Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás fórum

Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. jan. 9. 05:35

a naplómban megtalálod a civil szervezetek elérhetőségeit, tényleg érdemes megkeresni őket, hiszen ők pont teérted vannak.


ha valamelyikkel negatív tapasztalatod lenne (lehet), akkor ne csüggedj, mert van még jópár akikhez fordulhatsz.


nekünk nagy szerencsénk volt, az örökbeadó anyuka választott minket a babája szüleinek és azóta is tartjuk a kapcsolatot (nem napi szinten), nagyon jól tudja kezelni a helyzetet. (Februárban lesz egy éves a fiunk)


Fészek - Budai Ágnes munkáját vele kapcsolatban láttam, éltem át és tényleg le a kalappal előtte.

590. Aranykulcsocska (válaszként erre: 587. - Aranykulcsocska)
2014. jan. 8. 19:59

Lehet hogy félreérthető, az alapítványok nem csak az örökbeadással foglalkoznak! (de az örökbeadások közül csak a nyílttal.)

Az ő céljuk elsődlegesen a krízisterhes nők segítése, és csak akkor keresnek nekik örökbe fogadókat, ha ezt kérik. Mindez kiderül az idézett honlapokról is.

2014. jan. 8. 19:35

Az Alfa Szövetség is segít.

[link]

588. Aranykulcsocska (válaszként erre: 587. - Aranykulcsocska)
2014. jan. 8. 19:27

Az alapítványok felsorolása nem teljes, pl. általam ismert

[link]

kimaradt, pedig ők is aktívak.

(A fórum beletesz a linkekbe 1-2 szóközt, azt vegyétek ki, amikor bemásoljátok a böngészőbe, különben nem működik.)

Ha valaki még tud másik,aktívan működő alapítványról, hozzászólásban írjátok meg!

2014. jan. 8. 19:23

Én még a Gólyahírt is tudom ajánlani, nekik országosan, több megyében vannak segítőik (ált. védőnők), és a számok alapján ők a legaktívabbak.

( [link]

Az alapítványok csak a nyílt örökbefogadással foglalkoznak, de lehetőség van titkosra is, amikor a vér szerinti és az örökbefogadó szülő nem ismerheti meg egymást, ezt a megyei TEGYESZ segíti, hozzájuk lehet fordulni.

(Budapesten: [link] )

Még néhány alapítványról:

[link]

[link]

[link]


Minden esetben csak érvényes alkalmassági határozattal rendelkező örökbefogadók jöhetnek szóba, vagyis akik egy hosszadalmas és több lépcsős (pszichológiai, orvosi alkalmassági, környezettanulmányok, tanfolyam sikeres elvégzése, jövedelmi-vagyoni helyzet vizsgálata stb. + hivatalos procedúra)folyamaton túl vannak.

2014. jan. 8. 04:26

így van. mindenképpen keress meg egy Alapítványt, ők támogatnak a terhesség alatt végig, lelkiekben és ha kell anyagilag is.


az alapítványok nem értünk vannak, nem az örökbeadások közvetítése a cél, hanem a krízis terhesek segítése. segítenek eldönteni, hogy mit szeretnél, támogatnak végig.


én személy szerint a Fészek Alapítványt tudom ajánlani, nekem nagyon pozitív tapasztalataink vannak velük.

2014. jan. 7. 20:18
A kórházban "otthagyás" nem a legjobb megoldás, csak akkor, ha van olyan erre a célra kitett inkubátor, vagy pedig lemondó nyilatkozatot teszel (és ha házas vagy, akár csak papíron, akkor a férj is). Ebben az esetben a TEGYESZ szinte rögtön kihelyezheti örökbefogadó szülőkhöz, és 6 hét leteltével ők örökbe is fogadhatják. Ha nyilatkozat nélkül hagyod ott (az inkubátorba fektetés is lemondó nyilatkozatnak számít, de gondolom akkor, ha dokumentálták a szülést, kereshetik később rajtad a babát), akkor jelenleg vagy csecsemőotthonba, vagy nevelőszülőkhöz kerül ideiglenesen, és lehet, hogy az egész élete ideiglenes lesz. Egy nevelőszülő, aki írt nekem üzenetet, azt írta, van olyan, hogy 18-24 hónaposan vagy több éves korában nyilvánítják csak örökbe adhatóvá, és ha a nevelőszülő nem tudja örökbefogadni -hiszen ált. több gyereket is nevelnek ők- , akkor kerülhet örökbefogadókhoz. (Annak ellenére is ilyen lassan megy, hogy 3 napos kora óta nem látogatta, nem kereste az anyja.)
2014. jan. 7. 18:49
orokbeadtam a cicamat. megszakad a szivem erte. bele nem merek gondolni milyen erzes egy gyermeket orokbeadni.
583. Aranykulcsocska (válaszként erre: 574. - Mell)
2014. jan. 7. 18:46

Mindenképp ajánlom az alapítványokat Neked. Nem kell előre eldöntened, akkor is segítséget adhatnak, ha meg akarod tartani, vagy ha el akarod titkolni, és hogy olyan kórházba mehess, ahol nem ismernek. 8 hónap hosszú idő, addig sok minden történhet, és valószínűleg a kapcsolatod is tisztázódhat. Mi van, ha most megegyezel valakivel, aztán ők meggondolják magukat? Vagy akár te gondolod meg magad addig még?

Az alapítványok a szülés közeledtével több jelöltet, párt is fel tudnak mutatni neked, és a kórházi költségeidben is segíthetnek, függetlenül attól, hogy döntesz.

582. hte23 (válaszként erre: 581. - Mancika42)
2014. jan. 7. 13:22
Mint egy kétszeres örökbefogadó anyuka állítom neked azt, hogy pont a lelke az ami a legjobban fog sérülni. És ezzel nem mondom hogy ne tegye meg..sőt még azt sem hogy ne az abortuszt válassza.. NEKI kell dönteni. Az ő felelőssége minden döntés. És csak ő az, aki tudja, mi az amit meg tud tenni, és mi az amit nem. Nagyon nehéz feladat és teher lesz ez neki addig, míg el nem jut a végleges döntésig. És együtt érzek vele.
2014. jan. 7. 12:59
"Mell" nem semmi amit írsz: "horrorisztikus" "babáznom kell", nagyon kemény szavak. Valószínű, hogy most elég nagy hormon változás zajlik benned, és azért gondolod ezeket. Próbálj meg megnyugodni. Gondold át a párkapcsolatodat, lehetőségeket, családi segítséget stb. Gondold át, hogy ha nem is érzed magad felkészülve a lelked nem hiszem, hogy sérülne azzal, hogy örökbe adod, mivel jót teszel azzal, hogy ha te nem is de más tiszta szívvel felnevelné a babát. Gondold át, ne kapkodj.
2014. jan. 6. 13:37

Sziasztok!

Párommal 8 éve szeretnénk gyermeket, és tudod egy nő 2 dologért tesz meg mindent: hogy legyen, és ne legyen gyermeke. Na mi oda tartozunk, hogy nagyon szeretnénk, de sajnos különböző orvosi akadályok miatt nem sikerül (4 inszemináció, 3 lombik, 2 vetélés, 2 műtét). A létező világon mindent kipróbáltam, megettem, megittam, kentem, de mégsem. Amennyiben szeretnéd örökbeadni nekünk csecsemődet, úgy megígérem, hogy nagyon jó szülei leszünk.Amit adhatunk az a szeretet, mert azzal tele van a padlás. A TGYSZ-nél a tanfolyam végén járunk. Nyílt és a titkos örökbefogadást jelöltük meg. Köszönettel. Egy szeretetben gazdag házaspár-

579. orokbefogadnank (válaszként erre: 578. - Mell)
2014. jan. 4. 01:56
szia, ez esetben is ajánlom a civil szervezeteket (pl. fészek, gólyahír), ők ugyanis nem elsősorban örökbefogadások közvetítésével foglalkoznak, hanem válságterheseknek segítenek.
578. mell
2014. jan. 3. 17:49
Amikor a saját lányomat megszültem, akkor is 100 ezret költöttem a szülésre. Egyébként meg elnézést kérek minden fórumtagtól a hozzászólásomat illetően, de a hangulatom az állapotomnál fogva erősen hullámzik és bár az abortusz távol áll tőlem így erősen gondolkodtam az örökbeadáson, Ezért többszörösen is elnézést kérek a fórumozóktól, de így válságtrerhességben azt se tudom mi tévő legyek, vagy hova forduljak. És az embriót illetően nem döntöttem. Viszont anyám azt mondja, hogy lelkiekben nem tudnám véghezvinni az örökbeadást és hogy belebetegednék, úgyhogy nem tudom egyenlőre hogy s mint lesz. Kérlek vegyétek semmisnek az örökbeadási szándékomat.
577. mell (válaszként erre: 575. - Orokbefogadnank)
2014. jan. 3. 17:45
jó, ezt nem tudtam.
576. ildike0523 (válaszként erre: 574. - Mell)
2014. jan. 3. 08:13
Héjj, ha pénzt kérsz mégha csak a császármetszésért is - az nem éppen törvényes! Aki belemegy egy ilyenbe és a végég valamelyik jó akarója feljelenti - sajnos láttunk már ilyet - akkor annak csúnya vége lehet
575. orokbefogadnank (válaszként erre: 574. - Mell)
2014. jan. 3. 04:01

ha pénzt kérsz érte az gyerekkereskedelem. a törvény bünteti.

amúgy is mire megszületik a babád addigra már törvényileg csak civil szervezet közvetítésével lehet örökbeadni őt. vagy persze tegyesz.

ők pedig mind tudják a gyors és rugalmas és törvényes intézési módokat.

574. mell
2014. jan. 2. 18:09
Én örökbe adnám az embriómat ( 8 hetes ), 39 éves egészséges nő vagyok, aki nem szeretne már babázni! Kizárólag hivatalos keretek között és mivel nekem nincs lelkierőm az ilyesmivel foglalkozni olyan komoly szülőpár válaszát várom, aki ismeri a gyors és rugalmas intézési módját ennek! Szeretnék a császár metszésre 100 ezret kapni. Csak azok jelentkezését várom, aki komoly és diszkrét!
2013. dec. 20. 18:18

Ha valaki pont nekünk adná a születendő kisbabáját, mert nem tervezte, és nem tudja felnevelni, szívesen fogadná egy tíz éve együtt lévő, egészséges, szimpatikus, örökbefogadásra alkalmas házaspár, írjon nekünk!

Nem tudunk cserébe semmit adni, csak azt, hogy nagyon fogjuk szeretni, felneveljük, és neki mindent megadunk, vidám és boldog élete lesz!

Pár éve várakozunk titkosra (TEGYESZ-nél), és nyílt örökbefogadásra is, több alapítványnál (Gólyahír, Fészek, Együtt az életért, Várva Várt), így annak is örülnénk, ha ezekhez fordul, mert így előbbre kerülünk a sorban!

2013. nov. 13. 21:05
Sziasztok! Sajnos mi is gyermektelen pár vagyunk és szintén olyan kismamat keresunk aki valamilyen oknal fogva nem tudja felnevelni a gyermeket! Örökbe szeretnénk fogadni és már 2 éve állunk a sorban, jelenlegi állapot szerint még legalább 3 évig. Több mint tíz éve vagyunk házasok a körülmények adottak csak az ÉLETÜNK KINCSÉRE várunk! Ha tudsz segíteni rajtunk kérlek írj!
2013. nov. 13. 19:26

Kedves Fórumozók!

Ha ismertek olyat, akár ismerősön keresztül, aki nem tudja felnevelni kisbabáját, kérlek írjatok. 8 éves vérszerinti gyermek szülei vagyunk, és szeretnénk bővíteni családunkat. Nagyon várjuk már a kisbabát.

2013. nov. 3. 19:41
Gyerektelen pár vagyunk.Olyan nőt keresünk,aki valamilyen oknal fogva nem tudja vállalni gyermeket.Nagyon szeretnénk örökbe fogadni.Ha ilyen vagy irj privát üzenetet.
569. Riti27
2013. szept. 15. 16:40
Sziasztok! A párommal 11 éve vagyunk házasok én 32 éves vagyok a férjem 38 éves.Sajnos közös gyermekünk nem születhet.Nagyon szeretnénk örökbefogadni egy kisbabát akit szeretetben nevelhetünk.Egy éve várakozunk a gyámhivatalban ,eddig nem sok sikerrel.
2013. jún. 30. 15:50

Sziasztok!

Férjemmel 3 éve vagyunk házasok!4 éve szeretnénk kisbabát és ebből 1x sikerült,de sajnos elvesztettük!Azóta se estem teherbe!Orvosok nem tudják mért nem tudok teherbeesni!Mivel férjemnek születési rendelleneségge van,így nagy valószínüséggel öröklődik,de mi kockáztatunk,de sikertelenül!Jelentkeztünk örökbefogadásra és már érvényes határozattal rendelkezünk!Ha van aki úgy gondolja,hogy szívesen nekünk adná születendő gyermekét,mi szívesen megismerkednék vele!Írjon privát üzenetet!

567. marcsika0123 (válaszként erre: 566. - Mokus2013)
2013. jún. 16. 21:07
Először szerintem legyetek túl a hivatalos dolgokok, mert a határozatot, mire kézhesz kapjátok az minimum 5 hónap. (Nekünk 8 hónap volt.)
2013. jún. 15. 20:57

Sziasztok!


3. sikertelen lombikon vagyunk túl a párommal és eldöntöttük, hogy babát szeretnénk örökbe fogadni.

Még csak most megyünk majd el a gyámhivatalba, de komolyan gondoljuk, így aki tényleg örökbe akarja adni babáját hivatalos keretek között, az kérem írjon privátban. Előre is köszönöm a segítséget!

565. hovnika (válaszként erre: 561. - 3a876bf4f1)
2013. jún. 15. 07:28

Szia Fédra!

Sikerült a babának szülőket találni?

Üdv:hovnika

2013. jún. 7. 22:51

Sziasztok, tudom lehet, hogy fura lesz amit írok. :) Megpróbálom, úgy, hogy ne legyen zavart. De igazából még nem forrt ki bennem a dolog, hogy pontosan hogyan ajánljam fel a segítségemet. :)

4 gyermekem van Ők az életeim, és az életem értelme a Gyermekek. Szeretnénk 5dik babát ha az élet úgy hozza, de majd idővel. Viszont tudod, hogy biztos betegesen hangzik de úgy hiányzik egy kisbaba. :) Gyakorlatilag minden megvan hozzá itthon amire szükség lenne, van hely, ágy babakocsi van étel a hűtőben és nem okozna gondot anyagilag sem. Ajánlottam már fel segítségemet, hogy szívesen vigyázok kisbabára ingyen, de szerintem futó bolondnak néztek. Pedig nem vagyok, :) Férjemmel értelmiségi emberek vagyunk. Csak egyszerűen mindenem a gyerek. :) Úgy érzem Ők az élet csodái, és Ők a legnagyobb öröm, Ők a Minden ami lehet ezen a világon. Nem vagyunk vallásosak, csak egyszerűen ilyen "csodabogár" emberek vagyunk. Gyermekeink iskolás koruak, a legkisebb nagycsoportos. Jó tanulok. Szorgalmas, okos gyermekek. :) Sokat csavargunk, kirándulunk, bringázunk. Tiszteljük a természetet és a Világot.

Rövid kis regényem után lenne valakinek ötlete, hogyan tudnék babázni ? Ha saját gyermekünk nem lehet már, de bízunk még a csodákban. Nem biztos, hogy az örökbefogadás lenne a tökéletes, de lehet. Vagy csak egyszerűen vállaljam el, hogy szívesen vigyázok egy kisbabára ? De tényleg azt hiszik a Marsról jöttem. :) Mind a 4 gyermekem szeretettel fogadná, akár az új családtagot, akár egy Kisbabát akire vigyáznánk. Szerintetek ? : ))))

2013. máj. 31. 14:24
Sziasztok tudtok segiteni nekem.Sajnos nem tudom majd felnevelni babámat.Kedves szeretö szülőket keresek.
562. gzizus (válaszként erre: 561. - 3a876bf4f1)
2013. máj. 31. 11:56

Kedves Fédra30!


küldtem neked privát üzenetet, remélem megkapod :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook