Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni? fórum

Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni?

1 2
60. Lilibeth (válaszként erre: 39. - Lizesett)
2014. dec. 20. 18:44
Olvastam a Naplódat, nagyon jó, sokat lehet tanulni Tőled! Miért hagytad abba?
2012. júl. 8. 01:32
Gyömbérpor elkeverve olívaolajjal és kristálycukorral. Lezárt tégelyben tárolom a fürdőszobában. Nagyon hatásos, tápláló, élénkítő bőrradír az egész testre és arcra!
2011. aug. 22. 17:30
Nagyon pattanásos aknés bőrre tudtok valami tényleg hatásosat?
2010. szept. 7. 15:54
Ez a paradicsompakolás jól hangzik, kipróbálom. :)
2010. jún. 28. 21:32

Paradicsompakolás

A paradicsom lycopintartalma óvja az egészséges sejteket, ezért a paradicsom gyógyír a bőrre. Egy evőkanálnyit dolgozzunk össze tojássárgájával, kevés vajjal. Az összedolgozott pépet kenjük az arcra, a nyakra, a dekoltázsára tizenöt percre. Lemosás után feszesebb, bársonyosabb lesz a bőr. A paradicsompüré is alkalmas pakolásra, csak hígítsuk fel kevés vízzel.


U.i a keresőbe " petrezselyem bőr " írtam és böngésztem a beadott oldalakon.

Pl ninasky.igyenblog.hu

jó keresgélést

2010. jún. 28. 21:07

Találtam valamit, csemegézz.

Házi készítésű kozmetikumok.


Itt van egy növekvőfélben lévő kotyvalék kollekció, amihez a hozzávalók a legtöbb konyhában, vagy gyógyszertárban könnyen megtalálhatók. Viszont előnye ezeknek a készítményeknek, hogy nincsenek tele tartósítószerekkel, mint az üzletiek!!

Sok sikert és szépülést!


Arcfrissítők:

Citromos pórusösszehúzó arcszesz

Egy 2 1/2 decis üvegbe tedd be a következőket:

2 kk frissen kicsavart citromlé

1 ek glicerin

1 ek 70%-os alkohol

Most öntsd fel az egészet desztillált hamamelisz oldattal. Tartsd a hűtőszekrényben és rázd fel minden használat előtt.

Petrezselyem és menta frissítő

Dobj 2 1/2 deci fővő vizbe fél decinyi vagdalt petrezselyem levelet és 1 ek friss mentalevelet (vagy 1 kk száritott). Lefedve hagyd állni fél óráig, akkor nagyon finom szűrőn, vagy ócska harisnyán át, leszűröd és üvegbe öntöd. Hűtőszekrényben tartva, minden alkalommal arcmosás után leöblited az arcod vele.

Szem alatti párnák lohasztója.

Legjobb erre az apróra vagdalva lefagyasztott petrezselyem. (A petrezselymet amúgyis így tartom otthon, főzéshez is. Megveszem a nagy csokrot, apróra vagdalom és egy plasztik dobozban lefagyasztom.) Ebből egy kiskanálnyit a szem alatti párnákra rakunk, ledűlve, néhány percig rajta hagyjuk, majd lemossuk. A hideg csökkenti a duzzanatot, a petrezselyem kitűnő vízhajtó és hatóanyaga a bőrt is kisimítja.

Pórus összehúzó.

Az arcunkra felrakott, vékony szeletekre vágott, uborka összehúzza őket, emellett zsírtalanít és nyugtat is.

Ránctalanító.

A mélyhűtőből kivett zöldborsóból egy keveset szétmorzsolunk egy villával. Az apró ráncokra rakva ezt a pépet, lepihenünk és rajtahagyjuk néhány percig, majd lemossuk. Szinte teljesen eltünteti őket.

Bőrradír

A bőr legfelső rétege elfárad, elhal. Ezt időnként érdemes leradírozni, nem csak az arcbőrről, hanem a test egész felületéről, hogy síma és bársonyos legyen a bőrünk.

Keverjünk össze 1 evőkanál durva tengeri sót és 3 evőkanál olívaolajat. Vegyünk meleg (ne forró!) fürdőt. Törölközzünk meg, de maradjunk a fürdőkádban. Dörzsöljük be testünket a só-olaj bőrradírral, majd körkörös mozdulatokkal masszírozzuk át vele minden tagunkat, különös figyelemmel a keményebb bőrfelületekre (könyök, sarok...). Öblítsük le magunkat bő, nem túl meleg vízzel!

Pattanások .

Tegyél rájuk nyers burgonyareszeléket. Húsz perc után mosd le kamillateával.

Pakolások

Tojásos pakolás

Egy kistányérban keverj össze 2 evőkanál tejszínt, egy tojássárgát és 1/2 kávéskanál rumot, vagy konyakot. Verd fel a fehérjét is habosra és keverd a többihez.

Egy forró vízbe mártott törűlközővel takard be az arcod néhány percre, majd kend fel a maszkot és hagyd az arcodon 20-25 percig. Langyos vízzel mosd le jól és a végén frissítsd fel magad egy kis hideg vízzel.

Mandulás pakolás

Keverj össze 3 kávéskanál darált mandulát, 1 kávéskanál mandulaolajat, 1 kavéskanál tejszínt és 1 tojás sárgáját egy kis tálkában, hagyd 5 percig pihenni. Ezután kend fel a pakolást a bőrre és hagyd 15-20 percig az arcodon. Végül langyos vízzel öblítsd le.

Arckrémek

Epres puhító krém

Egy finom lyukú teaszűrőben préselj át egy néhány epret, amíg kb 1 1/2 kávéskanálnyi pépet kapsz. Kavarj el 2 kávéskanál vajat egész habosra és kavard bele az eperlevet. Kend ezt az arcodra, majd 10 perc múlva mosd le meleg vízzel. Használhatsz egy finomabb pipereszappant is. Azután hideg vízzel mégegyszer öblítsd le az arcod.

Száraz bőrre való éjszakai krém

Egy kis edénykét helyezz egy másik, forró vizet tartalmazó, edény fölé, majd tegyél bele 2 evőkanál vazelint és 4 evőkanál vízmentes lanolint. Kavargasd, míg jól összekeverednek. Vedd le a melegről és kavard tovább, míg lehűl. Akkor keverj bele 2 evőkanál édes mandula olajat és, ha akarod, hogy mandula illata legyen, 3 csepp keserű mandula olajat is.

Szézám olajas tápláló krém

10 gram fehér méhviaszt vagdoss bele egy edénykébe és forró viz fölé helyezve olvaszd fel, majd keverj bele 8 evőkanál lanolint. Amikor jól összekeveredett, cseppenként keverj hozzá 4 evőkanál szézám olajat, majd ugyanúgy 1 kávéskanál benzoé tinkturát. Vedd le a melegről és állandóan keverve hűtsd le. Miután jól lehűlt, adj hozzá egy csepp sárga ételfestéket és egy cseppet a kedvenc parfümödből. Jól keverd el és tedd egy üres kenőcsös tégelybe.

Készenvett krémek dúsítása

Bármilyen készen vásárolt krémet is fel lehet dúsítani (ha nincs időd babrálni) úgy, hogy egy kávéskanál kókuszolajat, édes mandula olajat, brackmag olajat, vagy búzacsira olajat keverünk hozzá.

Hajpakolások

Töredezett hajvégek gyógyítása.

Három deci sört keverj össze egy tojássárgájával (ha rövid a hajad, elég kettő). Ezt masszírozd a hajadra, majd három perc múlva öblítsd le. A tojás fényesíti, a sör táplálja a hajszálakat.

Öblítő, amitől selymes fényű lesz a haj.

Forralj fel 1 liter vizet, majd dobj bele egy csokor apróra vágott petrezselymet. Lassú tűznél főzd 15 percig, hűtsd le, végül teaszűrőn szűrd le. Havonta egyszer, hajmosás után dörzsöld be nedves hajad és fejbőröd a folyadékkal, hagyd rajta néhány percig, majd öblítsd le. Egyszerű, de hatásos!

Pakolás megfáradt hajra

Keverj össze alaposan 2 tojás sárgáját és 1 kupica rumot. Hajmosás előtt nedvesítsd be a hajad, majd kend a hajadra és a fejbőrre a keveréket. Hagyjd rajta negyed óráig, öblítsd le, majd moss hajat. A tojássárgák táplálják, a rum pedig fényessé teszi a hajunkat.

Körmök szépítése.

Puha körmök erősítése.

Dörzsöld be őket egy kis cirtomlével. A citrom erősíti és fehéríti őket.

eletforma.hu/otthon/a_melytisztitas_trukkjei_a_hajad_is_szebb_lesz_tole.html

2010. jún. 24. 10:46

Házi bőrradír:

3 ek. cukorhoz annyi olívaolajat öntünk, hogy összeálljon a cukor tőle.

Cseppenthetünk hozzá citrom, narancs, mandarin esetleg rozmaring olajat. Ezekből szigorúan csak 5 cseppet.

2010. jún. 24. 10:27

[link]


Tessék, lehet szemezgetni:)

52. editta16 (válaszként erre: 51. - Lizesett)
2010. jún. 23. 20:49
kupokhoz használják,nekem egyszer sikerült vennem, de olyan darabos volt. Nem tudtam aztán mit kell vele csinalni hogy használni is tudjam s el is felejtkeztem róla
51. lizesett (válaszként erre: 49. - C4cd20e0ca)
2010. jún. 23. 17:43
Shea vajat egyátalán nem, kakaóvajat pedig csak nagyon ritkán, mert már alapanyag. Meg kell kérdezni több helyen is, hátha.
50. VTünde (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. jún. 23. 10:00

Csak kensz a ráncokra az olajból keveset? Én 33 vagyok, de nemrég fogytam 20 kilót és azóta több a ráncom:( Szeretnék ezzel valamit kezdeniu, mert hirtelen jöttek és zavar:(

Ha erre van másnak is hasznos tapasztalata, segítsen!Köszönöm!


Megnéztem a képeidet és édesanyád nagyon ismerős Nekem,de fogalmam sincs honnan...én Borsodból jöttem, most Fóton lakom...

2010. jún. 23. 09:46
Sziasztok! Gyógyszertárban kapok shea vajat és kakaóvajat?
48. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Lizesett)
2010. jún. 21. 19:20
Az egész porzót teszem bele.
47. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - Lizesett)
2010. jún. 21. 19:20

A nagyon illatos. Csak a sárga porzót teszem bele.

Erdélyi szokás, innen elszármazottaktól hallottam.

46. Ncilány (válaszként erre: 43. - Lizesett)
2010. jún. 21. 19:00
Naplódat nem néztem :( nem csináltam meg...
2010. jún. 21. 18:58
Igen csináltam 2 alkalommal. Most meg zsírosnak tűnik, olyan mint amikor 2 hete nem mostam. Persze a fodrászom levágott a végéből, és csavarás, majd búra. Mert hát hosszú.
44. lizesett (válaszként erre: 40. - A14deb9047)
2010. jún. 21. 18:58

Melyik a szentantal liliom?

Az egész porzót beleteszem az olajba, vagy lerázogatom róla a port?

Nem hallottam még róla.

43. lizesett (válaszként erre: 42. - Ncilány)
2010. jún. 21. 18:55
Elkészítettétek Ti is az olajat?
42. Ncilány (válaszként erre: 39. - Lizesett)
2010. jún. 21. 18:48
Nem kellet szoliba menni a lányomnak, milyen barna lett! A kertben vannak sokat... de persze a 100 fokos melegbe azért nincsenek kinnt.
2010. jún. 21. 18:14

Levendulás, nyugtató fürdősó:


200 g keserűsó (patikában szerezhető be)

170 g tengeri só

5 ek. szódabikarbóna

15 csepp levendula illóolaj


A hozzávalókat összekeverjük, üvegedénybe töltjük. Lehet még hozzá tenni szárított, morzsolt levendulát is.

2010. jún. 21. 18:08
Remélhetőleg van még szentantalliliom: a 3-4 liliom porzóját nagyon finoman leszedni és 3-4 cl olíva olajba beletenni. Horzsolásra, herpeszre, pattanásra, égési sérülésre tökéletes! Ajánlatos hűtőben tartani kicsi lezárt üvegben.
2010. jún. 21. 18:04

Sajnálom, hogy így leült ez a fórum.

Ha valakinek kedve táma egy kis napolajat kotyvasztani, az megtalálja a naplómban a receptet. Fincsi sárgarépás napolaj.

:)

38. Tundeva (válaszként erre: 71. - Horvathrekusi)
2010. máj. 28. 09:27

Dejóóóó ! Ez tényleg találó :D Ki is próbálom.

Egyébként a mandulaolajba kevert illóolajok is nagyon jók, de koránt sem ilyen olcsók, ráadásul ez a megoldás ökoszemléletű is, mert újrahasznosítod azt, amit egyébként már kidobnál :D

2010. máj. 16. 08:41

Biztosan használni fog a pakolás, nekem ezt egy fodrásznő ajánlotta, és azóta (ha nem vagyok lusta) használom.

Kíváncsi vagyok a végeredményre.

2010. máj. 16. 07:03

Élesztős kotyvalék nem igazán működött. Másnap a hajvégét az olivaolajos kezemmel megütögettem. Lehajoltam és a vége olyan volt mint a söprű, vagy inkább tüskésnek lehet pontosabban megnevezni.

A sok kotyvalék közül, szerintem kipróbálom ezt is. Sok veszíteni valóm nincs. A reklámoknak egyre inkább nem hiszek.

Fodrász volt amikor valami habot rákent, vágás, csavarás, szárítás. És bizony az se volt jó, mert a hajvégek összetapadtak azzal is.

Most már csak a balzsam a kérdés, mert a fodrász kellékesnél azok a nagy kiszerelésüek, se volt jó, 6 - 8 alkalom után is ugyan azt a nehezen kifésülhető hajat kaptam eredényül.

Kutyasampon tényleg gondolkodtam rajta. Egyik Goldi Hawn filmben azt mondta barátnőnek, ( női szereplőnek ) azzal mosta, hogy azért mert az övé + a kutyájáé egymás mellett volt, és azt fogta a sietségébe, mindegy. De van olyan mozzanat amit hülyeségnek gondolunk, és az a jóóó.

35. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 50. - Ncilány)
2010. máj. 15. 18:21
Próbálj meg hajmosás előtt egy tojássárgájás, olajos (majozéz!) pakolást feltenni a hajadra félórára. Az egész majozézt (lehet 2 tojás sárgájából is!) a fejbőrtől kezdve bele kell maszírozni a hajba is, rátenni egy műanyag sapkát, és egy vastag törölközőt. Utána teljesen ki lehet mosni samponnal az egészet, és szép fényes lesz a hajad, valamint a korpa is eltűnik.
2010. máj. 7. 17:17
Lehet hogy ő is ezt várja:)
2010. máj. 7. 16:37
A topic inditója nagyon eltűnt pedig úgy lett volna klassz, ha recepteket is kapunk.
2010. máj. 7. 16:03

A répa karotinoidokat tartalmaz,amik zsírban oldódó antioxidánsok és az A vitamin előanyagai tulképp.Ez a bőrbe épülve narancssárgítja a bőrt,ha sokat ezsünk belőle,és a barnulást is elősegíti.

De nem ez a fő jó tulajdonsága,hanem az antioxidáns hatás.

31. a14deb9047 (válaszként erre: 28. - B3ef8ccfb4)
2010. máj. 7. 13:44
Megenni szokták kora tavasszal, hogy mikorra lehet napozni, nem lesz sápadt a bőr.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook