Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Masszázs tanfolyam gyorsan és olcsón fórum

Masszázs tanfolyam gyorsan és olcsón (beszélgetős fórum)


26. 89f0630ffb (válaszként erre: 25. - Jkata00)
2013. márc. 28. 12:31

Szia!

Tudom ,hogy nagyon régi a h.sz.-od ,ám én most indulnék egy masszázstanfolyamra,pár hét múlva.

Ami igazán érdekelne ,hogy meg lehet -e élni belőle.Ha igen ,hogyan?

Ha válaszolnál sokat segítenél a választásban

2011. jún. 17. 10:51
Én nem olyan régen szereztem meg a gyógymasszőr végzettséget. Egy 400 órás képzésen vettem részt, ami ugyan elsőre elég soknak hangzik mégis 10 hónap alatt letudtuk, úgy, hogy heti kétszer kellett bejárnom. Az oktató teljesen korrekt, barátságos volt, én élveztem az órákat:) Jelentkezéshez feltétel az érettségi, nem tudom ez gondot jelent-e. Ha érdekel megtudom adni a honlap címet is. [link] Ezen belül van a masszőr képzés. Én csak ajánlani tudom. Sok sikert:)
24. meli84
2011. jan. 20. 23:10
Én akkor tudom elképzelni, hogy hasznos egy ilyen rövidebb tanfolyam, ha valakit csak hobbiszinten érdekel, hogy otthon meg tudja masszírozni az anyukáját vagy a férjét vagy a barátnőjét. Arra nem rossz, de akkor talán fölösleges ennyit is kiadni, a neten millióegy oktatóanyag van teljesen ingyen is, csak a google-t kell használni.
23. meli84 (válaszként erre: 22. - 9bbc382386)
2011. jan. 20. 23:07

Teljesen igazad van! Nem azért, az alapmozdulatokat én is át tudnám adni akár egy délután alatt is egy svédmasszázsra pl., de az annyit is érne. Ha nincs mögötte tudás, rutin (egy hosszabb tanfolyamon sok gyakorlati oktatás is van ugye), akkor semmit nem ér az egész, és kimegy az ember fejéből már másnapra amit tanult. Nem jó ez a felfogás amit manapság annyit tapasztalok: instant kell a tudásból is, mint a levesből, mert már nincs időnk (kedvünk?) többre, elég a "zacskós" tudás. Gyors, olcsó, de nem sokat ér. Ez csak az én véleményem persze, attól lehet, hogy rövid idő alatt is meg lehet tanulni sok mindent. Nem tudom. Nekünk nagyon keményen kellett tanulni, anatómiáról, betegségekről, nagyon sok időn keresztül, néha az volt az érzésem, hogy orvosin vagyok, annyi szakmarhaságot a fejünkbe tömtek, amikről persze később kiderült, hogy nagyon is hasznos "marhaságok". Kellett az az idő, mert belerögzült minden így a fejembe, és akármikor elő tudom rántani a szükséges tudást.

Szerintem: az alapképzést nem lehet kikerülni! És nem is lehet lerövidíteni. Illetve nem érdemes. Amikor azt végigküzdötte az ember, akkor már jöhetnek az élvezetes, rövidebb tanfolyamok, amiket tényleg azért végez el az ember, mert bővíteni akarja a szolgáltatásait, vagy mert egyszerűen érdekli. Huszadrangúnak pedig nem érdemes lenni. Semmiben!

22. 9bbc382386 (válaszként erre: 21. - Wanda0529)
2011. jan. 20. 21:48

...és szakszerűtlen :-)

Ennyi idő alatt nem lehet megtanulni semmit,a masszázst biztosan nem.

Persze ettől még arra jó,hogy megszülessen egy huszadrangú masszőr.bocsi

2011. jan. 20. 18:07

Szia!

Itt a megoldás, múltheti szuperinfó. Én most jelentkeztem. Adok egy telefonszámot: 06 30 30 214 87

4 napig tart a tanfolyam ami csak gyakorlat, az elméleti anyagot odaadják és otthon kell megtanulni.

45 ezer Ft mindennel együtt.

Ez úgy gondolom elég gyors és olcsó :-)

2010. aug. 10. 10:55

Szia! Bár kicsit régebbi az érdeklődésed és a válaszolók reagálásai is, azért remélem, hogy az én reagálásom még nem érkezik későn számodra.

Teljesen véletlenül most kaptam információs levelet a miskolc-tapolcai Alfa Hotelről, ahol vannak olyan masszázsfajták, amelyeknek a megtanulására törekszel.

Itt a Hotel elérhetősége, hátha ők tovább tudnak Téged küldeni oda, ahol ezek a speciális masszázsfajták megtanulhatóak:


[link]


Miskolc-Tapolca, Fenyő u. 17-19

Tel: 36 46/564-200

Fax: 36 46/564-300

wellness@alfahotelmiskolc.hu


Üdvözlettel:


Szilvi

Szegedről

2010. jún. 23. 11:10
Köszönöm a cimet, de sajnom nem tudtál segiteni, mert ebben a studioban nincs méz vagy csokimasszáázs, és engem az érdekel. Pont ilyen pár napos továbbképzés, mivel az alapom,már régen megvan, ugyanis befejeztem a gyóógytornászati iskolát, és 3 masszázs diplomám van. Csak kellene egy pár napos tovabbképzés h megtanuljam a méz ill. csokimasszázs technikajat.
18. dolly001 (válaszként erre: 14. - Dolly001)
2010. jún. 9. 17:19

BOCSI BOCSI BOCSI!!A pontosság kedvéért!

Nem 2,5 nap, hanem 2,5 Hétvége!!

17. 9bbc382386 (válaszként erre: 16. - Dolly001)
2010. jún. 5. 09:48

Hát igen!

De ez biztos a lenyúlásról szól.

Ismét egy tanfolyam,mely kihasználja a dolgozni vágyókat!

16. dolly001 (válaszként erre: 15. - 9bbc382386)
2010. jún. 4. 22:14

Igen nagyon hihetetlennek tűnik. És nem hiszem el én sem, hogy azután,hogy 2x megmutatják a fogásokat, az anatómiát... na meg reggeltől estig fitten koncentrálni.

Aztán mikor munkába állásra kerül a sor és a vendég az ágyon fekszik ..... megnézném milyen magabiztossággal végezné a munkáját a masszőr és a fogásoknak gondolom sorrendje is van. Erre mondják, hogy olcsó húsnak híg a leve. Szerintem a visszatérő és elégedett vendég az igazi kincs.

Na persze ettől még nem szeretném leszólni ezt a tanfolyamot, mert nem vettem részt rajta, szóval még jó is lehet... :)

15. 9bbc382386 (válaszként erre: 14. - Dolly001)
2010. jún. 4. 20:19

Na szép!Ha két nap,akkor az olyan is....Jó munkához idő kell.Ez pedig nem tűnik annak.

Tapasztalatot két nap alatt nem fog senki sem elsajátítani.

2010. jún. 4. 19:36

[link]


Szia! Nézd meg ezt az oldalt. KETTŐ ÉS FÉL NAP!!! és kezedben az oklevél.

Őszintén én is a most azonnal, de rögvest típus vagyok, de nem vagyok benne biztos, hogy itt előny lenne ez a 2 nap. Szerintem jó az, ha berögződnek a mozdulatok stb. Persze sem rá sem lebeszélni nem akarlak. Ez csak egy lehetőség. remélem tudtam segíteni:)

2010. máj. 15. 18:21
Sziasztok! Már van masszázs diplomám, csak meg szeretném tanulni a mézes masszázs és csokoládé masszázst valodi csokival, erre keresek tanfolyamot Szegeden.Tudna valaki segiteni hol kellene érdeklődnöm?
2010. máj. 7. 15:05
Ez abban az esetben éri meg,ha fürdővárosban(Bük,Sárvár,Győr-stb)helyen élsz.
2010. máj. 7. 15:05
ez engem is érdekelne!Nem tud valaki valami megbízható tanfolyamot vagy sulit ahol baba mellett lehetne tanulni?
2010. máj. 7. 15:03

Szerintem a mai világban, nem a legjobb választás, hogyha ebből akarsz megélni.


Több családtagom is elvégzett masszázs tanfolyamokat, de egymáson kívül, nincs más jelentkező.....

9. Pomi
2010. máj. 7. 15:02

Csak a gyógymasszőrnek kell orvosi bizottság előtt szóbeli és gyakorlati vizsgát letennie. A frissítő svéd és egyéb masszőrnek az oktatási központban kell vizsgáznia. A gyógymasszőr kb. 12 tantárgyat tanul és ebből tesz vizsgát, az egyéb masszázs fajták esetén masszázs elmélet és gyakorlati tételek vannak.

De a gyógymasszázsnak is az alapja a svéd masszázs fogások! Tehát a gyógymasszázsnál az elmélet ami lényegesen több a gyakorlati fogások között kevés a különbség csak kiegészül pld. a kimozgatásokkal.


Jó tanulást Neked!

2010. máj. 7. 14:51
ment aprivi :)
2010. máj. 7. 14:49

A sima frissítő kondicionáló masszőrnek is több hónap , és minimum 50ezer az ára.

A végén meg orvosok előtt le is kell vizsgázni,mivel anatómiát is tanulsz.Szóbeli és gyakorlati rész.

6. Pomi
2010. máj. 7. 14:39

Szia!


Vannak ilyen tanfolyamok. Különböző masszázsfajták vannak és attól is függ melyiket választanád. A közérzetjavító tevékenység mint pld. a frissítő svédmasszőr pár hónap alatt elvégezhető, de pld a gyógymasszőr szakma már 1,5 éves képzés során sajátítható el. De szerintem a pár napos gyors tanfolyamok nem adnak megfelelő gyakorlatot az elméleti tudásról nem is beszélve. Az ilyenek csak a jelentkezők pénzét veszik el és cserébe kevés ismeretet adnak át! A komolyabb tudás megszerzéséhez színvonalas oktatást kell választani.

5. 2934fa17dd (válaszként erre: 1. - Bonanzamokus)
2010. máj. 7. 14:39
Hát nemtudom! Én nemrég jártam kezelésekre és ott voltak masszőr tanoncok! 2 éves a suli azt mondták! Kemény anatómia!! Az tuti! Nem mindeggy mi után mit masszirozol!!!
4. 04dbfde1db (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2010. máj. 7. 14:31
Erre gondoltam én is. :DDD
2010. máj. 7. 14:27

Szerintem ilyen nem lesz.

Márcsak az időtartam miatt sem.

2010. máj. 7. 14:25
Ilyen gyorsan el lehet végezni egy ilyen tanfolyamot? :O
2010. máj. 7. 14:20

Kedves Mind!


Szeretnék elvégezni valami gyors és olcsó masszázstanfolyamot, amihez várom a hozzászólásokat, hátha valaki hallott erről-arról jót vagy rosszat.


Mit értek azalatt, hogy gyors és olcsó?

Olcsó: mondjuk legyen 50-60eFt alatt.

Gyors: 1-2 napos v hétvégés, felső határ pedig 2-3 hónap mondjuk.


Próbáltam "ráguglizni", de Tőletek várnék plussz ötleteket, elvégre ezért vagyunk itt. :)


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook