Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok a Tony Horton p90x ezdéstervéről!? fórum

Tapasztalatok a Tony Horton p90x ezdéstervéről!? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 9. 14:18

Helo kedves mindenki! Remélem találok még itt valakit, akitől tudok az edzéssel kapcsoltaban segítséget kérni...:))


Nemrég találtam rá erre az edzésprograma, és szeretném elkezdeni, de sajnos az angolom nem annyira perfect, így amit letöltöttem, abból sok minden nem tiszta nekem...


Kérdésem: Elsősorban fogyni szeretnék, meg persze formálódni, de nem az izomnövelés a célom! Jó e szerintetek ha a Lean programmal kezdem?


Fogyáshoz milyen diétát javasoltok? Ennyi volna a lényeg, hogy ha jól értem, hogy az első hónapban a fehérje domináljon, kevés szénhidrát, majd fokozatosan lehet emelni a szénhidrát mennyiségét? Ez arra is vonatkozik aki kimondottan fogyni szeretne?


Pontosan mikre van szükségem az edzéshez? Súlyzók, kötél, egyebek...

Miből milyet, hányat?...Például a kötélbőlmilyen márkát javasolto, milyen erősségűt? Súlyzókból hány kg-val érdemes kezdeni hány db, hány kg-ós kell?


Mi van akkor ha nincs lehetősgem húzódzkodni? Hogyan tudom helyettesíteni?


Fit test kell e ? Miket kell ott feljegyezni, és hogyan kell pontosan végigcsinálni?


Tudom kicsit sok kérdésem van, de nem látom értelmét, hogy belefogjak valamibe, aminek nem vagyok tisztában a menetével, ha csinálok valamit azt jól szeretném csinálni!

És nagyon hálás vagyok előre is bárki válaszol/segít nekem!


További szép napot mindenkinek, és kitartást annak aki már csinálja, gratula annak aki már végig vitte!!!:))))

2011. ápr. 26. 20:05
p90X tutira kevésbé terhel mint az instanity
12. artiny
2011. ápr. 16. 14:05

Insanity programban sok olyan mozgás van ami megerőlteti a térdet?


aszem megvan nyulva a jobb térdemnél a szalag és ha megerőltetetem gugolásokkal akkor bedagad és van úgy mint ha kiaakadna ott valami..ezért olyankor lassan kikell nyújtanom a lábam és olyankor "visszaugrik" ott valami.

SZeretnék fogyni és szeretem az othoni ezdéseket...

P90x az kevésbbé terheli meg a térdeket?

11. Spiritus (válaszként erre: 10. - Fjodora)
2010. júl. 28. 12:58

Hm... hosszú lesz.


Ebből sok mindent megtalálsz a naplómban, ha nem gond most nem írnék ide is egy regényt.


170cm

58kg


kezdő súly 67-69 között, de ezt csk 11 hete csinálom, elötte chalean volt, elötte pedig minden magyar.


Ettől én konkrétan nem fogyok, bár elég rossz voltam a kajában. Most tarttom magam kb 1400kcalon..sok fehérje stb... most fogyok. Cél az 57.


Súlyok. 2X16kg...ritkán használom

1X10

1X6

+egy 25 kgos súlyzókészlet + súlyokkal.


alapvetően 6,5 kgot használok


kis súly helyett a legerősebb gumikötél


A program szerintem nagyon jó...kivéve a kardós részeket de arra meg ott van a P90X+.

Jógát utálom benne de a stretcet imádom.


Követem kb a lean edzésprogramot. Általában nem tartok pihenőt...nincs rá szükségem.


Néha hosszú és unalmas, néha meg nem. Azért fel kell készülni, hogy ez napi 1-1,5 óra, de legalább nem hanyagolja el a nyújtást mint chalean.


Kérdezz még, csak most ennyi jutott eszembe.

2010. júl. 28. 10:48

Szia Spiritus!

Pontosan melyik programot csinálod? Nekem meg van az összes. Érdekelne minden tapasztalatod, véleményed mind az edzéstervről, mind az ékezésről. Milyen ételeket fogyasztasz stb. Milyen súlyokkal dolgozol?! Magasságod, testsúlyod, mennyivel kezted? Meg ilyesmi. Válaszodat előre is köszönöm

2010. júl. 28. 08:51
11 hét és még mindíg imádom. Érdemes letölteni a P90X+-t is. Azért az picit pörgősebb!!
8. Spiritus (válaszként erre: 8. - Spiritus)
2010. máj. 26. 19:11
2 hét után egyértelmű eredményeket tapasztalok :)
2010. máj. 15. 15:09

Én 5.hete csinálom a Lean edzésprogramját, ééééés IMÁDOM! Nagyon kemény edzés, kell hozzá nem kis kitartás és egy-másfél óra naponta, de nekem már most megérte, és látható már most az eredmény, nem csak szerintem pl: has -4 cm:D

A karod pedig tuti izmosodik, ha ezzel edzel.

Viszont ha olyan eredményt akarsz elérni mint a youtubeon akkor be kell tartanod a diétát is, ami a videóhoz mellékelt könyvben van, ez is 3 fázisos, igazodik a tornához.

Írj, ha van még kérdésed.

6. a6d5a14c21 (válaszként erre: 5. - Fjodora)
2010. máj. 6. 10:16
Rendben,köszi szépen!:)
2010. máj. 6. 09:41

Igazad van! Számtalan dolgot olvastam már én is a fogyásról és a sportolásról.

Keresgetek a neten, hátha találok róla valami pontos dolgot:

[link]

[link] (angolul van)

Igazából valahol azt is olvastam, hogy azért hatékony, mert minden nap más típusú edzés van, tehát, hogy mindent megmozgat.( az első linken van, hogy milyen edzések vannak)


Ha találok még valami akkor elküldöm, ha szeretnéd.


Nem sokára letöltődik, utána tudok mondani valamit.

2010. máj. 6. 06:19

Az igazából nem derült ki számomra,hogy mi az edzés lényege,mindenesetre az nekem furcsa,hogy valakinek totál lapos szinte kocka hasa lesz,meg olyan vádlija mint egy hivatásos hegymászónak,de a karjára egy deka izom vagy feszesedés nem került...de amennyiben tényleg mégis igazak ezek a diveók,akkor fantasztikus a dolog,csak én eddig mindenhol azt hallottam,hogy helyi fogyás nem létezik,illetve,hogy pl a kocka has nem is érhető el kizárólag hasgyakorlatokkal,hanem csak komoly diéta mellett-főleg nőknek-mert akármennyit edzel,csak akkor jelennek meg azok a bizonyos izmok ott olyan fokon kirajzolódva,ha a testzsírszázalékod igen csak leredukálódik.


Már pedig ha csökken a testzsír arányos,vagyis fogysz,akkor kéne mindenhonnan.De a képeket elnézve fenékről és felkarról nem sokat ment le egyikőjüknek sem.

De hát én már csak ilyen szkeptikus vagyok:)


Jó lenne ha mégis igaz lenne,akkor tuti én is belevágnék a dologba:))

2010. máj. 5. 20:05

[link]


Ez csak egy de van több is, nézd meg!

2010. máj. 5. 19:59
miért?mit láttál?
2010. máj. 5. 19:56

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata erről az edzéstervről??

Én még nem próbáltam, most töltöm éppen. Kíváncsi lennék, hogy valaki próbálta-e és, hogy valóban azt lehet vele elérni, amit a youtube-on láttam!??

Várom a hozzászólásokat!

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook