked, ami nekik a legjobb üzletileg, vagy amit ők is a prospektus alapján jónak gondolnak.

és mindez kb kétszer annyiba kerül majd neked, mintha te szerveznéd az egészet.


én mindig mindenhova egyénileg megyek, ha csak tehetem. európán belül ebben semmi lutri nincs (ázsiában és afrikában esetleg érhetik az embert meglepetések az eltérő kultúrkör miatt, ott azért jobban utána kell járni mindennek).

2011. ápr. 19. 11:27

Mallorcára sok iroda elvisz, én az Intersun-t nem szeretem, de nézd meg esetleg az Unitravel-t, vagy a Best Reisen-t, esetleg az Anubis-t.

Teljesen "vakon" is jó utazni, de bele kell venned a számításba, hogy hogy nincsen transzfer, ami egy előre elrendezett útnál van, illetve kérhetsz a szállodától amit önállóan foglalsz, viszont az egy vagyon. Nyaralás céljából én is inkább utazási irodára hagyatkoznék.

6. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2011. ápr. 5. 22:00
totál vakon nem hiszem, h bele mernénk vágni.
5. emagdi (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. ápr. 5. 17:02

oda a legegyszerűbb, ha veszel a wizzairnél olcsóért repjegyet (mondjuk ezt már meg kellett volna tenned), és keresel egy olyan szállást, ami az elképzeléseidnek megfelel mind árban mind szolgáltatásban (szállodákról minden infó pl a tripadvisor.com-on)

felesleges utazási irodának kétszer annyit fizetni mint amennyiért te meg tudod szervezni magadnak pár órás munkával (és akkor legalább tényleg tudod, hogy hova mész, és nem valami ügyintézőre vagy bízva aki vagy igazat mond vagy nem, illetve elég valószínű, hogy ő maga sosem járt ott amit el akar adni)

4. c0066c35a1 (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. ápr. 5. 15:42

Intersun


1053 BUDAPEST,

VERES PÁLNÉ U. 17.

TEL.: (061) 323-0777 és (061) 323-0778


Keresd Denisa-t hivatkozz Liara ...


Biztos tud segiteni :)

3. CsillagTM (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2011. ápr. 4. 13:56
Mallorca az áhított úticél...
2011. márc. 15. 10:31
az attól is függ, hogy hova szeretnél menni (földrajzilag, ill kategóriában)
2011. márc. 15. 10:21
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook