Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen módszerekkel lehet serkenteni a nyirokkeringést? fórum

Milyen módszerekkel lehet serkenteni a nyirokkeringést? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 20. 16:44
Elég régen írtak hozzá, de elmondanám, hogy a legjobb a talpmasszázs. Tökéletesen beindítja a nyirokkeringést. Nekem valamikor volt egy Pfeifer féle mirigylázam, azóta is meg vannak duzzadva a nyirokmirigyeim és eléggé le is lassultak a dolgok. Nem mondom, hogy fájdalommentes, különösen eleinte, de ahogy javul, úgy fog kevésbé fájni. A direkt nyirokamasszázs sem rossz, de csak ha tökéletes szakember végzi.
18. a9e1c02a7b (válaszként erre: 17. - C42a13b98c)
2008. nov. 3. 14:36
Nem az ezer forintos kütyü a baj, mert az alapelve tök ugyanaz, mint a drága gépnek. Inkább a hozzáértő kéz hiányzik, ebben igazad van. Úgy gondolod, szakképesítést kéne szereznem? Nem is rossz ötlet... :)
17. c42a13b98c (válaszként erre: 16. - A9e1c02a7b)
2008. okt. 18. 16:37
Igen, de azért naivan hangzik, ha vki szerint egy ezer forintos kütyüvel kiváltható egy óránként többezer forintos dolog. Én nem próbálkoznék, bármennyire is sajnálnám rá a pénzt, jobban félnék a károktól...nem akarok morbid lenni, és ne is értsétek félre, csakis spórolás szempontjából nézve, de ez olyan, mint az otthoni abortusz kötőtűvel...:-(
16. a9e1c02a7b (válaszként erre: 15. - C42a13b98c)
2008. okt. 18. 14:16
Hát, kár! Pedig jó ötletnek tűnt.
15. c42a13b98c (válaszként erre: 14. - A9e1c02a7b)
2008. okt. 18. 11:09

Hát, akkor talán több oldalas leírást is adnak hozzá, mert én pl. nem tudom hol és merre futnak a nyirokerek. A masszázs erőssége és iránya sem mindegy.

A masszőröm, aki pedig egyébként nem kispályás, egyszerűen közölte, hogy nem vállalja be, mert nem akar kárt okozni, menjek ilyen irányú képzettséggel rendelkező masszőrhöz.

Gondolom a nyirokkeringésben okozhat gondot, pl. nyirokerek dugulása, nyirokcsomók begyulladása...és minden amire jó, fordulhat a visszájára is...de csak gondolom, se orvos, se masszőr nem vagyok, viszont a masszőrömben bízom.


Aki végül megcsinálta, az is mondta, hogy bizony nagyon körültekintően kell csinálni, sőt semmilyen olajat és krémet nem szabad hozzá használni, csak hintőport! És kütyü se szükséges, kézzel csinálta, pumpáló mozdulatokkal előbb a fej-nyak felől lefelé, aztán a karokat befelé, és végül a lábak felől felfelé.

14. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. okt. 18. 08:54
Egyébként árulnak is ilyen köpölyöző izét direkt házi használatra...
13. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - C42a13b98c)
2008. okt. 18. 08:14
Hát erre nem gondoltam. Amúgy milyen gondokat okozhat?
12. c42a13b98c (válaszként erre: 11. - A9e1c02a7b)
2008. okt. 18. 00:18

És veszélyes!

Szakképzettség nélkül nem lenne szabad semmilyen masszázs végezni! A másik hátának "meggyömöszölése" is lehet akár káros hatással...nem véletlenül kell tanulni ehhez, nem kevés anatómiát is, sőt a nyirokmasszázst jelenleg még csak gyógytornász végzettséggel rendelkező ember tanulhatja és végezheti.

2008. okt. 17. 21:59
Nyirokmasszázst otthon is végezhetünk hagyományos, pumpás végű kézi mellszívóval. Gyógyszertárban lehet kapni kb. 1.000,-Ft-ért. Bekenjük magunkat testápolóval vagy olajjal és rászívjuk a masszírozni kívánt testrészre a mellszívót. Óvatosan mozgatjuk. Nagyon hatásos, bár kicsit macerás.
10. katácskák (válaszként erre: 2. - Erikpipi)
2008. okt. 16. 16:52
egyetértek : )
2007. szept. 8. 14:19

Az emberi testben 2 érrendszer van, a vér rendszere és a nyirok rendszer.

- A vér rendszernek van keringető motorja - a szív, a nyirok rendszernek nincs, ezért nagyon fontos a minél több mozgás, ebben a mozgásszegény időkben.

"A mozgás sok tablettát pótol, a tabletták nem pótolják a mozgást." /BioLaci/

2007. jún. 12. 09:31
nyirok mirigy masszaqs
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Balatonik)
2007. jún. 12. 08:46

köszi! apukámnak van ilyen csi gépe, igaz, nem az a márka amit te mondasz, de azon is lehet mindenfélét állítani. nekem nem annyira jött be.

azt a teát majd kipróbálom:)

köszi:)

2007. jún. 12. 08:44
A nyirokrendszer megbetegedéseinek megelőzésére és gyógyítására(kiegészítőként)ajánlanám az Antilipid teát.Én is fogyasztom,nekem bevált.A csi-gép is segíthet.A szervezet megtelik oxigénnel,javul az izületek mozgékonysága,rugalmasabbak lesznek az izmok,javul a vér és a nyirok keringése.Nem mindegy milyen csi-gépet vesz az ember.Próbáltam totál egyszerű gépet is,amin csak az időt lehetett állítani,a fokozatokat nem.Próbáltam a Tiens cég csi-gépét is.Nagyon jó volt,több fokozat,automata,kézi vezérlés,lágytól a fittnesz programig stb.A www.chi-gep.lap.hu oldalon a forgalmazóknál a tiens chi-gépek-et kell választani.
2007. jún. 9. 13:46

A Maria Treben könyvem szerint (Egészség Isten patikájából) "Akinek a nyirokrendszere beteg, naponta igyék gajajteát! ... tisztítja a vesét, a májat, a hasnyálmirigyet és a lépet."

"A galajnak több fajtája van: a ragadós galaj, a tejoltó galaj és a közönséges, vagy fehérgalaj.

A felsorolt galajféleségek gyógyereje megközelítően azonos.

Itt is hangsúlyoznom kell, hogy a frissen szedett gyógynövény hatóereje lényegesen nagyobb. A virágzó növényt kell gyűjteni júliusban."


Teakészítés: 1 púpozott teáskanál galajt leforrázunk 2 és fél deci vízzel, rövid ideig (2-3 perc) állni hagyjuk.


Naponta 1-2 csésze fogyasztását ajánlja éhgyomorra. Súlyos esetben 4 csésze.

2007. jún. 9. 11:27
Nyiroktisztító gyógynövénnyel. Hiszen a nyirokrendszer viszi szét a szervezetben a rosszindulatú sejteket.
2007. jún. 9. 09:13
Nyirokmasszázs!
2007. jún. 9. 08:24
Masszázzsal egyértelműen.:)
2007. jún. 9. 08:07
Milyen módszerekkel lehet serkenteni a nyirokkeringést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook