Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétakérdés! Hogyan csináljátok, hogy egészséges legyen? fórum

Diétakérdés! Hogyan csináljátok, hogy egészséges legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. CsillagTM (válaszként erre: 89. - Littledevil70)
2010. jún. 2. 10:25
kérdezek priviben, jó?
76. Gordonka (válaszként erre: 74. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 14. 12:57

króm van az ásványianyag vitaminomban...

eszembe jutott, milyen fini pörköltöket lehet csinálni zöldségből, most neki is állok a karfiolos tojáspörköltnek, nyamm

2010. máj. 14. 05:14

+ info a krómról és vanádiumról


[link]

74. fe9e12ede0 (válaszként erre: 73. - Gordonka)
2010. máj. 14. 04:59

Erről az édesség utáni sóvárgásról jut eszembe, ez a króm és vanádium hiányól is lehet...

Itt van egy jó írás, "A halott orvosok nem hazudnak" címmel. Egy állatorvos írása. Hiánybetegségekről szól a cikk.


[link]

73. Gordonka (válaszként erre: 72. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 12. 21:16

Köszi szépen!!!!!!!!!!!!

3. napja nem eszem édességet, gyors felsz.-ú szénhidrátot és tejet, sosem gondoltam volna,hogy menni fog, na jó, banán csúszik, meg a nyírfacukor, de az mégse cukor :) nagyon büszke vagyok magamra :) már fogytam is :)

72. fe9e12ede0 (válaszként erre: 70. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 12. 19:26
A lényeg majdnem lemaradt. Lehetőleg egyformán HIDEG legyen a tojássárgája is meg az olaj is.
71. fe9e12ede0 (válaszként erre: 87. - Gordonka)
2010. máj. 12. 19:23

Szlovákiában beszerezhető por alakban rizs, zab, hajdina tejpótlék. 2-3 EU között van 300-400 g.

Tejet és társait (vajat és a kőkeményre érlelt sajtot leszámítva) száműztem már rég az étrendemből, minden kazein tartalmú kajától kirügyezem....

70. fe9e12ede0 (válaszként erre: 88. - Gordonka)
2010. máj. 12. 19:16

Házi tojás sárgájába csepegetek citromlevet. Elkezdem keverni botmixerrel, majd cseppenként adom hozzá a lenmagolajat. Pár perc után annyira kemény, hogy szinte szenved a botmixer (tojáshoz való habverőt szoktam befogni). Ha gyorsan adod hozzá az olajat, akkor előfordul, hogy nem kezd sűrűsödni. Sebaj, kezdj újat, az elrontottat szintén hozzá lehet adagolni, miután elkezd keményedni. Ezzel kész a majonéz. Ha kedvem tartja, teszek hozzá egy kanál mustárt, reszelek bele savanyú uborkát, metélek hagymát, csipet borsot. Van mikor fokhagymával készítem el.

Halak közül a füstölt makrélát szoktam leggyakrabban fogyasztani. Egy közepes méretű 2 napig elég reggelire. Tojással, paprikával, hagymával..... Az édesvízű halainkból egyelen a busa, melynek van jelentős EPA tartalma.

[link]

A tonhalkonzervekben szinte soha nem lehet kideríteni, milyen olaj van. Legvalószínűbb, hogy olyan, mely az adott (gyártó) országban a legolcsóbb. Nagy velószínűséggel napraforgó, szerencsés esetben repce. De az tuti, hogy ha már szójaolajat tesznek bele, akkor fél doboz méretű szívbarát jelzés kerül rá, meg hatalmas omega3 felirat :)

69. Gordonka (válaszként erre: 68. - Toffifie)
2010. máj. 12. 15:57
Köszönöm a tanácsod. A fő cél az általános energiaszintem visszanyerése, 3. napja paleozom és nem érzem terhesnek, sőt! Viszont kiváncsi vagyok ezért kérdezgetek ennyit :)
2010. máj. 12. 15:26
Gordonka, én nem akarok okoskodni, de az a véleményem, hogy ha nem fokozatosan állsz át egy táplálkozási formára, akkor nem fogod sokáig bírni. Ugyan olyan lesz, mint egy diéta. El kell döntened, számodra mi lenne a megfelelő, mit tudsz megtartani évekig, és nem hetekig, hónapokig. Eleinte egy-egy egészségtelen dolgot el kell hagynod, és helyettesíteni egy egészségessel. Pl. mire gondolok: nem eszel köretet a húsokhoz, megeszed salátával, zöldséggel, stb. Aztán szépen fokozatosan elhagyni a többi káros szénhidrátot (cukor, édesség, stb.)is és egészségessel pótolni (gyümölcs, zöldségek, stb.) Aztán biztos lesz olyan is, amire azt mondod nem tudod elhagyni, de próbáld akkor kompenzálni valamivel. A lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben, és ne diétaként fogd fel. Ha be tudod tartani, akkor bónuszként megkapod a súlycsökkenést, és ez nem is fog visszamenni, mert nem egy diétával érted el.
2010. máj. 7. 18:38
Ott van pl. a méz. Mióta méhek vannak ugyan úgy készül, max segítünk a méheknek, hogy minél több nektárt gyűjtsenek be. De. A mai méz mégsem olyan már, mint a régi idők méze. A virágok, ahonnan a nektárt gyűjtik már vegyszerezve vannak, vagy éppen műtrágyázva, vagy olyan helyen vannak (pl.akácfák) ahol nagy az autóforgalom a közelben.
66. toffifie (válaszként erre: 63. - Gordonka)
2010. máj. 7. 18:29
Igazság szerint én a saját irányelveim szerint táplálkozom. Nem követek senkit, mert mindenki egy külön egyéniség, mindenkire másként hat amit megeszünk. Elolvastam rengeteg anyagot, több mindent kipróbálok, és ami számomra jó, és követhető, életszerű, azt alkalmazom. Hiába hozzák fel, hogy térjünk vissza őseink, vagy a természeti népek táplálkozásához, számomra nem elfogadható, mert az életformánk nem olyan, mint akkor volt, vagy ahogyan a természeti népek élnek. Nekik legfontosabb tevékenységük a létfenntartás, nem dolgoznak napi 12 órát idegölő munkahelyen, nem utaznak napi több órát tömegnyomorban. Van egy dolog, amit figyelembe veszek, ami nyersen fogyasztható, abból ehetek bármennyit.
2010. máj. 7. 15:57

Nekem ez már sok :) Nekem az Update életmódrendszer jött be leginkább, a paleolit táplálkozáshoz már nagyon nagyfokú egészségmániával kell rendelkezni. Visszatérve az eredeti kérdéshez, én úgy csinálom a fogyókúrámat, hogy egészséges legyen, hogy kiiktattam az életemből a lisztet (a finomítottat és a teljes kiőrlésűt is, csak U1 lisztet fogyasztok), a cukrot (a rejtett cukrokat is, minden élelmiszernek alaposan ellenőrzöm az összetételét), és a keményítőt is. Több gyümölcsöt fogyasztok, ennél is több zöldséget, illetve sovány húsokat, felvágottakat, zsírszegény tejet és túrót, tojást, és Update 1 kódú termékeket. Időnként én is engedélyezek magamnak egy kis kolbászt vagy házi sonkát, de ezeket ritkán kívánom meg. Én is azt tapasztaltam, hogy a diétámat nem befolyásolják a zsírosabb ételek, hiszen nem ezektől hízunk, hanem a gyorsan felszívódó szénhidrátoktól, de ezt már kiveséztük ebben a topikban :)

Mindemellett napi másfél órát tornázom, illetve futok is.

Azt gondolom, mióta így élek, közelítek az egészséges életvitelhez.

64. Gordonka (válaszként erre: 54. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 7. 08:59
Végighallgattam a hanganyagot, de erről az inzulinfröccsről nincs benne szó. Amúgy nagyon érdekes volt... mondjuk azt nem értem, hogy ha a teavaj nem tiltott, akkor a tej miért az???? Ugyanabból az anyagból van mindkettő!
63. Gordonka (válaszként erre: 62. - Toffifie)
2010. máj. 7. 08:28
Köszi, amúgy paleosan táplálkozol? Mert amiatt kérdeztem, ott sok minden nem oké, amit máshol egészségesnek kiáltanak ki.
62. toffifie (válaszként erre: 61. - Gordonka)
2010. máj. 7. 02:05
Minden csíra egészséges, hiszen tele van ásványi anyagokkal, enzimekkel, stb. A nyersen fogyasztható étel mindig okés, és abból ehetsz amennyit bírsz, mert nem hizlal, ráadásul abból csak annyit eszel meg, amennyit a szervezeted kíván. Én pl. magamnak csíráztatom a lucernát, és reggelente leturmixolva iszom meg. Kicsit fű íze van, nem biztos, hogy így mindenki meg tudja inni, de enni is lehet, magában, salátákban, stb. Aztán ott a napraforgó-csíra. Nagyon finom, kicsit macerás megtisztítani, de megéri. A neten sokat lehet ezekről olvasni, és tuti, hogy nem okozol velük kárt, ha elfogyasztod.
61. Gordonka (válaszként erre: 57. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 19:12

Nem találtam sehol semmit arról, hogy pl. a lucernacsíra okés -e vagy sem???

Amit ajánlotál mp3-as linket, hallgatom, de abban arról van szó, hogy minimális gabonaféle is szörnyű hatásokkal bír...egy falat kenyértől ugyanúgy bajom lesz, mintha egy veknivel ennék???

Ráadásul hogy jön ide a krumpli rizs stb? azok nem gabonák? Vagy én értek félre valamit???

60. Gordonka (válaszként erre: 57. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 18:38

Egyébként csak gratulálni tudok az alapos, lelkiismeretes hozzászólásaidhoz, nem kevés energiád mehet el rá :)

Végigrágtam magam az összesen :)))))

59. Gordonka (válaszként erre: 57. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 17:39
Mi a véleményed a mélyizomtornákról? Callanetics, Pilates? Ezek nem aerob sportok, eimatt fogalmam sincs, fogyasztanak-e...Mert mint olvastam, a kemény sporthoz sok szénhidrát kell, ezt te írtad... akkor ha futok v. bringázom, mégis muszáj szénhidrátot bevinnem?
58. 5e48d37001 (válaszként erre: 57. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 17:06
Na ez a kombináció én vagyok:S
57. fe9e12ede0 (válaszként erre: 55. - Gordonka)
2010. máj. 6. 16:34
Ott van a "többnyire". Mert ugye lehet vékony csontozat és gyors hízékonyság kombinálva.
56. Gordonka (válaszként erre: 54. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 16:25
Szerintem simán versenyezhetnénk...300g-os milka megvan? :) na azt kaja után két nekifutásra simán lenyomtam, ha ahhoz volt kedvem :))))))))
55. Gordonka (válaszként erre: 54. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 16:24

Oké, köszönöm, akkor csak a kitartás, ami hátravan.

Közben elkezdtem olvasgatni a hsz-eid, tetszenek!

Egynél vitatkoznék, beollózom:

"Aki úgy éri át a csuklóját, hogy marad még hely, azok az ektomorf alkatok. Többnyire megehetnek egy ökröt sülve, ha beléjük fér. Nem híznak el. (hasüregben lehet visceralis zsírlerakódás, tehát cukorbaj őket is utolérheti)

Izmot csak kínkeservesen tudnak felpakolni, ők az igazi "hardgainer"ek. "

Nekem vékony a csuklóm, átérem simán, de ha egy ökröt megennék...szóval egy nagyobb sóhajtól is hízom. Igaz, eddig mindent megettem, amit elémtettek, sose fogyóztam, és max. 6 kiló volt mindig a súlyfeleslegem, nem több... 60kg 165 cm...

54 a versenysúlyom...

Akkor azért nem híztam vészesen el, mert ilyen alkat vagyok?

Persze vannak ezen alkatok kombinációi is. Dióhéjban ennyi.

54. fe9e12ede0 (válaszként erre: 53. - Gordonka)
2010. máj. 6. 15:57

Nálam a fél üveg mogyorókrém 1 evésre szokott desszertnek lecsúszni, egy nagy tányér szalmakrumpli+hús után. :) Vagy NAGY tábla Milka csoki egy evésre. (ennyit az édeszájúságról)


Csodát ne várj, nem megy egyik napról a másikra.

Valószínűleg azért van, mert a szervezeted megszokta, hogy kajáláskor amint emelkedik a vércukor, rögtön betol egy inzulin fröccsöt. Ma nem jött a CH bomba, inzulin meg megéheztetett. Ehhez idő kell, hogy megszokja a szervezet, hogy nem kell verébre ágyúval tüzelni.

[link]

Ebben a beszélgetésben szintén szó van ilyen "túllövésről"...

53. Gordonka (válaszként erre: 50. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 15:37
Az élmény oly friss, hogy most nyelem le az utolsó falat csokit :)
52. Gordonka (válaszként erre: 50. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 15:36
Hááát, lehet hogy én vagyok az egyetlen kivétel, de egészen friss tapasztalatot szeretnék megosztani veled: paleo kaja ebédre, azaz kevés házi kacsazsíron újhagymás, paprikás rántotta, fini volt, megettem. Rá két órára olyan csokiéhség jött rám, hogy felfaltam két snickerst... szerintem nálad sokkal édesszájúbb vagyok, és pont ez a bosszantó, hogy nem bírom megállni, pedig paleo kaját ettem ma is.
51. fe9e12ede0 (válaszként erre: 45. - Gordonka)
2010. máj. 6. 15:12
Ehhez még csak azt tenném hozzá, hogy inkább nézzük meg a máig köztünk élő "ősembereket". Több bennszülött törzsön végeztek már kutatást. Ismeretlen számukra a szívbetegség meg a cukorbetegség. De amint átállnak a nyugati étrendre, elhíznak hullanak mint a legyek.
2010. máj. 6. 15:05

A paleo nem fogyókúra, bár sokan azt hiszik. Itt az egészség "melléktünete" a fogyás (már akin van felesleg). Mint ahogy az elhízás sem tünete az egészségnek. Abból indulunk ki, hogy a jelenlegi étrend elhibázott, a paleo meg azt az állapotot próbálja utánozni, mikor az ember alacsony kalóriasűrűségű táplálékon élt. Mikor még nem voltak a gabonából készült termékek az étrend részei. Ha ilyeneket próbálsz enni, nem fog kelleni a CH feldolgozásáoz hatalmas adag inzulin. Ezért nem fog azonnal bespajzolódni a gyorsan felszívódó CH. Ezért nem is fogsz kaja után 1-2 óra múlva megéhezni, nem lesz szükség nasira. Mivel állandóan jóllakásig ehetsz, a szervezeted nem fog akarni mindent azonnal bespajzolni, mert úgy fogja érzékelni, hogy bőség van. Ha éhezéssel próbálsz fogyizni, annak mindig a hullámzó vércukor és inzulinszint következtében hűtőkievés az eredménye. A "kajafüggőség" ebből is eredhet, hogy a sejtjeid tiltakoznak a CH felvétel ellen, és "becsukják" az inzulin receptoraikat. Ez az inzulin rezisztencia, a cukorbetegség előszobája. Legjobb ebből kitolatni míg időben van.

Paleo fórumon (aki belevágott) szinte mindenki megszabadult pár kilótól, majd beálltak az új egyensúlyi állapotba. Kérdésedre nem tudok igennel vagy nemmel válszolni, de mint írtam nem a kilókért kell belevágni, az csak "bónusz" hab a tortán :)

Ha valaki azt állítja, hogy tőlem csokifüggőbb, mint voltam, az hazudik! :)

De mióta ehhez közeli étrenden élek, azóta a savanyú almát találom édesnek. A bolti édességek meg valaogy annyira műíznek tűnnek, nem is értem "mit ettem rajtuk".

49. Gordonka (válaszként erre: 48. - Fe9e12ede0)
2010. máj. 6. 14:23

Mit gondolsz arról, hogy ha valakin "csak" 6 kiló felesleg van, és nekivág ennek a paleolit étkezésnek, le tudja dobni? Mert eddig nem igazán ment le, ráadásul kaja- és csokifüggőség is van a háttérben :)

erről esetleg van véleményed?

48. fe9e12ede0 (válaszként erre: 44. - Gordonka)
2010. máj. 6. 13:58
Tény és való, meglehetősen sok időt szentelek a témának. Nem régóta, lassan 3 éve lesz, hogy felszámoltam a zsírdisznó múltamat. Azóta életfomám lett (dilim) az egészséges életmód, bár közben párszor újra kellett fogalmazni az "egészséges ételek" definícióját. (bringázás már 10 éve megfertőzött, van közös keresztmetszet)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook