Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alapértelmezett kereső beállítása?! fórum

Alapértelmezett kereső beállítása?! (tudásbázis kérdés)


11. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2010. máj. 14. 21:38

igen, a Mystartot vagy akármi van ott, erre cseréld ki!

(about:configban rákeresni a Mystartra és a mystrartra is.. elvileg a keyword.url beállítást kellene kapjad, ezt kell módosítsd.)

10. zsuzso100 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. máj. 14. 20:38

Jaj, azt nem akarom leszedni...inkább jó lesz így a kereső! :-)


Ezt írjam, ezt a hosszú linket?

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Zsuzso100)
2010. máj. 14. 20:28

azt a keyword.url-t kellene átállítani az about:configban erre:

[link]


és egyébként mivel ez az Incrediamil nevű programmal települ együtt, lehet, azt is le kellene szedjed.

8. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2010. máj. 14. 09:35
Egyik helyen sincs...asszem együtt kell éljek vele, nem olyan életbevágó, csak nem tudom, hogy állíthatnám vissza.
2010. máj. 14. 00:05

nagybetűvel is megnézted? (Mystart)

és a másik két helyen?

- programpok telepítése és törlése

- ff eszközök, kiegészítők menü, a listában nincs benne?

2010. máj. 13. 23:23
keyworld.url, ennél van csak mystart.
5. zsuzso100 (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2010. máj. 13. 23:22
Ja, erről is küldtem képet. Beírtam és azt dobta ki.
2010. máj. 13. 16:16
ja és: ugyanott az about:configban a szűrődobozban keress rá, hogy MyStart, és akárhol megjelenik, onnan szedd ki, illetve írj google-t a helyére.
2010. máj. 13. 16:15

A vezérlőpult, programok telepítése és törlésében van Mystart?

jól nézd meg!

ha van, akkor onnan kiszedni.


ezen kívül Firefoxban: Eszközök menü, kiegészítők: van Mystart?

2. zsuzso100 (válaszként erre: 1. - 07c4794583)
2010. máj. 13. 16:03

Sajnos minden lehetségeset végigjártam - pedig egyszer korábban már sikerült eltávolítani. Tudsz adni egy e-mail-címet, elküldöm, hogy néz ki....pontosan mit kéne írnom abba a sávba, amit korábban írtál, próbáltam www.google.com, Google...de semmi, maradt mystart, de ezt is a google támogatja.

Egyébként nincs toolbar-om se. :-(

Firefox 3.6.3

1. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2010. máj. 13. 14:56

a másik érték nem is létezik?

mi a fireoxod verziója?

újraindítás után sem szűnt meg a probléma?


A galibát egyébként nagyon sokszor valamiyen beépülő "toolbar" okozza. Ezek a toolbarok sokszor úgy installálódnak fel, hogy valami mást telepítesz - lejátszót, akármilyen programot -, és valamelyik Next, Next stb képernyőn ott egy kis pipa ("telepítse a Bsplayer toolbart is" pl), amit az ember észre se vesz, és máris kész a baj.


Első körben tehát ki kell nyitni a vezélrőpultot, és a Programok telepítése és törlése menüben a teljes listát átnézni, hogy van-e közöttük BÁRMILYEN Toolbar nevű dolog. Azokat mind le kell szedni, utána újra kell indítani a gépet.


Ha ez megvan, utána is megmaradhat a dolog - pl az Ask toolbar iszonyú makacs - be kell állítani a Firefox konfigban, amiket lejjebb írtam, majd utána a böngésző jobb fölső sarkában van egy úgyneveztt keresősáv. Ha jól megnézed ezt a keresősávot (kis nagyító van a végén), akkor a keresődoboz ELŐTT van valami kis ikon, és mellette egy lefele mutató nyíl. Ha erre rákattintasz, feljön egy lista, hogy milyen keresőszolgáltatások vannak a Firefoxban. Plusz itt még van olyan, hogy Keresőszolgáltatások kezelése, innen ki kell szedni, ami nem kell.


Szóval ha meg tudod írni, hogy itt milyen keresőszolgáltatások vannak itt, és pontosan hogy viselkedik most a böngésző (pl még mindig a Mystart-tal keres automatiksan? vagy mit csinál?), akkor innen lehet továbblépni a megoldásban.


üdv

b

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook