Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás fórum

Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Abortusz - örökbefogadás - örökbeadás

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2010. jún. 10. 23:04

nah pont ma volt itt egy barátnőm! neki se apja se anyja az apja meghalt az anyja kitudja egy pasifaló pénzhajhász...

egyedül egy maga kereste össze a családiháza árát! igaz még gyereke nincs de igenis el lehet kezdeni a 0ról! egy gyermekkel nehezebb, d megoldható, majd Betti irja hogyan alakul és végig drukkolhatjuk szorathatunk esetleg ha tudunk vhogy segíthetünk is

2010. jún. 10. 22:31
Sok minden kell az biztos.De ezt ha eldöntötte és az ég is úgy akarja meglesz a baba,hogy hogy alakul ha itt lesztek 10-20év múlva megírom:-)
319. bettike2007 (válaszként erre: 316. - Tamianyu)
2010. jún. 10. 22:28

remélem nem rám értetted,mert azért nekünk sem adtak a fenekünk alá lakást mi a 2kezünkkel kersessük a pénzt hogy igen 60évesen lehessen egy lakásunk!!

A gyereket akartuk,úgy jött,ha nem akarom nem lesz másik,mert védekezünk,és ahogy védekezünk megnézném hogy terhes legyek!!A másik meg hogy nem vagyok felelőtlen,tudom hogy jelenleg nem tudnék 2gyereknek megadni mindent,6bizti nem lesz,max.1.ennyit erről.

2010. jún. 10. 19:50

itt a Hoxán látom,hogy mennyi minden kell egy gyereknek..

Már az a 9 hónap is költséges, mert amit az anya megkíván azt nem vonhatja meg magától.

ja és fontos a biztonság érzet..a nyugalom...

és valljuk be egy nőnek rosz egyedül menni a vizsgálatokra, és nincs mellette az apuka aki fogja a kezét, és együtt nézik a baba fejlődésést..

ezek nagyon fontos dolgok...


És ha megszületik...a gyerek fontos szintén a háttér, a biztonság..

A babának, és a mamának egyaránt..

és ugye a ruhácskák...annyi dolog kell egy picihez...


Szóval ha ezt így végig gondoljuk nem piskóta:(

317. c75565e593 (válaszként erre: 316. - Tamianyu)
2010. jún. 10. 19:44

én átestem ezen, nem mondom azelőtt elítéltem, sőt gyilkosságnak véltem..

ma már mivel átéltem, rájöttem addig amig nem próbálunk ki egy élethelyzetet, vagy nem látunk rá addig ne mondjak semmit..

Az abortus szükséges rossz!

itt valóban nem a bátorságról van szó...felelőtlenség a semmire gyereket csinálni..és ha valakivel megtörténik a bibi..az döntsön hamar, mert az t a baba is érzi ha ő csak úgy felelőtlenül jött a nagy semmire..az ilyen gyerek tuti fog haragudni az anyjára egy életen át, amiért a szegénységre vállalta!

Relativ a szegénység szó..

de ha valakinek nincs pénze...fedél a feje fölött az sajnos szegény...bármennyire fáj..

316. Tamianyu (válaszként erre: 315. - C75565e593)
2010. jún. 10. 19:38

Hja,egyet értek.

De itt egyesek a bátorságot összekeverik a felelőtlenséggel.

Bírom amikor emberek nem látnak tovább az orruknál.

De pont az ilyen nagy abortusz ellenzők szoktak ebbe a csapdába esni.Most még huszonévesen 1 gyerekkel normális háttérrel könnyen szajkózza,hogy ő bizony nem vetetné el sosem agyerekét ha terhes maradna...Talán majd ha a 6-al marad az...:)))

Áááá,nah,jobb ezekre már semmit nem reagálni.

315. c75565e593 (válaszként erre: 314. - Tamianyu)
2010. jún. 10. 19:32

talán én vagyok ilyen gyáva...nem tudom, de én végig gondolom mire vállalok gyereket!

Jelen pillanatban nincs munkám...GYEST sem kapnék...tehát a vak világba biztos nem rózsás gyerkőcöt be vállalni:(

de vannak bátor emberkék...

de ez a történet nem mindennapi...lehet ha elvetetné soha többé nem esne teherbe..de ezek szerint nem komoly a betegsége, mert érdekes módon egy kalandból lesz valaki terhes....

egy kalandnál főleg védekezik az ember...a fene tudja..

nagyon ki veséztük a témát...ideje váltani valami más szitura:)

314. Tamianyu (válaszként erre: 298. - Bettike2007)
2010. jún. 10. 18:55

Rosszul látod!Most vissza tekintve 20 év igenis régi idő,ha olyan értelembe nézzük amiről itt szó van.Még 20 éve sem volt ekkora munkanélküliség,ennyire rossz megélhetési lakás szerzési lehetőségek mint most.20 évvel ezelőtt is tudott szinte bárki építkezni lakáshoz jutni akkor is,ha nem toltak a segge alá a szülők mindent.De most?Ki lehet próbálni a 0-ról elkezdeni egy életet.Ha van munkahelyed átlagos bérrel,akkor talán 80 éves korodra össze kaparsz egy nyamvadt tehermentes panelt.Könnyen beszél akit segítenek a szülők,innen-onnan megkapják az életükhöz szükséges dolgokat.Ahhoz tényleg csak tenni kell már,úgy nem olyan nehéz.De itt egy olyan emberről van most szó állításod szerint,akinek szó szerint semmije senkije nincs.

Most ezt értelmes ember nem gondolhatja komolyan,hogy majd talál a vak világban valakit,aki eltartja a gyerekével együtt csak úgy....Találjon megoldást én is azt kívánom neki,de ezen helyzetben én felelőtlenségnek tartom a baba vállalását.

313. bettike2007 (válaszként erre: 309. - C75565e593)
2010. jún. 10. 18:13
A barátnőm is így nőtt fel,anyukája meghalt 9évesen,a mostohaapja nevelte úgy ahogy,mindig mondta neki hogy nem a sajátja és nem is költött rá semmit mint a saját gyerekére,elmenekült otthonról,most rajta a sor hogy ne úgy járjon a gyereke ahogy ő!
312. bettike2007 (válaszként erre: 306. - 116212323c)
2010. jún. 10. 18:11
Elmond mindent,nm idegen nekem ő sem és neki én sem,óviba is együtt jártunk,ált.iskolába és középsuliba is.Nincs kapaszkodója de keresi a megoldást.Megírom mi leszúgy is.
311. bettike2007 (válaszként erre: 302. - 116212323c)
2010. jún. 10. 18:08
nem mert akkor nem lenne a férjem és a gyerekem sem lenne!
310. bettike2007 (válaszként erre: 301. - C75565e593)
2010. jún. 10. 18:06

Na az nagyon jó,az én férjem is velem akar maradni akármi is lesz,mert tudja milyen szülő nélkül élni.Ezt ő mondta.

az anyja alkoholista és valamelyik intézetben viselik gondját,az apjának van másik 2gyereke egy másik asszonytól,nagyon jól keres,a párom néha elmegy mert ugye csak az apja,de a "kedves" apa le sem szarja 50ft-ot sajnál tőle de ez tényleg így van,biliárdoztak a kocsmában és 500ázasa volt fel akarta váltatni,az apja komái mondták az apjának adjon már neki 50ft-ot,erre mondta hogy hát keresőképes!!!És nagyon beégett mindenki előtt hogy tényleg nem adott neki 50ft-ot.És ez egy a számtalan dolog közül!


A páromnak van egy édestestvére is,de nem tudjuk hol van,valahol cigányoknál,ő is iszik sajnos a kedves anyja vele is ivott és alig maradt meg,10% esélyt adtak neki születésekor.

A mamájuk jól nevelte őket,de mikor a párom 18lett az öccse 16kitette őket,hogy most már gondoskodjanak magukról,és hát muszály volt megélniük.ennyi a sztori vagyis még lenne mit mesélni,hosszú...

309. c75565e593 (válaszként erre: 307. - 116212323c)
2010. jún. 10. 15:28

Még egy gondolat...

felnevelte valaki...de nem az akinek kellett volna!

Párom utálj az anyját..és megértem!

Mai napig inkább nyaralgat minthogy eljöjjön a fiához!

A páromnak egyedül csak én vagyok!

A dédije megtanította mindenre, ami fontos az életben!

Nagyon jól beosztja a pénzt ami a mai világban nem olyan rosz erény:)!

és képzeld el, páromnak mindent megvett anno, hogy ha jön ide valaki legyen neki:)

nincs olyan nap, hogy ne emlegetnénk Irénke nénit:) A dédijét!

Nyugodjon békében szegénykém!

308. c75565e593 (válaszként erre: 307. - 116212323c)
2010. jún. 10. 15:24

Ez nem ítélkezés!

Szerintem senki nem ítéli el őt amiért így járt!

kemény hónapok várnak rá, az rajta múlik, hogy hova fordul segítségért!

Vannak lehetőségek....de azokat fel kell kutatni...

307. 116212323c (válaszként erre: 305. - C75565e593)
2010. jún. 10. 15:22

látod majd valaki szintén hálás lesz hogy nem vetette el mert vkinek fontos lesz, de szerintem ez a lány nem fogja elhagyni a gyermekét vagy ha meg is teszi örökbeadja szerető szülöknek...

sajnálom a párodat de él van aki szereti...és ő is szerethet és azért csak felnőtt, akárhogy is...

egy nőnek joga van eldönteni hogy megtartja e elveteti vagy örökbeadja a gyermekét, és mi kivül állók tanácsot adhatunk, vagy örülhetünk vagy éppen sajnálkozhatunk a döntésén de szerintem nincs jogukban hogy ítélkezzünk felette

de szólj ha te nem igy látod

306. 116212323c (válaszként erre: 304. - C75565e593)
2010. jún. 10. 15:19

Jól van majd kiderül hogyan lesz ha betti megirja.

Arra nem is gondoltok van vmi amit nem mond el a lány Bettinek, lehet van vki akire támaszkodhat majd mégis csak? vagy van vmi ami napokon belül derül ki...

biztos hálás a segítségekért, de lehet egyedül szeretné ezt megoldani, forditott esetben én is nehezen fogadnám el idegenektől a segítséget

és szerintem ő sem arra vár hogy majd a napok maguktól megoldják a problémát

305. c75565e593 (válaszként erre: 302. - 116212323c)
2010. jún. 10. 15:17

Figyelj..én örülök, hogy a mostani párom a párom!

de azt tudom, hogy borzasztóan fáj neki, hogy a szülei eldobták..

Ha megszületett így a jó...de az anyja nem vigyázott magára terhesen és lám párom egy életen át issza a levét:(

Fél tüdővel él!

El tudod te ezt képzelni, hogy szülsz egy gyermeket..kiveszik a tüdejét és te elhagyod??

Szerintem kevés nő képpes ilyen aljasságra!!

304. c75565e593 (válaszként erre: 302. - 116212323c)
2010. jún. 10. 15:15

figyi én azt is megtettem, hogy felhívtam a Kecskeméti anyaotthont meg is írtam a Betty nek a tel számot..de a lány nem él vele...

arra számít a család segít, pedig most kéne utánna járni mindennek mert eltelik a 9 hónap hamar..és akkor jön a hideg stb...

Én ennyit megtettem..mert tudom, milyen egyedül!

303. c75565e593 (válaszként erre: 302. - 116212323c)
2010. jún. 10. 15:12

ez tény, hogy mindenki csak saját maga dönt!

sajnos ezt csak az a bizonyos személy tudja eldönteni aki benne van!

_emlékszem annakidején nekem is mondtak mindent...de nekem kellett döntenem..legfeljebb elgondolkodtam az érveken, és ki miért beszél le vagy rá..

sajnos én anyámtól vártam az ta szót, hogy tartsd meg..de nem kaptam végül...tehát döntöttem, hogy ha csak én várom és anyu nem és a családom...nem akartam...

ma már anyámnak nagy bűntudata van...

És követeli az unokát..én meg erre azt mondom anyukám nem kellett mikor jött, akkor tessék szépen várni:(


Szeptemberben lenne már 5 éves...

2010. jún. 10. 15:06

az egész elejétől nem mondtam mást hogy ennek a lánynak kell döntenie akármi is az nekünk beleszólásunk ugysincs!

én azt mondtam örülök ha megtartja, de nem itélem akkor se ha elveteti...

csakhát egyesek egyre fujják hogy el kell vetetnie...május1 ez nem neked szól...

akkor mondtam hogy elég oldalakon keresztül mást se olvastam csak hogy mekkora felelötlen ez a lány!

felelötlen volt amikor nem gondolt arra teherbe maradhat, de most hozott egy felelősségteljes döntést és neki ezt meg kell oldania biztos valahogy meg is fogja!


Irjátok hogy a párotokat nem a szülei nevelték, talán úgy gondoljátok jobb lett volna ha az anyja elveteti?

301. c75565e593 (válaszként erre: 300. - Bettike2007)
2010. jún. 10. 15:04

És párod, hogy viseli?

Az én párom anyja Németországba húzott anno 84 ben..párom 8 éves volt...

Párom apja jól menő producer! egy majom sznob..gyülölöm!!!!

a dédije 96 évesen hagyta itt páromat:(

Párom a dédijét nevezi anyjának!

Páromnak kivették pici korában a fél tüdejét, mert a kedves mamája talán terhesen is bagózott!

Azért szülte meg páromat, hogy a pasit megfogja de nem sikerült!

Párom apjának most jön a 4ik bba felelőtlenül!!!

Páromat nem keresi soha...és a párom nagyanyja azt mondja a gyereknek kell keresni a szülőt, pedig ez nem így van!

Anyám, apám keres anélkül, hogy én keresném őket...

Mindegy párommal azért várunk még a baba dologgal, mert ő átélt egy nehéz gyermekkort és ezért mi átgondoljuk...mert tudjuk mindketten a legjobbakat szeretnénk neki megadni!

nagyon közel állunk már a család tervezéshez!!

300. bettike2007 (válaszként erre: 299. - C75565e593)
2010. jún. 10. 14:56

Szia!Azt mondta a doki néni rosszabodni fog de még eddig nem vettem észre,remélem nem is fog.A mai éjszaka egy fokkal jobb volt a tegnapinál.



Az én páromat a mamája nevelte fel,apja anyja elhagyta,ő tudja,mamája aki miatt lett aki lett,de látom hogy nem egészséges teljesen mármint lelkileg!

Nekünk van hitelünk,nem kevés,de ha arra várnánk hogy leteljen,nem is lenne!Nem mindig kell a legtökéletesebb időpontot keresni,mert sosem lesz!

Azt sem támogatom hogy szüljön mindenki orrba szájba,de...sosem felejtem el,mikor gyakorlaton voltam a kórházban láttam egy 3gyerekes anyukát,nem voltak gazdagok lejött róluk,de ahogy játszott a gyerekekkel megható volt,mondtam hogy én akkor akarok majd gyereket ha meglesz mindenem.Erre azt mondta ha erre vártak volna nem lenne ez a 3csodálatos gyerkőc soha sem!


Mindennek megvan a maga ideje.

299. c75565e593 (válaszként erre: 298. - Bettike2007)
2010. jún. 10. 14:46

Szia

Hogy vagytok?

Kár ezt ecsetelni, tény hogy a család alapításhoz két felelősség teljes ember kell!

A gyermeknek apára, anyára is szüksége van!

Páromat elhagyták a szülei, és bizony a lelki fejlődésén meg látszik ennyit erről!

Minden felelőtlen embert lelőnék!

Aki meg csinálja a gyerklet de nem gondozza, páromat a dédije nevelte 67 évesen.

párom dédije ha nem lett volna párommal nem tudom mi lett volna ennyit a díszes szülőkről!

Van párom saját lakásunk van és mégis félünk a gyermek vállalástól, pedig hitelünk sincs!

ma ezerszer át kell gondolni ezt a dolgot!

és ez nem felelőtlenség!

2010. jún. 10. 14:40

Én mindenkivel egyet értek picit,és nem.20év még nem a régi idő??!!!40már talán,anyu sem kapott a segge alá semmit,dolgozott még mama vigyázott rám,szerencséje volt mert talált párt magának,így úgymond élhettünk úgy hogy enni,ruházkodni tudtunk.


és még mindig azt hangsúlyozom hogy most van,nem jelenti azt hogy MINDIG lesz is!!

297. c75565e593 (válaszként erre: 294. - Tamianyu)
2010. jún. 10. 14:25

Nagyon egyet értek veled!

Igazából az abortuszról csak az tud valamit mondani, aki volt ebben a bizonytalan helyzetben:(

Könnyű leírni mit hogy kéne..de a valóság más..az életünket akárhogy is fáj, a pénz írányítsa..

egy gyereket levegővel nem lehet táplálni!

Sok hátrányos helyzetű gyerek van, akit megcsináltak de gondoskodni nem tudnak róla!

Akkor miről beszélünk?

Azzal jobbat tesszünk, ha szülünk a semmire egy életet, aki miattunk szenved egy életen át?

egy gyermeket elvetetni kegyetlen, de az a leg kegyetlenebb amikor meg születik és nincs mit adjunk neki enni...

Ezen kéne már picit elgondolkodni, hogy tanácsot lehet adni...de a valóság sajnos nem álom világ:(

Akik elvetetik gyermeküket nem felelőtlenek inkább racionálisak!

ha valaki nem lát maga előtt jövő képet, önmagára nézve sem az mégis hogy akar egy gyermeket nevelni??

2010. jún. 10. 14:06

Én meg már leírta a felelőtlen buta emberekről a véleményem szerintem,úgyhogy engem te ne szólongass!

Nem gondolod,hogy majd abba a fórumba írok hsz-t ahova te engeded?HP

2010. jún. 10. 13:52
persze tudjuk neked van igazad! mi csak szórakozunk
294. Tamianyu (válaszként erre: 291. - A14deb9047)
2010. jún. 10. 13:48
Ehhez tényleg csak gratulálni lehet,de be kell látni a mai világ nem olyan,hogy aki akar az dolgozik küzd.Most sokszor ez lehetetlen.Nem a régi világban élünk,ezt meg kellene végre érteni!Nézzünk már körül,hogy a felelőtlenség miatt mennyi a szegény elhagyatott sorsú gyerek,később ember,akik embertelen körülmények között élik le az életüket,csak mert nem volt szerencséjük,vagy nem volt aki küzdött értük.
293. 116212323c (válaszként erre: 291. - A14deb9047)
2010. jún. 10. 13:28
erős asszony vagy! csak gratulálni tudok remélem azóta rendeződött az életed is!
292. bettike2007 (válaszként erre: 291. - A14deb9047)
2010. jún. 10. 13:22
Erős voltál,gratulálok.Nem mindenki ennyire kitartó,de aki tényleg szereti a gyermekét és megakar adni neki mindent kitart a végsőkig!:-)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook