Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és kik ették az első csokoládét? fórum

Hol és kik ették az első csokoládét? (tudásbázis kérdés)


12. emagdi (válaszként erre: 11. - XxLady)
2009. máj. 21. 19:24
na ja... dehát lássuk be, úgy a legfinomabb:)))
11. xxLady (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. máj. 21. 18:40
Főleg cukorral... :D.
10. emagdi
2009. máj. 21. 18:11
azért jobb lett volna, ha nem találják fel... :))
2009. máj. 21. 18:05

Az aztékok "találmánya", Montezuma nevű uralkodójuk gyanútlanul, őszinte vendégszeretetből ezzel kínálta a konkvisztádorokat, akik később legyilkolták őt és népét is.

De semmi köze nincs a mai csokoládéhoz, keserű, cukrozatlan állapotában fogyasztották.

2008. máj. 21. 13:24
én is a majákra tippelek! Nem látáttok még a Csokoládé című filmet, nagyon tetszett! :)
2008. máj. 21. 13:17
azt hiszem mexikoiak:-)?
2008. máj. 21. 13:12
Én úgy olvastam, hogy a maják.
2008. febr. 2. 20:03
A story tévén mostanság gyakran vetítik a Csokoládé c. filmet. Én már háromszor láttam.
2007. júl. 26. 15:28
A mai Mexico területén élt maja indiánok már i.sz.600 körül használták a csokoládé bizonyos változatát. Mágikus erőt tulajdonitottak neki.
2007. jún. 13. 10:02

Adalék a Kíváncsiak Klubjából:

Mikor a spanyolok Cortez vezetésével 1520-ban elfoglalták Mexikót, megismerkedtek egy itallal, melyet az indiánok csokolátlnak neveztek. Hernandez, spanyol tudós utánajárván a dolgoknak, megtudta, hogy a mexikóiak egy Közép-Amerikában és Yucatánban termesztett fának, a kakaófának magvait használják erre a célra, s hogy vanília, kukoricaliszt és más anyagok hozzáadásával négyféle italt tudnak belőle készíteni. Egyikük az a bizonyos csokolátl. Eleinte a spanyolok nemigen barátkoztak meg a csokoládéval, s csak akkor kezdték felkarolni, mikor a cukor használata általánosabb lett. De ekkor annyira megnyerte a spanyolok, s ezek révén a portugálok tetszését, hogy nemsokára mindkét nép nemzeti italává lett. Amit eddig hallottunk, azt a kakaóbabból készítették.


Az első csokoládétablettát állítólag egy Carletti nevű utazó készítette Firenzében, az 1606. esztendőben. Bizonyos azonban, hogy az első csokoládégyárak a 17. század során nyíltak meg Európában, az első csokoládébolt pedig Londonban 1657-ben.

2007. jún. 9. 17:04

Az 'ehetõ' csokoládét 1842-ben kezdte árulni a Cadbury cég; a csokoládészeletet 1847-ben találták fel. A svájci Nestlé fivérek 1876-ban készítettek elõször tejcsokoládé szeletet.

Az aztékok már jóval Kolumbusz elõtt is itták a csokoládét. 1519-ben, amikor a spanyolok Mexikóba érkeztek, Montezuma sokoatllal kínálta Cortést.

A forró csokoládét a XVII. század elején kezdték inni Európában, és II. Károly uralkodása idején (1660–85) vált divatos itallá Angliában.

2007. jún. 9. 17:00
Hol és kik ették az első csokoládét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook