Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás fórum

Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás

171. 116212323c (válaszként erre: 152. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 11:26

tamianyu itt te vagy az aki sajnálja hogy nem veteti el, én nem tanácsoltam semmit mindössze szorítok hogy a lehető legjobb történjen, ha ez az abortusz akkor sajnálom de ha megtartja örülök neki.

Mégsem részletezem oldalakon keresztül mennyire sajnálod hogy megtartja...én vagyok felelötlen? én nálam egyszer sem jött szóba az hogy elvetessem a babámat és tudod miért? mert figyeltem hogy csak akkor jöjjön ha megtehetjük! ergo nem vagyok felelötlen!

felelötlenség az ha valaki úgy esik teherbe hogy nem védekezik azzal a címszóval úgyse eshetek én éppen teherbe! kinek nem inge ne vegye magára

de mindegy azt már megtanultam hogy veled nem érdemes vitázni nem is izgat a véleményed sem ezzel lezártnak tekintem a véleményedet és a továbbiakban nem izgat mit írsz

170. Tamianyu (válaszként erre: 164. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 11:03
És pont ezért kell nekünk nőknek mindig jobban gondolkoznunk,főleg annak,ilyen rossz helyzetben van.Mert hiába 50-50%-ban kellene felelni egy gyerekért,apuka mégis megteheti,hogy lelép,de az anya nem.Ő nem menekülhet a problémák a felelősség elől.Az csak egy dolog,hogy ezzel kapcsolatban hogyan érzünk,milyen indulatokat vált ki,de a tények akkor is tények maradnak sajnos...
2010. jún. 1. 11:01
Nem tudok semmit nem zaklatom úgyis keres majd,döntenie kell gyorsan!De nem akarom nagyon befolyásolni!
168. Tamianyu (válaszként erre: 165. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 10:57
Látod ez igaz,és roppant igazságtalannak tűnik olykor...
167. Tamianyu (válaszként erre: 164. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 10:56

Igen,természetesen védekeznék!Én sem ítélem el,de könyörgöm,egészségügyis....Soha nincs olyan,hogy biztos....

De már nem is ez a lényeg,hanem hogyan tovább.

166. Tamianyu (válaszként erre: 162. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 10:55

Hát ez az!Akkor meg hogyan lehet ennyire határozott tanácsokat adni mint itt egyesek?Hogyan ujjonghat bárki bármilyen döntésre,csak mert a saját kedvére való?Nem primitívség ez kicsit...nem is kicsit...bocs..?

Mindenkinek a helyzete egyedi,és a saját helyzete szerint tud dönteni nem a másé vagy más véleménye szerint.Félre ne érts,én nem tartom jónak az abortusz melletti döntést,mert ilyen helyzetben csakis rossz és még rosszabb között lehet dönteni.És természetesen ha van némi remény,kilátás a jövőre,akkor mindig az élet mellett szól a voks.Csak sajnos vannak nagyon rossz helyzetek,amikor tényleg nincs megoldás.

Ha a saját életét jövőjét is ellehetetleníti vele,akkor mit tegyen szerencsétlen?

Egy gyereknek biztos tető kell a feje fölé,családra anyára-apára lenne szüksége,biztos háttérre,és akár tetszik akár nem,valamennyire stabil anyagi háttér is kell hozzá.Aki nem így vállal gyereket,az felelőtlen!!!

Egyszál magában nincstelenül sajnos tényleg nem sok reménye van.De ezt is Ő tudja,hogy talál-e megoldást.

2010. jún. 1. 10:52
a sors néha kegyetlen!
164. bettike2007 (válaszként erre: 163. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 10:51
Te védekeznél ha azt mondanák nem lehet gyereked a betegséged miatt?Nem azt mondom így mindenbe ugorni kell de nem ítélem el amiért nem védekezett,hisz nem is gondolta!
163. Tamianyu (válaszként erre: 161. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 10:47

Ja,bocsánat tényleg félre értettem.

Hát igen, a felelőtlenségért néha nagyon nagy árat kell fizetni.

2010. jún. 1. 10:42
De mindegy az egész sztorit nem ismered!De senki sem.
161. bettike2007 (válaszként erre: 160. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 10:39
Félreértetted a barátnőm beteg nem gyerekről van szó!!!Nem lehet gyereke talán soha többet!
160. Tamianyu (válaszként erre: 159. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 10:11

Mit tudtam volna,és miért vetettem volna el egy tervezett gyereket?

Azt meg,hogy beteg sosem lesz,na ez nevetséges....

Van hónap,hogy 10-20 ezreket hagyok a gyógyszertárba,és az enyémek alig betegek.

De valami mindig kell.Egy doboz normális vitamin is 2-3 ezer ft.

159. bettike2007 (válaszként erre: 158. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 09:32
Beteg lehet sosem lesz gyereke,ha te ezt tudtad volna elvetetted volna?
158. Tamianyu (válaszként erre: 157. - Bettike2007)
2010. jún. 1. 09:19

Na látod,Te sem tudsz neki igazából érdemben segíteni,és ahogy kinéz más sem.Te nem vagy voltál ilyen helyzetben,de mégis tapasztalod mennyire nehéz.Onnantól,hogy döntött legyen a saját felelőssége.Na ezért nem szabad bele szólni,Ő tudja,hogy mit tud vállalni(vagy nem,mert sajna sokan vannak így is).Akkor miről is hablatyolnak itt páran?Miért ujjong bárki egy ennyire bizonytalan sorsú babának?Jah,majd lepasszolja olyannak akinek nem lehet ha nem sikerül megoldani a helyzetét?!Na bravó,ehhez a gondolkodáshoz csak gratulálni lehet.Adja a sajátját aki ilyen tanácsot oszt!Ossza itt az ostoba tanácsait,de megoldást nem tud igazából,csak annyit,hogy tuti lesz majd valahogyan...Persze,hogy lesz,csak nem biztos,hogy az nekik jó lesz.

A lelki támogatásból sajnos nem lehet megélni,megteremteni a szükséges feltételeket egy baba érkezéséhez,ezt minden normálisan gondolkodni tudó ember felfogja.

Ha meg kellene a majdan megszületett gyerektől válnia,az hogyan érintené?Talán jobban?

Én ellene vagyok az abortusznak,de igenis vannak helyzetek,amikor sajnos nem marad más megoldás.Csak vannak akik ezt nem tudják felfogni.

És igen,következményei természetesen lehetnek,de ezt gondolom tudja a barátnő is,hiszen Ő is eü-s.

157. bettike2007 (válaszként erre: 156. - Tamianyu)
2010. jún. 1. 09:06

Ha vállalja az már az ő felelőssége igen,lehet támogatom de csak lelkileg,igen nekünk is nehéz mert ezt az egy gyereket is nagyon nehéz nevelni ennyi hitel mellett,még gyedet sem kaptam és van 3pelusunk,anyagilag biztosan én sem tudok neki segíteni.Azt hiába mondom hogy védekezhetett volna mint én mert felelőtlenség lenne most egy 2ik gyerek,mert ő nem is sejthette hogy lesz egy babája,de ha nem tartja meg lehet sosem lesz másik!

Ha így állnék lehet meggondolnám elvetessem-e!

156. Tamianyu (válaszként erre: 154. - Bettike2007)
2010. máj. 31. 22:21

Vagy szerinted ilyen bizonytalan dolgokra lehet alapozni gyereket vállalni???

Mert szindy szerint lehet,lehet alapozni barátnőre,apukára,jah,egy ilyen apukára aki ennyire tervezte várja a babát.....vagy esetleg a nagyszülőkre...Azért gondolkodjunk már reálisan normálisan!!Mindenki magának szüljön gyereket,a saját felelősségére ne másokéra!Nem alapozhatunk sem barátokra sosem kétes apukára akinek nem jelentettünk semmit,csak összejött egy véletlen baba.Ha valakinek van jó családi szülői háttere,ahol nem teher örömmel veszik,az más...de így????.....Szerinted ez felelősség teljes gondolkodás?Nem hiszem...És tudod miért nem??Mert nekem is van egy 17 évesem,akivel sok mindenen átmentünk,mert elváltam fiatalon,amikor Ő két éves volt.De nekem stabil családi szülői hátterem volt,és így is baromi nehéz volt abban az időben.

És nagyon,de nagyon szerencsésnek érzem magam,amiért találkoztam az én drága férjemmel,aki így elfogadott szeret gyerekestől,és több mint egy évtizede együtt vagyunk.És a gyerekem is szereti,szinte kiskorától vele neveltük fel,és soha ne volt megkülönböztetve a tesóitól,akik már közös gyerekek.....De van erre garancia neki?

Szóval én azt mondom,kell előre gondolkozni!

Vagy te tudnád a barátnődnek garantálni,hogy rád akár 10 év múlva is számíthat,ha kell eltartod a gyerekével,gondoskodsz róluk,tető lesz a fejük felett...stb.???Manapság a saját létünkben is alig lehetünk biztosak soha,nem másért felelősséget vállalni.....

155. Tamianyu (válaszként erre: 154. - Bettike2007)
2010. máj. 31. 22:06

Én is anyuka vagyok,méghozzá háromszorosan.Ezért ez a véleményem.A gyerek igenis felelősség,nagy felelősség!!!Mind anyagilag,mind minden téren.

igaz a mondás,miszerint könnyű a más...verni a csalánt.....

154. bettike2007 (válaszként erre: 152. - Tamianyu)
2010. máj. 31. 21:55
Igazából tudom nincs hova vinnie és miből ruháznia a babát,és én is azt mondanám vetesse el,de mivel anyuka is vagyok azt szeretné a szívem tartsa meg,gondolom ő is így érez!
153. bettike2007 (válaszként erre: 151. - 116212323c)
2010. máj. 31. 21:46
Nem tudom ha nem veteti el 2héten belül megtartja de addig???Már nem tudom
152. Tamianyu (válaszként erre: 148. - 116212323c)
2010. máj. 31. 21:42

Csakhogy nem mindenki ennyire felelőtlen mint te vagy.Könnyű a más életével játszadozni,de ezt a terhet Ő viseli és nem te,hiába osztogatod a buta ésszerűtlen tanácsaidat.

Vagy te nem veszed milyen helyzetben van?

151. 116212323c (válaszként erre: 147. - Bettike2007)
2010. máj. 31. 21:40
ne aggodj szerintem nem gondolta meg magát, csak a szokásos pánik hogy mégis jol döntött e!?
150. Tamianyu (válaszként erre: 147. - Bettike2007)
2010. máj. 31. 21:40

Talán az apukára is szeretne alapozni,de ilyen esetben badarság lenne.

Szegény csaj,annyira sajnálom....

149. bettike2007 (válaszként erre: 148. - 116212323c)
2010. máj. 31. 21:40
Nem tudom még mi lesz:-(
2010. máj. 31. 21:39

Nagyon örülök a jó hírnek!

Tamianyu te meg tartsd meg magadnak a sajnálkozást! megfogja oldani! ennek örülni kell nem pedig temetni!

ha igy döntött akkor biztos van valami amibe kapaszkodhat vagy majd tud...van egy barátnője aki végig mellette volt és mellette is lesz ebben biztos vagyok! és ott az apa ha nem is sokkal de pár dologban tudja majd támogatni

és a nagyszülök is megenyhülnek egy unoka létezésénél! nem lesz magára hagyva!

gratulálok!!!!! és igazán örülök!!!!

2010. máj. 31. 21:36

Hát most már nem tudom mi van??


Írtam neki hogy most titok-e a dolog,írta hogy ne mondjam el akik ismerik,mert lehet még meg sem marad és hogy rosszul reagált a srác


Felhívtam hogy most mi van és elég zaklatott volt és mondta most leteszi

Írtam hogy ugye nem gondolod meg magad,és írta hogy majd megbeszéljük,de lehet igaza van hogy ésszerűen kéne gondolkodni...


Már nem értem

146. c75565e593 (válaszként erre: 145. - Bettike2007)
2010. máj. 31. 16:57

Hol él pontosan?

Most felhívok valakit aki segíthet, ő tudja arra amerre él a barátnőd milyen anyaotthonok vannak.

Csak szükségem lenne a település nevére..

145. bettike2007 (válaszként erre: 144. - C75565e593)
2010. máj. 31. 16:55
Hát nincs sok pénze,de néhány ebéd jár a kórházban ahol dolgozik,bár az sem jó hogy emelget,nem tudom hogy lesz,de kicsit jobban érzem magam hogy megtartja!
2010. máj. 31. 16:53

csak a gond ott kezdődik, hogy most neki nyugi kéne és ilyenkor rendesen kell táplálkozni.

ezek is fontos tényezők..hogy az anya nyugodt körülmények közt tudja a terhességét végig csinálni.

Kíváncsi vagyok a fejleményekre...és ha bármi info kell anyaotthon ügyben abban tudok segíteni.

Van pár ismeretségem akik ilyen anyukákkal foglalkoznak.

143. bettike2007 (válaszként erre: 136. - Tamianyu)
2010. máj. 31. 14:05

Hát hozzá biztos nem megy!

Nem tuja még.24éves

142. bettike2007 (válaszként erre: 135. - C75565e593)
2010. máj. 31. 14:05
Azt mondta már nem bírja a gondolatát és egész hétvégén ordított,mi lesz utána???Nem akarja elvetetni,ezért is húzta a dolgot gondolom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook