Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betegségek fórum

Betegségek (beszélgetős fórum)


2011. márc. 28. 14:16

Sziasztok!

Az én lányomnál is ez volt a probléma. Végigcsináltunk mindent, kórházban is voltunk. Nállunk aszthmatikus bronhitis-t diagnosuztizáltak. Kb 3 évig használtunk pulmikort, tüdőgyógyász írta fel. Pestieknek tudok ajánlani nagyon jó dokit. Sok orvos után ajánlásra mentünk hozzá és szívből ajánlom mindenkinek. Nagyon jó orvos, a gyerekek is szeretik, kedves és remek szakember.

Amikor a gyerkőc beteg, tudom milyen rettenetes, hisz mi is átéltük. Éjszakákat kint ültem vele a friss levegőn, bebugyolálva, hátha a köhögés múlik és tud aludni.

DE nyugodjatok meg, kinőheti!!!!!!!!!!!!!!

Az enyém most 11 éves és évek óta talán 1-2 x hallottak a tüdejénél valamit, de a pulmikortot már rég nem szedjük.

Nállunk nagyon bevált a kalcim pezsgőtabletta. A mai napig köhögéses betegségeknél itatom vele. Tágítja a hörgőket és az allergiás tünteket is csökkenti.

Mindenképpen ajánlom, hogy tüdőgyógyászt keressetek fel, akinek hasonló problémája van, ő megtudja mondani, hogy szükséges-e valamilyen kezelés.

Nekünk szintén a tüdőgyógyász vette észre azt is, hogy az orrmandulája rettenetesen nagy és ez mint gócpont. Kivetettük és mondhatom, hogy utánna alig volt beteg.


Szóval azt szerettem volna ezzel mondani, hogy ne idegeskedjetek, minden rendben lesz, nagyon sok gyereknél előfordul és ahogy erősödik a szervezete enyhül a tünet és ki is nőheti.

26. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 25. - *babyboy*)
2010. szept. 30. 14:21

Szia! Csak gyorsan tudok írni, mert képzeld vasárnap hajnal óta megint kórházban vagyunk. Nagyon rosszul volt a picikém, tegnap már egészen jól volt. Rengeteg vizsgálatot csináltak rajta, majd részletesen is leírom. Most éppen hazaszaladtam, apa maradt bent vele.

Én nem kapok gyest, mert Németországban élünk. De nem is ez a fontos, csak nem akarok több olyan éjszakát mint a vasárnapi.

Majd írok, ha kijöttünk.

25. *babyboy* (válaszként erre: 24. - Kisszsuzska83)
2010. szept. 26. 09:27

igényelheted a gyest 10 éves koráig meg az emelt összegű családit

én most intézem

az olyan 52000 Ft a kettő együtt


hivatkozz arra hogy nem tudsz elhelyezkedni mert állandóan beteg ami igaz is.

24. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 23. - *babyboy*)
2010. szept. 25. 20:36

Örülök, hogy írtál. Elég sok minden történt veletek azóta. Nehéz ez nagyon, mert senki nem tudja megmondani, hogy mi a baja a gyereknek. Mi is voltunk azóta pár helyen. Elmentünk Magyarországon a pulmonológiára, csináltak nálunk is allergia tesztet, negatív lett. Semmi konkrétat nem mondtak.


Elmentünk Németországban is a pulmonológiára, ott sem mondtak semmi különöset.


Aztán Budapesten vittem el fül-orr gégészetre, ott megállapították, hogy ki kell venni az orrmanduláját, ez meg is történt szeptember 2-án.


Azt hittem, hogy most már minden jó lesz, erre a műtét után egy hétre befulladt, bekerültünk Cegléden a kórházba. Mondanom sem kell, hogy semmit nem tudtak velünk kezdeni. Semmiféle gyógyszeres kezelést nem kapott, gondolták a kórházi levegőtől majd meggyógyulunk. Három nap múlva hazaengedtek, otthon kezeltem ki a kék pumpával.


Most hazajöttünk Németországba, két napot járt oviba és megint megfázott, most amiatt aggódom, hogy nehogy megint befulladjon, nagy stressz alatt vagyok. Mindig gyomoridegem van, mert már tehetetlennek érzem magam. Így még munkát sem merek keresni, mert minek, hogy heteket hiányozzak?


A válasz mindig mindenhol az, "majd kinövi". Köszönöm, de mikor? És addig mi lesz?


Egy kicsit hosszú lett, bocs.

2010. szept. 25. 18:49
ja és most meg visszarendelt 10.19-re
2010. szept. 25. 18:46

06.15-én voltunk a pulmonlogián elöször akkor csak megvizsgált de akkor is betegnek érezte a gyereket azt mondta folyamatosan szedjük a Zyrtec cseppet mivel a testén is voltak csípése(szúnyog)jól feldagadtak így azt mondta 1000 %,hogy allergiás valamire.Hozzá teszem egész nyáron nem volt beteg hála az isten.Vissza lettünk rendelve 07.27.-ére vérvételből való allergia vizsgálatra.le vették.a labor leletén mindene normális volt.de az allergia vizsgálat csak 3 hét múlva lesz kész azt mondták.így vissza rendeltek 09.14.-re amikorra megjöttek az erdmények mindene negatív valamire allergiás azt megállapították de nem tudják mire de a föbb dolgok fel voltak sorolva pl.:poratka liszt állati szőr mogyoró szóval ilyenek ez mind negatív.

Ott akkor azt mondta még két teendő van a mellkhas röntgen hogy mindent ki tudjunk zárni ez is negatív lett és utoljára a (fül-orr gégészet) ez is negatív (itt most kedden voltunk).szóval mintha nem is vittem volna el az orvoshoz mert mióta most elkezdtük az ovit most harmadszor beteg

Azóta ki is rúgtak a munka helyemről ez miatt.

De nem itt ez a legnagyobb problémám hanem az hogy nem szeretném hónapokon keresztül nézni hogy szenved és megfullad a köhögéstől.

Úgyhogy nem tudom mi lesz.

2010. máj. 7. 17:21

beutalót adott a doktornő de időpontot nekem kell kérnem.mi Paksiak vagyunk a pulmológushoz adta a beutalót és csak ő küld tovább az allergiavizsgálatra.(de mindenképp megírom mi lesz)

remélem hogy lesz változás.és lehet akkor igy nektek is tudok infót adni.

20. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 18. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 7. 15:33
Mikor mentek? Majd írd meg légyszi, hogy mit mondtak.
2010. máj. 7. 11:26
mi is voltunk nem allergias por stb semmi es megis asztmas
2010. máj. 7. 11:04
sziasztok.én ma kaptam beutalót pulminológiára.allergiatesztre.
2010. máj. 7. 10:29

Sziasztok!

Én szintén kétségbe vagyok esve, mert tehetetlennek érzem magam. Mi is fújunk, de ennek más a neve: Salbutamol-ratiopharm és Budiair. De lehet, hogy ugyanaz, csak ugye mi Németországban élünk és lehet, hogy más a neve.

2010. máj. 6. 11:54
szia.3 éves múlt januárban.és ez azóta van.nekünk is volt már hogy fújni kellett legelöször február első hetében.pulmicort-tal,ventolin.állítólag a vírusfertőzésre allergiás de én már nem tudom mit gondoljak.kétségbe vagyok esve.
15. ccd8b44456 (válaszként erre: 13. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 6. 09:01
jo par hos kora ota sajna. minden reggel befujas es este ragotabletta egy eve nem jott ki ujra de o is rengeteget kohog olyank este is fujunk
2010. máj. 6. 08:11

Jó reggelt!

Szerintetek ezt kinőheti a gyermek? Niki851122 mennyi idős a gyermeked?

13. 8ffbd63a25 (válaszként erre: 12. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 08:04
születése óta asztmás?vagy most jött ki rajta?
12. ccd8b44456 (válaszként erre: 1. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 5. 21:47
nalunk ugyanez szeptembertol jar egy het ovi egy het itth az egy ev alatt most eloszor 3 hetet volt!!!! :). es asztmas is :(
2010. máj. 5. 18:50
bronhitis*
2010. máj. 5. 18:47
az azt jelenti úgy tudom hogy hörg-hurut gyulladás,garat gyulladás,légcső gyulladás így egyben.és magára a brinhitis vírusfertőzésre allergiás a gyerek és ebből alakulhat ki az asztma
2010. máj. 5. 18:37
Fogalmam sincs. A tünetek nekünk is ezek, de nekünk is csak találgat az orvos. Mi a különbség a bronhitis és az asztma között? Nekünk is mondott olyat, hogy bronhitisz. Az súlyosabb?
2010. máj. 5. 18:03

ezt elolvashatod

nekünk erről beszél a gyerekorvos mindig

2010. máj. 5. 18:00

Az asztma a légutak gyulladásával kezdődik. Az asztmás roham végével a légutak izomzata elernyed ugyan, de a kiváltó ok, a légutak gyulladása megmarad.

A gyulladt légutak izomzata túlérzékeny, és a legkisebb ingerlő hatásra összehúzódik.

A gyulladás a rohamok közötti tünetmentes időszak alatt is fennáll.


A légutakat bélelő gyulladt nyálkahártyában fokozódik a váladéktermelés. A felesleges váladék még inkább elzárja a légutakat.



A tüdő teljesítőképességét véglegesen csökkenti a szöveti átépülés, ami akár nem sokkal a betegség tüneteinek kezdete után megjelenhet. A szöveti átépüléskor a hörgők fala megvastagszik, a hörgők belsejét bélelő hám alatti kötőszövet pedig felszaporodik. Emiatt a tüdő működése (légzésfunkció) az enyhe tünetek mellett is gyorsan romolhat.

Ha a szöveti átépülés nem következik be, akkor akár súlyos rohamok mellett is kielégítő marad a légzésfunkció.


Az asztmás roham kiváltó oka leggyakrabban valamilyen allergiás reakció (poratka, gombaspóra vagy háziállat allergénjei), esetleg vírusfertőzés.


Irritáló hatású anyagok nagy dózisban foglalkozási asztmát okozhatnak (aeroszolos festék, fűrészpor, liszt, egyéb por).

2010. máj. 5. 17:55

dettó ez van nálunk éjszaka köhög legtöbbet

én már hallottam aa pulmonológiáról

ha legközelebb előjön azonnal lépni fogok

nekem ajánlották már a fül-orr gégészetet is

meg allergia doktort is

2010. máj. 5. 17:53

akkor szerintem ez nem asztma.

mert én is hallottam már szülőtől is.

Bronhitis tünetek ezek


Amúgy nektek nem mond semmit a gyerekorvos?

nekünk csak találgatnak

2010. máj. 5. 17:53
Szomorú, hogy senki nem ír. Kedves Niki, én most nézegettem a neten, és a hoxán is rákerestem az asztma szóra. Dobott ki pár fórumot. Szerintem olvass bele. Olvastam olyanról is, hogy pulmonológia, én most hallottam életemben először ezt a szót. Valószínüleg keresek egy szakértőt. Mindenképpen elviszem valahova a kisfiamat, mert már nem bírom, ahogy szenved, ráadásul éjszakánként sem alszunk.
3. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 5. 17:13
Olyan mint ha a mi esetünket írtad volna le. Pont szörföztem a neten, hogy valami orvost keressek, mert már tehetetlennek érzem magam. Hetente járunk a háziorvoshoz, aztán jobban van, de újra visszajön a betegség.
2. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 5. 17:11
Mi pont ugyanezzel szenvedünk. Az én kisfiam október óta jár óvodába, és ugyanezek a tünetek. Egy hetet jár, vagy még annyit sem, aztán itthon van. Ő is állandóan befullad, komolyan aggódom már. Most megint rosszul van, és már múlt hét csütörtök óta itthon van. Engem is érdekelne, hogy lehet ez asztma?
2010. máj. 5. 17:05

Azt szeretném kérdezni remélem tud valaki segíteni.hogy mikor óvodába került a gyermeke valakinek sűrűn beteg lett?

Ugyanis mi január végén kezdtük egy hét ovi 1 hét itthon és ez azóta ez így megy(na egyszer volt hogy 3 hétig ment egyfolytában)

és a betegségei általában a köhögésről szólnak....

szinte fulladás szerű

elöször tele tömték antibiotikummal aztán azt hitték allergia.mondjuk az allergia gyógyszer első bevétele után már hatott

itt belenyugodtunk mi szülők akkor allergia(azt hittem már,hogy asztma)

hát erre újra 3 napja előjött antibiotikumot írt az orvos.

ez a szegény kicsikém annyit szenved.

Szóval az nem lehet hogy ez mégis asztma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook