Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekjövő fórum

Gyermekjövő (beszélgetős fórum)

29. kisj (válaszként erre: 10. - Ko_rita)
2010. máj. 6. 21:05

Szerintem válaszd külön a kettőt.

Legyen egy, ami csak halálesetre, balesetre, betegsége fizet. (ezek alacsony díjúak), és legyen egy másik, ami csak befektetés, megtakarítás.


A kombinált életbiztosításoknál nagyon sok költség vonódik le mindenfélékre, és ha netán idő előtt hozzá kell nyúlnod, akkor csalódott leszel. (egy szimpla megtakarításnál ez nem fordulhat elő)

28. kisj (válaszként erre: 5. - Ko_rita)
2010. máj. 6. 20:59
ezt tényleg nem tudom:)
2010. máj. 6. 19:50

Hűűű

alig tudtam visszaolvasni mindent. Nagyon örülök, hogy ennyi véleményt olvashattam, és tényleg kulturált módon.

bobomama sajnos nekem is mások a tapasztalataim, engem is úgy neveltek, hogy megálljam a helyemet szinte mindenhol, de sajnos kevésnek bizonyult. Hiába szeretném kifizetni az albérletemet, a kocsimat stb, veszélyeztetett terhesként nem tehetem ezt meg, mert nem mozdulhatok az ágyból. Most próbálok valami itthoni munkát találni, mert valamit kezdeni kell ezzel a helyzettel is, de most igencsak jól jönne egy kis alaptőke. Kiléptem a nagybetűs életbe, elég sok tapasztalattal, de így sem volt egyszerű elkezdeni az életet. Eljöttem 300 km-t hogy munkám legyen. De most nem érek vele semmit.

26. lizesett (válaszként erre: 25. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 6. 14:18

Kívánom, hogy egyszer sikerüljön!

:)

25. cbe267d9cf (válaszként erre: 24. - Lizesett)
2010. máj. 6. 14:16
Igen, ennek én is örülök! És tervezem, hogy egyszer majd olyan helyen élek, amiről írsz - mert abban pl. egyetértünk, hogy élettérnek ez sokkal kedvezőbb mint egy város - csak még nincs itt az ideje. Most még minden ide köt. :)
2010. máj. 6. 14:10

Én tisztában vagyok azzal hogy Pesten és környékén nem tudok venni ennyiért telket. De én nem is akarok. Van aki szereti Pestet, van aki nem. Én jobban érzem magam itt vidéken, ahol nincs nyűzsgés de ha városba akarok menni akkor 15 perc. Nyugodt, csendes hely, távol a gyáraktól és a szmogtól. 40 hektáros tópart és egy hegység lábánál csudijó lakni. És nem csak én érzem magam itt jól, hanem már egyre többen, mások is. Éppen a tópart miatt mennek fel itt a telekárak, és nincs olyan hogy ne tudná itt valaki eladni a telkét. Az önkormányzatnak jelenleg egyetlen telke van ami eladó. (az is egy transzformátor mögötti, azért nem akar elkelni. De ez érthető.) Pár év alatt felvásárolták az összeset.

Híres, egyedi oktatású (un. KIP programos) körzeti általánosiskolánk és óvodánk van.

Egy szóval: mi itt jól érezzük magunkat, ezért csaki itt vásárolnánk/unk telket.


Bobomama! Igen, nekem mások a tapasztalataim!

:)

De ez így jó. Milyen unalmas lenne ha minden ember ugyanazt gondolná és ugyanolyan lenne mint a másik?


Örülök, hogy azért értelmesen, normálisan meg tudjuk ösztani egymással a véleményünket. :)

23. Ficu00 (válaszként erre: 22. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 6. 14:06
ez általában így van. ha az ember pénze nem csak úgy van, hanem befekteti, jobban jár. lehet, hogy nem akkor rögtön, de jobban jár.
22. cbe267d9cf (válaszként erre: 21. - Ficu00)
2010. máj. 6. 13:59
Igen, ebben igazad van. Én sem erre gondoltam. De pl. ha van alaptőkéd, és teszel hozzá némi hitelt, és veszel egy kis lakást egy egyetemi városban, akkor a lakást ki tudod adni (mert egyetemisták vannak sokan), és ebből tudod fizetni a hitelt. Tulajdonképpen a lakás "visszadolgozza" a hitelét, és így a pénz jobban dolgozik mintha egy bankban tartanád, és a végén a lakás is megmarad. Egyébként abban egyetértünk, hogy hitelt csak ésszel! Pont ezért írtam, mert ilyen helyzetekre gondoltam, mint pl. a tiétek. A helyetekben én sem kockáztatnék. Nálunk is a párom a családfenntartó, ezért van neki komoly életbiztosítása.
21. Ficu00 (válaszként erre: 18. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 6. 13:52
ehhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy már említettem az én párom abszolút talpraesett, nem kell félteni. igen ám, de olyan munkát végez, hogy akármikor megsérülhet és akkor ugrott az egész. én gyed-en vagyok, de ha elmennék dolgozni, a számlákat meg az autóhiteleket nem tudnám kifizetni nem hogy még kaját venni, az életben nem tudnék annyit keresni, mint ő. és amiért ház hitelbe nem vágtunk még bele annak az az oka, hogy ha vele történik valami és megsérül nem lenne senki aki kisegítene minket. nincsenek szülők, rokonok, akik azt mondanák, hogy összedobják a pénzt, amíg meggyógyul, ne aggódjunk. ezzel arra célzok, hogy oké, hogy valaki talpra esett, de nagyon meg van nehezítve az ember élete, ha tényleg senkire nem számíthat.
20. cbe267d9cf (válaszként erre: 19. - Ficu00)
2010. máj. 6. 13:50
A telekárakban egyetértek veled! Az emberek sokszor kiköltöznek vidékre, mert ott hú de olcsó a telek/ház, meg milyen jó a levegő. Aztán kezdenek sírni, hogy jajj de drága bejárni a városba, meg jajj itt nincs bölcsi meg ovi, és a gyereket máshova kell hordani, és azt milyen nehéz megoldani. Mégis, mit gondolnak, miért kerül itt tízmillióba ott meg két és félbe? Mert itt beirathatom a gyerekem a bölcsibe, ott meg nincs bölcsi. Itt van infrastruktúra ott meg nincs.
19. Ficu00 (válaszként erre: 17. - Lizesett)
2010. máj. 6. 13:42

azzal teljesen egyetértek, hogy jó, ha van valami induló alap. én párom abszolút talpraesett, jól keres, még sem egyszerű, ha az ember csak magára számíthat, mert a kutya nem támogatja. gondolok itt magamra meg ő rá.

a telek árakhoz viszont én tartom magam. egyik ismerősöm se úszta meg 10 millió alatt de normálisnak mondható helyen is laknak budapesten kívül. én is tudok olyan helyet, ami budapesttől nincs olyan messze és lehetne 2,5 millióért telket venni, de soha a büdös életbe nem költöznék oda és nem a távolság miatt. nyilván mindenkinek más tetszik, hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem. de sajnos azok a helyek, ahol olcsón lehet telket, házat venni nálam a "semmi pénzért nem költöznék oda"-kategóriába tartoznak. ez van, én a vidéket nem szeretem. még azt sem, ami budapesthez mellett van, nem hogy ami kicsit messzebb.

ja és nem gondoltam, hogy hű de jól megy a szüleidnek, hogy tudtak félre tenni. én szüleim is tudtak volna, ha akartak volna. csak valahogy az én anyám úgy döntött, hogy nem hajlandó dolgzni... nem hiszem, hogy mondjuk havi 10 ezer forintot olyan nehéz lenen félre rakni. az 18 év alatt 2.160.000-. és akkor nem számoltam a kamatot. sajnos nem minden szülő gondolkodik úgy, mint a tieid. vannak, akik nagy ívben tojnak rá, hogy mihez kezd a gyerekük, ha felnő. nem azt mondom, hogy a szülő dolga lenne házat, autót venni, de én azt látom azok az emberek, akiket bárhogyan is de támogatnak a szüleik általában előrébb vannak.

18. cbe267d9cf (válaszként erre: 17. - Lizesett)
2010. máj. 6. 13:32

Ha már ingatlanpiac, és befektetés akkor csak és kizárólag a forgalmas helyen lévő, bármikor eladható vagy kiadható (azaz pénzzé tehető) ingatlanokban érdemes szerintem gondolkodni. Ellenkező esetben lehet, hogy évekig árulgathatod az ingatlanodat míg pénzt csinálsz belőle az értéke meg nem megy annyit fel, mintha műkincsben vagy aranyban tartottad volna a pénzed. Ezt csak befektetésileg gondolom.

Ami meg nekem szól az írásodból (a kreatív, önbizalommal teli gyermekről), arra az a válaszom, hogy én nem így élem az életem. Ha eleve úgy építem a jövőt, hogy a gyerekemnek kell majd a pénz, mert úgyis rosszabb lesz a helyzet mire ő megnő, akkor valami nagyon nagy gáz van velem. Ha már abban sem hiszek, hogy amit mi a jelenben teszünk az a jövőben megtérül (és nem anyagilag), és a gyerekem már egy jobb világban fog élni, akkor tulajdonképpen minek is teszek bármit? Ha már annyira sem vagyok képes bízni a saját gyerekemben, és ezáltal a saját nevelésem sikerében, hogy az a gyerek meg fog állni a lábán anyagi téren is,- hogy ki tudja majd fizetni a kocsiját, de ha nem akkor lesz olyan okos, hogy olyan állást szerezzen, ahol céges kocsit dugnak a feneke alá, keres majd elég pénzt egy albérletre, saját lakásra, vagy képes lesz elvégezni az iskoláit ösztöndíjjal, uram bocsá saját finanszírozásban munka mellett - akkor szegény gyerekben ki bízzon? Akkor engem csak a félelmeim irányítanak, hogy mi lesz ha. Mondom ezt saját tapasztalatból is. Soha nem volt bankbetétünk, csak kis vésztartalék, nem volt autónk meg nyaralások, de voltak fontos összebújások, mesék, bizalom, szeretet. Anyuéktól soha nem kaptunk milliókat, de ha be tudtak segíteni azzal, hogy az albérletembe megvették az ágyat, hát segítettek, ha meg nem, én nem haltam bele a matracon alvásba. Néhány hónap alatt összespóroltam az ágyra valót. És mi lett az eredménye? A tesóm két év alatt felépített egy teljes életet külföldön, családdal, lakással, kocsival, egzisztenciával. És nekem is megvan mindenem idehaza, ház, autó, minden ami kell. És igen, van hitelem, de egy percig nem tartok attól, hogy nem fogom tudni fizetni, mert úgy vettem fel, hogy ne lehessen ilyen gondom. A hitel nem az ördögtől való, ha az ember ésszel veszi fel, és közben dolgoztatja a pénzét. Szerintem a félelmek vonzzák a félelem tárgyát: ha folyton azon aggódok, hogy a gyerekemnek majd rosszabb lesz, tudat alatt rá is fogom nevelni őt erre, és a végén tényleg rosszabb lesz neki. Így építek a saját félelmeimből falakat és korlátokat a gyerekemnek, ahelyett, hogy szárnyakat adnék neki. A pénz önmagában semmit nem ér. Csak arra jó, hogy elköltsük, és megszerezzünk rajta fontosnak vélt dolgokat. Ha a pénzt olyan fontos lenne mint ahogy beállítjuk, akkor a gazdagok mind nagyon boldog emberek lennének. A pénz kapcsán csak annyi fontos, hogy meg tudd keresni keresni amennyire szükséged van. De több nem kell. Én nem akarok a gyerekemnek halat adni, inkább megtanítom horgászni, fogja ki magának!

Nem kell egyetérteni, mondom, ez csak az én véleményem, de ez tapasztalaton alapul. És biztos sokan máshogy látják, mert nekik meg mások a tapasztalataik.

17. lizesett (válaszként erre: 16. - Ficu00)
2010. máj. 6. 12:33

Én most éppen telket vásárolok (a szüleim által megtakarított pénzből amit nemrég meg is kaptam. Most lehet gondolkozni, hogy a szüleimnek micsoda jó dolguk van, hogy tudtak nekem és a testvéremnek megtakarítani pénzt, de ahhoz hogy tiszta legyen a kép azt is el kell mondanom hogy 20 évig dolgozott édesapám Németországban, és úgy lett nekünk indulótőke, hogy azt a pénzt betették a bankba és lekötötték. És ezt nem felvágásból írom, hanem csak azért, hogy elmondjam, tényleg jó az ha van egy kis pénz az élet elkezdéséhez. (Pedig annak ellenére hogy volt a bankba pénz, nem volt könnyű gyermekkorunk) Már legalább vehetünk egy autót vagy egy telket és legalább azt megússzuk hitel nélkül.)

Mo. második legnagyobb városkájától 15 km-re (nem nagy táv) már lehet venni csendes kis községekben 2000+Áfa/ m2 telket!És ha éppen nem is akar oda építkezni az ember, akkor is jó befektetés mert mint tudjuk a föld érték, és az nem fog elértéktelenedni úgy mint a forint.

Ha egy 1000 m2-es telket vásárolunk, az akkor is áfástól, mindenestől pontosan kétésfélmillió. És azt se felejtsük el, hogy a városok terjednek kifelé, és a városból rengetegen a környező falvakba költöznek, tehát a telek ára is megy lassan felfelé.

Érdemes gondolkodni azon hogy a gyermekünknek teszünk-e félre pénzt és ha teszünk akkor azt hogyan.

És lássuk be! Sajnos nem elég az hogy nyitott, kreatív, tapraesett és önmagában bízó gyermeket nevelünk. Fontos az is, de sajnos kevés. És arra is kell gondolni, hogy ha ő kirepül a fészekből akkor milyen lesz a helyzete agyagi téren. Fog-e tudni majd egy autót vásárolni amivel bemenjen dolgozni? Esetleg az albérletét fizetni? Vagy az iskolát?

16. Ficu00
2010. máj. 6. 11:52

én is gondoltam erre, hogy ha az ember teszem azt minden hónapban félre tesz 10ezer forintot ér-e az bármit is mondjuk 18 év múlva? lehet semmit... a családi pótlékról annyit, hogy 18 év alatt tényleg 2,5 millió forint. ha a mostani viszonyokat nézzük ebből egy autót már lehetne venni. de hogy telket??? 10 milliórt képtelenség üres telket találni budapesten na meg a környékén is. tudom, hogy irdatlanul messze vidéken lehet, de mégis csak kb 2 millióan élnek budapesten és még ki tudja hányan a környékén. én most budakeszin lakom itt olyan árak vannak, mint bp legdrágább kerületeiben.

de az ötlet, hogy a családi pótlékot félre tenni sztem jó gondolat.

15. ko_rita (válaszként erre: 14. - Lizesett)
2010. máj. 6. 11:40
Igen, annyira rohamosan romlik a forint, hogy hogy csak na. Azért gondoltam arra, hogy egy olyan életbiztosítást kötni, ami euróban van, de mégis forintban fizetem, nem túl drága (ez a 12 ezer körüli jó lehet), biztos van ilyen. És ha véletlenül sikerülne bevezetni az eurót magyarországon, akkor az átváltogatással sem lenne probléma. És akkor abba beletenni valami megtakarítási részt a gyereknek, valami biztonságosabb helyre. Bankot azért nem gondoltam, mert bank már ment tönkre, de biztosító még nem a válság alatt. És ez elgondolkodtatott.
14. lizesett (válaszként erre: 13. - Ko_rita)
2010. máj. 6. 11:26

Nem vagyok jártas a családipótlékos témában, de úgy tudom, hogy most 12 ezer körül van egy gyerek után. Ezt szorozzuk be 18 évvel és ott vagyunk hogy "kétésfélmilló". Na az már nem rossz. Ha most kapná a gyerek akkor már egy telket tudna belőle venni. (Nem Pestre gondoltam , hanem valami községre, falura. Ott már lehet venni 2000+ÁFA/m2-ért telket)

Csak a szomorú az, hogy ezt csak jobbesetben is 18 év múlva kapná meg, akkor meg már mennyit érne?

Valószínű hogy egy "kisautót" tudna belőle venni. De az is valami.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy gyűjteni kell, vagy ha úgy tetszik akkor anyagilag is kell a gyermek jövőjét biztosítani, mert akkor már sajnos rosszabb lesz a helyzet mint manapság.

Tizenkétezer Ft-ot pedig nem olyan nehéz nélkülözni. (Tudom-tudom hogy van mikor nehéz!)


A párnába varrni nem célszerű, inkább bankba kellene tenni, hogy tudjon kamatozni.

Életbiztosítás pedig kell! Akármi történhet.

Sajnos ilyenekre is kell gondolni.

13. ko_rita (válaszként erre: 12. - Lizesett)
2010. máj. 6. 09:52

Na ez egy kiváló ötlet szerintem. Biztosan el tud majd indulni vele a gyermek a nagyvilágban. Végülis én sem arra gondoltam, hogy milliókat szeretnék a gyerekemnek (persze, ha megtehetném, akkor minden további nélkül), de valamit csak kellene kezdeni. Amellett vagyok, hogy a szülőknek mindenképpen egy életbiztosítás kell. Mert ha történik valami, akkor mi lesz azzal a szegény gyerekkel. Nem elég hogy elveszti egyik, vagy a legrosszabb esetben mindkét szülőjét, de egy fitying nélkül marad. És a megmaradt szülő, nagyszülő, hogy gondoskodjon a gyermekről egyedül? Lehet, hogy hülye vagyok :-), de nekem ilyen félelmeim vannak. Sokat szoktunk autózni, és sajnos tapasztalom, sokszor múlik a páromon, hogy ne legyen baj. Sok barom az utakon, hihetetlen, hogy miket megcsinálnak.


Még azon is gondolkodtam, hogy euróban vagy dollárban lehetne gyűjtögetni.Igazából nem néztem még utána ezeknek a dolgoknak, csak ötletelek, hogy hogyan is lenne a legjobb.

2010. máj. 6. 09:18

Talán itt olvastam egy kedves fórumtársunknál, hogy ők a családipótlékot teljes egészében félreteszik a gyermekük számára, és majd ha felnő akkor megkapja. Azért ez nem rossz! Abból már tud venni legalább egy telket vagy akármit. Számoljunk csak! Tényleg nem rossz kis összeg lenne abból a családipótlékból 16-7-8 év múlva.

Sajnos az már más téma hogy a pénznek annyira nincs értéke, hogy felesleges gyűjteni, mert elértéktelenedik.

A legjobb talán rögtön elkölteni.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, mert lehetne márképp is...

Nyomorult egy világ van.

11. Ficu00 (válaszként erre: 10. - Ko_rita)
2010. máj. 5. 15:46
én "matrac alá" -párti vagyok!! :)
2010. máj. 5. 15:32

Én arra gondoltam, hogy nyilván a gyereknevelésbe mindezek beletartoznak, vagy legalábbis én így gondolom. Engem sem támogatnak a szüleim, és pont ezért gondoltam arra, hogy az én gyerekemet meg kellene. Hiába volt meg mindenfajta más támogatás (sok élmény, játék stb). Nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb:

1. Ha én rakok félre a "matrac alá", de mellette életbiztosításnak mindenképpen lenni kell.


2. ha mindez egyben van


Szerintetek?

9. Fenife (válaszként erre: 7. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 5. 15:23
Hú, ezzel nagyon egyetértek. Sok-sok élmény, közös programok, főzni tanítás.... A kiegyensúlyozott gyerekkor már könnyebb jövőt ígér, mint az anyagiakkal való ellátás.
2010. máj. 5. 15:21

mikor tavaly szültem megkerestek minden féle cégektől, hogy ha havonta rakok be ennyi meg ennyi összeget, akkor x év múlva ennyit meg ennyit kap a gyerekem. mire a párom felhívta a figyelmem rá, hogy ha mi rakjuk be saját magunknak a pénzt, akkor SOKKAL több marad. elvégre ezek a cégek leveszik maguknak a nem kicsi hasznukat.

engem soha sehogy nem támogattak a szüleim, gondoltam rá nem lenne rossz majd alkalmasint valmai induló tőke a fiunknak. most viszont sokkal inkább a folyamatos támogatás híve vagyok. úgy értem lehetőség szerint támogatni fogjuk mindenben a fiunkat, ha költözködnik valahova bútort venni ilyenek, mert azt én se gondolom, hogy lakást nekünk kéne venni. bár ha addigra olyan anyagi helyzetbe kerülnék, akkor nyilván örömmel vennék neki azt is.

a párom is tesz félre pénzt, én is, ha később arról lenne szó, hogy nagyobb összeggel támogatjuk a gyerekünket nyilván abból tennénk. de konkrétan csak neki nem teszünk félre. arról nem is beszélve necces lenne ha teszem azt szülök még 2 gyereket. összefoglalva: én a folyamatos támogatás híve vagyok. nem tudom mennyire volt érthető, amit írtam :)

ja! a baleset biztosítás mint olyan meg nem érdekel.

2010. máj. 5. 15:00
Valamilyen szinten próbálok gondoskodni róla, tehát nyilván igyekszem összerakni neki valamilyen kis induló tőkét. De azt nem gondolom, hogy az én dolgom lenne neki lakást, kocsit, stb. finanszírozni. Oktatás ügyileg meg mittudomén mi lesz 18 év múlva? Ha nem lesz elég jó tanuló a nem fizetős egyetemhez, meg ösztöndíjhoz, majd jár estin, vagy megkeresi rá a pénzt. Ez engem annyira nem paráztat (főleg, mióta a fodrászom épp 5x annyit keres havonta a szakmunkásvizsgájával mint én kerestem a 2 diplomámmal). Nem hiszek az anyagiakban, szerintem a jövőjét a lelkében biztosítom azzal, hogy nyitott, kreatív, érdeklődő, önmagában bízó gyermeket nevelek.
2010. máj. 5. 13:10
jééé nekem is ezt csinálja :-).
5. ko_rita (válaszként erre: 2. - Kisj)
2010. máj. 5. 13:10
neked hogyhogy az aegont dobja ki a biztosító szócskád? :-)
4. ko_rita (válaszként erre: 3. - Szanád)
2010. máj. 5. 13:08
Na igen, erre lettem volna kíváncsi, hogy ki, hogyan csinálja. Ötletelk egy kicsit, köszönöm szépen :-).
3. szanád (válaszként erre: 1. - Ko_rita)
2010. máj. 5. 12:39

Mi annak idején már kötöttünk hasonlót....jővőre fog lejárni ...és abból az összegből szándékozunk taníttatni a gyermekeinket......a lány most érettségizik, a fiú 3 év múlva fog...

de azért reménykedünk hogy államilag támogatottra felveszik, ha nem akkor ott a pénz.. )

2. kisj
2010. máj. 5. 12:35
biztosítónál dolgozol?
2010. máj. 5. 12:34
Melyikőtök gondolt már arra, hogy biztosítsa leendő vagy meglévő gyermeke jövőjét anyagilag? Gondolok itt a megtakarításokra. Van egy nagyszerű lehetőség, mellyel megtakarítás érhető el a gyermekek számára és közben az egész család biztosítva van mind balesetre, mind betegségekre. Mit gondoltok erről?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook