Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelet a magas vér-HUS szint?Hogyan lehet csökkenteni? fórum

Mit jelet a magas vér-HUS szint?Hogyan lehet csökkenteni? (tudásbázis kérdés)


2007. jún. 11. 21:10
hm neház helyzetbe kerültem...nem hajlandó megmutatni újra az eredményeket..azzal a feliáltással,majd én megoldom..hmm nagyon nehéz így segíteni..
2007. jún. 9. 19:57
tct=plt.
10. 0186e585f7 (válaszként erre: 9. - A83d2365df)
2007. jún. 9. 17:48
Nézd meg légyszíves a bilirubin, az urobilinogén, a tct,- ha mértek reticulocytát akkor annak is-, az mch-t, mcv-t, húgysav szinteket.
2007. jún. 9. 17:01

felnőttről van szó:(

eddig havonta javasolták a vérvételt,(igaz 2 hónapja diagnosztizálták),és megnéztem Milurit nevű gyógyszer írtak fel.

most küldték rheumatológiai vizsgálatra, de arra csak jövő héten kerül sor..

8. 0186e585f7 (válaszként erre: 7. - A83d2365df)
2007. jún. 9. 16:56

Milyen időközönként mentek vizsgálatra?

Felnött vagy gyermekről van szó?

2007. jún. 9. 16:51
diétát javasoltak, és kaptunk valami gyógyszert ami állítólag csökkenti a vérben ezt a szintet
6. 0186e585f7 (válaszként erre: 5. - A83d2365df)
2007. jún. 9. 16:46
Mivel próbáljátok gyógyítani?
2007. jún. 9. 16:41
igen vannak bőrbevérzések,ez volt az egyik ok amiért dokit kerestünk..( volt hogy előzetes ok nélkül,tényleg nem érte semmi trauma,és kivérzett a bőre)a másik a gyakori izületi panaszok...egyszerűen nehezére esik lábra állni egy kis pihengetés után...:( vérvételt követően 399 es volt ez az érték,és ha jól emlékszem olyan 410 a felső határ:(
2007. jún. 9. 16:36

Ez ezért nagyon durva és veszélyes betegség.

Ezt nem hiszem, hogy gyógyszer nélkül lehet gyógyítani, mert az idő előrehaladtával súlyosbodik kezelés nélkül ez a betegség.

Terápiák között van plazmacsere és plazmatranzfúzió, kortikoszteroidok, vérhigítok (aszpirin,dypiridamol), vincristin stb. valamint lépeltávolítás.


Bőrbevérzéseitek vannak? Milyen egyéb tüneteitek vannak?

2007. jún. 9. 16:16

arra szeretnék választ kapni tulajdonképp, hogyan érhetném el, hogy ez az érték a vérben csökkenjen,ne okozzon tüneteket..

Gondoltam arra is, hogy baci okozza,mert hát ilyen is van,de nem baci miatt van..próbálkozunk diétával de nem sok sikerrel..gyógyszert is írtak, de túl sok hatást eddig nem észleltünk..

neten próbáltam utánna nézni, de ritka mint a fehér hollló, a doki meg csak letudta egy doboz gyógyszerrel..félvárról véve a dolgokat:(

szóval, ha valaki tud segíteni, hogy legalább a tünetek enyhüljenek, azt nagyon megköszönnénk:)

2007. jún. 9. 15:25
A HUS az haemolyticus uraemiás szindróma. Ez a betegséget tünetegyütesek megjelenésével lehet diagnosztizálni. Nem értem a kérdést:) Ezeknek, az értékeknek növekedésest kérdezed?
2007. jún. 9. 13:26
Mit jelet a magas vér-HUS szint?Hogyan lehet csökkenteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook