Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy párkapcsolatban a kommunikáció az egyik legfontosabb. A férjem vajon miért mellőzi mindig, ha magunkról, problmáinkról akarok beszélni? fórum

Egy párkapcsolatban a kommunikáció az egyik legfontosabb. A férjem vajon miért mellőzi mindig, ha magunkról, problmáinkról akarok beszélni? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 5. 04:16
sok ferfi nem szeret az erzelmeirol beszelni,vagy sokszor ami minket noket bant az nekik nem is problema,okert mas fabol faragtak,mint minket.
22. pocoknyuszi (válaszként erre: 21. - Júliusi)
2012. okt. 4. 10:53
Nem,ezt úgy értem hogy elkezdek beszélni és tovább internetezik,vagy azt mondja hogy hagyjál már a hülyeségeiddel satöbbi.A végén úgyis veszekedésbe csap át a "beszélgetés".
21. júliusi (válaszként erre: 4. - Pocoknyuszi)
2012. jan. 27. 07:57
A nem tudunk megbeszélni semmit- úgy érted, hogy Te beszélsz,ő meg hallgat,rádhagy mindent?
20. júliusi (válaszként erre: 1. - Newoman)
2012. jan. 27. 07:56

Nagyon ügyes vagy,értesz a nyelvén.

És bejött a kérésed, már nem késik?

2012. jan. 27. 07:55

Mindenkinek aki azzal "küzd" hogy megértse valamennyire a másik nem észjárását, kommunikációs készségét, ajánlom figyelmébe Allan&Barbara Pease könyvét : Miért nem képesek többfelé figyelni a férfiak,és miért nem tudnak eligazodni a térképen a nők.?

én sajnos csak negyven évesen és egy válással a hátam mögött olvastam, de végig csapkodtam a homlokomat, hogy miért nem került előbb a kezembe :)

Kötelező olvasmánnyá tenném általános iskola 8.-ik osztályában, mind a fiúknak, mind a lányoknak. Nem lenne ennyi félreértés a két nem között, ami pont a kommunikációból, illetve annak hiányából fakad:)

18. 31c1daa9fa (válaszként erre: 17. - Zamila)
2012. jan. 27. 07:46
El is hiszem! :)
17. Zamila (válaszként erre: 14. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 07:43
Tényleg az,teljesen új életforma :))
16. 31c1daa9fa (válaszként erre: 15. - Maszat27)
2012. jan. 27. 07:40

Egy szóval nem mondtam, hogy keressen mást.

Az elgondolkodtató az, vajon jó így élni? Érdemes?

Ha mindig az egyik fél építené a kapcsolatot, hiába minden.

Gondolom, nem tegnap kezdődött a problémája a fórumindítónak.

15. Maszat27 (válaszként erre: 12. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 07:32
És az a másik férfi meddig hallgatja meg a nőt? :) Ez azért elgondolkodtató. Nem abban látom a megoldást, hogy egy problémánál új pasit kell keresni. Ez csak kifogás, nem megoldás. Az a nő aki így áll hozzá, vajon képes ezt így őszintén elmondani a párjának, hogy ilyen érzései vannak?
14. 31c1daa9fa (válaszként erre: 13. - Zamila)
2012. jan. 27. 07:30
Akkor ő egy megváltás neked! ;)
13. Zamila
2012. jan. 27. 07:27
Az én volt férjemmel sem lehetett kommunikálni,ami szinte fel sem tünt,biztos azért mert ilyennek szoktam meg,aztán amikor megismertem a mostani páromat,szinte furcsállottam,hogy mindent átakar beszélni:D Nagyon jó ez így,nem is gondoltam volna,hogy így is lehet.
12. 31c1daa9fa (válaszként erre: 11. - Maszat27)
2012. jan. 27. 07:18
Hidd el sok olyan pasi van, aki képtelen beszélni az érzéseiről, problémákról. A kommunikáció teljes hiányában mindegy, hogy gyertyafényes vacsorával várod, nem fogja érdekelni. A legtöbb kapcsolat is ezért megy tönkre. Mert nem beszélnek egymással, a bajaikról, csak tengődnek. Akkor szokott jönni egy másik férfi, aki meghallgatja őket, és beszélget velük. Itt kezdődik a megcsalás! Ne mondd, hogy nem!
11. Maszat27 (válaszként erre: 10. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 27. 07:14
Aki eleve olyan beállítottságú? Az milyen? :) Szerintem egy pasi se szeret beszélgetni a párjával a problémákról? De vajon miért? Mert a nők szeretnek belepörögni apróságokba, és ez csak még inkább hallgatást szül férfi részéről. Ezért kell a hangulatot megteremteni, nem mindegy, hogy mi és mi módon van tálalva. Az meg nem igaz, hogy a férfiak nemm szeretnek beszélgetni, az már annál inkább, hogy egy hisztiző nővel nem állnak szóba.
10. 31c1daa9fa (válaszként erre: 9. - Maszat27)
2012. jan. 27. 07:03
Aki eleve ilyen beállítottságú, annak ez sem fog használni.
2012. jan. 27. 07:02

Meg kell várni azt az időt, amikor olyan a hangulat, hogy az alkalmas beszélgetésre. Ha neked sürgős, akkor próbálj meg türelmes lenni, és teremtsd meg a hangulatot.

Fontos, hogy ne úgy kezdje egy nő, hogy beszélnünk kell, mert ettől a pasik kifutnak a világból :) Kezdj el spontán beszélgetni.

2012. jan. 27. 06:57

Mert ők a terelésben profik!

Azt hiszik, ha nem beszélnek róla, nincs is!

2012. jan. 27. 06:23

Az én urammal se lehet kommunikálni....más világ.

Hát nekem is órákat késik,de már nem érdekel....

2012. jan. 27. 05:26
Egy barátom javasolta,hogy egy jól sikerült szerelmeskedés után mindent meg lehet beszélni működött,működik a dolog.
5. timycat (válaszként erre: 1. - Newoman)
2012. jan. 27. 01:02

Pasik nem beszélnek a problémákról, szeretnek terelni; meg majd megoldódik vagy megoldod te magadban; egyszer fenn, egyszer lenn és átmeneti. Meg hasonlókkal hozakodnak elő. Az tény, hogy játékkal-taktikával nem sokra megy náluk az ember lánya; meg kell nekik kerek-perec mondani, hogy mi a problémád, mit szeretnél.


Amúgy 10 perc késésen ne akadj ki!

Nálunk volt hogy napokat késett; a 4. napon azért felhívtam, hogy még él-e ;)

2012. jan. 27. 00:30
Engem is nagyon zavar hogy szinte semmit nem tudok megbeszélni a párommal pedig már jó pár éve együtt vagyunk.Egyszerüen nem igényli a kommunikációt.:(
2010. nov. 17. 20:17

Az én párom is csak kussol,ha rákezdem a gondokat,de legalább meghallgat.Mindig este elalvás előtt kezdem el,akkor már úgysem száll ki az ágyból,maximum elalszik azon,amiket mondok:))

De legalább kimondom,és kicsit megkönnyebbülök...

2. öregmedve (válaszként erre: 1. - Newoman)
2010. nov. 17. 19:57

Igy van egy pasi agy másként működik de mértékkel

kell nekik megmondani úgy hogy ne sérüljön a fenenagy egojuk

2010. aug. 27. 19:58

Szerintem a pasik másképp kommunikálnak,mint mi.Egyértelműen és konkrétan kell nekik megmondani,mi bánt és mit szeretnél.Pl.legutóbb én ezt mondtam neki:"Édesem,nagyon szeretlek.Imádok veled lenni,minden perc értékes,amit veled tölthetek.Nagyon rossz érzés, ha tízperceket késel,mert annyira várlak.Úgy szeretném,ha mindig pontosan érkeznél haza!" Sorrend:1.egósimogatás/érzelemkinyilvánítás 2.elmondod a saját érzéseidet a szituációval kapcsolatban 3.konkrét javaslatot teszel.

Kissé mesterkéltnek hat,de nálunk működik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook