Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » önbizalom megoldás hogyan? fórum

önbizalom megoldás hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 22. 00:05

Neves pszichiáterünket idézvén,önbizalmat fejleszteni úgy lehet,hogy napról napra,tudatosan vágok bele olyan megmérettetésekbe,amitől félek.

Kezdve az apró félelmeinkkel,fokozatosan.

Tudván,hogy az éremnek két oldala van,kvázi elfogadom a nemleges -negatív választ is.

Most ennek a fejlesztésén dolgozom,és elég jól haladok:DD

32. joe1972 (válaszként erre: 31. - Cbe267d9cf)
2011. dec. 17. 11:32
ez hülyeség
2010. máj. 6. 14:29
Az önbizalom hiányára szerintem egyetlen megoldás van: a minél alaposabb önismeret. Az, hogy hogyan szerzed meg, már más kérdés. Említettétek a kineziológiát, agykorntrollt, szerintem mindkettő nagyon jó. De lehet meditálni, pszichológushoz menni, vagy sokat beszélgetni valakivel, akiben megbízol, és visszajelzést ad. Fontos, hogy visszajelzést, nem kritikát! Ha magadat megismered, akkor el is tudod fogadni, és meg tudod érteni, ki is vagy valójában. Mert nagyrészt nem önmagad vagy, hanem a téged körülvelők hatására rád aggatott szociális és viselkedésminták tömege. Ha elindulsz az önismeret útján, akkor szépen lassan lefejted ezeket magadról. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy TE nem a káposzta vagy, csak a torzsa. De a torzsát nem látod, mert a káposzta levelei eltakarják. Meg kell keresni a torzsát, ehhez viszont le kell fejteni a káposztaleveleket. Ez hosszú, és sokszor fáradságos, sírós-rívós folyamat, de szerintem nagyon megéri
30. stulika (válaszként erre: 29. - Evawitch)
2010. máj. 6. 13:44
Nem veszi át Tőled, mert éppen állatokkal is lehet enyhíteni a depresszión, csak sokat kell őket simizni :DDD
29. Evawitch (válaszként erre: 28. - Stulika)
2010. máj. 5. 21:25
Én úgy értettem, hogy átvette tőlem...
28. stulika (válaszként erre: 27. - Evawitch)
2010. máj. 5. 19:46

Na ez a legnagyobb baj: "MÉG AZ ÁLLATOKNAK IS CSAK ROSSZAT TESZEK, ERRE SEM VAGYOK JÓ, EZÉRT NEM LEHET ENGEM SZERETNI..." :(((

Az ilyen gondolatok a legjobb lélek rombolók. Először is, a depresszió nem fertőző, hogy akár ember, akár állat elkaphassa. Inkább alkati kérdés. Tudom nekem, mint nyilas csillagjegyű embernek könnyű, mivel hatalmas optimizmussal áldott meg a sors:) Adnék is sok-sok embernek belőle, ha tehetném:P Visszatérve a macsókra. Szinte mindig volt cica a közelembe, most is van három. Ők is olyanok, mint az emberek, különböző természetűek. Az egyik vidám, bohóc, a másik esetleg visszahúzódóbb, vagy ijedősebb vagy magánakvalóbb, stb. Nekem is az egyik vörös cicám mindig úgy néz, mintha akkor hagyta volna abba a sírást, de még a szeme is teli van könnyel. Attól még nagyon jól érzi magát :D

27. Evawitch (válaszként erre: 25. - Stulika)
2010. máj. 5. 19:32
Van 2 macsekom, az egyik depressziós lett és vajon ki a hibás? Csak is én, mert tőlem kapta el...
2010. máj. 5. 19:31
Próbáljátok meg elfogadni saját magatokat olyannak, amilyenek vagytok... pl hogy nehezebben nyíltok meg meg ilyesmik... és akkor mások is el fognak fogadni titeket ilyennek... VAGY gondoljátok végig hogy milyenek akartok lenni, és csak ez lebegjen a szemetek előtt... és mindent tegyetek meg azért, hogy megváltozzatok... Lehet hogy ez így elég bután hangzik... meg hogy mondani mindent könnyű... de higgyétek el, én is tök más voltam mint most vagyok... sokkal zárkózottabb... de nem akartam olyan lenni, és változtattam ezen... és nagyon örülök neki! Tudom hogy nem könnyű, de csak ti tudtok ezen változtatni... ismerkedjetek meg új emberekkel, akik nem tudják h milyenek vagytok, és teljesen tiszta lappal kezdhettek... szerintem ez a megoldás :) Puszi!
2010. máj. 5. 19:30

Az önbizalom hiánya alapjában véve az önelfogadás és az önismeret hiánya. Nekem annak idején az agykontroll segített. Minél jobban "megismered" önmagad (pozitívumaid és negatívumaid egyaránt), annál inkább rájösz, hogy Te is értékes láncszeme vagy az emberiségnek. Találd meg azt a képességed, legyen az bármi, amiben szerinted a legjobb vagy. Fejleszd még jobban, és amikor sikerekt érsz el vele, az önértékelésed egyre pozitívabb lesz. A siker lehet bármilyen kicsi és bármekkora körben, nincs jelentősége, csupán az érzés a fontos, hogy jót cselekedtél, szépet alkottál, hasznosat, stb. :)))

Sok magába forduló embernek gyógyír lehet egy állat ragaszkodása, hiszen ha egy állat ennyire szeret, az emberek miért ne tennék?

24. globus (válaszként erre: 21. - Evawitch)
2010. máj. 5. 19:13
Ne törődj velük, inkább legyél egyedi, mint tucatlány!
23. micimacko72 (válaszként erre: 16. - Micimacko72)
2010. máj. 5. 19:12

Ezt kedves tanitómtól idéztem :-))


És mig meg nem ismertem a kineziológiát, én is ilyen voltam, nem volt semmi önbizalmam, és az evésbe menekültem. Ez most meg is látszik rajtam, közben éveken át csak fogyókúráztam s nem szabadultam a kilóktól. A kineziológia mutatta meg, hogy bástyázom magam a zsirral, biztonságban legyek, nehogy valami külső hatás érje a lelkemet....... s ezért meg kell tanulnom elfogadni saját magamat olyannak amilyen vagyok s nem olyannak amilyennek érzem magamat :-) Azóta nem fogyózom s a kilók is lassan, de megindultak...s már elfogadtam magam és másképp nézek minden emberre. Van olyan, akire azt mondtam, sosem fogok neki megbocsátani........s már azóta ezt is megtettem

22. globus (válaszként erre: 20. - Joe1972)
2010. máj. 5. 19:12
Kezdd kisebb dolgokkal. A konkrét példánál maradva, nem muszáj egyből, hanem pl. megkérdezed, hogy hol vette ezt a ruhát, tök jó. Ez már dicséret, később lehet "közelíteni", egyébként ha van esze, egy idő után kapcsolnia kell, hogy tetszik neked :)
21. Evawitch (válaszként erre: 19. - Globus)
2010. máj. 5. 19:11
Nekem sok dologban más a véleményem, mint az átlag embereknek. Másképp is fogalmazok sokszor, mert vannak olyan szavak, amik nem tetszenek. Egyedi dolgokat szeretem, mások ezért leszólnak.
20. joe1972 (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. máj. 5. 19:08
fogalmam sincs senkinek nem tudtam ilyt vagy ehez hasolot mondani
19. globus (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. máj. 5. 19:08
Érthető, hogy nem vonzódsz minden emberhez, de biztosan vannak, akikhez igen. Ezt kell megfejteni, hogy ők mitől mások, hátha itt lehet a megoldás kulcsa.
2010. máj. 5. 19:08

Nekem annyi a problémám, hogy ittasan kimondok bármit, könnyebben beszélgetek, csak sokszor hülyeséget is mondok. Ezt kellene alkalmaznom józan állapotban is, hülyeségmentesen.

Nem szoktam inni, csak nagyon néha, csak mikor régen a rock n' roll bandánk összejött. Velük jól elvoltam, tudtam beszélgetni bármiről.

Mostanában egyszer ittam, de nem volt olyan társaság, akivel tudtam volna beszélgetni, ekkor jöttek elő a hülyeségek...

17. globus (válaszként erre: 9. - Joe1972)
2010. máj. 5. 19:06
Most komolyan, mi történne, ha kimondanád hangosan valakinek? :)
2010. máj. 5. 19:03
A legtöbb betegség hátterében valamilyen pszichoszomatikus ok áll. A betegség a jelzés eszköze, a test jelez a tulajdonosának, hogy "ezt hagyd abba, mert nekem nem jó!" De sokszor már csak elég előrehaladott állapotban kezdünk el megoldás után kapkodni és ilyenkor valami pirula után nyúlunk, ami csak a tüneteket kezeli és átmeneti javulást hoz. Fontos, hogy az EGÉSZ embert kell néznünk, nem csak a tüneteket, sőt nem csak testét.
15. joe1972 (válaszként erre: 13. - Micimacko72)
2010. máj. 5. 19:02
sajnos nem tudom hogy segitene e nekem már elég rendesen magamba fordultam emiat!
2010. máj. 5. 19:01
kedves hoxásók.{az, önbizalóm, nagyón,fóntós.{magamról.nekem, se, vólt,de, a,barátóm,meg-magyarázta.hógy,kell.hógy, mindenkinek,legyen.{föleg,ha,nem,nagyón, kedvelik, az,embert.{meg,kell.mutatni,hógy, nekem is,sikerül.{párkapcsólat,hejre, állitásában,föleg,jó,az,öszinteség, és,bizalóm.{megkell,próbálni. sóha,ne,mónd,hógy, sóha./szeretne, valaki,irni. ágnes1219
13. micimacko72 (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2010. máj. 5. 18:57
stressz oldás :-)
12. 9c9da7a59a (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. máj. 5. 18:54

Én is sokszor így érzek...

Nem vagyok visszahúzódó, de nem sok embert tudok magamhoz közel engedni. Ennek nem tudom mi az oka, és hogy mit lehetne ellene tenni. Pedig mindig szerettem volna egy igazi barátnőt, szóval én is várom az okos válaszokat. :))

11. Evawitch (válaszként erre: 10. - Micimacko72)
2010. máj. 5. 18:53
Az micsoda is?! Bocsi, behülyültem...:S
2010. máj. 5. 18:51

Sziasztok!

Nekem a kineziológia segített :-)

Szívből ajánlom mindenkinek!

9. joe1972 (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2010. máj. 5. 18:51

ilyet is csak itt merek írni !

személyesen már nem merném mondani valamiért.

8. Evawitch (válaszként erre: 7. - Joe1972)
2010. máj. 5. 18:49
:D
7. joe1972 (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. máj. 5. 18:48
tényleg csinos vagy
6. Evawitch (válaszként erre: 4. - Globus)
2010. máj. 5. 18:47

Köszi! :)

Van egy testi, születési hibám, ami miatt nekem ez kialakulhatott!!

5. joe1972 (válaszként erre: 2. - Globus)
2010. máj. 5. 18:46

ha magamba végig gondolom igen

de a adot pilanatban semit nem merek csinálni

4. globus (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2010. máj. 5. 18:46
Pedig nagyon csinos vagy!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook