Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erőltessük-e a bébikaja vonalat? fórum

Erőltessük-e a bébikaja vonalat? (beszélgetős fórum)


9. Pitypang (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2010. máj. 6. 16:51

Akár én is nyithattam volna ezt a fórumot és épp ezzel a dilemmával. Az én kisfiam is 6 hónapos múlt, annyi, hogy ő még a gyümölcsökről sem akar hallani sem. Nem úgy képzeltem, hogy lejárt a 6 hónap és innentől egyen "rendes kaját", de szerettem volna kicsit kóstoltatni ezzel-azzal. Ő nem így akarja.

A nagyobbik fiam nem ilyen volt, ő falt mindent, amit adtam neki, nem is tudtam tartani vele hogy csak pár kanállal egyen elsőre a dolgokból.


A pici pedig ahogy te is írod, a mi ennivalónkra kíváncsi, kalimpál a kis kezeivel. lábaival a boldogságtól, ha engedünk neki egy-egy dolgot megnyalogatni, ami olyan, hogy tuti nem lesz baja tőle.

Nekem is ez a kérdésem, hogy ha sem az általam főzött babakaját, sem a boltit nem fogadja el, vajon adhatok-e neki a miénkből, ami olyan, hogy nem túl fűszeres? Csak az a bajom, hogy ugye a főzelékekben van tej vagy tejföl... Sok mindenben van liszt, tojás, stb.

Igaz, hogy én ennyi idősen már rég kaptam szinte mindent, allergiám sincs, de ahogy más is írta, nem volt minden ennyire mű, amit lehetett kapni.

A múltkor a kaporfőzelékbe nyalt bele kicsit, nem lett baja. Olyan, mintha lenne egy kisangyal az egyik vállamon és súgná, hogy ne adjak semmit inkább, de ne egye a mi ételeinket. A másik oldalon a kisördög meg azt súgná, engedd, hadd egye, mi baja lehetne tőle?

2010. máj. 5. 14:04
Szerintem adhatod neki nyugodtan, csak arra vigyázz, hogy hol vásárolod az alapanyagokat. Arra gondolok, hogy ebben az esetben nem biztos, hogy pl. a nagy hipermarketekben kapható, hetekkel korábban leszedett, érlelővel érlelt, tartósítószerrel tuningolt zöldségek/gyümölcsök a nyerők. Ugyanez igaz a husira is. Érdemes megfontolni, hogy hol és milyen árut vásárolsz, ha ilyen pici babát is a ti kajátokból etetsz. Nagymamáink pl. azért nem voltak gluténérzékenyek meg allergiások, mert nem ettek tartósítószereket, hanem azt szedték le ami frissen megtermett a kertben, és a piacokon is ez volt. Manapság egy újszülött csecsemő esetében is kimutatható a szervezetében többféle tartósítószert, hiszen az anyukája ilyen kajákat eszik (nem tehet róla, ehhez jut hozzá).
7. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2010. máj. 5. 12:54

Nyugodtan adhatod neki, úgy ahogy a többiek írták;)Kicsit kevesebb fűszerrel.

Bár csak az én fiam is így kívánta volna az ételt a tányéromról...Bár én is hibás voltam, mert én meg nem engedtem.Na ennek meg is látszik az eredménye, mert nem valami jó evő:(

6. Szeklice (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2010. máj. 5. 11:30

Miért ártanál? Szerintem tök normális,hogy azt eszi,amit a család.Persze nem a túlfűszerezett,extra zsíros kajákra gondolok.Régen,nagyanyáink idejében azt adtak a gyereknek,ami volt otthon,és nem volt ennyi allergiás,meg gluténérzékeny.

Az én lányom most 9 hónapos,megeszik mindent a bébikajától a házi kosztig,én inkább arra ügyelek,hogy minőségi ételeket fogyasszon.Nem nagyon adok neki babapiskótát,bolti krémtúrót (csak amit én csinálok),stb.Szerencsére a védőnőm is osztja a véleményem ebben a tekintetben.

5. 68171a91a7 (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2010. máj. 5. 11:30
... csak utazáshoz vettem bébikaját, összesen nem fogyott el 5 üveggel. :o)A saját főzésű kajcsi szerintem Ok-bb. :))
2010. máj. 5. 11:30
Kicsit kevesebb fűszerrel szerintem nem lehet gond, ha azt kapja csak ami az ő korának megfelelő, ha azt eszi, akkor miért ne.
2010. máj. 5. 11:28
Az én babámat sajna nem tudtam szopiztatni,csak 1,5 hónapos koráig volt tejem azt is csak üvegből volt hajlandó megenni. Én is azt töröm össze amit magunknak főzök.
2010. máj. 5. 11:26
nekem későn kezdett eszegetni a kisfiam,addig csak szopizott hiába kináltam nem evett semmit,kb 8 hósan evett de csak amit én főztem magunknak,persze ami neki való,olyankor a sajátunkat is kevésbé sóztam,füszereztem,összetörtem,turmixoltam belőle.
2010. máj. 5. 11:24
Babácskám 6 hónapot betöltötte. Már elkezdtük korábban a hozzátáplálást. A gyümölcsleveket szépen megissza,paradicsomlevet stb... De a bébikajával gondba vagyunk,mivel a bolti se,és amit én csinálok neki azt se nagyon szereti. Viszont amit magunknak főzök kaját azt élvezettel eszegeti. Krumplit,csirkehusit ilyeneket szívesen eszi,de csak úgy ahogy mi esszük. Mit tegyek? erőltessem-e tovább a bébikaját vagy maradhatunk a saját főztnél,természetesen csak azt amit egy ekkora baba már ehet! Nem ártok e vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook