Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Világít a "Check" kijelző a kocsimban, volt már valakinek hasonló? fórum

Világít a "Check" kijelző a kocsimban, volt már valakinek hasonló? (tudásbázis kérdés)

15. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Depike)
2010. máj. 6. 15:55

Ne veszítsd kedved!

Az autó szabályzásában az EGR szelepen kívül még néhány szelep és még több szenzor részt vesz.


Az EGR egyébként a kipufogógáz recirkulációs rendszer szelepje.

A feladata:az NOx kibocsátást azáltal,hogy akipufogó gázt a szívócsonkon keresztül az égéskamrába keringeti vissza.

Ha az ellenőrzött pontokon hiba lépett fel bármikor akkor a hiba beíródik a memóriába és a törlésig ott is marad a chek--engine lámpa világítani fog.

Megoldás lehet,ha az akkunál bontod a test kábel kapcsolatot.

14. Depike
2010. máj. 6. 15:22
Egyébént ha ez a bizonyos szelep hibás, lehet menni az autóval? Én totál laikus vagyok ilyen kérdésekben, vezetem az autómat, tankolom, meg még talán 1-2 dolgot tudok, de aztán kifújt...
13. Depike (válaszként erre: 11. - F111b04f6f)
2010. máj. 6. 15:12
Na, erről még nem hallottam, majd utánanézek mi az a szelep :-). Amúgy hétfőn vizsgázott, átment simán.
12. Depike (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2010. máj. 6. 15:11
Azt azért én se engedem, mindenképp addig ülök a szerelőnél, amig nem mond valami megoldást rá.
2010. máj. 6. 15:07

Van elvileg a kocsikban egy u.n. EGR-szelep ez szokott ilyen problémákat okozni. Ha nem szigorított vizsgára mész, akkor nem gond ha számítógéppel kiüttetik ezt a hibát.

Valamennyít segít rajta, ha kitísztítják, viszont a cseréje újonan 60 ezer fölött van és még használtan is 30 körül. Nem igazán tudták megmondani még a szerelők sem, mi a francnak ez a kocsikba.

2010. máj. 6. 15:06
Mindenképp meg kell nézetni, mert lehet, hogy tényleg van valami baja...nálunk nem volt, azóta is világít és semmi gond a kocsival..
9. emagdi (válaszként erre: 5. - Depike)
2010. máj. 6. 15:05

az azért nem túl okos megoldás, ha csak a jelzést kapcsolja ki a szerelő, és a hiba okát nem szünteti meg:))


amúgy nekem - más fajta autóban - pl azért világított a hibajelző, mert fékbetéteket kellett cserélni.


de gondolom többféle oka lehet, hiszen mindenre nem készítenek külön kis jelzőlámpát. de a szervizben meg fogják tudni mondani hogy mi a hiba, aztán eldöntöd, hogy megjavíttatod-e, vagy sem.

8. Depike (válaszként erre: 6. - Pemete)
2010. máj. 6. 15:03
Remélem én is, hogy amúgy nincs baja, nem szeretnék még rákölteni egy rakat pénzt. Persze az lesz a megnyugató ha megnézi a szerelő és kideríti mitől ég.
7. Depike (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2010. máj. 6. 15:01
Köszi :-). Amúgy megy rendesen, semmi extra hangja nincs a motornak, de azért zavar...
2010. máj. 6. 15:01
Bármi lehet a hiba, a szervízben rádugják a számítógépre és az kidobja. Lehetőleg ne nagyon mászkálj vele. Egyébként valami motor probléma lehet, annál szokta a check engine-t kidobni az autó, mert az olajra, vízre, stb-re, van külön kis ikonja. Nekünk is volt ilyen anno a suzukiban, abban mondjuk pont ez a hibajelző műszer romlott el.
2010. máj. 6. 15:01
Tegnap azt mondták, lehet csak kiütteti a szerelő számítógéppel kiüti....akkor marad benne a hiba?
2010. máj. 6. 15:00
Nekünk évek óta folyamatosan ég...elvileg motorhibát jelez, mindenképp vidd szerelőhöz, de ne ijedj meg, a miénknek sincs semmi baja, egyszerűen csak világít..állítólag gyakori...
2010. máj. 6. 14:57
Van egy 6 éves Matizom, és világít rajta ez a check kijelző. Holnap viszem szerelőhöz, de addig is kíváncs lennék, hogy volt-e valakinek ilyen, és akkor mi volt az autó hibája.
2010. máj. 6. 14:49
Igen, nekem már volt. Elvileg ilyenkor valami hibára hívja fel a figyelmet, szervízben meg tudják mondani műszerrel, hogy mi is a gond.
2010. máj. 6. 14:43
Világít a "Check" kijelző a kocsimban, volt már valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook