Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen gyakorlatokkal regenerálhatom leginkább a szülés után szétnyílt hasizomzatomat?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15. Tunami*2017-12-21 12:19
Sziasztok! Nem tudom, mennyire aktuális a fórum még, de azért leírom: próbáltátok már a Love your belly tornát? Ezt a mozgássort kifejezetten a szétnyílt hasizom regenerálására fejlesztette ki Bagyinka Tímea a Pilates és a Jóga segítségével. Bizonyos gyakorlatokat kerülni kell, a már írt hagyományos haspréseket pl. A statikus gyakorlatok célszerűek ilyenkor, pl. plank, odafigyelve a has és medence helyzetére. Ha van kedvetek, nézzetek utána, olvassatok sikertörténeteket, mert nektek ugyan úgy sikerülhet! Hajrá :-)

14. agneees2014-11-16 20:28
Nekem is szétnyílt. A hasszorító bugyesz sokat segít, illetve a sérvkötő. Van, h hetekig lapos utána a hasam. De most 2 napja újra kidülled minden étkezés után :-( most megint sérvkötőt használok. De az a durva, h mikor kidülled, akkor fáj is, meg érzékeny, ez normális?

13. Kolibri2010-10-24 16:40
En barmit csinalhatok, a kozepen szetnyilt res nem csokken egy picit sem. Tudom, total hihetetlenul hangzik, de ha eves utan a hatamra fekszek es lazan tartom a hasam, a bel perisztaltikus mozgasa siman latszik. Nem hinnem el, ha nem a sajat szememmel latnam. Iszonyuuu!

12. Kolibri2010-10-24 16:36
A babátol.
(válasz hold-nap 11. hozzászólására)

11. hold-nap2010-10-22 18:57
MITŐL NYÍLT SZÉT A HASATOK?

10. Kolibri2010-05-07 18:34
Koszi, mindenkepp kiprobalom!!
(válasz vikonca 9. hozzászólására)

9. vikonca2010-05-07 17:49
bocs, most olvastam, hogy a pici már 7 hónapos, szóval ugyanugy adj egy kis időt, tehát 6 hónapot, hogy a hasad visszaerősodjön, de ezen kivül még leirok 2 haladóbb gyakorlatot, ami szintén a keresztirányu hasizmokra való.
1. hanyattfekvésben, felhuzott térd. fej a földön marad, nem emel. karok magastartásban a földön kinyujtva. a térdek közé fogsz egy bármilyen labdát, és felemeled, eközben a karokkal is a has felé nyulsz, szóval a térdedből "átadod" a labdát a kezekbe. ezután térd visszatesz, karok is nyujtva letesznek a labdával. oké most vissza az egész és felemeled a labdát a kezekkel ugye, a térdek is emelnek és a kezekből "átadod" a labdát a térdnek :) ezt a kört oda-vissza ismételgesd, eleinte 25x később 4x25.
2. biciklizés! a fejed végig maradjon a földhoz szoritva. a karok a derék mellett a földön, de a tenyér felfelé néz. ebből a helyzetből kezdj el "biciklizni". nem kell nagyon messzire, amennyi jólesik. ismételd 4x25

remélem érthetően fogalmaztam, fénykép nélkül nehéz elmagyarázni :)
(válasz Kolibri 3. hozzászólására)

8. vikonca2010-05-07 17:35
szia kolibri, 2x szültem, a hasizom nem zàrul össze teljes mèrtèkben soha. annyit tehetsz, hogy szülès utàn legalàbb 6 hònapig ne vègezz hagyomànyos hasprèseket mert ezek még jobban szétnyitják, természetesen egy nem szült nőnél nem (6 hónaputàn lehet, csak türelem) ès a keresztes irànyban lèvő hasizmokat tornàztasd csak. ezek tartjàk a helyèn a belső szerveket, ès kicsit összèbb hùzzàk a rèst. nekem gyògytornàsz tanàcsolta.
1. fekvèsben felhùzott làbbal kezek a hason, belègzèskor has kienged, kilègzèskor behùz, de jò erősen a köldöködet a gerinc felè "szìvd" be, 2 màsodpercig tart, kiereszt ès ismèteld 4x25.
2. 4kèzlàb egyik làb kinyùjt egyenesen vizszintesen a fenèkkel egy vonalban, ellentètes kar kinyùjt ugyanìgy, ezt kitartod 20 mp-ig, mindkèt oldalra 20x.
3. cicatartàs, belgzèskor homorìt, kilègzèskor has megint jòl behùz, köldöködet a gerinc felè "szìvod" 2 mp kitart ès megint kilègzès stb. 4x25 ismètlès.
ezeket mindennap csinàld meg, tènyleg csak 10 percig tart, 3 hèten belül màr làtszik az eredmèny. ezenkìvül napközben is amikor mèsz valahovà, pròbàld sokszor behùzni a hasad az előbbi mòdon, ezzel is mèg jobban karcsùsodik, laposodik a has, mert dolgoznak a keresztirànyù mèly hasizmok. ha kazettàkra tornàzol, akkor is helyettesìtsd ezekkel a hagyomànyos hasizomgyakorlatokat legalább 6 hónapig. sok sikert :)
(válasz Kolibri 1. hozzászólására)

7. tinti82010-05-07 11:52
ismerös:( az elsö csemetémnél nem is volt gond dolgozot az ideg a másiknál lasaban de 1 év alat tuti volt de most :(tény hogy mindig is hasam volt akor is mikor 42kg voltam de jelenleg terhesnek is lehet nézni :S
(válasz Kolibri 3. hozzászólására)

6. Kolibri2010-05-07 11:20
Koszi, a te gyerkoked is nagyon aranyos, igazi kis huncutka arca van!

5. pussycatgirl2010-05-07 11:02
Szépek a gyerkőceid, az én fiam is ilyen kis kerekarcú, babáspofijú volt kisebbnek
Hát ez nehéz ügy az biztos, én még lusta vagyok kicsit, pedig kéne mert szinte fel sem tudok ülni hasból :(
Főleg mire akarjuk a kistesót kéne valamit kezdeni a hasammal

4. Kolibri2010-05-07 10:51
En a sima haspres, meg feluleseket szoktam neha csinalni, de semmi latszatja, pedig nem vagyok kover, soha nem voltam. Iszonyuan meg van nyulva a bor is a hasamon, de gondoltam, ha legalabb alatta rendezodne egy kicsit, akkor hatha...

3. Kolibri2010-05-07 10:49
Az egyik 3lesz, a masik 7es fel honapos, de a hasam az valami hihetetlen! Reggel meg oke, de ha eszem, ugy kidulled, mint egy dinnye!
(válasz pussycatgirl 2. hozzászólására)

2. pussycatgirl2010-05-07 10:37
Szia. Ez nekem is gondom, engem is érdekelne, remélem vannak itt okos emberek.
Te mikor szültél?
Az én fiama már 11 hónapos

1. Kolibri2010-05-07 10:24
Milyen gyakorlatokkal regenerálhatom leginkább a szülés után szétnyílt hasizomzatomat?