Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjhez megyek, de beleszerettem a párom tanújába!!!S.O.S. fórum

Férjhez megyek, de beleszerettem a párom tanújába!!!S.O.S. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
140. 7130b15964 (válaszként erre: 122. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:36
Szerintem meg pont magára gondol. Szánalmas, félti magát, hogy ellene fordulnak, fél a konfrontációtól, fél dönteni és felvállalni annak minden következményét, inkább mártírt csinál magából.
139. 7130b15964 (válaszként erre: 115. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:32

Az én ismerőseim között mindenki akkor ment férjhez/nősült meg, amikor ő ezt időszerűnek látta. Nem érzékeltünk semmiféle nyomást.


Viszont az egyik hsz-del nagyon nem értek egyet. Még pedig, hogy valaki ne az eszére, csakis a szívére hallgasson. Nagyon nem ártana egyeseknek, ha egyszer használnák az eszüket is (már, ha van nekik).

2007. jún. 9. 10:32

Erről beszélek!:)))))))mi már vén rókák vagyunk,könnyen osztunk észt,vagy tapasztalatot.......de ha bele tudsz gondolni...(ahj de régen volt az a 23 éves kor...),akkor azért másképp láttad a világot ,nem???:)

Vagy már te akkor is érett voltál,és mindent átláttál?????hát én nem...

137. Icus (válaszként erre: 132. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:28
Az én életemben, csak én és a párom az érdekelt! Most már 20 év után a két gyerekem is hozzá tartozik ehez a körhöz. Se, a barátoknak, se a rokonok nem érdekeltek benne, mert nem lakunk együtt.
136. Icus (válaszként erre: 132. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:26

Olvasd el az 1-es hozzászolását. Azzal inditt, hogy csak megszokásból van vele és azért,mert a párja öt annyira szereti.

Akkor miről beszélünk.

20 éve vagyok férjnél, de én még sosem feküdtem le vele megszokásból. Ha, fáj a fejem, akkor meg kimondottan jó, ha szeretkezünk:)) (Jó, itt nem a migrénre gondolok!) Bocs, én egy ilyen fordított ember vagyok.

Beuci azt mondta, hogy ő egyenes ember, ezért nem szeretik sokan, mert mindenkinek megmondja szemtől-szembe az igazsságot. Hát itt az alkalom!


Igazad van tovább kellene látni a fánál. Lemondani egy esküvöt, odaállni a rokonok barátok elé, nem tart sokáig. Kellemetlen, ciki, De egy életen át így élni, az több mint kellemetlen, vagy ciki......

2007. jún. 9. 10:21
Akkor ne menj férjhez!!!!
134. 7130b15964 (válaszként erre: 26. - 9cbe09701e)
2007. jún. 9. 10:20

Szendvedne??? Dehogy!

Ideig óráig lehet, de aztán lehetősége lenne, hogy találjon valakit, aki igazán szereti őt és csak vele akar lenni.


Te éppen ettől készülsz megfosztani!

133. 0c97fbb607 (válaszként erre: 130. - 2c0bd9b733)
2007. jún. 9. 10:20
Az összesen kb 3 hónap......lehet ,hogy épp ez okozta a kétségeket....rájött ,hogy nem tud vele együtt élni....még egy ok a szakításra!!!!
132. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - Icus)
2007. jún. 9. 10:18

Az te vagy ,ő meg ő!Minden ember másként gondolkodik,és más tényezők befolyásolják.

Kifogások mindíg vannak,minden egyes napon valami miatt.Nem takarítok ki....mert épp fáj a fejem...holott csak nincs kedvem.....nem fekszem le a férjemmel....mert jaj ma olyan fáradt vagyok....pedig csak hagyj békén,ma nem kell a szex.....sorolhatnám.Mindíg ködösítünk,mert nem akarjuk megbántani a másikat!

Ez a kérdés annyira bonyolult ,mert sokkal több ember érdekelt a dologban mint ő és a párja.Mert már az egész rokonság ,baráti kör is be van vonva!

Egy kicsit azért illene távolabb látni egy fánál....

131. Icus (válaszként erre: 129. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:17
Tengnap én elkezdtem az elejétől olvasgatni,mert tényleg érdekelt, a dolog, a 33-as után meg csak a válaszait olvastam. Azért akadtam ki annyira!
130. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 129. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:11
Március óta élnek együtt
129. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - Icus)
2007. jún. 9. 10:10
Ezt honnan tudod?Együtt élnek?
128. Icus (válaszként erre: 127. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 10:07

És látod mennyi hozzászzolás lett, mert csak hezitált, meg jöttek a kifogások.


Nem kell bele vonni a srácot akibe bele szeretett. egyszerűen azt kell mondani, hogy nem szeretlek és nem lesz esküvő.

Én egyébként, soha nem tudtam lefeküdni senkivel sem szánalomból, bár mennyire is szerett, ha engem nem "dobogtatott" meg. akkor nem volt semmi sem. Ő pedig, nap mint nap a srác mellé fekszik.

127. 0c97fbb607 (válaszként erre: 123. - Icus)
2007. jún. 9. 10:02

Egy véleményen vagyunk,sőt itt mindenkivel egy véleményen vagyok,ha végig olvastátok a fórumot.Én is azzal kezdtem ,hogy fújja le az egészet!

"SZia Beucy!Egyszerű.Tedd meg az előkészületeket az esküvő lemondására,ha a meghívókat már elküldtétek,akkor éertesíts mindenkit, hogy mégsem lesz esküvő.

Én ezt tenném!Azért a házasság számomra kicsit többet jelent,holmi női szeszélynél.A kérdés tekintetében pedig,hogy beleszerettél-e bárkibe is az ,jelentéktelen.

A kérdés az,hogy szereted -e a leendő férjed,vagy sem.Bár te már erre is választ adtál,úgyhogy szerintem nem szabad férjhez menned,bármit igérél is az eljegyzéseden!Ez az a helyzet amikor az igéret megszegése a tisztább,igazabb út. "


Ez volt az első hozzászólásom.

126. Icus (válaszként erre: 125. - M_Marcsa)
2007. jún. 9. 09:58
Szerintem ez az amit nem fogunk megtudni, mert megsértődött és kilépett!
125. M_Marcsa (válaszként erre: 122. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 09:55
Nem értem, miről is van szó, ha ennyi negatív dolog van benne. Miért akar férjhezmenni? Nehogy megszólják?
124. M_Marcsa (válaszként erre: 116. - Icus)
2007. jún. 9. 09:53
Egyetértek.
123. Icus (válaszként erre: 120. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 09:53

Nem, én nem itélem el, azért mert zavarodott!!! Nem szoktam elitálni az embereket, mert hogy jövök én ahoz, hogy bárkit is elitéljek. De, most azt kell mondanom, hogy undorító a viselkedése! Nem azért, mert beleszeretett valakibe, ezt megtudom érteni, ezt csak azt nem tudja megérteni, akinek még nem volt "villámcsapás szerű élménye!!

Tudod, mi számomra a visszataszító? Hogy hozzá akar menni egy olyan emberhez, aki szereti őt és (az ő elmondása szerint)akinél jobb férjet az ember nem is kivánhat magának és aki mindent megtesz érte. ENNEK ELLENÉRE UNDORODOK TŐLE ÉS VISSZA TASZÍTÓNAK TARTJA, mert koszosan jön haza a munkából és nem keres annyit mint ő. Na, ez az undorító, hogy ezek után ő még hozzá akar menni ehez az emberhez és tönkre akarja tenni az életét. Mit gondolsz, mi lesz ebből? Akkor teszz, jót annak a szerencsétlen vőlegényének, ha elmondja neki az igazat. Ne adj isten szül neki 1-2 gyereket, aztán 10 év múlva a pofájába vágja, hogy szánalomból voltam veked, mit fog érezni az az ember?

2007. jún. 9. 09:50

"Hát ez az,nem tudom.Szeretem,hogy van valaki mellettem,nem vagyok egyedül.De utálom,hogy többet keresek,az én autómat vezeti,és úgy állítja be,mintha az övé lenne,mikor egy fillére sincs bent.Utálom,hogy olyan a munkája,hogy koszosan,izzadtan jár haza,és utálom,hogy társaságban megszólalni sem mer,és ezzel folyamatosan leéget,ezt persze ő nem veszi észre,azért van,mert kicsi az önbizalma.Meg iyen dolgok,10-es skálán nem tudnám pontozni.

(válasz Ekka 29. hozzászólására) "



Igen ez tényleg döbbenetes.Talán ezt nem is olvastam el eddig!De ettől függetlenül is tartom a véleményem.Van úgy amikor az ember sodródik az eseményekkel és nem tud nemet mondani,mert úgy érzi számtalan neki fontos embert kellene megbántania.Belemegy a játékba,mert először úgy érzi ,hogy talán jó lesz,de minél jobban közeledik a végkifejlet ,akkor érzi meg csak,hogy a saját csabdájába került.

Szerintem meg pont nem magára gondol,hanem mindenki másra.Gondol a fiúra aki szereti őt,de nem akarja megbántani,mert rendes gyerek.Gondol a pénzre,hogy te jó ég mennyi pénz elúszik ha lemondja az esküvőt.Gondol a rokonságra ,hogy mit fognak szólni.......mindenkiregondol,minden egyes külső tényező,történés befolyásolja.......egyedül magára nem gondol,hogy vele mi fog történni majd.

2007. jún. 9. 09:49

Ha jól emlékszem, azt írta 23 éves, annyi mint én. Nos, 5 évig éltem kapcsolatban, menyasszony voltam. Az utóbbi időben irritált minden egyes cselekedete is, hát még ha megszólalt. Szakítottam vele, volt annyi eszem h nem akartam így leélni az életem. Nehéz volt a döntés, mert 5 év az 5 év, de nagyon fiatalon találtunk egymásra és nem volt jövője közös jövőnk.

Beucyval az a baj, h segítséget kér másoktól itt a portálon, mindenki azt mondja vessen véget a kapcsolatnak és ne tegye tönkre az életét. Mit csinál? Besértődik. Pedig roppant okos dolgokat mondanak neki, és ő is tudja h ez lenne a helyes.

120. 0c97fbb607 (válaszként erre: 119. - Icus)
2007. jún. 9. 09:33

Pont az a baj ,hogy gondolkodik,és nem ösztönösen,az érzései alapján cselekszik!(mindjárt visszaolvasom)

Ne ítéljétek már el!Csak őszinte volt!Gondoljatok bele.Ott áll a házassága előtt ,szülők rokonok barátok várják el tőle ezt a házasságot,mert már minden készen van,meg van tervezve.

Leírta ide a kétségeit,a zavartságát,mert azt sem tudja,hogy ő akarja ezt,vagy csak így alakult.Közben érezni kezdett egy másik fiú iránt valamit,ami még jobban összezavarta.

Miért bántja mindenki,miért nem próbál inkább segíteni,csak nekiestek,ezzel nem segítetek!

Nem tudom hány éves,de fiatal,az tuti,ti annyi idősen szembeszálltatok a fél világgal ,hogy a saját érdekeitek szerint csináljatok mindent!!!!Vagy úgyanúgy elkövettétek a hibákat és abból tanúltatok??!!!!Hát persze ,hogy így van!

Ezen kívűl pár mondatból nem szabad lezűrni semmit,érdemes tovább gondolni ,mi lehet egy egy zavarodott gondolat mögött!

119. Icus (válaszként erre: 115. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 09:24

Olvasd el a 33-as hozzászolását! Számomra, döbbenet volt.


Aztán szép apránként, egy-egy mondat a hozzászolásaiban, ami nekem iszonytosan visszataszító volt. Ez a nő csak saját magára gondol, amugy meg egyáltalán nem gondolkodik.

118. 0c97fbb607 (válaszként erre: 116. - Icus)
2007. jún. 9. 09:23

" Azért együtt lenni, valakivel, hogy ne legyek egyedül, ez meg egy bődületes ökörség."



Ezt mondom folyton én is!!!!

117. 0c97fbb607 (válaszként erre: 114. - M_Marcsa)
2007. jún. 9. 09:22

A statisztikai adatok pont annyira igazak,mint ahogy én is exhas ráütöttem és mondtam egy számot!

A statisztikák arra valók hogy azt mutassák,amit kell ,az emberek többsége hazudik!

116. Icus (válaszként erre: 114. - M_Marcsa)
2007. jún. 9. 09:21
Azzal sajnos, egyet kell értenem Mylyvel, hogy nagyon sokan felelőtlenül mennek férjhez. "Buliból". Utána, meg sírnak rínak, hogy nekik milyen szar az életük és szdeik az antidepresszánsokat! Nézd meg mennyi fiatal nem tud mit kezdeni magával, olyan mintha nem is lennének érzéseik. Nem képesek a társaa kapcsolatra. Azért együtt lenni, valakivel, hogy ne legyek egyedül, ez meg egy bődületes ökörség.
115. 0c97fbb607 (válaszként erre: 113. - Icus)
2007. jún. 9. 09:19

Az első részével valahol egyet értek.Igen tolódik ki az idő,de ettől függetlenül,még mindigelvárják az embertől,hogy egy idő után férjhez menjen,gyereket szűljön stb.Teljesen mindegy hogy időben ez mikorra teeendő.De egy idő után a sok...mikor mész férjhez,van gyereked...miért nincs......ek sorozata arra sarkall sok embert ,hogy eleget tegyen az elvárásoknak.

Nem tudom hány éves beucy,de biztos vagyok benne ,hogy még nagyon kevés tapasztalata van az életben.Én könnyen beszélek okosságokat,meg még itt jópáran,tapasztalatból ez könnyű.

Nem hinném,hogy szánalmas,vagy hogy buta lenne,egyszerűen úgy tűnik,nincs tapasztalata.

40 évesen már ő is tudni fogja ,hogy mit hibázott,és másképp gondolkodik majd.Biztos vagyok abban, hogy a huszas éveiben van csak.

114. M_Marcsa (válaszként erre: 111. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 09:17

SZtem, statisztikát akkor szabad mondani, ha van valós alapja, tehát, ha fel van mérve.

Az igaz, most kitolódott időben az egész, tanuláz, egyetem utén, már 24-25 az ember, mire odajut, hogy férjhez megy, már 30. Ilyenkorú barátaim, ismerőseim nagyrésze NM HÁZAS.

Viszont, 20 évesen, egy 23 éves fiúhoz, ilyen körülmények között NEM KÉNE HOZZÁMENNI.

113. Icus (válaszként erre: 111. - 0c97fbb607)
2007. jún. 9. 09:03

Szerintem, meg ez éppenhogy "régen" volt divat. Cirka 20 évvel ezelőttig. Az én ismerőseim között rengeteg a 30 év körüli fiú. Bizony nem nősülnek. Lányoknál is egyre inkább divat 30 felett vállalni az első gyermeket, és ők általában a gyermek vállalás előtt mennek férjhez. 40 évvel ezelőtt, egy 20 éves lány már vénlánynak számított és igencsak kellemetlen volt a családja számára. 20évvel ezelőt kb25 éves lánynál kezdték a szülők "pedzegetni", a férjhezmenetelt. Most, már a szülő inti inkább várásra a fiatalokat, és ez az idő kitolódott 30-35 évre. Csak egy gond van ezzel, a nőknek van egy biológiai órájuk. Sajna ez az óra nagyyon "lehallkult" És nagyonsokszor későn kezd el "csörögni"!!

De, azért mert jelez, attól még nem kell férjhez menni!!


Bár a kérdés feltevőjénel nem ez a problémája. Az ő baján nem lehet segíteni. Nincs meg neki a magához való esze, hogy megoldja a problémáját. Szánalmas, a magyarázkodása, a sértődöttsége, az egészviselkedése.

2007. jún. 9. 09:00

Szerintem ne menj hozzá.

Ha már most nem szereted, sőt utálod, hogy koszosan, büdösen jön haza és hogy még többet is keresel nála, akkor ez a kapcsolat halálra van itélve.

111. 0c97fbb607 (válaszként erre: 110. - F3f17f8210)
2007. jún. 9. 08:35

Ezt szerintem meg lehetne kérdezni az épp házasulandók 50 %-ától is,mert kb ilyen arányban mennek csak úgy férjhez a nők,minden meggyőződés nélkül!Dettó a férfiak,mintha muszály lenne!

Az a baj ,hogy sokszor mennek úgy férhez,vagy nősülnek meg az emberek,hogy "mert itt az ideje",nem pedig azért mert valóban megtalálták az igazit,a másik felüket.

Itt a hoxán is ahogy külömböző fórumokat olvasgatok,rengetegen követték el ezt a hibát.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook