Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési járadékot lehet az alábbiak szerint igényelni? fórum

Álláskeresési járadékot lehet az alábbiak szerint igényelni? (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 4. 15:47

Bocs megnéztem, közösnél nins a 90 napos korlát.

Mivel nincs az elmúlt 4 naptári negyedévben igazolt munkabéred, ezért a minimálbér 130 %-a lesz az ellátás alapja.

8. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 6. - 2ed619333f)
2010. máj. 4. 15:43
Most már 8 órában lehet dolgozni GYES mellett
2010. máj. 4. 15:43
Az is kérdés hogy mikor volt a megegyezés, ha jó tudom utána 90 napig nem kaphatsz ellátást
2010. máj. 4. 15:43
A férjed csak akkor kaphatja a gyest, ha ő sem dolgozik, vagy max 4 órás bejelentett állása van. Legjobb tudomásom szerint,hacsak nem változott ez.Szerintem előbb azt intézzétek el, utána jogosult vagy a járadékra tuti, mert szülésig nekem is munkám volt, aztán szülési szabadság, gyed, gyes, majd a gyes lejárta után álláskeresési járadékot kaptam.Hülyék ott nagyon, sztem felesleges szólni a gyesről, ha elintézitek utána már tudod mondani, h azt nem te kapod..
2010. máj. 4. 15:40

szia

Le kell mondanod a GYES-ről, ha kapni akarsz álláskeresési járadékot

4. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - Ekka)
2010. máj. 4. 15:38
ez igaz, de már hívtam őket, és olyan hülék, mint a s.... :-( vagy 4 embernek is átadták a telefont, mire odáig jutottak, hogy nekem is jár álláskeresési járadék. a GYEseset már meg se mertem kérdezni, mert még egy órán keresztül is azon tűnődtek volna, h mi van ilyenkor.
3. Ekka
2010. máj. 4. 15:34
Szerintem a legegyszerűbb, ha felhívod őket;)
2010. máj. 4. 15:30
Sziasztok. Közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonyom (munkaügyi perem volt, mert nem vett vissza szülés után 1 évre, és mivel felnyomtam, nem szívesen mentem volna vissza, így x összeggel közös megegyezés lett a vége.) Most akarok menni munkaügyibe regelni, ugye nekem is jár az álláskeresési járadék. 2007ben teljes évi fizum nézik, 2008 jan-ban szültem. Lehet -e úgy igényelni a járadékot nekem, hogy a GYES-t lemondom, a férjem ezzel egyidőben megigényli azt, és én kapnám az álláskeresési járadékot? Ezt így lehet? közületek csinálta már így valaki?
2010. máj. 4. 15:27
Álláskeresési járadék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook