Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stressz vagy valami más? fórum

Stressz vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Mazsola1)
2010. máj. 4. 21:01
relaxálj, sportolj vmit, az jó stressz levezető, illetve ne felejts el időt szakítani magadra! Minden nap legyen minimum 1 óra, amikor csak magaddal törődsz. Én ezekben a magamra szánt percekben szoktam az arcmaszkokat feltenni, tengerisós/ illóolajos ülőfürdőt venni, stb. Hidd el jót tesz!
10. mazsola1 (válaszként erre: 9. - Titánia83)
2010. máj. 4. 20:50

Sajnos tudom hogy ha nem változtatok, akkor előbb v. utóbb valami komolyabb szervi baj is kialakulhat.

A párom pont az előbb nyúzott ezzel, hogy pihenjek többet. Csak az a bibi, hogy hogy pihenjek, ha nyakig érnek a tennivalók? Most kezdtem el szedni valami gyógynövényes bogyót, Cirkulint. Remélem segít, és próbálok arra is odafigyelni, hogy elég folyadékot igyak, mert azt olvastam valamelyik fórumon, hogy az is hatással van a stressztűrő képességünkre. Egyébként én elég keveset iszom. Lehet hogy ez is baj.

9. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Mazsola1)
2010. máj. 4. 15:50

De mindenkinek kell kikapcsolódás. :( Egy-két napra nem tudnak nektek besegíteni?


Ennek van egy olyan oldala is, hogyha önként nem vállalsz be pihenőt, kikapcsot, akkor a szervezeted fog rákényszeríteni.


Vigyázz magadra, és élj a mában!

8. 46f2f563a1 (válaszként erre: 7. - Mazsola1)
2010. máj. 4. 15:34
nem a kortól fögg hogy dolgozod fel a streszt. én 19 vagyok és mint irtam úgyanúgy vagyok mint te
7. mazsola1 (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2010. máj. 4. 15:22

Nincs hasmenésem, és sajnos nem tudok még egy napra sem elszabadulni. Mezőgazdasággal foglalkozunk, szarvasmarháink vannak, sajnos nem lehet őket itt hagyni és olyan nincs akire rá lehetne bízni. Tudom hogy sok a munka, de régebben is sokat dolgoztam és akkor valahogy fel sem vettem. Lehet hogy a koromnál fogva is nehezebben dolgozom fel a napi stresszt (42 leszek ).

A párom azt mondja, próbáljak ne arra gondolni, hogy mit kell még megcsinálni, de nem nagyon megy.

6. 46f2f563a1 (válaszként erre: 2. - Mazsola1)
2010. máj. 4. 15:18

Szia

Én nem aggódnék a tiz kiló miatt.Rólam egy hónap allatt ment le 5kg,fogyózás nélkül.Peddig ettem rendesen.Én is rendkivül ideges vagyok.Próbáld ki a kantarion cseppeket v. tabit.Ez növényi eredetü stresz oldó és nem altat.

5. Titánia83 (válaszként erre: 2. - Mazsola1)
2010. máj. 4. 15:02

Vannak alternatív módszerek.

Nagy rajtad a nyomás, ezt tudat alatt éled meg.

Ha nem akarsz nyugtatót, akkor is kénytelen leszel magadra időt fordítani.

Amit ajánlani tudok, hogy próbálj ki:

autogén tréning

kineziológiai oldás

agykontroll

meditáció


Vagy tessék megállni, és igen is elmenni néha kikapcsolódni. Ne a szokásos napi rutin legyen meg. Pl. kirándulás egy olyan helyen, ahol még nem jártatok eddig, vagy egy gyógyfürdő felkeresése, ha belefér a költségekbe, akkor wellness hétvége.


Ja és esetleg homeopátiások még ilyen szert is tudnak ajánlani, ami szintén segíthet.


Vagy naponta egy csésze citromfű tea, de inkább este. Annak is van nyugtató hatása, és jót tudsz tőle aludni.


Hasmenésed nincs véletlen?

2010. máj. 4. 15:02

Egy kis pihenés lehet rádférne. Tudom könnyű ezt mondani. Csak kicsit ki kellene szakadni a mindennapi malomkerékből. Épitkezés már magában elég.. A két kamasz, hát igen... Nekem is van.

Sajnos én ha ideges vagyok, eszem, és persze hizok. De ha más szervi tüneted nincs, akkor valószinű, hogy egy kis lazitás jót tenne.

2010. máj. 4. 14:59
Mire irányul a kérdésed? Ilyenkor az első hozzászólásban illik kifejteni a címben feltett kérdést. :)
2010. máj. 4. 14:58

Segítsetek!

Szeretném tudni mi bajom lehet? Fél év alatt leszaladt rólam kb 10 kg. Nem fogyóztam és nem nagyon változott a munkám sem. De állandóan feszült és ideges vagyok, állandóan úgy érzem hogy a gyomrom kiugrik a helyéről. Van két kamaszodó gyerekem, a nyakamon egy építkezés, és állandóan az jár a fejemben, hogy még mennyi mindent kell megcsinálni. Nyugtatózni nem akarok, mert félek hogy hozzászokom. Hogyan tudom egy kicsit oldani a mindennapi stresszt?

2010. máj. 4. 14:53
Stressz vagy valami más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook