Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szimultán kétkezes rajzolás. MIt tudtok róla? fórum

Szimultán kétkezes rajzolás. MIt tudtok róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 22. 23:50
ambidexter
2015. aug. 22. 23:44
elsősorban bal kezes vagyok, de gyakorlás nélkül képes vagyok ugyanolyan szintűt rajzolni jobbkézzel, mint a ballal. 23 évig kizárólag bal kezes voltam, aztán hirtelen leváltottam a kezemet jobbra, néha evőeszközt is azzal és azzal írok hangulattól függ.
42. Kolibri (válaszként erre: 38. - Édesmandula)
2010. máj. 7. 18:40
A tobb fele figyeles nalam szerensere mukodik, szerintem ez noi tulajdonsag. :)
41. Kolibri (válaszként erre: 36. - Bajos)
2010. máj. 7. 18:37
Azt hozza kell tennem, hogy mindket kezem ugyanazt irja! Az irany, az mindegy.
40. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Bajos)
2010. máj. 7. 16:35

az én véleméynem:


az idegrendszeri fejlődése kicsit más utat jár(t) be,mint a "normál" gyerekeknél, az agyféltekék kapcsolata is sajátos, de (hangsúlyozom: szerintem) éppen hogy a gondolkodásmódjának, problémamegoldó képességének mássága miatt azt gondolom, hogy az IQ-ja lényegesen nagyobb ,mint az átlag.


Szerintem semmiképpen se próbálj beleszólni a kézhasználatába.


Privátban adhatok egy tel.számot,ahol érdeklődhetsz ilyesmiről, én nemrég végeztem el egy tanfolyamot,ami egy idegrendszert "érlelő" mozgásterápiáról szólt, s elég mélyen bele is mentünk elméleti síkon a dologba. Volt szó ilyen szimultán rajzolókról is.

39. zebracsikó (válaszként erre: 30. - 5eaef75e98)
2010. máj. 7. 16:27
ez kicsit más téma
2010. máj. 7. 12:47

kérdésem merült fel kétkezeskéim :D


mennyire tudtok több fele figyelni egyszerre? (nem a vezetés közbeni telefonálásra gondolok :DD)

szóval beszélnek hozzád, és te közben tudsz dolgozni-írni, vagy esetleg hallod a rádióban a híreket, vagy látod-érted közben amit olvasol pl.? vagy aktív (nem csak: ahham, igen, aha, ja...beszélgetések :)) telefonálás közben le tudod írni a kollégádnak egy darab cetlire hogy mit gondolsz vagy tudsz közben emailt írni? mennyire érzitek magatokat jónak ebben??

37. bajos (válaszként erre: 36. - Bajos)
2010. máj. 7. 12:33
+b.. hát nem megy ma nekem a helyesírás...:)
36. bajos (válaszként erre: 34. - Kolibri)
2010. máj. 7. 11:50

Egyszerre tudsz írni mindkét kezeddel? Húúú...:):):)


És tükörírásban, vagy balról jobra mindkettővel? Vagy így is úgy is?

35. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - 5eaef75e98)
2010. máj. 7. 10:56
Igen, ez más. Ez a te eseted a problémásabb.
2010. máj. 7. 10:28

Erdekes! En oda-vissza irok mindket kezemmel. Amugy jobbkezes vagyok, nem okozott nehezseget megtanulni irni-olvasni-szamolni. Viselkedeszavarom sincs.

Szerintem karara tuti nem valik.

33. bajos (válaszként erre: 30. - 5eaef75e98)
2010. máj. 7. 09:36
Azt hiszem itt nem egészen erről van szó.:)
32. bajos (válaszként erre: 31. - Bajos)
2010. máj. 7. 09:34
+m
31. bajos (válaszként erre: 29. - Bocaka)
2010. máj. 7. 09:33
Nem egy mintát készít, igen inkább tükörképet - szimetrikusat.
2010. máj. 7. 09:33

Szia!


A keresztfiam is hasonlóan két kézzel rajzolt, hol egyikkel, hol másikkal.

Állítólag óvodás kor végére ki kell, hogy alakuljon, melyik keze a dominánsabb, ezért speciális fejlesztő tornára kellett járnia.

29. bocaka
2010. máj. 7. 09:21
A mindkét keze különbözö mintát készit? Esetleg tükörképet?
28. bajos (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2010. máj. 7. 09:10
És Te ezen a területen (kézügyesség - festészet, szobrászat...) dolgozol?
27. bajos (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2010. máj. 7. 09:09
Ja meg a másik különbség, ő nem két alakot rajzolt két kézzel, hanem egy adott motívumot (pl: 1 halat két kézzel, 1 felhőt két kézzel)
26. bajos (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2010. máj. 7. 09:01

Persze, mivel 4 éves, még messze van (sőt lehet hogy el sem jut) ettől a szinttől. Mindenesetre engem nem is annyira a rajz milyensége, hanem az agyi folyamatok, illetve magának a képességnek a "haszna" érdekel. (de nyilván nem akarom túlharsogni sem ezt a dolgot)

Az biztos, hogy a gondolkodása, problémamegoldása nagyon más, ha lehet így fogalmazni (ilyen kicsi korban) többszempontú. Tényleg érdekes.


A dominancia még nem mondható 100%-osnak, hiszen ha nem kétkézzel rajzol, akkor ha "elfárad" a jobb, akkor átveszi simán a balba. De azért enni - kanalat fogni - jobbal szokott, labdába is általába jobbal rúg - de a balnál sem esik kétségbe.

Szóval ez még kialakulóban van, de azt gondolom, hogy még nincs elkésve.

25. bajos (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2010. máj. 7. 08:55

Szia!


Úgy értettem, hogy mindkettőben van ceruza, és egyszerre mozog a keze. :)

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2010. máj. 7. 08:43

Én is ezt mondom:)

Nem szabad beleszólni a természetbe....

23. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Bajos)
2010. máj. 7. 06:47

most néztem meg a videót: zseni a rajzoló!


szerintem ha a gyermeked tényleg szimultán rajzol a két kezével, akkor nem szabad beleszólni ebbe a folyamatba, mert teljesen sajátos beidegzése van, de nem kóros.


Sokkal rosszabb lenne, ha hol az egyik, hol a másik kezét használná és nem tudná eldönteni az agya, melyik félteke legyen a domináns

22. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Bajos)
2010. máj. 7. 06:42
a szimultánt úgy érted, hogy egyszerre is mozog a két keze, vagy úgy, hogy mindkettőben van ceruza, de amikor épp jobbal rajzol valamit, akkor a bal nem mozog és amikor ballal rajzol , akkor épp a jobb nem mozog????
21. édesmandula (válaszként erre: 18. - Bajos)
2010. máj. 6. 21:58

fejleszteni nincs időm magam már :D darabosan tudok írni bal kézzel, rajzolni még nem próbáltam azóta sem, szerintem kicsit kubikus lenne :DD

anyu úgy mesélte, hogy két kezemben volt egy-egy ceruza, akár az egyik fekete, a másik színes és váltottam a színeket, egyik kezem rajzolt, másik színezett, vagy mindkettő rajzolt...

emlékezetem kiemelkedő volt, észleléssel sem volt semmi bajom sose (később lettem szemüveges), beszélni szerettem :D se egyensúlyproblémám nem volt...de én is sajnálom hogy letiltották a bal kezem, a jobb állandóan ínhüvelygyulladt volt :P

20. bajos (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2010. máj. 5. 19:37

Semmiképp nem találom "hibának". Persze fontos, hogy kialakuljon a dominancia - de azt látom, hogy inkább jobbkezes/ jobblábas, de azért ha elfárad mindig jön a bal.


Szóval én úgy látom, ez inkább egy képesség, amit mindenképp "ki lehet használni" - ha fogalmazhatok ilyen csúnya szóval. Azt látom, hogy egy jó képességű kisfiúról van szó, szóval:)

Csak nem tudom milyen irányba, és ezért szeretnék utánaolvasni a témának.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Bajos)
2010. máj. 5. 16:59

Te fejleszteni szaretnéd a gyereket?

Akkor nem azért beszélünk róla, mert kezeltetni akarod?

Megnyugodtam akkor:)

Egyébként nekem sem volt sosem gondom sem a memóriámmal, sem a beszédemmel.

Ez a kétkezesség vagy minek szólítsam arra jó, hogy mindkét oldalra egész ügyes vagyok. És mint írtam nagyon jól rajzolok, festek....

18. bajos (válaszként erre: 16. - Édesmandula)
2010. máj. 5. 14:16

Szia!


Hát ez az amit nem ilyen módon kellett volna... :(:( És tudnád "fejleszteni" magad?

Nála a mozgással sincs (már kétkerekűzik), beszéddel sincs, és észleléssel, emlékezettel sincsenek gondok (imádja a számokat, a betűket, leírja a nevét...).

Mindenesetre ő nem felváltott kézzel rajzol (bár ha elfárad a jobb, akkor jön a bal), hanem egyszerre a két kezével.

17. édesmandula (válaszként erre: 16. - Édesmandula)
2010. máj. 5. 14:07
mondjuk labdát nehezebben kaptam el mindig és ha felém dobtak valamit gyakran vétettem, mert nem tudtam hirtelen melyik kezemmel nyúljak utána :P
16. édesmandula (válaszként erre: 2. - Bajos)
2010. máj. 5. 14:02
szia, én ilyen voltam kicsinek és felváltva is rajzoltam a kezeimmel, aztán jóóóól rácsaptak az oviban mindig ha a "csúnya" kezemmel rajzoltam, így lettem fix jobbkezes. :P de vannak dolgok, amik még megmaradtak, pl. ha nem figyelek oda és rajzolok, gyakran a jobb kezemmel a jobb oldalt rajzolom meg előbb a papíron, ami ugye nem szerencsés, mert el is kenem szinte azonnal :DD de gondolom, utána jönne a bal kezem a bal oldallal...csak az már nem megy :P
15. c95c921ae7 (válaszként erre: 13. - Bajos)
2010. máj. 5. 13:53
Érdekes valóban!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook