Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves gyermek mellé panelban kistestű kutya vagy macska legyen? Nem tudom, félek, hogy nehogy allergia jelentkezzen...szerintetek? fórum

3 éves gyermek mellé panelban kistestű kutya vagy macska legyen? Nem tudom, félek, hogy nehogy allergia jelentkezzen...szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 4. 08:44
Sziasztok Sztem mindenképp meg kell gondolnod neked mint szülőnek, mivel gondolom kiskutyátv. cicát szeretnél, mind az állatot, mit a gyerkőcöt nevelned kell, hogy békesség legyen köztük én szeretek minden állatot, de kutyunk van pitsztef keverék a lányom születése óta a szobája elött alszik, és mára 3 éves a "legjobb barátok" de a gyereknek is meg kellett tanítani hogy kell viselkedni egy állattal.A méretről meg annyit, a barátnőmnek 2 német dog-ja van panelba 2 gyerek, és soha semmi probléma nem volt. Azt tudom mondani menj el egy könyvtárba, vegyél ki könyveket, melyik kutya milyen tulajdonságokkal rendelkezik, és a legfontosabb, hogy áll a gyerekekhez. cicákról is vannak könyvek.
2010. máj. 4. 13:46
Bocsi rosszul fogalmaztam az első sort...szóval igazából én is szeretnék egy háziállatot, leginkább kutyust, mindig is szerettem volna...
2010. máj. 4. 13:46
Igazából én is majd szeretnék kutyust leginkább, mindig is szerettem volna, de apa nem engedte panelba. Hiába kicsi szobakutyáról lett volna szó. Macskám az volt, megszerette apa is idővel. :o) A gyerekem miatt is szeretnék majd kutyust, mert szerintem is jó hatással lenne rá. De igazatok van, hogy még ráér. Kb. ha lesz 5 éves akkor majd meglátjuk. :o)
2010. máj. 4. 13:31

Menjetek egy olyan lakásba, ahol bent laknak az állatok. Egy óra alatt kiderül, hogy valamelyiktek allergiás-e a szőrre.

Olyan állatod legyen, amit te szeretnél, mivel úgyis rád marad! :D

40. Anatita81 (válaszként erre: 39. - D11354fb1f)
2010. máj. 4. 13:25

Mi is így tartjuk a kutyát és teljesen jól működik!


Annyi könnyebbséggel, hogy előszoba+konyha a kutyás helység és ki lehet engedni egyedül. Abban nem vagyok biztos, hogy naponta x-szer le tudnánk-e vinni, ha csak a hároméves lenne, valószínűleg igen!


Nyugodtan tartson állatot aki szereti, többet kap a gyerkőc ettől a kapcsolattól, mint amennyi "veszély" fenyegeti!!!


Ismerősöknek 2,5 éves lánya van, 3 kutyával és 9 macskával ingáztak Mo. és Németo. közt két évig és bent tartották mindet! A kutyák nem kicsik, ír szetter, bullmasztiff...

39. d11354fb1f (válaszként erre: 38. - Hemos)
2010. máj. 4. 13:19

:)ezzel én is így vagyok, pedig nincs még gyerekem:)

A kutyus bentvan a lakásba, sokat foglalkozom vele, de utána mindenképp kezetmosunk. Ha az udvarról bemegyünk, lábmosás, törlés. Körömvágás ha már nagy, fürdetés, ha szükséges.

Minden este felmosok, és a helyét hetente mosom.

Mellesleg nem szünk egymás táljából/tányérjából...

és nálam nem köszös, meg nem büdös a kutya. :)

38. hemos
2010. máj. 4. 13:15

Az egyértelműen látszik, hogy van cicabarát és kutyabarát tábor.

Mindenkinek a sajátja felé húz a szíve így vagyok ezzel én is. Ám egy dolgot azért megemlítenék itt a nagy melyik a tisztább harcban. Kutyám van és a kutya a folyosón lakik, a gyerekem a szobában és rács van az ajtón, lakáson belül nincsenek egy térben. Ráadásul ha kutyázik, kezetmosunk. Minden nap felmosok, más felmosóval a folyosót és mással a szobát. Én úgy érzem ennyi elég én legalábbis nyugodt vagyok a tisztasággal kapcsolatban.

2010. máj. 4. 13:09

Egy nagyon jó idézet: "Lehet állatok nélkül élni, de nem érdemes"

Igaz mi kertes házban lakunk, macsek bejár, kutyus nem, de mindkettő tisztán van tartva. Van gond velük, de nem gondnak hanem gondoskodásnak fogom fel.

Ismimnek cicája van panelban és azért írtam, hogy koszosabb mert ha wc-zik nyalja magát mindenhol, mondjuk a kutya is lehet (sőt) koszos.

2010. máj. 4. 13:07

Gyönyörű ez a példa a gyereknek: egyik sem. Később meg csodálkozunk, hogy a gyerekek rugdossák az állatokat...

Miért ne lehetne gyerek mellett állatot tartani? Véletlenül tanul valami jót is tőle? Amúgy meg előbb kap el egy jól tartott állat az embertől bármilyen betegséget, mint fordítva. Allergiától meg nem kell félni, épp ez az, hogy erős lesz a gyerek immunrendszere. Sok szülő ott rontja el, hogy minden kis piszoktól óvja a gyereket, később meg mindenféle allergiával küzd majd, mert nem tolerálja az immunrendszere.

35. Tina87
2010. máj. 4. 13:06
Én kutyát vennék :)
34. d11354fb1f (válaszként erre: 33. - Laleh)
2010. máj. 4. 13:05

gondolom akkor milyen körülményekközött tartják ha koszos büdös...

Egy benti kutya nem koszos büdös, azt is lehet szépen, ápooltan, higiénikusan tartani, már amennyire bármilyen másik állatot...

33. Laleh
2010. máj. 4. 12:58

Méghogy a macska koszosabb! Hát szerintem meg fordítva.

Kutyánk is van, igaz ő a kertben lakik, de ismerősök benti kutyái miatt állíthatom ezt teljes bizonysággal, hogy a kutya a koszosabb és büdösebb.

Már ha csak azt nézed, hogy a kutyát muszáj sétálni vinni, ott összeehet bármit, hazahozhat bármit!

Inkább benti macska.


A gyerekek pedig hamar megtanulják, mit lehet és mit nem egy állattal. Főleg, ha ebben nőnek fel.

Az enyémek is tudják, hogy nem lehet azt megtenni más macskával, amit az otthonival igen. ;)


Szerintem a kérdező sem feltétlen a gyereknek akar állatot, hanem magának. :)

2010. máj. 4. 12:57

Ha úgy érzed, el tudjátok látni, szerintem kutya. Sokkal többet eltűrnek a gyerekektől. A túl picikre a gyerekek a veszélyesek, szóval inkább ne mini csak kicsi legyen.


Kísérletezni állattal nem szabad, csak ha biztos vagy benne!!!

Allergiára teszteld magatokat, látogassatok meg olyan ismerőst, aki bent tartja a kiszemelt állatot, kutyát/macskát.


Én csak bíztatni tudlak, nekünk is most lett kutyánk a majdnam három éves és a 9 hónapos gyerkőcök mellé. Viszont nekünk itt az udvar...


Még valami: ha teheted, inkább ments meg egy állatot - tele vannak a menhelyek! - és ne úgy vásárolj!


Sok sikert!

31. hemos (válaszként erre: 24. - BayBanya)
2010. máj. 4. 12:57
Abban egyet értek veled, hogy amíg pici a baba, addig épp elég nehéz vele, nem kell mellé plusz teendő, nekem is kellett segítséget kérnem. Azt nem tudom, mikortól ideális a háziállat gyerek mellé, gondolom ez is változó, de az embernek van rá energiája, akkor miért ne? Én imádom a kutyámat, mindígis volt kutyánk és hiányozna az életemből, ha nem lenne...
30. pemete
2010. máj. 4. 12:56
Nálunk hamar megtanulta a gyerek, hogy nem szabad bántani a kutyát, mert az neki is fáj. Egy kis odafigyelés és ennyi. Jó a miénk az bírja a strapát, és a fájdalmat sem érzi úgy, mint más ebek, de akkor is. A gyerek nem hülye, csak gyerek,ha elmagyarázzuk neki, hogy mit szabad, és mit nem, akkor meg fogja érteni.
2010. máj. 4. 12:53

Még várj legalább 3 évet!!!

Túl kicsi még a gyereked, hogy értse, hogy mit szabad, mit nem, mi fáj, mi halálos egy kis állatnak.


Egy ismerősnél voltunk, és az öt éves kisgyerek úgy kapta el szerencsétlen cicát, hogy 1 hét múlva ki is múlt szegény.


Az állat is élőlény és nem használati tárgy.

28. lola81
2010. máj. 4. 12:42
Ja a lényeg lakásba szerintem cica!Sokkal önállóbb és nagyjából "ellátja" magát! És aki szerint a macska büdös és betegségeket terjeszt az még nem is látott közelről! Egyébként őket is oltják már jobb helyeken!
2010. máj. 4. 12:42

EGYIKET SEM! Még nem!

A kisgyerekek játéknak tekintik az állatokat is.Pedig azok nem játszótársak!!

A gyerek miatt meg egyáltalán ne vegyél semmi állatot. Csak akkor, ha tudod biztosítani az állat számára a nyugalmat, mert bizony nem szereti egyik sem ha nyúzzák, cibálják.

Gondold el, ha játékból meghúzza a cica farkát a gyermeked és a macska megkarmolja, akkor ki lesz a hibás? Szerencsétlen állat csak védekezik , az nem tudhatja, hogy csak játszani akartak vele!!!


Gyermeknek meg csak akkor ajánlatos állatot venni, ha már tudja gondozni, rendben tudja tartani. Azt meg tapasztalatból mondom, hogy bizony nagyon hamar ráunnak és minden feladat a szülőre marad.


Gondold jól végig, hogy mire vállakozol.

Mert az állatok társak !

Egy kutyus 15 évig, egy cica akár 20 évig is elélhet. Ez mind lekötöttséggel, felelősséggel jár. A lakásban egyedül nem hagyhatod hosszú ideig. Van kire rábízni amikor 2 napra elmennétek valahová??


És az anyagi vonzatát is figyelembe kell venni.

Gondol jól meg, gondold jól át!!

2010. máj. 4. 12:41

Inkáb kutyus, a macska úgymond "koszosabb állat", szerintem jó ha van a gyerek közelében háziállat.

Allergia meg így is úgy is kijön HA hajlamos rá a gyerek.

25. lola81
2010. máj. 4. 12:39

Szerintem egy gyereknek kell egy kutya vagy cica! Mióta az eszemet tudom volt cicám sulis korom óta kutya is! Annyi pluszt adnak és észrevétlenül is pozitív irányba terelik az ember látásmódját! Egy éve költöztünk lakásba így a kutyám (bár westi tehát kicsi) maradt a szüleimnél a kertes házban, de közel van így nap mint nap láthatom. Őt nem költöztettem volna be egy lakásba hiszen már hozzászokott a nagy kerthez és a szüleim imádják!

Nekem persze hiányzik! Jelenleg babát várok és már alig várom, hogy kb. másfél év múlva ha a gyerkőc akkora lesz beszerezzek egy cicát, mert nagyon hiányzik egy szőrös lakó!

24. BayBanya (válaszként erre: 17. - Hemos)
2010. máj. 4. 12:37

ahogy a szavaidból kivettem, előbb volt a kutyus, aztán a lányod. Így még azt mondom oké :)

de ha megszületett a baba, és valaki a gyereknek - vagy mellé - még szeretne egy kutyust vagy cicát, az szerintem várja meg, amíg az a csöppség legalább 5 éves nem lesz. Szerintem :)

23. Laleh
2010. máj. 4. 12:33

Szerintem meg macska.

Az enyémek is 3 évesek, a cica 6.

Ugyan van kertünk, de benti macska, sosem akart kinn lenni.

A gyerekek nagyon meg szokták nyúzni, húzzák, vonják, néha el is püföli. :S

Szegény, ha végképp elege van (mert amúgy meglepően sokáig hagyja a nyüstölést :D ) bebújik az ágy alá.

Nevelés kérdése.

2010. máj. 4. 12:32
Nekem 2 macskám van (jóval idősebbek a gyereknél) és semmi probléma nincs velük. Az utcára meg ki nem engedném őket, mivel perzsa macskák. Bele is őszülnék mire kiirtanám belőlük a bolhákat, kullancsokat, de valószinü hogy el is lopnák.
2010. máj. 4. 12:29
sztem egyik sem
2010. máj. 4. 12:26
inkabb kutya, a macska feltekeny lehet es bajt okozhat a kicsinek
2010. máj. 4. 12:26
mindenképp kistestű kutyára szavaznék. Nem csak azért, mert nem szeretem a macskákat, hanem azért is, mert higiénikusabbak a kutyák. Egy macska karmaiban nehezebben bízom meg.
2010. máj. 4. 12:26
hm... szerintem való, de talán tengeri malacka, vagy hörcsög, vagy akvárium! Azok nem csinálnak akkor felhajtást a lakásban! De érdekes dolog, ahogy a gyermek a kicsike állattal el van! Gondoskodik eteti és érzi, hogy Ő is fontos, mert tőle is függ annak a kicsi állatnak a léte! De aztán beleún, többnyire és marad minden a felnötekre!
17. hemos
2010. máj. 4. 12:25

Én pici babával lakom, kicsi a lakásunk és kutyánk is van és együtt sétálunk délutánonként és nem látom, hogy bármelyikünknek rossz lenne. Ráadásul a kutyusunkkal először kertesben laktunk, ennek ellenére, ha valamiért egy éjszakára visszavisszük a kertesházba anyámékhoz, tiszta lelkibeteg, pedig apámat legalább úgy szereti mint minket.

A kutyának mindegy hol van, csak emberközelben legyen. És imádja a lányomat is.

2010. máj. 4. 12:25

Semmmi jószág nem való a panelba bezárni szerencsétlen kutyát vagy macsot inkább vegyél egy hörit a gyereknek vagy egy papagájt(igaz az nagyon szemetel).

Mi családunkban volt kutya lakásba de kikerült hozzánk az udvarba minden napi 2 v.3 séta, séta utáni lábmosás,kutyatál mosogatása(mert büdös ha benne marad a kosztból valami) és ez csak napi rutin még hullik a szőr plusz porszívozás föltörlés.

Ja ha kölyök megrágja a cipőt a bútort nyüszít ja és szobatisztaságra szoktatás.

Nem elrettenteni akarlak csak a negatívomokat fölsorolom.

Igaz pozítivum is van bőven de mérlegelni kell.

15. pemete
2010. máj. 4. 12:24
Nekünk kutyánk van, a 3 szobás lakásban, idősebb a gyereknél fél évvel, és nagyon jól megvannak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook