Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A házasságról...Ha nem akar házasodni a partner, de te szeretnéd, hogy orvosolnád? fórum

A házasságról...Ha nem akar házasodni a partner, de te szeretnéd, hogy orvosolnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. aug. 9. 16:56
Vártam és várok (egyenlőre még),mert én valahogy mindig bíztam abba,hogy ebből több lesz. Most már egyáltalán nem vagyok ebben biztos,sőt...
114. massalhangzo (válaszként erre: 113. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:45

szerintem sem kapcsolat ez, inkabb csak szabadidopartner. neked kell eldontened, hogy inkabb igy is folytatnad, vagy ha nem valtozik semmi, akkor inkabb egyedul es keresnel mast


ha ez 10 evig ment, nem hiszem, hogy hirtelen ugy erezne, hogy o tobbre vagyna, es tobbet akarna veled. nem lehet, hogy vannak ott mas nok is, es ezert kenyelmes neki, mert nincs elkotelezodes, azt csinalhat szabadon, amit akar?


de te is gondold at, mert ha ez 10 evig megfelelt neked, lehet, hogy rosszabbul erezned magad, ha meg ennyi sem lenne. mert 10 ev alatt ha ez keves, mar neked is reg mast kellett volna talalnod

2016. aug. 9. 16:38
Azóta is ezen gondolkozom. Azért nem jó,mert engem nem tud kielégíteni,hogy hetente egyszer találkozunk. Vagy náluk vagy nálam,néha egy séta. Mikor mondom,hogy nekem ez így nem jó és neki ez biztos jó akkor meg az a válasz,hogy ugyan miért lenne ez neki jó?! Mégsem változtat. Még csak egy sima normális kapcsolatnak se mondanám. Az meg baj lenne,hogy az ember ennyi év után társat szeretne maga mellé és nem csak egy egy barátnő akar lenni??!!
2016. aug. 9. 16:38
Nem semmi milyen pasik vannak...
111. massalhangzo (válaszként erre: 109. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:29

gondolkozz el azon, hogy miert akarod azt az osszekoltozest, hazassagot. ha jol megvagytok igy is, jo a kapcsolat, szeretitek egymast, csak azert nem kell valtoztatni, mert ugy illik, mert azt szoktad meg


de ha azt erzed, keves, amit kapsz tole, ettol a kapcsolattol, hogy a kuloneles miatt ez csak egy felszines kapcsolat, nem igazi osszetartozas, es o ezert nem akarja, akkor valtoztass


szerintem 10 ev utan siman meg lehet mondani, ha tenyleg arra vagysz, hogy te egyuttelest, hazassagot szeretnel, ha o nem akarja ezt, akkor vegyetek bucsut egymastol.

110. globus (válaszként erre: 105. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:26
Hááát, ő nem a te igazid :( Ilyen formában jobb, ha nem erőltetsz házasságot.
2016. aug. 9. 16:25
Nem is vagyok ebben biztos. Ezt mondtam is neki. Erre csak annyi volt a válasz,hogy házasságban is ott tud hagyni ha akar.
108. ironizáló (válaszként erre: 105. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:24
Ti nem fogtok összeköltözni. Ezt te már tudod, csak reménykedsz. Ez kapcsolatfüggés nem szerelem részedről. Részéről meg egy laza kapcsolat nem több. Neked ez így nem felel meg és mégsem lépsz ki. Nem vagy már tini. Miért csinálod ezt magaddal?
107. massalhangzo (válaszként erre: 105. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:22

akkor viszont nem ertem a 10 evet. 1 evet megertenek :D

szerintem az is lehet, mar reg nincs tartozas, mert ha van is, annak mi koze ahhoz, hogy ti egyutt eltek vagy sem? attol meg ugyanugy tud fizetni tartozast, nem?


ha neked nagyon nem jo igy, dontsd el, hogy mit szeretnel. hogy ha o nem akar egyutt elni, akkor szakitasz-e es tovabb lepsz, vagy beletorodsz. mert annak nincs ertelme, ha meg 10 evig nyaggatod vagy felteteleket szabsz, de barmibe beletorodsz


eroltetni nem lehet, hogy akarjon veled elni. legfeljebb azt beszelheted meg vele oszinten, hogy o ezt akarja-e vagy sem, mondja meg nyiltan, mert ez neked nem jo, es akkor valtoztatnal

106. ironizáló (válaszként erre: 102. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:13
"Ő sosem akar házasságot és gyereket sem. Se tőlem,se mástól és hogy ez eddig szóba sem került". Ebben ne legyél olyan biztos szerintem. Simán jöhet egy menyecske és borulhat minden. Láttunk már ilyet. Ez a "megint kezded" meg több, mint bunkóság. Felnőtt nő vagy, lásd a fától az erdőt. Rózsaszín szemüveg le, nézd meg kivel vagy együtt 10 éve.
2016. aug. 9. 16:09
De nem jó így!!!! Nem is volt jó soha és ezt jeleztem is felé mindig. Sőt emiatt is a vita van és ilyenkor csak annyit kapok,hogy hisztis vagyok. Állandóan azt várom,hogy teljen már le az a tartozás végre és legalább összeköltözhessünk. De még azt sem tudom annak mikor lesz a vége. Talán végre a héten erre is választ kapok. Ha kapok... Persze mindig mondja,hogy szeret és velem akar élni,de egy helyben topog az egész kapcsolatunk.
104. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 16:02

fontos dolgokban meg kell egyeznetek, kulonben mindig vitak, rossz erzesek lesznek


megkerdezhetem, miert fontos neked a gyerek, a hazassag, ha 10 eve tart ez a kapcsolat, nem is eltek egyutt, es neked igy jo? foleg ha mar gyereket sem szeretnel igazan


felesleges akkor vitazni, eroltetni, ha neked igy jo, ahogy van. ha nem jo, akkor mire varsz meg? szeretitek egymast annyira, hogy leeljetek boldogan meg igy 10, 20, 30 evet, vagy te szereted, o teged nem, csak remenykedsz, hatha valtozik?

103. unom (válaszként erre: 102. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 15:58

"Már megint kezded?" Mondd meg neki, neked ez fontos, és vegye a fáradságot, beszéljétek meg.

Nem kell megijedni a hisztitől.

2016. aug. 9. 15:55
Talán az a 10 év. Gyereket már nem feltétlen akartam,mert nekem van már két fiam. Csak úgy gondoltam(rosszul),hogy ő örülne neki. Ledöbbentett a reagálása erre az egészre. Ő sosem akar házasságot és gyereket sem. Se tőlem,se mástól és hogy ez eddig szóba sem került. Mondtam ez így igaz,de attól még lehet róla beszélni. Ez kb 2 hete történt. Ha véletlenül finoman érdeklődtem volna,hogy mégis miért,akkor ezzel nyit: "Már megint kezdem?" Ha 2 éve lennénk együtt nem zavarna a dolog,de ennyi év után nagyon rosszul esett.
101. ironizáló (válaszként erre: 99. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 15:24
Ez csak üres kifogás és az elköteleződés hiánya. Neki így kényelmes. Te meg hagyod neki. De miért?
100. massalhangzo (válaszként erre: 99. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 14:38
jol erzed, ha 10 ev alatt nem jutottatok el az osszekoltozesig sem. ha pedig a hazassagot, gyereket elutasitja, te pedig majd szeretne egyszer, akkor legyen mar annyi sutnivalod, mar bocsanat, hogy elkuldod a busba es keresel egy normalis ferfit, aki veled akar lenni es veled tervez
2016. aug. 9. 14:34
Egyenlőre azért nem élünk együtt mert van egy tartozása amit végrehajtó von le a fizetéséből. A testvéreivel él együtt és erre hivatkozik,hogy addig nem akar összeköltözni amíg ez a tartozás le nem telik. Tehát az összeköltözésről már volt szó,de a házasságot és a gyereket maximálisan elutasítja. Bár néha már azt gondolom,az a tartozás is csak a halogatásra jó.
98. massalhangzo (válaszként erre: 90. - Dido910311)
2016. aug. 9. 14:21
sem az egyuttelest, sem a hazassagot nem lehet eroltetni. ha o nem akarja, keress mast. felesleges egy tavkapcsolatban szenvedni, amikor egyutt lenni nem akartok. vagyis o nem akarja
97. massalhangzo (válaszként erre: 96. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 9. 14:20

ne haragudj, de ez milyen kapcsolat, es mit varsz tole? :D 10 eve egyutt vagytok, egyutt sem eltek, a pali nem akar se hazassagot, se gyereket, akkor egyaltalan mi van?


bizonytalan lettel? :D :D :D :D mondd, hogy csak viccelsz

2016. aug. 9. 14:06
Mi 10 éve vagyunk együtt,de még össze sem költöztünk. Valahol már kértem ez ügyben tanácsot. Nemrég felvetődött a házasság és gyerek téma a részemről. Teljes elutasítás,sőt ,hogy gondolhattam ilyen hülyeséget és egyáltalán,hogy jutott ez eszembe. Hát nem biztos,hogy ezt én el tudom így fogadni. Bizonytalan lettem.
95. ina87
2016. júl. 12. 22:02
szerintem semmit nem kell erötetni hisz semmi èrtelme mindèg alkalmazkodni kell van h valamiröl le kel mondani ahozz h màshogy alakuljon az egèsz de ha màr eröltrtni kell akk megmàr règen rossz hisz nem a hàzasàgon mulik a boldogsàg!
94. levarosbukta (válaszként erre: 90. - Dido910311)
2016. júl. 12. 18:55
Azt gondolom, hogy ez a hajó bizony elment. Szép volt jó volt de a tovabbiakat nem veled akarja.De gondolom erre már magad is ra jöttél.
93. b598e4912b (válaszként erre: 92. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 12. 18:04
idáig ez a legszimpatikusabb megoldás! <3
2016. júl. 12. 17:58
mi több mint húsz éve együtt vagyunk - papír nélkül. és nincs probléma!
2016. júl. 12. 17:51
mi felváltva kerülünk "ünnepi" hangulatba :D
2016. júl. 12. 17:12

Sziasztok!

Akkor én is vázolnám a helyzetet nálunk. Mi majdnem 4,5 éve vagyunk együtt és 2014-ben mindketten lediplomáztunk ugyanazon az egyetemen, ahol megismerkedtünk. Naivan azt gondoltam, hogy munkába állás előtt összeköltözünk, majd idővel házasság, de ő házasságig nem akar összeköltözni, de házasodni sem akar még. Jelenleg ott tartunk, hogy távkapcsolatban élünk és hétvégente találkozunk, míg az egyetemen bármikor találkozhattunk. Ezért is szerettem volna összekötni az életünket.

Több mint 1 éve próbálkozom az összeköltözéssel sikertelenül, a munkahelyeink egymástól 100 km-re van, így már a félút is kiesett a képből :/ Elég sűrűn felmerül nálunk a házasság téma, mert ahogy írtam házasságig nincs összeköltözés, de nem tudom vele megértetni, hogy én már lépni szeretnék. Mit csináljak? Mit gondoltok?

2015. márc. 5. 13:20
Az én párom az előző tönkrement kapcsolatára hivatkozott, hogy 5 év után megkérte a barátnőjét, de két év múlva szakítottak mert rengeteget veszekedtek és félrelépések is voltak a csaj részéről. Szóval azt mondja rossz tapasztalatai vannak... Én ezt megértem, de én nem az előző vagyok. ;) Másrészt ez meg rádöbbentett engem, hogy talán nekem sem annyira a házasság a fontos, inkább csak az érzés, hogy de jó, valaki el akarja magát kötelezni mellettem... Én mindenesetre várok, még meggondolhatja magát pár év múéva... :)
88. zsizsmizs (válaszként erre: 87. - B2076ec79b)
2010. máj. 5. 11:59

Igen, megértelek.

Tényleg nem lehet tudni hogy ilyenkor egy pasinak a házassággal mint intézménnyel van baja, rossz tapasztalata volt e, vagy tényleg az hogy nem biztos a kapcsolatban a saját érzéseiben.

De ha az utóbbi, akkor miért vállal(na) gyereket a nővel?

Én is próbáltam már beszélni erről a párommal. Ő is elzárkózik a téma elöl. Azt mondja hogy persze, majd egyszer összeházasodunk. Múltkor azt mondtam neki, hogy jó, de úgy gondolkodjon hogy nem akarok öreg menyasszony lenni. :)

87. b2076ec79b (válaszként erre: 86. - Zsizsmizs)
2010. máj. 5. 11:41

Lehet hogy hülyeség, de lehet, hogy én megettem volna...talán...nem tudom.

Tudod mikor az egyik fél annyira vágyik rá, a másik meg annyira elutasítja, az előbb utóbb elkezdi mardosni a kapcsolatot. Én legalábbis igencsak elkezdtem kételkedni abban, hogy biztos jól választottam-e, biztos, hogy annyira szeret-e, biztos-e annyira a kapcsolatunkban mint én..stbstb. Ez igen frusztráló lehet, ha kimondjuk, ha nem. A végén pedig nyilván nem azért hagyom el, mert nem vesz feleségül, hanem a millió kétely miatt ezzel bennem ébresztett és nem tud rá értelmes magyarázatot adni.

86. zsizsmizs (válaszként erre: 79. - F3ef182e14)
2010. máj. 5. 11:29

Passz... Én sem vagyok okosabb a témában. Az a baj hogy ha az ember vágyairól meg érzelmeiről van szó, akkor nehéz bármit is dönteni. Elhagyni valakit csak azért mert nincs esküvő hülyeség, főleg ha kölcsönös a szerelem. Ezt úgyis érzi az ember. Erőltetni senki nem fogja, nem is lehet.

A nagy kérdés az ha szeret minket a pasink, és velünk akar élni, gyereket vállalni, akkor miért ez a nagy félelem az esküvőtől?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook