Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos baba mit ehet? fórum

10 hónapos baba mit ehet? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 4. 06:21
ebédre főzelék hússal de ha nem főzők olyan kaját akkor én bébikaját adok neki nekem meg eszi azt is 2 üveggel pl.milánóit vagy valamilyen főzeléket húsosat
2011. jan. 4. 06:19
gyümölcsöt mindennap adok neki uzsira almát reszelek banánnal vagy barackkal körtével
2011. jan. 4. 06:18
sziasztok én is adtam neki vaníliás milli krémtúrót imádja meg a görögből is az kekszeset azt is.Reggelire adok neki májkrémes kenyeret vagy virslit kenyérrel azt is szereti vagy parizert
2010. máj. 7. 17:25

Ma attam krémtúrót millit kekszeset pár kanállal de annyira nem jött be neki:-)

A natúrtól nincs gong úgyhogy az ízesítettől sem hiszem!Köszi:-)

12. Lolita63 (válaszként erre: 11. - Bettike2007)
2010. máj. 7. 17:22
Adhatod az ízesítettet nyugodtan,krémtúrót is.Gyakorlatilag mindent,nagy baba már:-)
2010. máj. 7. 17:07

Szisztok!Az én kislányom 9hónapos 5napos!

Kinn van 4foga és jön az 5.és 6.fog is!

Adtam már neki joghurtot natúrt,mikor adhatok ízesítettet is?

10. Szeklice (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2010. máj. 7. 14:19
Neked is 9 hós babád van?
9. Szeklice (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. máj. 7. 14:18

Nem tudom,tőlem kérdezed-e?De igen,van 2.(Alul),és most jön felül is.Nem kell aggódni,ha még nincs,annál jobb!!!Egészségesebbek lesznek a fogak.(Mármint ha minél később bújnak ki)


A kajára visszatérve:én inkább az ilyen bolti összekutyult "műanyag" pudingokat hűtött édességeket nem adok.(Pl.krémtúró)Inkább magam készítem el neki,vagy ha magunknak csinálok,akkor ő is kap belőle.Valahogy rossz érzésem van ezekkel a termékekkel kapcs.Tele van tartósítóval meg adalékanyaggal.Igyekszem mindenből házit adni.(Szerencsére nagyiméknak van kertjük,onnan sokmindent kapunk).Túrórudit már én is adtam neki,kizárólag a pötty.st,az az igazi!:-)

8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. máj. 7. 14:16
majd lesz...nem kell aggódni...nekünk már van 6,kettő pedig érkezőben...
7. Dinuss (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. máj. 7. 14:16
Az en fiamnak van negy foga de eszre vettem,hogy nem azon rag hanem a kis inyen hatul.Az hogy fintorog a darabos kajara ertheto.A fiam is fintorgott.Szenvedtem vele vagy egy honapig mire tudtam neki adni rendesen darabos kajat.
6. 5d99b15006 (válaszként erre: 4. - A908366fdb)
2010. máj. 7. 14:14

köszönöm!:o)


igen,már van nyolc fogunk és most jön a következő :o)

5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Szeklice)
2010. máj. 7. 14:11

sziasztok...


az én lánykám is ennyi idős,de legtöbbször már én sem pancsolok neki külön...imád torkoskodni a mi menünkből..nem főzők fűszeresen,és akkor ő is megeheti...tejtermékeket imádja,tejet még nem kapott,azzal várok még,de már nem sokat..kedvence a túró rudi,ezért remeg mint a kocsonya...:)))

2010. máj. 7. 14:03

És nektek van már fogatok?

Mert én pl. kicsit bajban vagyok, mert Zalán most lett 9 hónapos és még nincs foga...

MÁr egy ideje nem turmixolom neki az ételt, csak villával töröm össze, és néha húzz a száját:):)

Amúgy mi csak 6 és fél 7 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást.

Eddig mindig külön csináltam neki az ebédet, de mostmár erősen gondolkozok rajta, hogy szép lassan átszoktatom arra amit mi eszünk.

Tejterméket még nem kapott, viszont azzal én várok egy picit.

2010. máj. 7. 13:50

Az én kislányom 9 és fél hónapos.Mindent eszik,a csülökpörkölttől a milánóiig,gyümik,én már tejet is adok neki,nem csinálok nagy ügyet ebből.És mindez persze le van öblítve egy kis anyatejjel.


A dédnagymamámat kérdeztem egyszer,hogy anno mit adott a nagyimnak enni a háború alatt.Erre ő azt válaszolta:"Ami vót,fiam.".ha tudtak kecsketejet szerezni,az volt a manna,ha nem,akkor bab,meg krumpli.

Kicsit sarkalatos a példa,de nekem mindig ez van a szemem előtt.

2. Dinuss (válaszként erre: 1. - 5d99b15006)
2010. máj. 7. 13:21
Nyugodtan ehet azt amit ti!Kiveve az eper,mogyoro vagy madnula a mez es a tej!Tejtermeket is ehet,mint pl joghurt,turo rudi,puding,stb.Ha hus levest csinalsz magatoknak akkor neki osszetorod picit villaval a sargarepat,krumplit,picire vagod a husit es a tesztat mar meg tudja enni plusz pici le.Es igy a tobbi kajat is!Csak arra vigyazz,hogy ha tul szaraz az etel akkor nem csuszik neki es oklendezhet.Probalj szaftos etelt adni neki.
2010. máj. 7. 13:16

Sziasztok!

Tudnátok nekem ötleteket adni, milyen ételt főzzek, amiből nyugodtan ehet a 10 hónapos kislányom is? Eddig külön készítettem neki az ennivalót, de egyszerűbb lenne, ha csak egyfélét kellene főznöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook