Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Más is került tavaly november óta kiláthatatlan pénzügyi helyzetbe a Credigen bank miatt? fórum

Más is került tavaly november óta kiláthatatlan pénzügyi helyzetbe a Credigen bank miatt? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 7. 14:04

"Szerinte január óta kevés törlesztést fizetek, mert ők egyoldalúan módosították a hitelszerződéseket, ezért megváltozott a törlesztőrészletem. 4000 Ft helyett 17. 000 Ft-ot követelnek."-első bejegyzésed


Ez nekem arra utal, hogy január óta 4000ft helyett 17.000-et követelnek, az meg 65.000Ft (ha a 4000-eket fizetted) plusz az egyéb költségek...Így már bőven minimálbér felett vagy :S

6. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2010. máj. 7. 14:02

Szia!

Egyszer 17.000, vagy a szerződés módosítás óta havi 17.000ft? Ez számomra nem egyértelmű....

2010. máj. 6. 22:52

Nem tudtam ma bemenni a bankba (a férjemet, csak jövőhéten engedik szabira, így csak a következő héten tudok menni intézkedni). :(

Szétnéztem ma a neten a "BAR lista" terén, és ezt találtam:


"Természetes személy akkor kerülhet fel a listára, ha a hitelszerződésében vállalt kötelezettségének oly módon nem tesz eleget, hogy a lejárt és meg nem fizetett tartozásának összege meghaladja a késedelembe esés időpontjában érvényes legkisebb összegű havi minimálbért és ezen minimálbérösszeget meghaladó késedelem folyamatosan, több mint kilencven napon keresztül fennáll. Amennyiben a hiteligénylés, szerződési folyamat során az ügyfél valótlan adatot közöl, hamis vagy hamisított okiratot használ, fizetési késedelem nélkül is felkerülhet a listára.


A KHR a természetes személyekre vonatkozó azonosító adatokat az adós tartozásának megszűnését követően legfeljebb öt évig kezelheti azzal, hogy az adós a róla nyilvántartott adatokba való betekintési jogát a vele szerződő bank közvetítésével gyakorolhatja. Ha az adós igényt tart erre az információra, akkor a banknak kötelessége megadni a felvilágosítást."


Tőlem 17.xxx Ft-ot követelnek (jogtalanul, de jövőhéten kiderül), közben a "BAR listával" fenyegetnek. Ha jól tudom 73.500 Ft idén a minimálbér összege, ezt meg se közelíti az az összeg, amit tőlem akarnak beszedni.

4. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - Peppelínó)
2010. máj. 5. 14:51

Ok, várom a fejleményeket holnap :)

És ne hagyd magad!!!!

3. Peppelínó (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2010. máj. 4. 13:52

Szia!


Csütörtökön bemegyek a bankba. Nagyon remélem, hogy nekem van igazam. Viszem az összes levelüket, amiket november óta küldtek. Ha nem rendezik a problémáimat, akkor írok a PSZÁF-nek, és a médiát is megkeresem.

Majd megírom mit sikerült intézni.

2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2010. máj. 4. 10:01

Szia!


Abszolút nem bántásnak szántam ezt a bejegyzést. :) Remélem nem vetted annak. Tudom jól, hogy milyen nehéz ilyesmit intézni gyerekkel, nekem is van kettő. Viszont mielőbb tedd meg a lépéseket, mert ha mégis nekik van igazuk, akkor a végén még nagyobb bajba kerülsz. A be nem fizetett pénz csak kamatozik,plusz a következő hónapok nem fizetései (nem elég fizetései). A végén akkor számot mondanak, hogy hanyatt esel. Én csak ezért firtatom ennyire ezt a dolgot.

A tanulság talán az lehet, hogy első alkalommal hidd el a telefonba az ügyintéző szavait, de másodszorra már mindenképp levélben reagálj, vagy azonnal személyesen. Csak így tudod elkerülni, hogy később nagyobb bajba kerülj.

Viszont ha lehet mindenképp írd meg mit intéztél, nagyon kíváncsi vagyok rá :)

1. Peppelínó (válaszként erre: 13. - Hajni1981)
2010. máj. 3. 19:53
A férjem is ezt mondja, november óta. Hittem az ügyintézőknek, akikkel telefonon beszéltem, hogy következő hónapban már rendbe hozzák a rossz számítógépes rendszert, és vegyem tárgytalannak a leveleiket. Mellesleg kis gyerekkel a hátamon nem könnyű rohangálni hivatalos ügyeket intézni, a férjem meg reggeltől-estig dolgozik, nem tud addig vigyázni rá. Most majd ő is kivehet szabadságot, hogy betudjak menni a Credigenbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook