Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötletek - javaslatok az ételmaradékok kezelésére fórum

Ötletek - javaslatok az ételmaradékok kezelésére (beszélgetős fórum)


2009. aug. 27. 17:01

Maradék sülthúst - még ha kevés is - feldarabolom apró kockára vagy csíkokra + paprikát csíkokra vágok (mutatósabb ha színes pl. piros lecsó is jó) + hagymát fajtájától függően fedarabolom, majd kicsit lesütöm kevés sóval és ráütök izlés szerint pár tojást. Ezzel elkészült egy gyors, tartalmas étek!


Ha vhol sült krumplit veszek és túl soknak bizonyul másnap - a fentiekhez hasonlóan - + hagyma, vmint egy kis átmelegítés egy kis sóval + tojás és máris kész!

2009. aug. 27. 16:53
Ha csinálok egy nagy adag húslevest, akkor később az összes megmaradt zöldséget összemixelem - vhagyma, fokhagyma, paradicsom és paprika belső is bele, zellerlevélnek csak a levélkéi stb. - és át szoktam utánna egy nagylyukú szűrőn nyomni, hogy pl. a zellergumó és a karalábé szálkás részeitől megszabaduljak. Majd vadasmártást készítek belőle vagy zöldséges krumpli levest úgy, hogy húslével kicsit felengedem és kockára vágott főtt krumpli a betét. A húst lesütőm és köretet kínálok hozzá izlés szerint.
2009. júl. 13. 15:12
Nálunk a maradék pörkölt néhány szem krumpli,1 üveg zöldbab hozzáadásával,tejfeles habarással,palócos leves gyanánt végzi
2008. febr. 12. 12:01
Nem eszi meg senki,ezért azoknak akik kertesházban laknak és van joszág.
25. Mida8181 (válaszként erre: 20. - Gyopár)
2007. dec. 5. 13:00

Kimaradt tojásfehérjéből mi a köv. sütit sütjük:

5 tojásfehérje, 8-9 dkg olvasztott, de nem meleg vaj, 12-17 dkg cukor, attól fütt milyen édesen szeretitek, 7 dkg maszola vagy durvára vágott dió, vagy valami egyéb, 11 dkg liszt, 2 dkg vanílis cukor.

A tojásfehérjét kemény habbá verni, apránként hozáadni a kristálycukrot, és a van.cuk-ot, tovább verni, ezután fakanállal belekeverni a liszttel elkevert mazsolát, és az olvasztott vajat, vagy margarint. Alaposan kivajazott, lisztezett őzgerinc formába önteni. Ez a menny. a nagyobbik méretű őzgerinchez való. Megsütni. (elektormos sütőben légkeveréssel 160 fokon 40 percig) Akkor van kész, ha mindenhol elválik a formától a tészta. Be lehet vonni csokimázzal, de anélkül is fini. Remélem nektek is ízleni fog.

24. gyopár (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. dec. 3. 12:08
Ez jó :)
23. gyopár (válaszként erre: 22. - 4b2f94d8ef)
2007. dec. 3. 12:08

Köszi. Ezeket sajnos nem igazán szeretem.


Eddig próbálkoztunk rizsfelfújtba tenni, csak kíváncsi voltam még mások ötleteire is.

22. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 20. - Gyopár)
2007. dec. 3. 06:32

Képviselő fánk.

Abba sok tfehérje kell,-igaz sok más is.

Vagy máglyarakás,annak is a tetejére,és az 2.nak is jó.

KIfli,lekvár,tejcsi,dió -ezek szte mindig vannak:)

21. LoLiNa
2007. dec. 3. 05:25
háziállatnak odaadni :)
2007. dec. 3. 00:21
Kimaradt tojásfehérjére tudtok ötleteket adni?
19. Rhea
2007. dec. 2. 23:50

a maradék krimplipüréből rántott krumpligombócot csinálok - a püréhez teszek tojást, kis borsot, lisztet amennyit felvesz, esteleg ételizesítőt is dobok a masszához. gombócokat készítek belőle, kipanírozom és olajban kisütöm.

sokszor túl sok párolt borsót készítek, másnap vízzel felforralom, dobok bele egy leveskockát, tésztát, és kész a borsóleves. volt rá példa, hogy a párolt zöldbab is levesként végezte.

18. Manhattan22 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2007. dec. 2. 22:55
Ennek a levesnek nálunk leve-leves a neve, s másnaposságra iszonyat jó:))) Én sajnos még nem főztem, de anyum szokott.:))
2007. dec. 2. 22:50

Nálunk ritkán marad másnapra étel, hacsak nem úgy főzök.

Ami elő szokott fordulni, az általában a pörkölt, amiből másnap zöldségek hozzáadásával különféle gulyáslevest csinálok.

A tészta főzőlevéből a kutyáknak főzök kaját. Viszont a krumpli főzőlevét levesnek csinálom meg.

Én tésztalevesnek hívom, nagyon egyszerűen el lehet készíteni.

Amíg fő a krumpli, addig egy kicsi vöröshagymát megfonnyasztok, pirospaprikát szórok rá, majd a főzőlével felöntöm. Teszek bele karikáka vágott krumplit, eperlevél tésztát, paprikát, paradicsomot, zeller- és petrezselyemzöldet, sózom (ha még szükséges), borsozom. Pár perc alatt megfő. Imádom!

2007. dec. 2. 22:05
Venesnek -válaszoltam,udv.
2007. dec. 2. 22:05
A Szlovákok mindkét sztrapacskát krumplis nokedlivel eszik.Az azt jelenti ,hogy kb.1 kg liszthez,3-4 nyerskrumplit aprora lereszelunk,és hozzákeverjuk a szokásos modon.Ha viszont juhtúroval akkor nem szabad ,leoblíteni a nokedlit.Savanyukáposztás változat pedig isteni,noki,káposzta pírított szalonna,tejfol.
2007. nov. 12. 08:38
És a cicáknak adom ,vannak itt betévedő éhező cicák ! Még a reggelizös pelyhet is megeszik!- Más ételt nem készítek belöle !
2007. szept. 26. 20:20

Maradék sertéspörköltből lehet:

Székelykáposzta, Cak sav. képoszta, és egy kis rizs kell hozzá.

ha pörköltöt ledaráljuk lehet tölteléke a húsosgombócnak Olyan a tésztája, mint a szilvásgombócnak, és a pörkölt szaftot tejföllel behabarva, a gombóchoz szaft.

Vagy palacsintába töltve, tejfölös szafttal, vagy kirántva, teljesen új ételt lehet varázsolni.

Rakott ételekhez is fel lehet használni, a maradék ledarált pörköltet.

Gulyáslevesként is hasznosíthatjátok.

12. monami
2007. szept. 25. 18:07
Épp ma készítettem : a főtt húsoscsontról leszedtem a husit,ledaráltam , a húslevesből megmaradt zöldségeket/ répa, petrezselyem, főtt krumpli, karalábé/krumplinyomón áttörtem, beáztattam kevés szójagranolátumot,bors,delikát, piros paprika ,tojás bele.Gombócokat formáltam belőlük és olajban sütöttem.Ja....szezámmagot kicsit megdaráltam és azt is kevertem bele.A gyerekek szerint isteni volt......
11. Venes (válaszként erre: 5. - Rika)
2007. jún. 13. 08:08

Nokedlire még jó módszer, ha mint juhtúrós sztrapacska, adod a családodnak. Igazából a szlovákok a juhtúróst nokedlivel ewszik és nem a burgonyás tésztagombival. Amit burgonyás, ahhoz a savanyúkáposztásat eszik.


Nokedli még finom bolognai mártással és sütőben megsütve. Vagy valamilyen tejszínes raguval...nyami-nyami.:)

2007. jún. 8. 21:09
A húsleves maradékból hétfön kiszedem a húst,és a zöldséget kicsit összevágom,és vacsira szenvicsbe teszem.
2007. jún. 8. 20:28

A párom mamája csinált mindig a megmaradt krumlipüréből másnap szilvás gombócot. Nálunk nem fenyeget az a veszély, hogy krumplipüré marad, mert azt még üresen is mindenki megeszi egy kis tejföllel. :))


Amikor a heti főzőcske után hétvégére marad egy-egy fél üveg gomba..borsó, esetleg kukorica...fel nem használt répa, akkor szoktam curryt csinálni.


olajon hagymát, gombát pirítok, dobozos tonhalat dobok hozzá, kicsi szójaszószt, citrom levét, aztán bele a főtt rizst, reszelt répát, sót, borsot, gyömbért, fokhagymát..kicsit odakapatom, és a végén teszek hozzá borsót és kockázott sajtot.


Szóval ebbe mindent bele lehet borítani, ami megmaradt..és fura mód mindenkinek nagyon ízlik, még ha állandóan változnak is az összetevők . :D


A nokedliből nálunk is tojásos nokli lesz másnap. :D


Aztán, ha rizs marad ki, akkor néha egy kis hamis tejberizs készül belőle..hamis, mert nem együtt főtt a tejjel. Az épp fortyogó tejbe vaníliáscukrot, fahéjt, és cukkrot teszek, majd a rizst..kicsit rotyogtatom, és mindenki befalja.


A megszáradt kifliből mákos guba készül. A megszáradt kenyér egy részéből fasírt lesz eg yki darált husi és fűszerek hozzáadásával.


Ha nem fogy el a cérnametélt, akkor a húgom vargabélest csinál belőle.


Hirtelen enniy jut eszembe..gondolkodom még.

8. Loni (válaszként erre: 7. - Rika)
2007. jún. 8. 19:09
Ismerős. Én úgy nőttem fel, hogy a Dédi 7 emberre főzött. Megszoktam a nagy adagokat. És arra tanított engem is, anyut is, hogy ha vendégség van, akkor annyi ételt kell készíteni, hogy annyi maradjon, mint ami elfogyott, mert akkor biztos jóllakott mindenki. Most van egy madárétkű párom.... teljesen leizzadtam, amikor először költöztem külön háztartásba, és két emberre kellett főznöm, és a piacon iyleneket mondtam, hogy kérek 40 dkg darált húst.
7. rika (válaszként erre: 6. - Loni)
2007. jún. 8. 18:25

...:) nálunk is azért marad mindig, mert régen amikor a szüleimmel és a testvéreimmel laktam (2fiú van étvágyuk) hozzászoktam, hogy nagy adagokat kell főzni és most nem megy a kis adag.

Csak egy példa: ha megyünk anyukámhoz mi is a párommal és jönnek a testvéreim is akkor szegény ha töltöttcsirkét csinál minimum 2készül és el is fogy...:)

6. Loni (válaszként erre: 5. - Rika)
2007. jún. 8. 17:51
Irigyellek. Én nem tudok annyi nokedlit főzni, hogy maradjon. (Várj! Ez nem igaz. Sok-sok évvel ezelőtt a gyakornok-szabadító bulinkon az akkori ex-gyakornoktársainkkal 12 kiló lisztből csináltunk nokedlit. A kutya az első napon még marhára örült, hogy nokedli van. A hatodik nap táján már nyüszített, ha meglátta... :)))) )
5. rika
2007. jún. 8. 12:52
Én általában sok nokedlit szoktam csinálni a pörkölthöz, de olyankor másnap tojásosnokedli a kajcsi...:) a párom mamája a töltöttpaprika megmaradt szószába szokott tésztát tenni meg pici vizet és kész a leves.
2007. jún. 8. 09:42

Ha pl. marad ki főtt krupli, akkor egy kis sűrített paradicsommal fel lehet engedni, plussz tenni hozzá kis kurkumát, koriandert, vajon üvegesre párolt hagymát és kis felkockázott erős, zöldpaprikát. Ehhez még egy kis mazsola és egy deci joghurtot a végén bele kell önteni, egyszer felrottyantani és már tádámm.... Ez egy nagyon fincsi kaját ad ki. Olyan indiai sztájlú kicsit, pikáns és édeskés, kissé még savanykás is, nagyon ajánlom mindenkinek!


kimaradt rizzsel meg csak annyit kell csinálni, hogy fűszerekkel meghintve kicsit megsütjük... Nagyon finom kaja lehet belőle. Aki hús faló, az adhat mellé kis fűszeres, sült csirkemell kockákat is.

3. Loni (válaszként erre: 2. - 'szti)
2007. jún. 8. 07:12

Köszi!

Még-még-még!

2007. jún. 7. 15:46
maradék főtt vagy sült húsból pástétom: ledarálni, bele reszelt hagyma, mustár, pirosarany, tejföl, reszelt sajt (vagy szinte bármi, amit szerettek, majonéz, ketchup, fűszerek, petrezselyem) kenyérre kenve vagy paprikába töltve és karikára vágva finom
1. Loni
2007. jún. 7. 14:32

Van néhány dolog, amit nagyon nem szeretek. Például nagyon nem szeretem kidobni az ételeket, ételmaradékokat. Sajnos, néha elszámítom magam, és akkor kislábaskákban, edénykékben, kotlákban rakosgatom az ételeket. Egészen addig, amíg menthetetlenek leszenk.... Sajnos. (Néha pedig kicsiny konyhamalac módjára megeszem....)

A fagyasztás néha jó ötlet, de sajnos nem minden esetben vált be.

Van néhány ötletem a probléma kezelésére. De nagyon szívesen látok-olvasok más bevált ötleteket.

Íme néhány saját kreálmány:


A húslevesben kifőtt húst (ez nálunk sokszor csirkeszány és pulykanyak, ami nagyon finom ízt ad a levesnek, de igazából senki sem szereti) leszedem a csontokról, és felhasználom hússalátának vagy tepsis milánóinak. (Olajon hagymát párolok, reszerelek rá egy répát, rádobom a húst, paradicsompürét, sőt, borsot, oregánot. Amikor átrottyant, bele egy doboz tejfölt. Majd az egészet összekeverem kifőtt makarónitésztával, kiolajozott tepsibe töltöm, sajtot reszelet rá, és 15 perc alatt késre sütöm.)


Hasonlóan járok el a megmaradt pörkölthússal is.



A töltött paprikából - érdekes módon - mindig csak a paprikák és a gombócok tűnnek el. A megmaradt paradicsomszószt lefagyasztom a következő alkalomra, vagy felhasználom paradicsomos káposztának.


A megmaradt paprikáskrumpli krumpliját kis vízzel újraforralom, összetöröm, és krumplis tésztát készítek belőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook