Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Most állok neki a szakdolgozatomnak. Hogyan? Mik az első lépések?Segítsetek.. fórum

Most állok neki a szakdolgozatomnak. Hogyan? Mik az első lépések?Segítsetek.. (tudásbázis kérdés)

1 2
37. oanita (válaszként erre: 36. - Ancsi54)
2010. máj. 7. 07:29
Felcsillantottad a szemem! Igen, igazad van, ebbe az irányba is el lehet menni, bár maga ez a téma, egy külön szakdolgozat témáját képezhetné.. Érdekes, bennem fel sem merült, hogy ne mi aggódjunk és örüljünk gyönyörű gyermekünkért, hanem valahol máshol, és mások lássák el.. Úgy ahogy az is csak fokozatosan esik le, hogy az életünk az utolsó percig szolgálat lesz, az önálló életre soha képtelenné válni nem tudó gyermekünkért. Remélem én is élni fogok még akkor, amikor a most 3 és fél évesem 50 lesz..És erőm is lesz még.. Szeretettel gondolok rátok, és vagyunk összekötve, ismeretlenül is..!
2010. máj. 6. 19:12
Jó lenne, ha beemelnéd a dolgozatodba, azt, hogy a családok miért választják a sérült gyerekek családban történő nevelését és miért nem adják otthonba őket. Meg az ilyen családok megbecsüléséről, és elszigeteltségükről is kifejthetnéd a gondolataidat.A mi családunkban sajnos van ilyen az öcsém aki 50 éves. És mi lesz az ilyen gyerekekkel ha az odaadó szülő netán elmegy.Ezrk csak tippek a mindennapokból, de olvasom, hogy te is benne vagy napiszinten. Kitartást és jó munkát hozzá, sikerülni fog.
35. oanita (válaszként erre: 33. - C1e9612cd3)
2010. máj. 6. 14:33
Köszönöm! Elmentettelek a -kedvenceim- közé! Keresni foglak!
34. oanita (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2010. máj. 6. 14:30

Köszönöm, igen, már elolvastam pár szakdolgozatot, és jónak találtam a téma kidolgozásának menetét szinte mindegyikben, tehát azok is adtak ötletet a saját vázlatom felállításához. Érintett családokkal személyes kapcsolatom van, nem eggyel, tehát lesznek interjú alanyaim, ill. jelentkezők arra, hogy a kérdőívet kitöltsék.

Talán azért nehéz összerendezni a gondolataimat, nekiállni, mert eddig egyszerűen nem tudtam megteremteni magam számára azokat az adott 2-3 órákat legalább, amikor egyedül lehetek, csendben, és dolgozhatok, olvashatok. Nagyszülői, családi segítségem nincsen, mert más városban élnek, így a kis autista kisfiú-babámmal gyakran (a kukorékoló éjszakákat is nézve) 24 órás "szolgálatban vagyok". Most azonban már óvodába jár, speciális csoportba, délig tehát van , hát nem túl sok, csak pici időm, de ezzel már neki lehet állni. Éjszaka képtelen voltam írni a dolgozatot, mert nagyon ki lehet merülni édesanyaként, még tipikus fejlődésű gyerekekkel is, nemhogy az én kis autista manómmal...

33. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - Oanita)
2010. máj. 6. 14:18
nem tudom, milyen szinten sérült gyerekekről szeretnéd írni a dogád, de ha gondolod, keress meg priviben (viszont vasárnapig nem biztos, h net közelben leszek, de akkor tudok válaszolni biztosan), mert sérlt gyerekekkel dolgozok! Oxigén hiánnyal születettek,külömböző szindrómások, stb. Ha érdekel, keress meg!
32. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Oanita)
2010. máj. 6. 14:17

ebben a témában már sok könyv íródott és bizonyára sok szakdolgozat is.


Én elolvasnék párat, a hasonló szakdolgozatok közül azért, hogy a vázukat átlásd.

31. oanita
2010. máj. 6. 14:16

Kedves Hozzászóló Többiek!


Tehát az egyik első lépésem: Végig olvasom újra amiket írtatok, és kijegyzetelem az ötleteket, javaslatokat.

Mindenkinek nagyon köszönöm! Írjatok továbbra is, hátha tudunk egymásnak segíteni e témában!

Egyébként a témában érintett szülő vagyok, autizmussal élő kisfiam van. A NYME- ATFK-n végzek Győrben.

Mindenkinek szép napot!!!

30. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Oanita)
2010. máj. 6. 14:15

érdekes a témád (én gyógypedagógus vagyok)


gondoltál arra, hogy interjúkat készíts olyan családokkal, akik sérült gyermeket nevelnek?

29. oanita (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2010. máj. 6. 14:10

Kedves MelisUK!

Az igaz, hogy ez egy közösségi oldal, vagyis nyilvánvalóan az élet egy más,könnyedebb szegmensét képviseli. Ide írnom mindezek ellenére nem volt hiábavaló, mert sok jó ötletet kaptam. Az pedig előre tudható, várható volt szintén, hogy olyanok szólnak majd hozzá a témához, akik írtak, vagy írnak jelenleg is szakdolgozatot.

A konzulensemet nem érzem biztos, segítő háttérnek. Sajnos nem sikerült belső, csak külső konzulenst találnom a témához, aki nem tud úgy támogatni, ahogyan bizony jó lenne..

De ha nyilvánvalóan jó a konzulens, és ha te írtál szakdolgozatot, akkor a hozzászólásodból az derül ki, hogy neked megfelelő volt, akkor nagyon is igazad van, hiszen azért van a konzulens, hogy támpontokat adjon.

2010. máj. 6. 10:01
Első lépés: beszélj a konzulenseddel. Ő pedig mindenben segíteni fog, elmond mindent pontosan, nem egy ilyen közösségi oldalon kell érdeklődnöd... Minden egyetemen/főiskolán más szabályok vannak.
27. silk (válaszként erre: 24. - Ministry)
2010. máj. 6. 09:00
Igen-igen fontos, hogy vagy lábjegyzetben, vagy végjegyzetben hivatkozások legyenek a szakirodalomra. Mindenképpen hivatkozni kell, ha valahonnan merítesz, mert ha nem hivatkozol, az olyan, mintha a saját gondolatod lenn, ami közben nem az, tehát plágium..Szépen fogalmaztam, mi?? .-DDD
2010. máj. 6. 08:59

amúgy, nem tudom, hova jársz suliba, de hozzánk jöhetsz kérdőívezni, interjúzni, sőt, szakemberekkel kommunikálni is, mert pont olyan helyen dolgozok, ahol sérült gyerekekkel foglalkozunk! :)

Ha gondolod, adok priviben egy telefonszámot, felhívod az illetékest, és megbeszéled az engedélyezést!

25. Ministry (válaszként erre: 12. - Oanita)
2010. máj. 6. 08:55
Igen, az a legfontosabb, mert csak az irodalom feldogozása után derül ki, hogy miről tudsz írni.
2010. máj. 6. 08:53

Egy jó tanács a szakirodalomhoz! Bármi, ami érdekesnek tűnik, jelöld be, mert két nap múlva már nem fogsz rá emlékezni, hol olvastad.

Ha pedig felhasználod, a forrást már az elején írd oda, mert ha nincs ott, visszadobhatják a szakdolgozatod!

23. silk
2010. máj. 6. 08:47
Nem tudom, nekem ez a sérült gyerekek a családban téma sokkal emberközelibbnek személyesebbnek tűnne interjúval. Sérült gyerekeket nevelő családokkal készített interjúval. Személyesebb, mint a kérdőív. De: ezt a dolgozatíró és jó esetben a konzulens fogja meghatározni..Nekem anno megmondta a konzulens, hogy kérdőívet akar, 100 db-ot és kész..
22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - Silk)
2010. máj. 6. 08:27

nekem is a kérdőíves módszer ugrott be először a témával, szakkal kapcs.

Annyiból jó lenne, ha beszélgetne sérült gyerekekkel foglalkozó szakemberekkel, mert ők, akik már x ideje dolgoznak a területen, nagyobb belelátással rendelkeznek. És ugye nem minden tankönyvi menetrendű. Nekem nagyon sokat segítettek az ilyen beszélgetések pld. a kérdőívem kérdésösszetételében is, illetve a hipotézisek felellításásban, a célitűzésekben. Sokat tudnak mesélni a területben jártas szakemberek. Név szerint úgysem nevezheti meg ezeket az embeeket a szakdogájában, max. a köszönetnyilvánítási részben, így inkognitóban maradnak akkor is, ha az általuk mesélteket felhasználja a dogájához.

21. Anna Kedves (válaszként erre: 19. - Silk)
2010. máj. 6. 08:24
Köszi!!!
20. CsillagTM (válaszként erre: 18. - Silk)
2010. máj. 6. 08:24
én is pont a kérdőívet akartam javasolni, mert barátnőm, aki szocpeden végzett, szintén csinált
19. silk (válaszként erre: 17. - Anna Kedves)
2010. máj. 6. 08:23
Perfekt!! :-)))
18. silk (válaszként erre: 15. - Oanita)
2010. máj. 6. 08:22

Melyik suliba jársz? Én is szocpedet végeztem..

Nálunk anno az volt az elvárás, hogy vagy interjú, vagy kérdőív szerepeljen benne. Kábé így épült fel: bevezető - hipotézisek felállítása, kutatási módszer bemutatása, téma általános és rövid jellemzése. Következő rész a szakirodalom alapján a témával kapcsolatos elméletek, fogalmak bemutatása. Eddig pusztán elméleti volt a dolgozat. Ez után pedig következik a kutatás maga. Én kérdőíveztem, 100 kérdőívet töltettem ki (szerintem a te témád inkább interjús), majd a kérdőívek, statisztikák (statisztikai évkönyv) elemzésével következtetéseket vontam le, végül rávilágítottam, hogy a kezdeti hipotéziseim mennyiben valósultak meg, mennyiben nem, javaslattétel a probléma megoldására (deviancia volta témám). Én sok-sok diagramot csináltam a statisztikai évkönyv alapján, de ez a témából fakadt...

17. Anna Kedves (válaszként erre: 9. - Oanita)
2010. máj. 6. 08:17

Olvasom a témád!

Javaslataim:

1. Miért választottad ezt a témát:- környezetedben van sérült,

-sérült gyerekekkel akarsz foglalkozni,


Tegyél fel kérdéseket magadnak(hipotézis, amirnek a bizonyításáról szól a dolgozatod!)

Milyen sérülést vilyen fokot választottál.

milyen módszereket választottál a bizonyításhoz: riport, kérdőív, beszélgetés.....?


2.1. A sérülés elméleti háttere,

Órvosi, és pedagógiai szempontból is közelítsd meg!

2.2.Család!Elméleti háttér: Szerepe, összetétele, ........

2.3.A kiválasztott családok anamnézise

2.4. a pl. kérdőiv szempontjai, és vele párhuzamosan a szempontok értékelése


3.Összegzés, illetve a munkád során hogyan tudod majd hasznosítani azt az ismeretet, tudást, amit a kutatással szereztél!


Pussz A.

16. oanita
2010. máj. 6. 08:05
Igen, a konzulensemmel gond van sajnos. Külsős, és nem érzem úgy, hogy kellőképpen irányítana, adna instrukciókat. Magamra vagyok utalva, és bár látom magamban a képességet így is, hogy összehozzam a dolgot, de hát még nem írtam szakdolgozatot, ez az első. És hát minden kezdet nehéz..
15. oanita
2010. máj. 6. 08:00
Nagyon köszönöm a szuper ötleteket. Nagyjából persze tudom mit kellene tenni, de mégis nagy a zavarodottság bennem, hogy mégis hogyan induljak neki a munkának. Ez azért egy nagyon komoly feladat, ha az ember szeretné igazán jól, lelkiismeretesen akarja csinálni.. Most mennem kell, de várom a további ötleteket!Írjatok!És nagyon köszönöm!
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Oanita)
2010. máj. 6. 08:00

ezt azért nehéz innen diktálni, mert ahány suli, ahány szak, annyi féle szokás szakdoga téren. Mindig az adott konzulens az úgyis, aki rábólint a dologra. Vázlat után is neki kell instrukciókatadni (vagy legalábbis kellene).

Én annó határozottan tudtam, h mi az, amit ki akarok hozni, mi az, amire rá akarok világítani a dogámmal, és abba az irányba toltam a dolgokat.


Én a helyedben ebben a témában felkeresnék egy ifjúság pszichiátert, védőnőt, szocpedet is, és elbeszélgetnék velük. Sokat tudnának segíteni neked sztem.

2010. máj. 6. 07:56

Én is írtam szakdolgozatot életemben. Most mégis az jutott eszembe, hogyan írtam (és nyertem vele 10 napos nyaralást olasz Velencébe) egy novellát pályázatra.

Nagyon vágytam erre a fődíjra. Még az ágyban reggel elhatároztam, hogy megnyerem. Rákerestem a formai követelményekre, rendeztem magamban a tartalmi lényeget.Felkeltem , megreggelizetem , leültem a gép mellé és 11 órakor már tömködtem is befelé a póstaládába a kész terméket.

Ez csak bátorítás volt.Lényeg, hogy hozd magad nagyon motivált lelkiállapotba. Sok sikert.

12. oanita
2010. máj. 6. 07:53

Szakirodalmat gyűjtöttem. A vázlatot valószínűleg úgy lehet csak megírni gondolom, ha már olvasgatott az ember... Szóval a vázlat lenne a szakirodalom olvasása közben akkor a 2. legfontosabb lépés. És utána? Ha leírnátok egy néhány pontos munkamenet listát fontossági sorrendben, véleményetek szerint hogy hogyan haladjak, az jó lenne..

És köszi az eddigi válaszokat is!

2010. máj. 6. 07:51

tűzd ki a célokat, ha kutatás az alapja (mit akarsz kutatni, milyen eredményeket vársz, mit szeretnél bizonyítani, stb), aztán a szakirodalom gyűjtése és tanulmányozása. Esetleg fel lehet keresni olyan személyeket, akik olyan területen dolgoznak, amiről írsz, véleményeket kérni tőlük, vagy beszélgess velük aszakdogád témájáról.

Nekem annó ez bejött, mert egy csomó olyan dolgot tudtam meg, amit máshogy biztosan nem tudtam volna!

2010. máj. 6. 07:51
Ha TDK-ztál bármiből is,akkor ugyanúgy kell,illetve azt kis kiegészítéssel fel is használhatod.Amúgy a témát válaszd ki,nézd meg,hogy ezirányban történt-e már hasonló tanulmány,állítsd fel a célt,hipotéziseket,ellenérveket,tervezd meg a tevékenységet,hogy mit és hogyan szeretnél írni.Aztán ha minden konkrét,mehet az adatgyűjtés,feldolgozás,zárás.
2010. máj. 6. 07:48
Témám: Sérült gyermek a családban-a családi kapcsolatok sérülései (szociálpedagógia szakon végzem)
2010. máj. 6. 07:48

Sziasztok!

Ti milyen témában írjátok? én pénzügy....még én is szenvedek vele, olvasgatok, bár lassan körmömre ég a gyertya

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook