Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, segítsetek! fórum

Kismamák, segítsetek! (beszélgetős fórum)


18. c064fd71b1 (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. máj. 5. 13:19

Nem képzelem be, mert nem is gondoltam rá. Tegnap meglepetésként ért, hogy fáj...nem tudtam hirtelen h mitől. De olvasd el az előző hozzászólásaimat.

Amúgy igen! Szoktam érezni a peteérést. Szúrkál kicsit, alig érezhetően a petefészkem. Tesztelni meg majd akkor fogok, ha 2 hét múlva sem jön meg!

17. Tamianyu (válaszként erre: 15. - C064fd71b1)
2010. máj. 5. 13:17
Pé-kor is vannak ilyen tünetek,lehet,hogy most van és nem amire írták.
16. Tamianyu (válaszként erre: 7. - 31b7b5919f)
2010. máj. 5. 13:16

Így van ahogy babianyu írta.

A tünetek lehetnek pszichések is akár,amikor tervezzük a babát gyakran produkálunk hasonlót.Aztán vagy terhesség,vagy nem.

Tesztelni még teljesen felesleges,nem mutatná ki.

Sok sikert neked.

Egyébként megérzed mikor van pé-d,vagy csak a naptárra hagyatkozol?Mert nekem nem mindig akkor van amire írja,amikor a gyerekeket terveztük akkor sem úgy volt,de mivel tutira érzem,még a nemüket is megpróbáltuk befolyásolni.Aztán,hogy azért vagy nem,de bejött.

15. c064fd71b1 (válaszként erre: 13. - Erababa1111)
2010. máj. 5. 13:14
Nem is gondoltam rá hogy az lehetek! Mindig akkor szoktam elgondolkodni rajta, mikor már késik. Csak tegnap vetettem le a fölsőmet, és irgalmatlanul fájt ahogy hozzáértem. És akkor írtam babás chat-re, és ott kérdezték, h mikor volt peteérésem?! Megnéztem, és 3 napja volt. Akkor mondták, hogy lehet megtermékenyülés jele. Nem bebeszélem magamnak. Csak ha nem az, akkor mi? Mert soha nem volt még mensi előtt 2 héttel cici feszülésem, csak mikor 46 napra jött meg, akkor előtte fájt 1-2 napig.
2010. máj. 5. 13:13

Az 1. és 5. nap közötti időszak eseményei

Induljunk a menstruáció első napjával, vagyis az első az a nap lesz, amikor a vérzés jelentkezik. Nagyon fontos, hogy feljegyezd ezt a napot, mert ennek alapján nagyjából kikalkulálható az ovuláció időszaka.


A 6. és a 11. nap között történik

Ezeket nevezik „száraz napoknak”. A vérzés már véget ért, de nem vagy megtermékenyíthető stádiumban. A test ilyenkor érleli a petét.


A 12. és 18. nap között történik

Ebben a periódusban van a legnagyobb esély a fogantatásra. A pete kilökődik e hat nap során, tehát jó, ha a szeretkezés nem marad el.


A 19. és 32. nap között történik

Ha csak most van alkalom a szexre, sajnos, nagy valószínűséggel nem esel teherbe. Várni kell a következő hónapig.



ezt találtam..remélem nem baj...:)


tehát ha 11 napod van vissza és 3 napja volt,akkor elméletileg lehetsz kismama...



szurkolok neked..:)

2010. máj. 5. 13:01
tényleg nem valószínű, hogy pár nap után megérzed a terhességet. Szerintem csak bebeszélted magadnak, hogy azért fáj a cicid, mert tutira kismama vagy.
12. c064fd71b1 (válaszként erre: 11. - 06128f70cf)
2010. máj. 5. 12:56
Még nem tesztelek. Ha 2 hét múlva nem jön meg majd akkor. Nem idegesítem magam...mert volt már mikor szerintem azért késett, mert izgultam. Csak a véleményetekre voltam kíváncsi, hogy mit tudtok erről a megtermékenyülés alatti hormonszint növekedésről. A HCG az tudom hogy csak beágyazódás után kezd el emelkedni, de ez nem az a hormon.
2010. máj. 5. 12:53

vegyél tesztet :) igaz még nem mutatja ki de vannak már olyanok amik egy hetes terhességet kimutatnak

szorítok ha babát szeretnél, hogy sikerüljön :)

2010. máj. 5. 12:52

Köszi! Igen! Azért írtam én is, mert egyszerűen én is elképzelhetetlennek tartottam hogy 3 nap után már valamit érzek! De végülis a megtermékenyülés során biztos változik valami a szervezetben...hormonszint meg ilyesmi. Azt pedig ezek szerint többen megérzik.

Mensi előtt 1x fájt a cicim, amikor 46 napra jött meg. De az már nem most volt. Azon kívül akkor fájt még amikor cystam volt, de akkor nagyon szúrt a petefészkem, most biztos nincs cystam, de a cicim az nagyon fáj.

2010. máj. 5. 12:52

A megtermékenyülés utáni pár napban még csak "lebeg" a pindurka, így elvileg kizárt, hogy ezt éreznéd. A beágyazódás után változik a hormonszinted, ahhoz viszont még van pár nap.


[link]

2010. máj. 5. 12:48
nem hiszem, hogy három nappal együttlét után már éreznéd, hisz akkor még nincs is beágyazódva. két gyermekes anyuka vagyok..de szoritok, ha babát szeretnétek, hgoy összejöjjön.:-)
2010. máj. 5. 12:48

Egy 3 napos terhességet még nem lehet érezni.Ha 3 napja voltatok együtt akkor még a beágyazódás sem történt meg.Tehát ha van megtermékenyült pete akkor az még csak most keresi a helyét.

Ha beágyazódott akkor lehet érezni a tüneteke,mert akkor indulnak be a hormonok.

6. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2010. máj. 5. 12:48

Én is, de nem vagyunk egyformák;)

Nekem mindkét gyerekkel a 9.héttől voltak tüneteim, addig semmi.Csak annyi hogy nem jött meg

2010. máj. 5. 12:48
Türelem, türelem. Akár baba is lehet. De ilyen korán még közel nem biztos.
2010. máj. 5. 12:46
Nekem majdnem minden alkalommal vannak ilyen tüneteim mensi előtt...
3. Vinki (válaszként erre: 1. - C064fd71b1)
2010. máj. 5. 12:46

Szia!

Bizony, lehet, hogy már úton van a picur. Nekem ugyanígy volt, a második babámnál szinte azonnal tudtam, többek között a cicifeszülésből.

Szorítok!

2. kisj
2010. máj. 5. 12:45
én elképzelhetetlennek tartom, hogy egy 3 napos terhességet meg lehetne érezni (van gyerekem)
2010. máj. 5. 12:43
Sziasztok! Már majdnem 10 hónapja vezetek egy netes mensi naptárt ami kiszámolja a peteérést, meg a következő mensit. Általában bejön pontosan valamikor + - 1 nap. Szóval pont peteéréskor voltunk együtt elvileg 3 napja. És tegnap este el kezdett feszülni a cicibimbóm. Azt olvastam valahol, hogy ez lehet megtermékenyülés jele is, mert ilyenkor emelkedik a hormonszint. Nektek mi a véleményetek erről! Mensi még jó 10-11 nap!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook