Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kitől kapom a gyedet? Az államkincstár, vagy a munkahelyem fizeti? fórum

Kitől kapom a gyedet? Az államkincstár, vagy a munkahelyem fizeti? (tudásbázis kérdés)

5. laszlozsu (válaszként erre: 3. - 10a37a7e15)
2010. máj. 6. 08:58

Ez nem szünt már meg?

Mármint a társadalombiztosítási kifizetőhely.

Azért gondolom ezt, mert 1-2 éve már szerintem nincs ilyen. Az én cégem (állami) már jó pár éve nem fizet családi pótlékot sem, amit mindig is a fizetésemmel együtt kaptam. Közvetlen a MÁK utalja.

Nyilatkozni is kellett anno újra a jogosultságról, számlaszámról mielőtt átadta az adatbázist a munkáltató a MÁK részére, s akkor azzal indokolták, hogy megszűnnek a cégeknél a társadalombiztosítási kifizetőhelyek.

2010. máj. 6. 08:30
oep
2010. máj. 5. 15:24

A gyermekgondozási díj iránti igényt


a társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkáltató esetében a kifizetőhely,

egyéb esetben a foglalkoztató székhelye, telephelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztár

bírálja el és folyósítja.

2010. máj. 5. 15:05
Lehet, hogy primitív kérdés, de most szeretném biztosan tudni. Elvileg a munkahelyentől kapom, d ebiztos ez?
2010. máj. 5. 15:04
Kitől kapom a gyedet? Az államkincstár, vagy a munkahelyem fizeti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook