Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás fórum

Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
261. c75565e593 (válaszként erre: 260. - Supin)
2010. jún. 9. 16:54

nincs jó döntés ebben a helyzetben!

a két rosszból kell választani:(

ha megtartja az sem jó, mert annak a gyermeknek meg kel adni alap dolgokat

Abortusz szitnén nem jó, mert egy életen át elkísér a döntés utóhatása..

Ilyenkor a józan ész a mérvadó...

260. supin (válaszként erre: 257. - 116212323c)
2010. jún. 9. 16:38

Abban igazad van ,hogy szép és gyönyörű érzés a gyerekvállalás!!

De,...és sajnos itt van de...

Mert a gyereknek is van joga!!!!!

Kérheti az ennivalót, tiszta ruhát és az ágyikót...

Csak a legfontosabbat említsem....

2010. jún. 9. 16:12

látom vita alakúlt ki:(

én személy szerint nem török pálcát, de sajnos ezen a szitun én átmentem!

nincs annál fájdalmasabb egy nő életében, amikor ilyen banális okok miatt kell lemondjon a gyermekéről!

de sajnos be kell láttnunk, ez nem a régi világ!

Régen mindenki csóró volt..és nem került ennyibe a gyerek amibe mostanság!

Régen a nők vigyáztak egymás gyermekeire..sok idős emberrel beszéltem..és régen az emberek segítették egymást a szegénységben!

de ma az emberek csak a saját érdekeiket vnézik..

ennek a szegény lánynak senki nem ad lakást, pénzt, pelenkát, semmit...

A semmire nagyon nehéz bevállalni egy gyermeket!

ha egy ember ennyire magába marad...nincs aki segítsen neki...akkor mire vállal babát?

nehéz kérdés, de én racionális vagyok..és tudom amit én tettem jól tettem, mert nem tudtam volna megadni a gyermeknek azt amit kell!

A szeretet nem elég sajnos, egy olyan világban ahol mindent pénzért adnak!

felhívtam egy kecskeméti anyaotthont és mondták sajnos ők sem tudnak segíteni,mert nincs pénz..akkor ezek útán kérdem én miről beszélünk? ha az állam sem tud segíteni az ilyen egyedül maradt anyáknak!

258. supin (válaszként erre: 257. - 116212323c)
2010. jún. 9. 16:06

Persze,hogy nincs jogunk!!

Ebben igazad van.

De hidd el ,a gyerek nem fogja megköszönni a sok kinlódást amiben része lehet...ha nem javul a lány helyzete...

És mi erre a garancia?

Egyelőre semmi...

A szülő ,igenis felelős a gyerekéért.

2010. jún. 9. 15:31

szerintem senkinek sincs joga pálcát törni más emberek döntései felett, elöször mindenki sepregessen a saját háza táján!

és igenis tiszteletben kell tartani a döntést, joga van megtartani akkor is ha szegény

Szerintem hagyjuk szegény lányt hogy viselje a döntésének terhét saját maga és akármilyen szegény is a legszebb és legédesebb döntést választotta

256. supin
2010. jún. 9. 15:27

Nem akarok most igy senkinek külön jelölni,hogy neki küldöm az üzit...

De ,kertes házban élek,már baromfit sem tartok mert elhullik a sok vésztől ami erre volt,ennek a terményét megtermelni is rengeteg pénz,munka és időbe van.....

A kutat már leírta az előttem szóló...

Nos vetettem 2 zacskó petrezselymet és sárgarépát...

Hadd ne írjam mennyi kelt ki..

Ja és jöttek a csigák....

A cseresznyére a tetveken kivül a kedves kis seregély madarak...

Gép nélkül nem tudsz vetni...

Soroljam???

Ilyen "baromságot",hogy a régi világot visszahozni...nos azt már nem lehet...

Anyámék még a permetszert sem ismerték..mert nem volt kártevő ilyen mértékben.

Igenis tudatosan kell tervezni a gyereket.

Olyan világot élünk.

2010. jún. 9. 13:33

Ja és lehet mondjuk a tv-internet nem a legfontosabbak közé tartozik ha nincs pénz.

A lényeg a fedél a fejük felett,fűtés,víz,ruha és az élelmiszer lenne.

254. bettike2007 (válaszként erre: 253. - Tamianyu)
2010. jún. 9. 13:29

A régi világban lehet egyszerű volt ezeket beszerezni,hisz mamámék sem éltek jól,mégis tehenük volt.Apuék évente 3-4malacot nevelnek és tudom mennyibe van az eltartásuk,etetésük mégha a kukoricát apuék vetik,az pedig nagy munka hogy elvessék,trágyázzák,kapálják,leszedjék.sok-sok munka és pénz.Szeretnék kertes lakást állatokkal növényekkel de hát....hitelt hát ha kap sem sokat és visszakell fizetni.

Apuék most fúrattak kutat mert elapadt a régi,baráti alapon volt 100ezer.

253. Tamianyu (válaszként erre: 251. - A14deb9047)
2010. jún. 9. 11:10

Ezt ugye te sem írod komolyan?Ne röhögtess már!

Mert akkor kezdjük,hogy ezen egyszerű kis nomád életet mennyiből is lehetne megteremteni akinek semmije nincsen?

Vegyen egy üres telket,vagy esetleg amin egy romos vályog épület áll.Ez mennyi is?Még egy eldugott faluban is min:5-6milla.

Ásasson kutat,aminek métere 30ezer ft akkor is,ha nem találnak vizet,de ez csak annyi,hogy egy búvár szivattyúval lehet a vizet felnyomni,a kút elkészítése több százezer.

1-2 kecske birka malacka,darabjuk felénk 20-25000ft,de ezeket még fel kell nevelni,ami nem kerül kevésbe.A kis veteményesembe a magokért fizettem csak 15000ft-ot idén,de ebből még nem lesz sem rozs,sem mák,sem szőlő,csak az alap zöldségek.A permetszerekről ne is beszéljünk,hogy anyám is 10ezreket költ rájuk, a kis pár sor szőlőjébe ha azt akarja ne menjen tönkre...

A gyümölcsfák darabja 800-100ft között mozog,és évek múlva terem először.

Na,a többit nem is említem,láthatod mekkora marhaságot írtál....

Ugyanis a hölgy nem fog a semmire hitelt kapni,tehát ezeket kp-ból kellene neki előteremteni....De ha kapna,azt is fizetni kell valamiből.

Jajj,de okos tud lenni mindenki a másik helyzetében....

252. Tamianyu (válaszként erre: 250. - C75565e593)
2010. jún. 9. 11:00

Így van.Meg lehet nézni a sok szerencsétlen kisgyereket a problémáikkal,akiket felelőtlenül a semmire szültek.Hogyan élnek?Mennyi a problémás gyerek?Van itt egy másik fórum amibe éppen egy nagyon problémás gyerkőcről van szó,aki miatt egy osztálynyi gyerek szenved a suliba.Valószínű hibásak a szülők,hogy a gyerekük ilyen.Van aki szerint megoldás kell,de csak úgy általánosan,mert az a szegény gyerek...hm,igen,valóban az,mert Ő nem tehet semmiről,főleg nem arról,hogy ki a szülei.De nem idegen emberek dolga lenne a sorsát megoldani,hanem a szüleié,akik valószínű nem tudnak megfelelően bánni a gyerekükkel,ki tudja milyen körülmények közt élnek,milyen emberek.

Egy gyerek igenis nagy felelősség,és nem csak egy időszakra szól.Nagyon is kellenek bizonyos feltételek a vállalásához,mind anyagi mind erkölcsi szempontokból.Aki nem tud megfelelően felkészülni az érkezésére,miért szül?

2010. jún. 9. 09:51
Egy kemencés, földes szoba-konyhában víz-gáz-villany-telefon-mosógép-tv-internet-rádió-mikro-padlószőnyeg-parketta-mosogatógép-angol wc nélkül most is el lehet kezdeni. Olcsóbb is. Ásott kút az udvaron, a füves udvaron a kecske, birka ellegelget, 1-2 malacka az ólban, konyha kerti zöldségek megteremnek, a baromfi is kapirgálhat, a galambok is eléldegélnek a ducban, a kukorica, búza, rozs, a bab, a mák, krumpli is megteremhet a szomszéd 1-2 holdon, ugyanennyi szőlőt is lehet nyitni, metszeni, nyesőzni, kötözni, permetezni, érés alá kapálni és aztán már itt is a szüret. 1-2 cseresznye-alma-barack-szilva-meggy fa és már meg is van minden. Tavasztól őszig jókat lehet fürödni késő este, kora hajnalban a kútnál.
250. c75565e593 (válaszként erre: 246. - Tamianyu)
2010. jún. 9. 00:14

az élet valóban szent dolog!

De nem mindegy milyen minőségű életet bíztosítunk gyermekünknek!!!!

Szerintem az ilető lány nem gondolta végig a dolgokat...most már késő..mert valószinű meg kell szülnie gyermekét...de mire?

Ígéretekre nem lehet gyermeket vállalni!

2010. jún. 8. 22:41

Nem régen halt meg a Dédimamám, elég sokat mesélt a "régi" világról, valóban más volt...írtam egy megemlékezést abba részleteztem mennyire nehezen éltek...akiknek akkor volt pénzük gazdog voltak jól éltek akiknek nem volt azok szegények voltak és általában szolgálónak álltak a gazdagabbakhoz.

Ők nagyon szegények voltak, először is a földet a szülőktől kapták, először csak egy szobát húztak fel még tüzelni sem tudtak egész nap mert nem volt tüzelőanyag, honnan is lett volna?

saját két kezükkel építették fel vályog házaikat


Higgyétek el más volt a régi világ, más mint ami most van, de egyik sem könnyebb a másiknál! Elmehettél dolgozni ott nem fizetést kaptál hanem élelmet, általában legalábbis, most pénzt kapunk amin az élelmet vesszük...

nem tudhatjuk mi hogy akkoriban hogy éltek csak azt tudjuk most mi hogy élünk, és szerintem aki akar dolgozni az ma is eltud helyezkedni! csak nincs olyan nagy válogatás, vagyis ne válogassunk inkább így mondom

Bízok benne hogy jóra fordul a helyzete és majd minden szépen rendbe jön

248. bettike2007 (válaszként erre: 247. - Bettike2007)
2010. jún. 8. 18:44
ncs!
247. bettike2007 (válaszként erre: 246. - Tamianyu)
2010. jún. 8. 18:43

Ebben is van igazság,mamáméknak 3gyerekük van,nekik sem volt pénzük ami volt papa elitta,de a lakásért nem kellett fizetniük mert a tanya egyik kézről másikra járt potom dolgokért.teheneik,állataik voltak,erdő tüzelőnek,ami még nem magán volt mint most,fúrott kút,igen könnyebb volt megélniük.

Most itt a nagy hitel,és a párom is hiába igyekszik így is kevés és ebben az évben a 2ik munkahelye,mert sehol sem biztos!

Nem tudom hogy lesz a barátnőmnél,mert ahogy írtad mindenki örül ha a családját eltartja és egy alma,péksütemény még amit vettem neki édes kevés!

A jövőben derül ki,tényleg jó-e a hozott döntése!

Biztos pont ni

246. Tamianyu (válaszként erre: 244. - A14deb9047)
2010. jún. 8. 18:07

Csak a józan gondolkodás kedvéért!Abban az időben teljesen más világ volt mint most.Aki tudott akart dolgozni,mindenkinek volt rá lehetősége,a munka nélküliség fogalma ismeretlen volt.Tehát bárki tudott nulláról lakást venni,építkezni,gyerekeket felnevelni,hitelt fizetni,nem olyan opciókkal mint most.Plusz a régi időkben a családoknál szinte mindenkinél volt föld amiből éltek,állatok...stb.Ha pénz nem is volt sok,volt mit enni.Ma nincs olyan munkahely,hogy biztos,ha nincs lakásod pénzed semmid,mehetsz a híd alá akár gyerekkel együtt.

Szóval ne emlegessétek már a régi világot,mert semmi köze a mostanihoz.Gyereket igenis felelősséggel kell vállalni!Én nagyon sajnálom ezt a hölgyet,és mindenkit aki ilyen bajba van,de nem lesz könnyebb lemondania sem a gyerekéről ha netán arra kényszerül.Tehát a leírt helyzetéből én felelőtlenségnek tartom a baba megtartását.Aki ismerősökre rokonokra..stb..javasolja,hogy támaszkodni próbáljon,az is felelőtlen.Ki tud a mai világban másokért felelősséget vállalni,másokról gondoskodni?Mindenkinek elég a saját élete családja szerintem.Könnyű azt mondani,hogy lesz valahogyan..jah,biztosan lesz,de ez így eléggé bizonytalan.

245. bettike2007 (válaszként erre: 244. - A14deb9047)
2010. jún. 8. 16:08

nagyon igazad van,attól hogy van hol laknunk nem 100% nekünk sem,mert csak ne fizessük a hitelt és kiraknak.60évesen már tuti a mienk lesz.

Nagyon sok mindenen múlik ki hova kerül van aki kap lakást,van aki élete végéig szenved érte.De aki akar lesz is!

2010. jún. 8. 16:04

Csupán megerősítésként szeretném elmondani, hogy a legtöbbünk úgy született meg, hogy a szüleink nem rendelkeztek még lakással. Szerencsés esetben a szülőknél laktak, vagy albérletben. Sőt! Még gyes sem volt! És a mi korosztályunk is hasonló cipőben járt. És fölneveltük a gyermek/ünket/einket, lett otthonunk, évtizedeken át fizettük az OTP-t, stb.

Keveseknek adatik meg még ma is, hogy rögtön berendezett lakásuk lesz, és már oda születik a baba.

243. bettike2007 (válaszként erre: 242. - Hte23)
2010. jún. 8. 15:39
én jól tudom.
242. hte23 (válaszként erre: 241. - Bettike2007)
2010. jún. 8. 13:13

Más egy szülőnek és más egy bölcsibe/oviba.

Ott már egy kissé belefásulnak.


Sokszor már nem az a dolguk, hogy a gyerekekkel foglalkozzanak, hanem pályázatokat irjanak, hogy több pénze legyen az intézménynek.

Gondolj bele: munka, pályázatirás és mikor a saját családja?

Tudom, látom, van ovónő ismerős és családtag is.

241. bettike2007 (válaszként erre: 240. - Supin)
2010. jún. 8. 13:10
Csak egy példa bölcsiben dolgozom fiatal kölléganők egy két kivétellel szívesen játszanak türelmesek,az idősebbek már nem.láttam.
240. supin
2010. jún. 8. 11:58
A türelem a gyerekhez...nem korfüggő...
2010. jún. 8. 11:18

nekem csupa olyan ismerősöm van aki kéőn szült nem olyan türelmes már a gyerekekhez,de lehet kivétel!


Bízunk benne!!!!!!

238. hte23 (válaszként erre: 237. - Bettike2007)
2010. jún. 8. 10:37

"Meg arról nem beszélve hogy az ember idősebben nem annyira toreláns, nyugodt-tapasztalom. . . "



Én pont forditva gondolom.

Az első öf.-m 30 évesen, a második 39 évesen.

Sokkal nyugodtabb és kiegyensulyozottabb voltam már a másodiknál. És a kicsi fiatalit is.



De nagyon drukkolok a barátnődnek. Remélem mindkettőjük számára a legjobb döntés fog megszületni.

2010. jún. 8. 09:07

Egyébként épp hogy 24éves lettem mikor szültem,nem bántam meg és majd szeretnék neki egy tesót is,30on felül nem vállalok ha csak nem muszály,a betegségek magas kockázata miatt sem,meg a nagy korkülömbség miatt sem-anyuval olyanok vagyunk mint a barátnők!

Meg arról nem beszélve hogy az ember idősebben nem annyira toreláns,nyugodt-tapasztalom...


Ezért most itt van nekünk a kis nyuszifül és így van jól,teljes az életünk:-)))

2010. jún. 8. 09:04

A barátnőm sokat kapott már a sorstól,mármint rosszat,talán most ebben a helyzetben a baba is az,de reméljük évek múlva más lesz a helyzet és tényleg örül hogy így döntött!

Anyukám talán még rosszabb helyzetben volt 19évesen szült engem,elvetethetett volna..de akkor most nem lennék,nem lenne neki szép unokája..stb.Ő jól döntött,talán a barátnőm is..

235. 116212323c (válaszként erre: 234. - C75565e593)
2010. jún. 7. 23:20
persze mi is 3.évünk forduló napján :D gondoltuk úgy hogy a 4.évet már babával szeretnénk, persze a Párom még várt volna de csak sikerült jól megbeszélnünk ezt a kérdést :D most van egy gyönyörű kislányunk akit imádunk és remélem hamarosan jön/jöhet a tesója is
234. c75565e593 (válaszként erre: 231. - 116212323c)
2010. jún. 7. 23:18

Már lassan 3éve...

A párommal 2 éve vagyok együtt.én nem akarom elsietni!

2010. jún. 7. 23:17
Jól félre értettük egymást..
232. 116212323c (válaszként erre: 230. - C75565e593)
2010. jún. 7. 23:16
mitől tartasz? ha kérdezhetem...
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook